PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım Gitmiyor

ErdmG
20/08/2011, 13:10
Arkadaşlar,bi kaç gündür farkediyorum ki aracım gitmiyor ya da bana öyle geliyor. Geçen hafta bi kaç kez yanlamaya çalıştım ondan sonra sanki araca bişeyler oldu gitmiyor.

fawori
20/08/2011, 13:22
yakıt faktörü olabilir hocam shell vpower atın bi deneyin yoksa servise gidim baskı balataya baktırım derim ben ya da mozot fitlreside olabilir olmadı enjektör kontrolü

GP COSKUN
20/08/2011, 15:26
eee yanlama çalışırsan baskı balatayı bitirmiş olabilirsin yada balatayı yakmış olabilirsin

o değilde benim garibime giden

önden çekişli bir araç ile yanlamaya çalışmanın mantığını anlayamadım yazıktır arabana yapma sevgili kardeşim
çok seviyodun yanlamayı madem hiç yol gösteren olmadımı yaw arkadan itişli motor gücü yüksek bir araç alsaydın
punto naziktir narindir sevmez böyle şeyleri
ayrıca acayip kin tutar sen ona eziyet edersen oda sana eziyet eder

seastar1905
20/08/2011, 15:30
cok güzel acıklamışsın coskun abi

tayfux
20/08/2011, 16:22
yanlama ile balatalar bitmiş olabilir coşkunun dediği gibi arabada titreme falan var mı?

onurtuna
20/08/2011, 17:39
açıklama çok güzel olmuş ne bu yaw bmw mi bu yengeç misali :))))

reflections
20/08/2011, 18:01
baskı balatasından oluşmuş olabilir. tabi yakıt+lastik durumuda etkileyebilir

krm1983
20/08/2011, 19:18
eee yanlama çalışırsan baskı balatayı bitirmiş olabilirsin yada balatayı yakmış olabilirsin

önden çekişli bir araç ile yanlamaya çalışmanın mantığını anlayamadım yazıktır arabana yapma sevgili kardeşim
çok seviyodun yanlamayı madem hiç yol gösteren olmadımı yaw arkadan itişli motor gücü yüksek bir araç alsaydın

+111
yanlamak isteyene honda s2000

ErdmG
20/08/2011, 20:06

haklısınız bizim araçlar nazik araçlar,ancak bende bi denemek istedim bundan önceki aracım otamatık vitesti hiç bişey yapamıyordum.. :D araçta titreme falan yok benzinden kaynaklandı sanırım benzinin sonuydu çünkü

cemal arslan
20/08/2011, 21:13
benden size tavsiye...shell den mazot almayın...

özellikle gtl...uzak durun..

enjektör bozarsınız...benden söylemesi...

lektonstar17
20/08/2011, 22:48
benden size tavsiye...shell den mazot almayın...

özellikle gtl...uzak durun..

enjektör bozarsınız...benden söylemesi...

Aracı aldığım günden beri shell performans dizel kullanıyorum bi zararını görmedim.
Neden almamalıyız açıklarsan sevinirim.

ibrahim06
20/08/2011, 23:11
İlahi ne diyeyim:) Biz düz yolda araba bükülür diye basmaya korkuyoruz: sen yanlama yapıyorsun :)

GP COSKUN
20/08/2011, 23:29
gtl katkılı bir mazot ve çok ince
zamanla enjektör memelerini genişletiyor
cemal haklı bencede

ibrahim06
20/08/2011, 23:35
gtl katkılı bir mazot ve çok ince
zamanla enjektör memelerini genişletiyor
cemal haklı bencede

Abi sen kimin mazotunu ve benzinini tavsiye ediyorsun?

GP COSKUN
20/08/2011, 23:41
akılı kel den benzini shell den mazotu da bp den alın
şaka bir tarafa katkılı mazotlar dışında bilindik firmaların ve istasyonların yakıtını kullanın bp shell petrol ofisi fullpet total gibi
önemli olan yakıtta çok fazla katkı olmayıp doğal olması

StrawBeeRy
20/08/2011, 23:43
akılı kel den benzini shell den mazotu da bp den alın
şaka bir tarafa katkılı mazotlar dışında bilindik firmaların ve istasyonların yakıtını kullanın bp shell petrol ofisi fullpet total gibi
önemli olan yakıtta çok fazla katkı olmayıp doğal olması
abi hastayım senin şöyle yorumlarına :D :D :D

GP COSKUN
20/08/2011, 23:48
bir sen değil herkes hasta dermişim =))))
kamyon arkası yazısı gibi oldu be
hahaha

StrawBeeRy
20/08/2011, 23:49
bir sen değil herkes hasta dermişim =))))
kamyon arkası yazısı gibi oldu be
hahaha
:D:D:D alemsin abi ya

izoci
20/08/2011, 23:54
coşkun abim yaaaa

serdent
21/08/2011, 00:41
:))

turbulans
21/08/2011, 00:48
benzinden kaynaklandı sanırım benzinin sonuydu çünkü[/QUOTE]
arkadaş benzin demiş galiba???

By_HaNNibaLL
21/08/2011, 01:39
yanlamak dediğiniz nedir ? 3den 2 ye cektim direksiyonu ani kirdim dip gaz yaptim deseniz yanlayacaği nedir o ayri bi konu.
el freni cekseniz arkasi yakar gaza bassiniz yine ayri bişey toprak bi yolda arabayi zorlayip direksiyonu ani cevirseniz vs bunlar cok fazla debriyaja zarar vermem gündelik kullanimdan cok cok farki yok.

Gitmemede benzin sonu demişsiniz farkli bi yerden alinan benzin toprakli yolda yapilan yol filtrenizi tıkamiş olabilir

StrawBeeRy
21/08/2011, 01:42
yanlamak dediğiniz nedir ? 3den 2 ye cektim direksiyonu ani kirdim dip gaz yaptim deseniz yanlayacaği nedir o ayri bi konu.
el freni cekseniz arkasi yakar gaza bassiniz yine ayri bişey toprak bi yolda arabayi zorlayip direksiyonu ani cevirseniz vs bunlar cok fazla debriyaja zarar vermem gündelik kullanimdan cok cok farki yok.

Gitmemede benzin sonu demişsiniz farkli bi yerden alinan benzin toprakli yolda yapilan yol filtrenizi tıkamiş olabilir

bak bak tecrübeliler nasıl ortaya çıkıyor :D :D :D

Du Hast
21/08/2011, 02:58
haklısınız bizim araçlar nazik araçlar,ancak bende bi denemek istedim bundan önceki aracım otamatık vitesti hiç bişey yapamıyordum.. :D araçta titreme falan yok benzinden kaynaklandı sanırım benzinin sonuydu çünkü
dizele benzin koyarsan çekmez tabiki :D
şaka bir yana hava filtresinide değiştirin avatardaki gibi tozlu topraklı yerlerde dolaşmayı çok seviyorsanız :)