PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayak aydınlatması yapmak isteyenler için teknik bilgi

pertry
22/08/2011, 14:20
Forumda bir kaç deneme felan gördüm ama kabloyu nasıl nerden geçireceğiz diyen arkadaşlara yardım için fotoğrafını ekledim tavan kaplamasını sökmeden sadece direk kaplamasını sökerek uygulayabilirsiniz. Ama direk kaplamasını çıkarırken ve takarken dikatli olmalısınız yoksa alttaki siyah plastiğe zarar verebilirsiniz. Biraz bu işlerden anlıyor olmak gerek.

sarı olan kablo -
kırmızı olan +

bu şekilde bağlarsanız tavan lambası ile paralel çalışır yavaş yavaş yanar ve söner
ben tavan lambasını ve bagaj lambasınıda aynı ledden yaptım çok mükemmel bi görüntü oldu.

Kabloyu alta saldığınız zaman sigorta kablosunun orda gözükücektir,daha sonra zaten nereye çekerseniz gider.
lamba önerisi olarak size 12v ile çalışan resimdeki ürünü tavsiye ederim gece ışık kalitesi mükemmel.

sonytech
22/08/2011, 14:29
Güzel çalışma teşekkürler.Torpido gözü içinde aynı yöntem uygulanabilir.Lambayı nerden aldınız ve fiyatı nedir ?

taneli
22/08/2011, 14:32
çok teşekkürler ben de düşünüyodum aynısını.. bi de gece nasıl gözüktüğünü fotoğraflarsanız süper olur :) bu arada benim puntom egzotik kırmızı.. uyumlu olsun diye kırmızı ışık falan yapsam nasıl olur ki ??

pertry
22/08/2011, 14:36
Güzel çalışma teşekkürler.Torpido gözü içinde aynı yöntem uygulanabilir.Lambayı nerden aldınız ve fiyatı nedir ?

Efor elektronikte var
ledlerin tanesi 3 tl
seri bağlanabiliyor
kırmızı,yeşil,mavi,beyaz renkleri var

pertry
22/08/2011, 14:38
çok teşekkürler ben de düşünüyodum aynısını.. bi de gece nasıl gözüktüğünü fotoğraflarsanız süper olur :) bu arada benim puntom egzotik kırmızı.. uyumlu olsun diye kırmızı ışık falan yapsam nasıl olur ki ??

:Ç kırmızı arabaya kırmızı ledli olan. şahane olur, ama sadece ayak tarafına

tavan lambasına olmaz abes kaçar.

sonytech
22/08/2011, 14:43
Efor Elektronik burda yok be hocam :-) Ama fiyatı uygunmuş.teşekkürler

Du Hast
22/08/2011, 16:23
Forumda bir kaç deneme felan gördüm ama kabloyu nasıl nerden geçireceğiz diyen arkadaşlara yardım için fotoğrafını ekledim tavan kaplamasını sökmeden sadece direk kaplamasını sökerek uygulayabilirsiniz. Ama direk kaplamasını çıkarırken ve takarken dikatli olmalısınız yoksa alttaki siyah plastiğe zarar verebilirsiniz. Biraz bu işlerden anlıyor olmak gerek.

sarı olan kablo -
kırmızı olan +

bu şekilde bağlarsanız tavan lambası ile paralel çalışır yavaş yavaş yanar ve söner
ben tavan lambasını ve bagaj lambasınıda aynı ledden yaptım çok mükemmel bi görüntü oldu.

Kabloyu alta saldığınız zaman sigorta kablosunun orda gözükücektir,daha sonra zaten nereye çekerseniz gider.
lamba önerisi olarak size 12v ile çalışan resimdeki ürünü tavsiye ederim gece ışık kalitesi mükemmel.
hocam o kaplamayıda sökmeye gerek yok.
yol bilgisayarının oradan kablosu bulunuyor :)

fraust
22/08/2011, 16:51
hocam o kaplamayıda sökmeye gerek yok.
yol bilgisayarının oradan kablosu bulunuyor :)

o kablonun fotosunu da senden bekleriz....
eklersen süper olur...
teşekkürler.

