PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abs-esp(!)ne yapabiliriz..

cilem
17/08/2011, 02:43
:realmad:daha önce bu sorun nedeniyle çok konu açıldı çok defa gündeme geldi ama ben hala bir çözüm bulabilmiş değilim..

aracımın abs ve esp lambaları geçen seneden beri nedeni bulunamayan bir sebeple ara ara yanıyor. İlk açıklama servisten geldi: araç yüksek gerilim hattına yakın bi yerde olduğu için kafası karısıyor dendi bilgisayara bağlanıp sorun giderildi(!).. fakat ertesi gün tekrar yandı.
en son sanayi de bi yer fren soketleriyle alakalıdır dedi,fren soketleri gevsemiş. sıkılaştırıldı. 1-2 ay sorun yasamadım fakat iki üç gündür sürekli yanıyor. ve bağlantılımıdır bilmiyorum fakat artık yokuşta beklenmedik sekilde geri kaydırıyor.
şimdi benim sorum şu olacak, fren soketi denilen sey bu kadar sık gevsermi?
nasıl bir çözüm bulabiliriz servis iki senedir çözüm bulamadı. sizin fikirlerinizle herhangi bir yere gidip fikir verip yaptırmayı düşünüyorum..
şimdiden tesekkürler.

WiSTaRiA
17/08/2011, 02:50
çilencim ilk önce geçmiş olsun... Sana bazı sorularım olucak ; yol bilgisayarı ekranında abs esp hilholder alarmı veriyormu? El kitabına bakın diye uyarı veriyormu?

Du Hast
17/08/2011, 02:52
:realmad:daha önce bu sorun nedeniyle çok konu açıldı çok defa gündeme geldi ama ben hala bir çözüm bulabilmiş değilim..

aracımın abs ve esp lambaları geçen seneden beri nedeni bulunamayan bir sebeple ara ara yanıyor. İlk açıklama servisten geldi: araç yüksek gerilim hattına yakın bi yerde olduğu için kafası karısıyor dendi bilgisayara bağlanıp sorun giderildi(!).. fakat ertesi gün tekrar yandı.
en son sanayi de bi yer fren soketleriyle alakalıdır dedi,fren soketleri gevsemiş. sıkılaştırıldı. 1-2 ay sorun yasamadım fakat iki üç gündür sürekli yanıyor. ve bağlantılımıdır bilmiyorum fakat artık yokuşta beklenmedik sekilde geri kaydırıyor.
nasıl bir çözüm bulabiliriz servis iki senedir çözüm bulamadı. sizin fikirlerinizle herhangi bir yere gidip fikir verip yaptırmayı düşünüyorum..
şimdiden tesekkürler.
ABS ve ESP lambaları yanıyor demişsinizde aracınız active ESP olmuyor - duallogic değilse.
ABS ve ESP lambaları yanıyorsa ABS ünitesinde sorun vardır. fişleri gevşemiş olabilir, doğru beslenmiyor olabilir ya da arıza yapmış olabilir.
ABS nin çalışıp çalışmadığını sert fren yapıp kontrol edin.
bu tarz sorunlar akü kaynaklıda olabiliyor.

tayfux
17/08/2011, 02:53
fren kablolarında bir sıkıntı olabilir bence bunları bir kontrol ettirin olmadı arabayı başka bir beyin ile birsüre denemede fayda var diye düşünüyorum..ayrıca bilgisayar tanınmayan hata veriyorsa yüzde 90 aküden de kaynaklanabilir..

WiSTaRiA
17/08/2011, 02:55
başka bir beyinmi? tayfun hocam araç beyni değişirmi? hadi diyelim değişti içindeki yazılım ne olucak???

tayfux
17/08/2011, 03:06
başka bir beyinmi? tayfun hocam araç beyni değişirmi? hadi diyelim değişti içindeki yazılım ne olucak???
değişir hocam neden değişmesin ki? yazılım içine yükleniyor zaten servislerde..

