PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DeadLock - Çocuk Kilidi - Kapı Sorunu

yareeray
26/05/2007, 03:52
Arkadaslar Forumda cok dolandım ama ilgili bi konu bulamadım... Bugün sol arka kapıda sorun yaşadım...Kapı dışarıdan açılmıyordu...Deadlocktu falan derken oraları oynayarak çocuk kilidini de aktif hale getirdim...Şimdi kapı ne dıştan ne de içten açılabiliniyor...
Kullanım klavuzunda deadlockla ilgili ayrıntıılı bi açıklama yok.Ordaki söylediklerini nekadar yaptıysam da sorundan kurtulamadım (belki sorunun deadlockla hiçbir ilgisi yoktur) Ama sol arka kapı dışarıdan açılmıyor şimdi içeriden de açılmıyor:) Sol arkadan giriş ve çıkışları geçici bir süre yasakladım anlayacağınız...
Yardım edebilecek birisi var mı? Yoksa tıpış tıpış servise mi gidiyim???:)

pascal
26/05/2007, 04:47
Gplerde olan bir sorun. dışardan kapıların açılma sorunu bir çok GP de war. ben 2. kez düzelettirdim. kolay bi işlem. serwise götür hemen hallederler. ama zamanla tekrarlayabilir. ama dediğim gibi çözümü kolay

OzzY
26/05/2007, 13:23
eğer sorun kronik olan sorunsa zorlayınca açılması lazım yani benimkiler zor açılıyo ama açılıyo...
kapı kapalı iken çoçuk kilidini nasıl aktif ettin?
bence en iyisi servise git.

çözümü kolaymı???
3 kere servistenden döndüm ben çünkü enaz yarım gün sürer diyolar...

TEZEL PUNTO 45
26/05/2007, 13:55
avet bızım gp dekı ayne sorun sol arka kapı acılmıyordu bunun sorunu servıs kapı bandının fazla gelmesı yuzunden oldugunu soyledı servıse gıdılıp o bandı kısaltmak gerektıgını soyledı :)

Linos
26/05/2007, 14:06
Öncelikle hoşgeldin Yusuf! Kendini tanışma başlığında tanıtırsan memnun oluruz... ;)

Soruna gelince; bilemiyorum aynısı mıdır ama geçen hafta benim de sol arka kapı açılmıyordu?!. Servise gittim, sorun kilitteymiş! Garanti kapsamında yeni kilit taktılar, sorun çözüldü! ;)

Misafır
26/05/2007, 19:14
deadlock tamamen ayrı birşey arkadaşlar.
bazı gp lerin arka kapılarında açılma sorunu yaşanıyor,
bu kapı ayarları ile ve kapı kilidi ile ilgili.

ama deadlock tamamen farklı bir sistem.
emotionlarda bulunuyor.
artı olarak da Türkiyedeki emotionlarda yok .

sustalı anahtarın kilitleme tuşuna uzun süreli olarak basıldığında deadlock devreye giriyor.
sistem kapının içeriden açılmasını engelliyor.
hırsız camı kırıp arabanın içine girse bile kapıyı içeriden açamıyor.
mecburen tekrar camdan çıkmak zorunda kalıyor.

bilginize ;)

Honor COOPER
28/05/2007, 10:23
aracı ilk aldığımda benimde başıma gelmiştiarka kapılar zor açılıyordu.unutup çocuk kilidi yaptım 1 hafta açamadım sonra bir gün rastlantı açıldı direk servise gittim 2 kapıyı 1.5 saatte çözdüler şimdi sorunsuz.

Lewent
28/05/2007, 16:47
@yareeray

Serwise bi uğra 5 dk.' da halletsinler, çoğu GP' da war bu sıkıntı...

@

Dead Lock dediğin gibi bişey ama bildiğim kadarıyla bizdeki Güwenlik Paketli Emotion' larda da war we kapama düğmesine iki defa basınca dewreye giriyor, forumda biri bahsetmişti bir ara ( sürekli basma bende camları açıp-kapatıyor ).

alperylm
28/05/2007, 18:14
arkadaşlar bende emotion var ama deadlock falan yok bizim alfa 159 da olay var ard arda iki kere kapama tuşuna basınca kapılar içeriden açılmıyor onu denedim ve alfada oldu ama gp de olmadı

Misafır
28/05/2007, 18:15
gp de yok diye biliyorum.
var yazıyor ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın olmuyor.

alperylm
28/05/2007, 18:18
haklısın yıldıray abi kapılar içeriden açılmasın die anam ağladı denerken ama yok valla ne emotion ne active ne dinamik hiçbirinde fark etmiyo,yokk:(

grande
31/05/2007, 03:23
Arka Sol Kapı Sıcak Havalarda Açılmıyor,malesef Punto'larımızın Hastalığı.
Ama Serviste Halledebiliniyor.

yolcu0685
16/02/2014, 20:58
Slm arkadaslar benim de gp arka sag kapi disdan bugun acilmadi bende icerden actim cocul kilitini acip kapattim kapi acilmaya basladi yoksa tesadufmu oldu bilmiyorum servise gotursem ne kadar maliyet olur kapi kolunuda degistirirlermi tesekkurler

EMRE ALTINOK
19/02/2014, 09:32
Selamlar, geçen haftasonu gene rahat durmadım ve başıma iş aldım. Eski bi diş fırçasıyla içine çamur ve kir dolmuş kapı içi kilitlerini temizlerken içteki plastik dili 4 kapınında en alt seviyeye getirdim. (aferin!).. la baktım geri girmiyor. kapılar kapanmıyor öyle kaldı.. uzaktan kumandadan ve ön paneldeki düğmeden açıp kapatıyorum olmuyor.. anahtarı kilide sokup çeviriyorum gene aynı.. (bravo!).. balkondan beni seyreden komşuma haber verip aşağı indirttim. içteki plastik kilidin 1 tur dönmesi gerekiyormuş.. kapı açma kolunu bi iki sefer kaldırınca düzeldi.. içten yada dıştan kapı kolunu çeksene.. o telaşla hiç aklıma gelmedi kele.

faster
19/02/2014, 11:06
Slm arkadaslar benim de gp arka sag kapi disdan bugun acilmadi bende icerden actim cocul kilitini acip kapattim kapi acilmaya basladi yoksa tesadufmu oldu bilmiyorum servise gotursem ne kadar maliyet olur kapi kolunuda degistirirlermi tesekkurler
Bazen kapılar zor açılıyor..Hızlandığınızda kapılar otomatik kitleniyormu?Kitleniyorsa el ile kitleyip tekrar açıp deneyin..Arada bir saçmalıyor..