PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon mili arızası

derbeder
19/08/2011, 17:27
18.08.2011 tarihinde gittiğim İzmir Birmotta direksiyon mili arızası olduğunu söylenerek 2300 Tl masrafı olduğu bunun %20 sini Fiat'ın karşılıyacağını kalanını benim karşılamamı söylediler.Kabul etmedim.Sürüş esnasında aniden direksiyonun kitlenebileceğini ifade ettiler.Ben de sosyal medyada yaptığım araştırmalarda bu sorunun hemen hemen bütün Puntolarda var olduğunu ve Firmanın çeşitli pazarlıklarla bu işi geçiştirdiğini tesbit ettim.Müşteri ilişkilerini arayarak bu sorunun üretimden kaynaklanan kronik bir arıza olduğunu söyledim.Bütün bakımlarını İzmir Birmotta yaptırmama rağmen %20 garanti dışında kabul etmediler.Ben de Sürücü hayatını tehlikeye düşürecek üretim hatası nedeniyle Dava açacağımı söyledim.Bakalım ne olacak.Bu sorunu olanlara duyurulur......

tayfux
19/08/2011, 17:32
geri dönüş yaparlar yüzde 70-80 falan derler heralde..

puntoturbom
19/08/2011, 18:10
benimki garantiden değişti. 5 yıl uzTILMIS GARANTİsi var. kronık bır arıza.. davalık olacaklarını duyunca gerı adım atarlar..

gesta0723
21/12/2013, 18:14
bende de servo mili arızası çıktı tofaştan haber bekliyorum

frdsnr
08/04/2014, 21:17
selam arkadaşlar bende 1 ay evvel 2004 punto dynamic alarak aranıza katıldım, ama diresiyon milindenmi artık kutusundan mı nereden geldiğini bilmediğim bir ses geliyo bu düz yolda ses yok ama kandaklı yani bozuk yolda takırtı yapıyo. sanayide ustaya baktırdım mil dedi servise götürdüm mil veya direksiyon kutusu dedi, fiyat olarak mil 615 tl direksiyon kutusu 1400 tl. imiş. mili değiştiririz ses kesilmezse direksiyon kutusunu değiştiririz dediler, ne yapmam gerektiğini şaşırdım aracı alalı 1 ay oldu ama fena sogudum bu sorundan ötürü, lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum tşkler

yavuzselim
08/04/2014, 21:31
selam arkadaşlar bende 1 ay evvel 2004 punto dynamic alarak aranıza katıldım, ama diresiyon milindenmi artık kutusundan mı nereden geldiğini bilmediğim bir ses geliyo bu düz yolda ses yok ama kandaklı yani bozuk yolda takırtı yapıyo. sanayide ustaya baktırdım mil dedi servise götürdüm mil veya direksiyon kutusu dedi, fiyat olarak mil 615 tl direksiyon kutusu 1400 tl. imiş. mili değiştiririz ses kesilmezse direksiyon kutusunu değiştiririz dediler, ne yapmam gerektiğini şaşırdım aracı alalı 1 ay oldu ama fena sogudum bu sorundan ötürü, lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum tşkler
Servis tamir yapmaz zaten arzalı bölüm neyse direk değiştirir kökten çözüm. Fiyatlarıda o biçim. Bence sanayide bir direksiyoncu bulup orada baktır fiyat servise göre epey uygun olur

frdsnr
12/04/2014, 15:59
tşkler yavuz kardeş

frdsnr
12/04/2014, 16:00
Servis tamir yapmaz zaten arzalı bölüm neyse direk değiştirir kökten çözüm. Fiyatlarıda o biçim. Bence sanayide bir direksiyoncu bulup orada baktır fiyat servise göre epey uygun olur

GPEMREE
12/04/2014, 16:12

Valla aynı ses bende de var .
Daha göstermek nasip olmadı bakalım ...

kadir1982
13/04/2014, 16:17
selam arkadaşlar bendede tıkırtı vardı 2 ustaya gösterdim direksiyon kutusudan dendi ben kendim kontrol ederken sorunun mafsaldan direksiyon simidine giden milin üzerindeki çivatanın gevsemesi sonucu tıkırtı olduğunu boldum sıktım ve düzeldi.bu islemi karanlıkta yaptım sanırım mil iki parcadan olusuyor.

GPEMREE
13/04/2014, 16:37
İns bizimde oyledir…

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

frdsnr
18/04/2014, 19:30
kadir kardeş nasıl yaptın . yani aynı işlemi bende yapabilirmiyim tarif edermisin

frdsnr
18/04/2014, 19:33
arkadaşlar bi sorunum daha var yardımcı olursanız sevinirim.kontagı çevirdiğimde daha arabayı çalıştırmadan fan çalışıyo yüksek bi devirle. bunun nedeni ne olabilir?

Arrest
18/04/2014, 19:40
arkadaşlar bi sorunum daha var yardımcı olursanız sevinirim.kontagı çevirdiğimde daha arabayı çalıştırmadan fan çalışıyo yüksek bi devirle. bunun nedeni ne olabilir?

Soğuk motorda nasi fan calisir ya :) musur arizali galiba

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "

GP COSKUN
18/04/2014, 19:43

klimanın müsürü veya beyin de bir arıza mevcut olabilir

kadir1982
19/04/2014, 00:18
selamlar senin sorunun aynı mı bilmiyorum fakat benim sorunum stabilize yolda ve küçük çukurlarda tıkırtı yapıyordu iki farklı ustya gösterdim test surusu yaptılar birisi direksiyon boşluğunu aldı fakat boşlukta yoktu sonuçta iki ustada direksiyon kutusundan dedi sukup bakıcaz bende biraz inatcıyımdır kurcalamayı severim evin önünenüne geldiğimde hava kararmıştı tek yaptığım direksiyonun simidinden asağıya giden mili mafsaldan yukarı doğru kontrol etmek oldu ve mafsaldan yukarı doğru bir eklem yeri var oradada yannış hatırlamıyorsam 13 çivata var alttan bakınca görürsün gevsemişti ve tıkırtı kaynagı oydu sıka bilmek için lokma takımına ihtiyacın var torpidonun altında bir yer var ortasında delik lokmayı oradan uzatıp sıkman gerek gayet basit oldu benim için sıktım ve düzeldi insallah senin sıkıntında bu yöndendir lokma takımın yoksada tamircide 5 dakikada kontrol ettire bilirsin