WiSTaRiA
17/08/2011, 03:08
Abs ve esp ye komuta eden ECU dur... Cilencim ilk sorumda city motorundan şüphelendim ama ecundada sorun olabilir gibi geliyor... Serviste ecuyu bilgisayara bağlayıp denettirmen gerek...

Ecu soketini çıkartıp başka birini tak ile bu iş çözülmüyor böyle bir çalışma beyinci tarafından yada servis tarafından beyin içi immo kırma ve bazı parçalara işlev yapılarak gerçekleştirilebilir ve burda hp yada kw yada tork bu işlev yapılarak dayno üzerinde görülebilir.. Yada yazılımsal olmalı... Bizim araçlarımız model model olduğundan ecuları tak çıkar yapıp deniyemeyiz yani...

WiSTaRiA
17/08/2011, 03:12
değişir hocam neden değişmesin ki? yazılım içine yükleniyor zaten servislerde..

Tayfuncum bak kendi ağzınla söylüyorsun yazılım olayını... Senin ecuyu getir benimkine takalım ne olucak sonuç? Yada benim ecuyu seninkine? Böyle bir değişim gördünmü hiç kardeşim? Ecu değiştirmeninde püf noktaları ve prosedürleri var... Servisler yazılım atıyorlar ama onların attığı yazılım farklı ecunun içindeki program farklı... Bilgisayar gibi düşün bilgisayarın içinde ne var BIOS var ama sen xp de kurarsın ona windows 7 de kurarsın... BIOS senin bilgisayarının içindeki parçalara göre çalıştırır bilgisayarını... 2 tane DDR ram çıkarıp 1 tanesini geri tak BIOS tek ram görür ama çift ram programı olduğundan sorun yaratır... Bilmem anlatabildim mi???

tayfux
17/08/2011, 03:13
Abs ve esp ye komuta eden ECU dur... Cilencim ilk sorumda city motorundan şüphelendim ama ecundada sorun olabilir gibi geliyor... Serviste ecuyu bilgisayara bağlayıp denettirmen gerek...

Ecu soketini çıkartıp başka birini tak ile bu iş çözülmüyor böyle bir çalışma beyinci tarafından yada servis tarafından beyin içi immo kırma ve bazı parçalara işlev yapılarak gerçekleştirilebilir ve burda hp yada kw yada tork bu işlev yapılarak dayno üzerinde görülebilir.. Yada yazılımsal olmalı... Bizim araçlarımız model model olduğundan ecuları tak çıkar yapıp deniyemeyiz yani...
orçun hocam zaten araçlarımız dediğin gibi model model mesala bazı arkadaşlarımız siteden yazılımı güncelletiyorlar aynı onun gibi yazılı ecu ya güncellenebilir..ecu da aynı öle değiştirilip aracın modeline göre veriler yüklenebilir..hatta geçenlerde siteden bir arkadaşımız ecuyu değiştirip ustasının tekrar deneyeceğini söylemişti ecu beklediklerini söylemişti..

tayfux
17/08/2011, 03:15
Tayfuncum bak kendi ağzınla söylüyorsun yazılım olayını... Senin ecuyu getir benimkine takalım ne olucak sonuç? Yada benim ecuyu seninkine? Böyle bir değişim gördünmü hiç kardeşim? Ecu değiştirmeninde püf noktaları ve prosedürleri var... Servisler yazılım atıyorlar ama onların attığı yazılım farklı ecunun içindeki program farklı... Bilgisayar gibi düşün bilgisayarın içinde ne var BIOS var ama sen xp de kurarsın ona windows 7 de kurarsın... BIOS senin bilgisayarının içindeki parçalara göre çalıştırır bilgisayarını... 2 tane DDR ram çıkarıp 1 tanesini geri tak BIOS tek ram görür ama çift ram programı olduğundan sorun yaratır... Bilmem anlatabildim mi???
hocam kesinlikle şu konuda haklısınız sizin aracınız 1.4 starjet onun beynini gelip 1.3 multijet active bir araca takamazsınız bire bir aynısı olmalı dediğiniz gibi..

