PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : wireless modem hakkında yardım..:(

tempesty
25/05/2007, 19:18
Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır Mn marka wireless modem kullanıyorum ve evimiz 2 katlı olduğu için genelde lap top ile birlikte çalışıyorum..Modemi aldığımda gittigidiyor sitesinden birde 7DB modem anteni aldım ve kendi antenini güçlendirmeyi denedim..Fakat antenide güçlendirmeme ve evdeki mesafede çok fazla olmamasına rağmen kablosuz kullanmaktan hiç memnun değilim..Genellikle bağlantım inanılmaz yavaşladı,hatta bazen 2-3 dakika süreyle tamamen gidiyor sonra kendiliğinden tekrar geliyor bir sayfayı açmak için gereğinden fazla bekliyorum..üstelik bağlantı hızım 1024 K..Ethernet kablosunu taktığımda ise bu tür sorunlar yaşamıyorum..

Sizce bu neden olabilir ? Mn yüzünden ise eğer Airties marka ile değiştirsem düzelirmi ? yada sonradan aldığım 7 desibellik antenden mi kaynaklanıyor..

yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim şimdi boş yere modem değiştirmek istemiyorum ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

eakbas
25/05/2007, 19:25
bora ilk önce orjinal anteni ile dene ama bence düzelme olmayacaktır. Airties, zyxel yada zoom modem bence daha iyidir

zafer
25/05/2007, 19:31
notebook kablosuz ağa kaçla bağlanıyo 20 30 seviyesinde ise sorun yaşaman muhtemel daha yüksekse bu rakamdan ya notebook wireless kalitesi düşük yada modeminin ki (bana bu sorun modemden gibi geliyo 2 3 dakka kesiliyo dediğine göre) başka bi notebook la dene sonuca bak

GaladrieL
25/05/2007, 19:33
modemin yanından kıpırdama :p nasılım? süper çözüm...

SteinGP
25/05/2007, 19:42
abi wireless dersen zoom X6 ben kullanıyorum son derece memnunum evim birinci katta yan apartmanın 4. katındaki arkadaşımla modemi ortak kullanıyoruz sen düşün!asla kopma vs olmuyor limewire dan 100 kb/s ile şarkı dahi indiriyorum..şiddetle tavsiye ederim..airties yerlidir o yüzden önermem..

microab
25/05/2007, 19:43
Ser kürsüye taşındı...

Ryu
25/05/2007, 20:01
7 db çok iyi değil 2 db ler felan var ayrıca bende bir süredir mn kullanıyorum. alt kattan gayet rahat giriyorum laptopla

anvil
28/05/2007, 14:03
modemle laptop arasındaki her türlü wireless cihaz (telsiz telefon, görüntü aktarıcı,...) bağlantıyı etkiliyor.