whitegold
22/08/2011, 16:54
ARABANIN KAPLAMASINI BUKADAR SOKMEDNDE YAPILABILIYOR BU ISLEM SAHSEN KENDI ARABAMI TAVAN LAMBASINDAN TESISAT CEKELEK VE HICBIR YERINI SOKMEDEN ON VE ARKA AYAKLAI AAYDINLATACAN SEKILDE YAPTIM https://forum.grandepuntotr.com/garaj/17413-ic-aydinlatma.html#post317310 LİNKTEN INCELEYEBILIRSINIZ YINEDE ELLERINIZE SAGLIK GULE GULE KULLANIN BIRDE BITMIS HALININ FOTOLARINI KOYARSAK IYI OLUR.

whitegold
22/08/2011, 16:56
caps lock acık kalmıs kocaman kocaman yazmısım kusura bakmayın:)

Du Hast
22/08/2011, 17:08
o kablonun fotosunu da senden bekleriz....
eklersen süper olur...
teşekkürler.
tamam hocam en kısa zamanda ileteceğim :)

pertry
22/08/2011, 17:16

Valla benim içinde çok iyi olur şimdi bi arkadaşın arabasınada yapıcaz
bu arada akşam olsun resimleri çekicem yarına eklerim

luleburgazli
24/08/2011, 10:26
Resimleri bekliyoruz arkadaşlardan

mustiii_67
10/11/2011, 18:34
Bizim Burda da efor elektronik yok.Bu ledleri nerden bulabilrim.En kısa zamnda bende yapmayı düşünüyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

luleburgazli
20/10/2012, 17:20

hocam bekli,yoruz bayağı bir süre olmuş ama ?

ulkerhan
20/10/2012, 22:07
Bizim direkte airbag var? Napcaz?

Du Hast
21/10/2012, 01:58
oo
unutmuşum kusura bakmayın.
yarın elearn yazılımından bakıp fotoları atarım

Ziyaretçi048
21/10/2012, 22:48
bugün burdan gördüklerimle ayak aydınlatması yaptım gerçekten çok hoş oldu. sol A sütunun direk kaplamasını söktüm ordan sarı kırmızı kabloları buldum sigorta kutusunun içinden geçirdim. elektrikçiden aldığım 1 metre günışığı rengi şerit ledle 3 erli parçalar halinde ayak üstüne yapıştırdım. Bu arada torpido gözünede hat çektim torpido aydınlatmamda oldu.. Bu forumdan çok şey öğreniyorum ben yahu :)

Du Hast
22/10/2012, 03:14
Fotoları çektim arkadaşlar ancak yükleyemiyorum, yarın sabah diğer pc'den atacağım

Ziyaretci040
22/10/2012, 08:58
O değilde araya röle falan koymak gerekmezmi ne biliyim yakmıyalım sigorta kutusunu ? :S Ufuk diye bi arkadaşımızda yapmıştı ledlerle kapı kolu aydınlatması sigorta kutusu yandı çocuğun.

dogus618
22/10/2012, 09:02
Yazinin dewamini okumadan burak abicim direk ufuk abi yakti aman dicektimde neyseki biliyosun sakat isler bu isler....

luleburgazli
22/10/2012, 14:59
can kardeşim bekliyoruz merakla...

tuncaykcd
23/10/2012, 19:56
bende elektrikçi bir arkadaşıma yaptırdım yalnız elektriği tavandan alırken kapı otomatiğine bağladılar. şimdi kapılarla paralel yavaş yavaş sönüyor. yalnız içeriden tavan lambasını yaktığımda içerisi yanmıyor ikisi paralelolmuyormuş siz bu durumu nasıl çözdünüz.

thezula
08/11/2013, 18:02
bu hattı daha kolay nerden alabiliriz acaba ? birde sigortaları yakmaya karşı ne gibi önlem alabilirz

makko58
23/07/2015, 13:29
konuyu hortlatmış gibi olurmuyum bilmiyorum ama bu ledlerden aldım tavan lambası ve direk kaplamasını sökebiliyorum şimdi kabloyu nereden alacağım birde tavandan alsam kabloyu direğe nasıl götüreceğim arası çok dar kablo gitmiyor . yada direkten alabilirmiyim tavana giden kablo renkleri ile