WiSTaRiA
17/08/2011, 03:22
Peki siteden o arkadaş değiştirdiği ecuya ne gibi işlemler yaptığını belirttimi? En önemlisi araçlarımız imobilizerli anahtar şifresi tanıtılmalı... Yazılım atmak farklı benim bahsettiğim olay farklı... Tamam bende yazılım attırdım aracıma ama ecu aynı ecu içindeki benim şasi ve motor numaramdaki aracımda olan özellikleri hafızasında barındıran ecu... Sana bir soru ama cevabınıda ben vericem... Activ model aracı olan arkadaşlar öne sis farı takıyor ve kumanda paneline ön sis butonlu düğmeyi koyamıyorlar neden? Çünkü beyin bunu kabul etmiyor... Bu araca sadece arkanda sis var komudu girilmiş... Sen buna tekrar arkada senin önünde de arkandada sis var komudu girmen hem külfetli hemde bayaa maliyetli onu izah etmeye çalışıyorum... Yoksa ikimizde aynı şeyden bahsediyoruz tayfun hocam....

tayfux
17/08/2011, 03:30
Peki siteden o arkadaş değiştirdiği ecuya ne gibi işlemler yaptığını belirttimi? En önemlisi araçlarımız imobilizerli anahtar şifresi tanıtılmalı... Yazılım atmak farklı benim bahsettiğim olay farklı... Tamam bende yazılım attırdım aracıma ama ecu aynı ecu içindeki benim şasi ve motor numaramdaki aracımda olan özellikleri hafızasında barındıran ecu... Sana bir soru ama cevabınıda ben vericem... Activ model aracı olan arkadaşlar öne sis farı takıyor ve kumanda paneline ön sis butonlu düğmeyi koyamıyorlar neden? Çünkü beyin bunu kabul etmiyor... Bu araca sadece arkanda sis var komudu girilmiş... Sen buna tekrar arkada senin önünde de arkandada sis var komudu girmen hem külfetli hemde bayaa maliyetli onu izah etmeye çalışıyorum... Yoksa ikimizde aynı şeyden bahsediyoruz tayfun hocam....
kesinlikle maliyetli en basitinden megane araçlarda kumandalı olanlar megane 2 ler yani anahtar kaybolduğunda 700 lira gibi bir masraf ile yenisi fransadan arabanın şase motor koduna ve beynine özel üretilip gönderiliyor..maliyetli olduğu kesin ama olmayacak birşey değil diye düşünüyorum orçun hocam sonuçta servis ustası değilim yanılıyor da olabilirim ama.. o konuyu bulursam eklerim konuya Orçun hocam..

cilem
17/08/2011, 03:33
tesekkür ederim fikirleriniz için..bu arada tüm bu olası hatalrı gidermek için mutlaka yetkili servise mi gitmek gereklidir?

çilencim ilk önce geçmiş olsun... Sana bazı sorularım olucak ; yol bilgisayarı ekranında abs esp hilholder alarmı veriyormu? El kitabına bakın diye uyarı veriyormu?

evet orçun abi her hata verdiğinde aynen dediğin gibi yazıyor. :(

ABS ve ESP lambaları yanıyor demişsinizde aracınız active ESP olmuyor - duallogic değilse.
ABS ve ESP lambaları yanıyorsa ABS ünitesinde sorun vardır. fişleri gevşemiş olabilir, doğru beslenmiyor olabilir ya da arıza yapmış olabilir.
ABS nin çalışıp çalışmadığını sert fren yapıp kontrol edin.
bu tarz sorunlar akü kaynaklıda olabiliyor.

söylediklerinizi aynen not edip servise fikir vericem baska türlü olmayacak sanırım. evet araç duallogic

fren kablolarında bir sıkıntı olabilir bence bunları bir kontrol ettirin olmadı arabayı başka bir beyin ile birsüre denemede fayda var diye düşünüyorum..ayrıca bilgisayar tanınmayan hata veriyorsa yüzde 90 aküden de kaynaklanabilir..

aküden olup olmadığından şüphelendikleri için akü yü ölçtüler değil dediler. ve yaklaşık 4-5 ay kadar önce akü değişti.. :(

