PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sunroof arızası hakkında yardım.

EKNEB
19/08/2011, 17:08
arkadaşlar merhabalar, gp min sunroofu 2 kademeli olarak açılması gerekirken , ilk kademe açılıyor, 2. kademe yarım açılıyor , daha önce bu gibi sorun yaşayan oldumu acaba ,.

servise sordum sağlı sollu kızakların değişmesi gerekir dediler. 1400 tl civarı tutarmış.

tamiri yapılamıyormu bu parçaların yada tamir yapan yer varmı.

şimdiden teşekkürler.

tayfux
19/08/2011, 17:35
istanbulda bir arkadaş yaptırmıştı ama kim olduğunu hatırlamıyorum..

EKNEB
23/08/2011, 13:08
sorun yaşayan yada tamir edilip edilmediğini bilen yok mu

makeles
23/08/2011, 13:22
sıkışmış olarak algılıyor olabilir..
servise gösterin belki de basit bir temizlikle çözülebilir..

GP COSKUN
23/08/2011, 13:34
kızaklardaki halatları bozulmasından yapıyor
maalesef halatlar ayrıca satılmıyor kızaklarla beraber
fiyatıda doğru söylemişler
bu daha önce bizim orçunun başına gelmişti
yanılmıyorsam kartal sanayide birisi satıyormuş çıkma olarak
orçun konuyu görünce gerekenleri yazacaktır

By_HaNNibaLL
23/08/2011, 14:24
Fiatin yine mühteşem güzelliklerinden birisi ben serviste staj yaptiğim halde götürdü aracimi sadece sökmek için bile 170 lira gibi bi para cıkarttilar bende kendim söktüm.

Kızaklarin içindeki raylar ayni yerinden kirilmiş kopmuş vs. banada 2 kızak fiyatinin 400 400 800 lira olarak söylediler benimki ilk kademede aciliyor suan başka bi sıkıntısı yok acıkcasi o parayi vermek inanilmaz koyar ama ama o parca illa ki satiliyordur italyada falan iyi bir araştirma yapilsa bulunabilitesi yüksek

insomnia06
24/08/2011, 10:34
aynı sorun bende de vardı yaptıramadan sattım arabayı..kızakların çeken halatlar parçalanıyor ve yuvasına oturmuyor,araç da bunu sıkşma olarak algılıyor ve yeterince açmıyor veya kapamıyor..ben camı komple indirdim halatları söktüm tamir ettim fakat halatlar kızakların içine soket şeklinde oturuyor.servis manualinden ne kadar araştırdıysam o halatı oraya nasıl oturtacağımı bulamadım.daha da fazla derine inmek istemediğimden(toplayamam korkusuyla)öylece bıraktım.sattığım arkadaşa da söyledim ben servisde yaptırırım dedi,eyvallah dedim..ankara da bi usta var bmw den emekli sunroof ustası o zaman 400-500 civarı fiyat vermişti..aslında bursa bu işlerin yeridir bence sanayiyi iyice bi araştır kesin bulursun anlayan birini..

07LCC90
22/11/2011, 13:55
Aynı sorun bende de var bulamadım parçasını kızakları değiştirince düzeliyormu sorun ?2. Kademede suan sorun var açılmıyor. Kızakları değiştirince düzeliyorsa gidip taktırıcam lanet olsun artık.

insomnia06
22/11/2011, 14:02
Aynı sorun bende de var bulamadım parçasını kızakları değiştirince düzeliyormu sorun ?2. Kademede suan sorun var açılmıyor. Kızakları değiştirince düzeliyorsa gidip taktırıcam lanet olsun artık.
kızaklar dediğiniz tüm mekanizma zaten,değiştirince sıfır olacak yani ama fiyat 1500tl civarı..bence bu işin ustaları var onlarla görüşün 3\1 fiyatına halledersiniz işinizi..

enemca
31/07/2016, 11:26
Merhaba. Arkadaşlar sanayici esnafının bu konu ile ilgileneni özellikle ankaradakilerin yüzde doksanı ÇAKAL olmuş bunu bastira bastira söylüyorum serviste buna dahil. Bnim aracımin soldaki plastik zinciri kopmuş. Sanayicilerde dusene vurmakta üstlerine yok. Sonuç olarak kendim skydome u soktum komple kizaklarına kadar. Ve o plastik zincirin yerine geçecek bsi yapicam. İnş bitirince olursa 0 maliyet 1 günlük işçilikle bitirmiş olucam. Burdan hepinize de anlaticam. Cakallara alın terinizi kaptirmayin diye.

Ezeldenberi
31/07/2016, 12:35
Emrah bey, size kesinlikle katılıyoruz, araçlarımıza kedi el emeğimizle yaptığımız her dokunuş daha güzel bir anlam katıyor. Paylaşımlarınızın devamını fotoğraflarıyla birlikte bekliyoruz.

enemca
15/09/2016, 23:37
Arkadaslar sizlere uzun zaman sonra ancak donebildim. Çok şükür lafimin altinda kalmadim ve skydome u onardim taş gbide oldu. Şimdi 2500 lira isteyen servis dusunsun. Sadece 50 lira alet hedevat a para verdim gerisi işçilik. Arkadaşlar ankarada skydome arızası olan bana ulaşsın istenene göre çok cüzi bir miktarda ücrete anlaşır hallederiz. Mail adresim dj_enemca@hotmail.com telim 0541 440 05 12 sadece mesajla ulaşın lutfen ben geri donus yaparım.

volkan1065
16/09/2016, 00:49
Arkadaslar sizlere uzun zaman sonra ancak donebildim. Çok şükür lafimin altinda kalmadim ve skydome u onardim taş gbide oldu. Şimdi 2500 lira isteyen servis dusunsun. Sadece 50 lira alet hedevat a para verdim gerisi işçilik. Arkadaşlar ankarada skydome arızası olan bana ulaşsın istenene göre çok cüzi bir miktarda ücrete anlaşır hallederiz. Mail adresim dj_enemca@hotmail.com telim 0541 440 05 12 sadece mesajla ulaşın lutfen ben geri donus yaparım.

