PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni aldığım tiptronic punto gaz kesme sıkıntısı yardım !

batuhanokancbu
22/08/2011, 01:14
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılan bi punto kullanıcısı olarak heniz 1. ayımda yaşadığım bi sıkıntı için yardımlarınızı bekliyorum

arabam 2007 model tiptronic fiat grande punto 1.4

arabayı otomatikde kullanırken araba 3 vitesden geçişlerinde gaz kesme sorunu yaşıyor arabalardanda tam anlamadığım için şöyle anlatayım araba gayet normal bi şekilde giderken 3. vitesde yavaşladıktan sonra vites düşmüyor ve tekrar gaza basınca araba bağırmaya başlıo ve devirin iyice düşmesi ile kendine geliyor sadece 3. vitesde başıma gelen bu olay günde 2 kez rahat oluyor olduğunda hata ışığı olarak check transmission hatası veriyor şimdiye kadar trafikde dikkatli bi şekilde hareket ettiğim için pek bir sıkıntı yaşamadım bu durumdan ama yinede içim rahat etmiyor

lütfen nasıl ve ne şekilde yapılabileceği hakkında yorumlarınızı esirgemeyin

saygılar

asil
22/08/2011, 01:17
şanzıman yağını kontrol edin...

kukart
22/08/2011, 03:15
programını güncelliyorlar serviste.. bi makineye bağlatıp baktır..

batuhanokancbu
22/08/2011, 03:30
herhangibi bir sservisine götürsem olur heralde umarım bu konu başımı ağrıtmaz cevap veren arkadaşlara teşekkürler

drmvd
22/08/2011, 09:42
dualogic vites arızalı olabilir. umarım robot degisimi gerekmez

GP COSKUN
22/08/2011, 14:33
robot arızası
hidrolik basıncını ölçtürün
baskı balatanın durumuna baktırın bitikse bıda robotun sürata göre vites değiştürmemesine yol açar

batuhanokancbu
23/08/2011, 02:08
benim anlamadığım daha doğrusu tek güvendiğim olay bu durumu sadece 3. vitesde yapması umarım robot değişimi gibi bi durumla karşı karşıya kalmam 4500 tlden bahsediyolardı öyle bi durumda :S

yarın servise götürüyorum arabayı bakalım hayırlısı

taipen71
23/08/2011, 10:37
benim anlamadığım daha doğrusu tek güvendiğim olay bu durumu sadece 3. vitesde yapması umarım robot değişimi gibi bi durumla karşı karşıya kalmam 4500 tlden bahsediyolardı öyle bi durumda :S

yarın servise götürüyorum arabayı bakalım hayırlısı
kavaklıdere servise müslüm beye uğrayın sorununuz çözülür