PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol arka taraf gıcırtı

Bakuysa
23/08/2011, 08:45
Merhaba iyi forumlar;
Aracımı 1,5 ay önce teslim aldım. Sol arkadan çok sinir bozucu ses gelmeye başladı 3 haftadır. Bu tamamen arabanın esnemesinden kaynaklanan bir sorun sağ ön lastik hafif bir engebeye çıktığı zaman bile gıcırtı geliyor?
Servise gitti koltukları sökmüşler yağlamışlar kapılara silikon sprey sıkmışlar geçti gibi oldu ama geçmedi arkaya oturttuğm bir arkadaşım bagajdan geliyor dedi. Mutlaka bi temassızlık var sanki 2 parça birbirine vuruyor. peki bunu servis nasıl bulamıyor? bu sorunları yaşamamak için 0 araba aldık.

smartengineer
23/08/2011, 09:33
kardeş arkadan gelen ses için arka stop u kontrol ettir.benimde sağ arkadan geliyordu gıcırtı sesi stop u söküp taktılar şimdi ses yok.

akca37
23/08/2011, 10:01
Yok stop ile alakalı değil bende stopa bişiler yaptırdım ama kesilmişti birkaç gün sonra yineledi, sorun arka koltukların bağlantı yerlerinde !!! deneyin görün

Bakuysa
23/08/2011, 10:16
Zaten serviste arka koltuklari sokmusler yaglamislar tekrar takmislar. Arkaya biri oturdugu yeniden basladi. 2001 model brava ve bravomuz vardi bu tip sorunlari hic yasamiyoduk garibime gitti tekrar goturucem servise arka stopu da soyleyecegm baksinlar oraya da

pertry
23/08/2011, 11:23
Bu problem bendede oldu bagaj kilidinden kaynaklandığını buldum, tampon tarafındaki kilit bölümünün vidalarını sıkınca ses gitti.

diesel32
23/08/2011, 18:17
Merhaba iyi forumlar;
Aracımı 1,5 ay önce teslim aldım. Sol arkadan çok sinir bozucu ses gelmeye başladı 3 haftadır. Bu tamamen arabanın esnemesinden kaynaklanan bir sorun sağ ön lastik hafif bir engebeye çıktığı zaman bile gıcırtı geliyor?
Servise gitti koltukları sökmüşler yağlamışlar kapılara silikon sprey sıkmışlar geçti gibi oldu ama geçmedi arkaya oturttuğm bir arkadaşım bagajdan geliyor dedi. Mutlaka bi temassızlık var sanki 2 parça birbirine vuruyor. peki bunu servis nasıl bulamıyor? bu sorunları yaşamamak için 0 araba aldık.

çok benzer sorunu bende yaşadım... plastik gıcırtısı gibi bir ses geliyordu... bagajın sol tarafındandı... z.kuyu birmota gittim süspansiyonun lastiğinden geliyorlarmış... sorunu bulup halletmeleri 1 saati bulmuştu...

Mugen_punto
23/08/2011, 18:33
Bu ses nedense benim aracımda da var... garaja girerken geliyor hafif eğim var yokuş aşşağı çapraz girdiğim zaman arka lastikler aşşağıda ön lastikler yukarıda yolda kalıyor.ve o gıcırtı sesi geliyor. pek önemsememiştim. araç kasılıyor çapraz girince diyordum.. benimde servise gitmem gerekiyor demekki ...

Bolu_Beyi
24/08/2011, 01:03
Aynı sorun bendede var :) Sanki arka kapı kasılıyor. Basit kronik bir hata bence önemsemiyorum...

kochuso
26/08/2011, 01:15
Bu ses nedense benim aracımda da var... garaja girerken geliyor hafif eğim var yokuş aşşağı çapraz girdiğim zaman arka lastikler aşşağıda ön lastikler yukarıda yolda kalıyor.ve o gıcırtı sesi geliyor. pek önemsememiştim. araç kasılıyor çapraz girince diyordum.. benimde servise gitmem gerekiyor demekki ...
pekala ne düşünüyorsunuz bu sorun hakkında

1ocak2011
26/08/2011, 09:05

Skydome arka perdeden geliyor olabilir...

Mugen_punto
27/08/2011, 00:23
Bence arka kapılardanda olabilir. koltukların bağlantısından da bagaj kapağından da.. her ihtimali bayram sonrası servise gidip göstericem.

thechaoss
27/08/2011, 00:24
yağla bence bas sökücü yağlarda al . sorun çözülür

bahadir77
27/08/2011, 00:27
ayne ses bende de var.. arka sol stoptan gelıyor. soyle bır guzel stopu tutup hafıf aracı sallayınca plastıgın metale surter gıbı ses cıkarması.. minibüzlerde olurdu bu ses gıcık olurdum. sımdı benımarabamda da bayram dan sonra goturmeyı dusunuyorum. bakalım cozulecekmı????

rou48
27/08/2011, 00:45
bendede sağ arkadan gelen rahatsız edici bir gıcırtı vardı. Genelde araba garajdan çıkarken yada sağ arka teker bi çukara falan geldiğinde çıkıyodu. genellikle sağ arka stoplardan bahsedilmiş yorumlarda.bendeki sesin arka koltuktan geldiğini tespit ettim. sadece koltuğu yatırıp tekrar güzelce yerine sertçe oturttum ses kesildi.

bahadir77
27/08/2011, 00:48
deneme yanılma ıle buluyoruz ufak tefek kusurları...bende koltukları deneyecegım belkıde yanılıyorum ses koltukardan gelıyordur.

rou48
27/08/2011, 00:53
ben koltukları oynadıktan sonra kurtuldum sesten. sağ arkaya yük bindiğinde acayip bi gıcırdama yapıyodu. genelde tek olduğum için araçta sesi hep dışarlarda aradım ama sonra kardeşim arka tarafa oturdu ve sesi öylelikle tespit ettik.

Mugen_punto
27/08/2011, 02:45
Araç bildiğiniz kasılıyor tuhaf yani bu tür seslerin çıkması hiçte hoş değil.. 30-40 bin lira arası para veriyorsunuz ve araçta kağnı arabasının çıkardığı gıcırtı sesi geliyor :) tam komedi :) kimseye söylemem dalga konusu oluruz.. araçlarımız iyi ya multijet motoru yeter gerisi görüntüden ibaret :P

turkemi
28/08/2011, 21:16
bende de war gıcırtı

canananl
25/11/2011, 19:11
Merhaba iyi forumlar;
arkadaşım aynı sorun bendede vardı staop lambalarından geliomuş 2 defa servise gittim kendim o sesi duyurana kadar gezdik sonuçta bu çıktı. çünkü öyle bir araba kullanıyolarki bağırta bağırta sesleri duymuyo deneme sürüşünde