Gelemiyecek olanlar için bence nasıl bir işlem yaptığınızı burda anlatsanız daha iyi olmazmı. Bu forum bunun için var. Burda bir cok kişi çözüm bulduğu sorunları anlatarak detaylandırarak bir cok kişiye yardımcı oluyor kendileride burdan yararlanıyor. İllaki sizde bir cok sorununuzda burdan yararlnamışsınızdır.

Birde yukarıda sorunu çözünce anlatıcam olarak not düşmüşsünüz.

enemca
16/09/2016, 11:32
Sorun anlatmakta deilki cozum o kadar kolay deil. Ve video yada resimde cekemedim. Eski zincirini onardim. Onarımı yaparken yipratmaniz gereken bi yer var çıtayı sokunce önde kalan kolun ucu gbi. Souc olarak 4 vidayı sok cami al ama gerisi marifetli. O yüzden 1 2 ay sonra donuorm size. anlicaniz az para çok emek var

enemca
16/09/2016, 11:35
Ustelik gelemicek arkadaşlar yukarda verdiğim numaraya araçlarındaki sorunun videosunu ve resmini aatsinlar tabiki yardımcı olurum

enemca
16/09/2016, 11:41
Smdi birde gelelm agresiftir tavırlara volkan 1065 nickli arkadaşım birincisi isteyen istediğini verir dimi sonuçta. İkincisi bu sitede üye olan o kadar yetkili servis normal servis aksesuarci hepsi üye onlar hiç biseye yardımcı oluyorlar mi? Onlardan neden istemiyor? Zaten onlar çözümü verseler ben burda böyle yazamazdim dimi! Lutfen emeğe saygi

volkan1065
16/09/2016, 14:29
Smdi birde gelelm agresiftir tavırlara volkan 1065 nickli arkadaşım birincisi isteyen istediğini verir dimi sonuçta. İkincisi bu sitede üye olan o kadar yetkili servis normal servis aksesuarci hepsi üye onlar hiç biseye yardımcı oluyorlar mi? Onlardan neden istemiyor? Zaten onlar çözümü verseler ben burda böyle yazamazdim dimi! Lutfen emeğe saygi

emeğe saygı derken ortada anlatılan çözüm yolu gösterılen bişi yok. size agresif bişi yazmadım.

SinanTR
16/09/2016, 18:53
konu sahibi arkadaş yanlış anlamasın konuya müdahil olmak veya tartışmak gibi bi niyetim yok ama hakkını vermek gerekirse hiç tanımadığım volkan başol (volkan1065) bey her konuda arkadaşlara verdiği cevaplarla gayet yardımcı olan bir forum üyesidir bunu az çok benim kadar bu forumu takip edende bilir bence verdiği cevapta gayet tutarlı ve medenice arkadaşa haksızlık yapmışsınız.

enemca
16/09/2016, 22:17
Ya arkadaslar peki siz iyisini bilin. Sikinti yok.

enemca
16/09/2016, 22:35
Tavani 4 adet 2 sag 2 solda torx vida tutuo onlari sokup tawani cikarin sonra halatlarin ucunun bi aliminyum parcadan ciktigini goreceksiniz. Ondan sonra arkada o halatin kivrildigi plastik parcayi 3 vida tutuyor onlari sokup o plastik parcayi alicaksiniz alirken kirmayin sakin gorevi buyuk o parcanin. Sonra aliminyum govdeyi sokmaniz gerek ucunda ustte ufacik alyen gomme bi vida var onu sokeceksiniz (takerken ins dis kaptirmazsiniz) sonra o alyen vidanin altinda tam ortada gizli bir vida var iste onu l tokx anahtarla sokmek bi 1 1.5 saatinizi alicak. Onuda soktunuzmu kizak govdesi geliyor cekerken ins halati koparmaz yada govdesine zarar vermezsiniz. Soktunuz mu iste halat karsiniza cikti... sonra halat yerine kullanabiliceginiz farkli mazemeler dusunuosunuz ben size simdiden solim metalinden plastigine 50 ye yakin malzeme denedim olmuo kesinlikle. Sonra orjinal zinciri deforme etmeden icindeki sac halati cikarip yerine yeni sac halat takiyosun ve oda o kizagin icinde rahatca hareket etmeli sonrada o halatin kizaga bagli oldugu yerdeki plastik kismi asindirmaniz gerek goz karari. Sonrada halati takip topluyorsunuz bu kadarrr. Hadi buyrun meydan sizin 2 ay sonra gorusuruz deneyin bkim gina gelirse yada baslarim bole ise derseniz ben burdayim. Sizlere kolay gelsin.

volkan1065
16/09/2016, 23:09
Elinize emeğinize sağlık. El becerisi olan arkadaşlar için yol göstermiş oldunuz.

enemca
17/09/2016, 21:51
saolun. umarım problemsiz çözer herkes sorununu.

enemca
21/01/2018, 23:26

05077096115 den bana ulaşabilirsiniz.

fotobelit
22/01/2018, 11:17
Kusura bakmayın ben konuyu yeni gördüm ama kafam karıştı..Amacınız yardım etmekmi,Ticari kazanç sağlamakmı?Yoksa ikisidemi? :)