WiSTaRiA
17/08/2011, 03:39
Cilencim soruma dogru cevap verdin gecmis olsun city motorun arizali... Basima geldigi icin sordum o soruyu sana... Garantin varmi bilmiyorum yoksada iyi niyet garantisinden degistiriliyor... Servise muracaat et... Oyle uyari gelince araci calistir geri vitese tak biraz geri git arabani stop et tekrar cslistirdiginda alarm vermez ama o alarmliyken kullanma... Servis bunu cozemediyse yuh derim... Kontagi cevirdiginde yada stop ettiginde araci direksiyonun bir miktar doner...

cilem
17/08/2011, 15:46
Cilencim soruma dogru cevap verdin gecmis olsun city motorun arizali... Basima geldigi icin sordum o soruyu sana... Garantin varmi bilmiyorum yoksada iyi niyet garantisinden degistiriliyor... Servise muracaat et... Oyle uyari gelince araci calistir geri vitese tak biraz geri git arabani stop et tekrar cslistirdiginda alarm vermez ama o alarmliyken kullanma... Servis bunu cozemediyse yuh derim... Kontagi cevirdiginde yada stop ettiginde araci direksiyonun bir miktar doner...

yaaa:( eyvah yaa çözemedi orçun abi kafası karışmıs dedi sadece... o sekilde alarm verirken sürekli kullanıyorum ben çözüm bulunamadığı için arabanın garantisi yok....

GP COSKUN
17/08/2011, 18:35
ben çilenin sorununu taaaa geçen seneden hatırlıyorum
cıty motoruyla alakalı olacağını düşünmüyorum bu sorun bu arabada neredyse 1 yıldan fazladır ara ara devam etmekte
cıty motoru arızalı olsa idi bu kadar süre kullanamazdı içindeki platinler çoktan işlevini kaybedip yan sistemler devre dışı kalıp direksiyon ağırlaşır direksiyon ışığı hiç sçnmez cıty hata kodu verirdi araç
benim kendi fikrim bu araçta sensör arızası var
sistemle ilgili sensörlere özellikle direksiyon açı sensörüne ve abs sensörlerine bakılması gerekli bence
çilen üzücü bir durum ama maalesef teknoloji ilerledikçe bu tip gizli arızalar zaman zaman başımızı ağrıtabiliyor
geçmiş olsun

cilem
18/08/2011, 03:32
cıty motoruyla alakalı olacağını düşünmüyorum bu sorun bu arabada neredyse 1 yıldan fazladır ara ara devam etmekte
cıty motoru arızalı olsa idi bu kadar süre kullanamazdı içindeki platinler çoktan işlevini kaybedip yan sistemler devre dışı kalıp direksiyon ağırlaşır direksiyon ışığı hiç sçnmez cıty hata kodu verirdi araç
sistemle ilgili sensörlere özellikle direksiyon açı sensörüne ve abs sensörlerine bakılması gerekli bence
çilen üzücü bir durum ama maalesef teknoloji ilerledikçe bu tip gizli arızalar zaman zaman başımızı ağrıtabiliyor
geçmiş olsun

tesekkür ederim coşkun abi. evet gecen seneden beri dile getirdiğim belki iki senedir devam eden bir durum zaman zman tekrar ediyor. alakası varmdır bilmem ama city modunda hiç kullanmıyorum arabayı.. inşallah en yakın zamanda servise gidip söylediklerinizi bir bir ileticem. gelişmelerden haberdar ederim.. çok tesekkür ederim..

görkem koçsan
18/08/2011, 03:54
aynı sorun benimde başıma geldi fren pedalının olduğu yerde sensör var onun değişmesi lazım 110 tl işcilikle birlikte.

