PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yağı değişimi(Bugün)

abellan denton
22/08/2011, 13:43
Merhaba arkadaşlar..
Aracın yağını değiştireli 6000 km oldu biraz yağ eksilttiğini gördüm(yağ lambası aracı ilk çalıştırdığımda sönmüyor 3- 5 saniye sonra sönüyor ) ve bugün tümden değiştireyim diyorum.
Yağ olarak castrol edge turbo diesel 5-40 düşünüyorum.Kullanan tavsiyesi olan varmı. Bu yağın turbo diesel olmayan castrol edgeden farkı ne acaba bilen var mı?

Honor COOPER
22/08/2011, 13:56
Aynı yağ.Etiket farklı.Pazarlama stratejisi.

siyahinci83
22/08/2011, 13:56
ben eski G.P yağ degisiminde çok araştırdım castrolu üreten bp miş hem castrol hemde bp nin etiket verilerine baktık birebir aynisiydi bende bp visco 5000 turbo dizel yağ almıştım tavsiye ederim bu arada bp'nin fiyatı çok daha uygun

ibrahim06
22/08/2011, 14:05
ben eski G.P yağ degisiminde çok araştırdım castrolu üreten bp miş hem castrol hemde bp nin etiket verilerine baktık birebir aynisiydi bende bp visco 5000 turbo dizel yağ almıştım tavsiye ederim bu arada bp'nin fiyatı çok daha uygun

Zaten bp benzinliklerde castrol ve bp yağları yanyana duruyor

lithium_
22/08/2011, 15:32
benim aracımda da yağ lambası arac soğukken çalıştırıldığında ışık geç sönmekte..yağını değiştireli 2000 km olmadı sebebi ne olabilir acaba? yardımcı olursanız sevinirim.(arac dizel 40000km de)

abellan denton
22/08/2011, 15:50
benim aracımda da yağ lambası arac soğukken çalıştırıldığında ışık geç sönmekte..yağını değiştireli 2000 km olmadı sebebi ne olabilir acaba? yardımcı olursanız sevinirim.(arac dizel 40000km de)

Bizim araçta daha önce böyle bişey yoktu. Bu haftasonu araca bindim marşa basınca ışığın sönmediğini fark ettim.Daha önce marşa basar basmaz sönerdi. Sonra söndü ama ben hemen kaputu açıp kontrol ettim olması gerekenden fark edilir şekilde aşağıda olduğunu gördüm.
Şimdi castrol edge ile mobil 1 arasında kaldım.

lithium_
22/08/2011, 16:16
Bizim araçta daha önce böyle bişey yoktu. Bu haftasonu araca bindim marşa basınca ışığın sönmediğini fark ettim.Daha önce marşa basar basmaz sönerdi. Sonra söndü ama ben hemen kaputu açıp kontrol ettim olması gerekenden fark edilir şekilde aşağıda olduğunu gördüm.
Şimdi castrol edge ile mobil 1 arasında kaldım.

benim aracta yağ miktarında bi değişme yok..acaba farklı bi durum mu..yinede teşekkürler hocam verdiğin bilgi için

tayfux
22/08/2011, 16:20
bi sıkıntı olmaz bence..

Du Hast
22/08/2011, 16:27
yağ lambası 2 - 3 sn sonra sönmesi normal.
daha geç sönenler önce yağ filtresini değiştirsinler.

ibrahim06
22/08/2011, 17:18
yağ lambası 2 - 3 sn sonra sönmesi normal.
daha geç sönenler önce yağ filtresini değiştirsinler.

Aynen katılıyorum. Sabahları ilk çalıştırmada 2-3 saniye gecikebilir. ondan sonraki aynı gün içindeki çalıştırmalarda hemen sönmesi lazım. değilse dediğin gibi yağ filtresi.