E_N_D_E_R_
18/08/2011, 06:29
hem yetkili hemde bilgili servise git :=))

rockforever
18/08/2011, 12:07

şimdiden tesekkürler.
öncelikle geçmiş olsun.. altını çizdiğim ihtimal olabilir yüksek gerilim hatları greçekten beyni karıştırabilir bizzat başıma geldi ondan dolayı olabilir diyorum;ankara adana yolunda pozantı otobanı mersin adana ayrım yolunda araba gaz yememeye başladı 4 de çekip dipgaz yapıyorum araba 100 ü geçmiyor devir çıkıyor fln garip....neyse arabayı 5 dk stop ettim çalıştırdım eski canavar geri döndü bu durum bi arkadaşın eski c4 vtr de de başıma gelmişti aynı yer aynı yol..netten araştırdım bazı forumlarda o yolda yüksek gerilim hatlarından kaynaklı bir manyetik alan oluşuyormuş arabanın beynini karıştırıyormuş ama her ordan geçişimde de olmadı garip bir durum...

WiSTaRiA
18/08/2011, 12:34
geçmiş olsun

Merhabalar coşkun abi... BEnde geçen yazdan beri aynı konudan müzdariptim ve sipariş verildi 4-5 ayda city motorum geldi geçen hafta değişti ve sorun ortadan kalktı... Bendeki arızanın aynısını çilemin aracındada yazıyordu... Tahminimce city motoruyla alakalı... Bugün servise gidip görüşücek bakalım sonuç ne olucak...

xcruelx
18/08/2011, 13:24
GEçmiş olsun cilen. Arkadaşların dediği şeyler doğru. sensor lerin kontrolü şart ilk önce. Akü kontrol, ecu kontrol bunları yapmak gerekiyor.

GP COSKUN
18/08/2011, 13:40
Merhabalar coşkun abi... BEnde geçen yazdan beri aynı konudan müzdariptim ve sipariş verildi 4-5 ayda city motorum geldi geçen hafta değişti ve sorun ortadan kalktı... Bendeki arızanın aynısını çilemin aracındada yazıyordu... Tahminimce city motoruyla alakalı... Bugün servise gidip görüşücek bakalım sonuç ne olucak...

ah be orçunum zaten açı sensörü cıty motorun içinde olduğu için komple cıty motoru değiştiriyorlar
6 adet nokta platin ve 6 adet telden oluşan bir parça servisler sadece açı sensörü değiştirmiyor komple cıty değiştiriyorlar
ama direksiyon tamircileri sadece sensörü dwğiştirerek sorunu çözüyor
bu işi yapan da maslak ve bostancı sanayide var
cıty nin iki çeşit arızası var biri bu sensör den kaynaklı
diğeride ağırlaşma ve sertleşme yapan mptor arozası
senin ki hangi sebepten değişti bilmiyorum ama çileninki sensörden arızalı fikrini getiriyor beni aklıma
sadece puntoda değil bu arada açı sensörü arızasını bizden başka honda ve bmw cilerinde canını bir hayli yakıyor

siyahinci83
18/08/2011, 13:45
zamanında bu konu ile ilgili forumdan bir arkadşımızın yazısını okumuştum yanlış hatırlamıyorsam eğer fren pedalının altındaki bir sensörden dolayı bu arızayı yapıyormuş sensörü değiştirmişler sorun çözülmüş ama yanlış hatırlıyorda olabilirim üzerinden baya bir zaman geçti

cilem
28/08/2011, 00:26
servisle görüştüm fren soketlerini sıkılaştırdılar. aynı gün tekrar lambalar yandı...:( fren müşürü değişecekmiş.değiştikten sonra yine aynı hatayı verirse fren sisteminin ve beyninin komple değişmesi lazım bu da yaklasık 5bin lira dendi...

WiSTaRiA
28/08/2011, 00:47
ah be orçunum zaten açı sensörü cıty motorun içinde olduğu için komple cıty motoru değiştiriyorlar
6 adet nokta platin ve 6 adet telden oluşan bir parça servisler sadece açı sensörü değiştirmiyor komple cıty değiştiriyorlar
ama direksiyon tamircileri sadece sensörü dwğiştirerek sorunu çözüyor
bu işi yapan da maslak ve bostancı sanayide var
cıty nin iki çeşit arızası var biri bu sensör den kaynaklı
diğeride ağırlaşma ve sertleşme yapan mptor arozası
senin ki hangi sebepten değişti bilmiyorum ama çileninki sensörden arızalı fikrini getiriyor beni aklıma
sadece puntoda değil bu arada açı sensörü arızasını bizden başka honda ve bmw cilerinde canını bir hayli yakıyor

Patron benimki sensörlerden değişti... Çilendeki aynı arızaları veriyordu... İnşallah çilenin sorunuda çözülür...

cilem
28/08/2011, 00:57
inşallah orçun abi.. umudum yok ama inşallah..........

drmvd
28/08/2011, 01:03
servisle görüştüm fren soketlerini sıkılaştırdılar. aynı gün tekrar lambalar yandı...:( fren müşürü değişecekmiş.değiştikten sonra yine aynı hatayı verirse fren sisteminin ve beyninin komple değişmesi lazım bu da yaklasık 5bin lira dendi...

Bu nasıl bir yuzsuzluktur. Dualogic robot 4300 , fren sistemi ve beyni 5000 tl. Aracin 2. el degeri 20.000 tl. İnsaf...

WiSTaRiA
28/08/2011, 01:12
inşallah orçun abi.. umudum yok ama inşallah..........

Olmadı arabanı burda yaptırıcam çilencim...

cilem
28/08/2011, 01:12
Bu nasıl bir yuzsuzluktur. Dualogic robot 4300 , fren sistemi ve beyni 5000 tl. Aracin 2. el degeri 20.000 tl. İnsaf...

::) Allah doktorlarla servislerin eline düşürmesin ne diyim tabiki böyle giderse sonu satılmak.. iki senedir bi çözüm yok...daha ne diyim

Du Hast
28/08/2011, 01:26
çıkma alıp halledilir.
arızalı parça tespit edilsin hele :)

cilem
28/08/2011, 01:29

yeter ki yapılsın gelirim ne olacak :)

çıkma alıp halledilir.
arızalı parça tespit edilsin hele :)

tabi ilk adım o :) bi bilsek ne derdi var:) keske bi konussa.. artık yola çıktıktan bi süre sonra değil, KONTAĞI AÇIP DAHA ARABAYI ÇALIŞTIRMADAN YANIYOR LAMBALAR :wallbash::wallbash:

speedy_16
28/08/2011, 01:39
senin aracın garantisi bitti sanırım WV de iyi niyet garantisi vardı garantisi bitse bile olmadık bi arıza olursa bakımları hep serviste yaptın die ücretsiz çözüyolardı benim puntomun garantisi olduğundan problem yaşamadım ama belki fiatta böle bişey yapar bi müşteri hizmetlerini arayıp görüş 3 4 yaşındaki bi araçta durup dururken böle arıza olması normal deil de belki bir ihtimal ücretsiz hallolur

asil
28/08/2011, 01:43
abs çalışıyomu peki

Du Hast
28/08/2011, 01:45
yeter ki yapılsın gelirim ne olacak :)

tabi ilk adım o :) bi bilsek ne derdi var:) keske bi konussa.. artık yola çıktıktan bi süre sonra değil, KONTAĞI AÇIP DAHA ARABAYI ÇALIŞTIRMADAN YANIYOR LAMBALAR :wallbash::wallbash:
bana haber et yeter çıkma parça durumda :)

cilem
28/08/2011, 01:51
senin aracın garantisi bitti sanırım WV de iyi niyet garantisi vardı garantisi bitse bile olmadık bi arıza olursa bakımları hep serviste yaptın die ücretsiz çözüyolardı benim puntomun garantisi olduğundan problem yaşamadım ama belki fiatta böle bişey yapar bi müşteri hizmetlerini arayıp görüş 3 4 yaşındaki bi araçta durup dururken böle arıza olması normal deil de belki bir ihtimal ücretsiz hallolur
ben aldığımda bi kaç aylık bi aractı ama garantisi iptal olmustu bakımları toyota da yapıldığı için.. iyi niyet garantisi bilmiyorum ki yani var öyle bi garanti. faydalanan arkadslarda var ama bilmem bana denk gelir mi.)

abs çalışıyomu peki
valla iptal oldu diye lambalar yanıyor ama bilmiyorum.. fren de bi tuhaflık var bi boşluk arada bi vurma gibi..

bana haber et yeter çıkma parça durumda :)

bütün gelişmeleri aktarıcam buradan.. :) olursa inşallah:d

WiSTaRiA
28/08/2011, 02:03
Arkadaşlar city motoru arızası iyi niyet garantisinden hallediliyor... Garanti olmuş olmamış dert değil... Yav en sonunda çilemciğime kendi city motoru taktırıcam... Ne çekti kız yaa.... Senin gelmene gerek yok güzelim... Mudanyadan koy aracı feribota ben yenikapıdan alırım :D İş bitiminde gene aynısını yaparız :D :D

cilem
28/08/2011, 02:14
sağolasın orçun abi bakalım Allah bi kapı acacak bekliyorum :)

WiSTaRiA
28/08/2011, 02:16
Allah yardım eder ama o kapıyıda bulmamız için bize yollar gösterir...

cilem
28/08/2011, 02:21
gösterir gösterir eminm bursa için imkanları zorlarız olmazsa orada çözüm bulunur:)

WiSTaRiA
28/08/2011, 02:26
Allah herzaman sevdiği kuluna yardım eder... Sonuçta tek başına değilsin güzelim arkanda biz varız koskoca GPTR forumu var puntişlerimiz var.... :)

cilem
28/08/2011, 02:33
çok tesekkür ederim :) ozaman daha benim sırtım yere gelmez gptr büyük aile daha ne olsun :)

WiSTaRiA
28/08/2011, 02:36
Aynen... Sirtimiz yere gelmez bizimm

cilem
28/08/2011, 02:38
::)

Bolu_Beyi
28/08/2011, 03:30
Çok geçmiş olsun umarım sorun en kısa zamanda hallolur...

Ziyaretci046
28/08/2011, 17:17
çok geçmiş olsun ne kadar yardımsever forumumuz var kıymetini bilmek lazım :)

asil
28/08/2011, 20:41
abs beyninden şüpeleniyorum abs de çalışmıyosa esp otomatik devre dışı kalıyo abs yardımıyla esp çalışıyor.abs sistemine bosch car servislerinde baktır bi arkadaş fıat servislerine göre daha iyi...

cilem
29/08/2011, 01:14
Çok geçmiş olsun umarım sorun en kısa zamanda hallolur...

çok geçmiş olsun ne kadar yardımsever forumumuz var kıymetini bilmek lazım :)

çok tesekkür ederim inşallah hallolur..

abs beyninden şüpeleniyorum abs de çalışmıyosa esp otomatik devre dışı kalıyo abs yardımıyla esp çalışıyor.abs sistemine bosch car servislerinde baktır bi arkadaş fıat servislerine göre daha iyi...

bosch car servislerini ilk defa duydum aastırıcam ama bulursam mutlaka giderim.. mutlaka bi bilen vardır.. :(

WiSTaRiA
29/08/2011, 01:26
Böyle arızaları yetkili servis haricinde götürmemek gerek sonra iyi niyet garantisinede girmeyebilir...

GP COSKUN
29/08/2011, 14:49
çilen bahri abi bosch fabrikasında çalışıyor
onunla temasa geçip durumu anlat sana yardımcı olacaktır
olmaz ise beni ara haber ver kafasına çökeyim =))))

cilem
29/08/2011, 17:21
çilen bahri abi bosch fabrikasında çalışıyor
onunla temasa geçip durumu anlat sana yardımcı olacaktır
olmaz ise beni ara haber ver kafasına çökeyim =))))

bahri abi yardımcı olur mutlaka coşkun abi:) olmazsa haber ederim:)

asil
29/08/2011, 18:28
fren abs esp sistemi bosch marka ,onun için tavsiye etmiştim bosch car servisini...https://www.boschservice.com.tr/tr/
bursa nilüferde var diye biliyorum ben..