PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygun Fiyata box :)

PERSEUS
25/05/2007, 15:54
Arkadaşlar size gerçekten iyi bir haberim var. Bosch Araç Test cihazları teknik servisi bir arkadaşım çok uzun süredir profesyonelce power box üzerinde çalışıyordu. En sonuunda Dün netice verdi. Benim araba üzerinde yapılan denemeler çok çok iyi sonuç verdi. Prototip aşamasındaki kit bağlandıktan sonra araç dyno'ya girdi. tam 90 bg olarak okundu. Daha önce kendi cliosunda deniyordu. 101 bg oldu. Şimdi 1,3 mjet için çalışıyor. Yolda denedim çok iyi. Şimdi gerçek kit hazırlanıyor ve 10 Haziran buluşmasında inşallah arabamın üstünde olacak. Asıl bomba :bansign: satış fiyatı inanamıyacaksınız...... :::::) Bana piyasadaki en ucuz boxın söyler misiniz?
Bu arada en kısa sürede test verilerini scan edip yayınlıyacağım.

Mısafır
25/05/2007, 15:56
30 kurusu en ucuz direç...

femoli
25/05/2007, 17:18
bakalım bakalım bir gelde görelim nasıl fiyatı uygun performans iyimi

Bende ankara buluşmasına geleceksin sandım :(

Ziyaretçi047
25/05/2007, 17:25
birinci alıcıyı buldun. umarım kobay olmam. motorum patlamasın da. :)

PERSEUS
25/05/2007, 17:30
Kobay benim araç olacak arkadaşlar. Biz önce ok verelim satışa çıkınca ankaradan bir arkadaşa yollarım test eder herkes onda görür öyle satışa çıkarırız.

ABNEW
25/05/2007, 18:17
Teşekkürler Volkan, kesin sonuç ve fiyatı bekliyoruz.Bu arada 90bg kaça çıkar acaba:)

Mehmet Gazihan
25/05/2007, 21:14
Valla Dayel de bu işe el attı ya..Hayrolsun...Ve Dayel artık yetkili test cihazı servisi deil..Otek e geçti servislik...

kaaneroglu_15
25/05/2007, 23:07
merakla bekliyoruz...

gp_tuning
26/05/2007, 00:10
hadı hayırlısı...

Misafir2
26/05/2007, 00:14
gelışmelerı merakla beklıyoruz arkadaşım ha bır sorum olucak malumunuz benım araç lpg li bende yaptırabılırmıyım yaptırırsam bizm 77 hp kaçhp ye yükselır??????????
acıl cevap beklıyorum lütfenn

HIGH FIDELITY
26/05/2007, 02:07
Çok iyi bir haber.(biraz geç kaldın ben almıştım box'u :( )
Vulas54 benzinlilere çok bir yararı olmuyor bu box olaylarının. Benzinlinin ilacı turbodur (ki onun için de motor fiyatına yakın fiyat istemelerinin yanısıra, motor parçları üzerinde oyma tornalama inceltme gibi çeşitli işlemler yapmaları da ayrı bir dezavantaj)

PERSEUS
26/05/2007, 08:06
quote=Mehmet Gazihan;77366]Valla Dayel de bu işe el attı ya..Hayrolsun...Ve Dayel artık yetkili test cihazı servisi deil..Otek e geçti servislik...[/quote]
Dayel Kendi buluşu olan comman rail dizel motor test cihazlarıyla artık ilgileniyor. Yurt içi ve yurt dışına satıyolar. Eğer tanıyorsan iyi bir firma olduğunu da bilirsin.
Size bugun test sonuçlarını atacağım inşallah fikir vermek açısından yardımcı olur. Şu anki hedef %20 kazanç. 75>90 a 90>105bg'e.

Mehmet Gazihan
26/05/2007, 09:49
Dayel Kendi buluşu olan comman rail dizel motor test cihazlarıyla artık ilgileniyor. Yurt içi ve yurt dışına satıyolar. Eğer tanıyorsan iyi bir firma olduğunu da bilirsin.
Size bugun test sonuçlarını atacağım inşallah fikir vermek açısından yardımcı olur. Şu anki hedef %20 kazanç. 75>90 a 90>105bg'e.

Yapma abicim Klon o cihazlar..Hatridge ve Bosch dan..Cengiz abi sağolsun sektöre çok emeği geçmiş bir insandır..150 bin ytl ye aldğımız test cihazlarını klonlayarak 20 Bin ytl ye piyasaya kazandırmıştır..Hakkı ödenemez..! Piyasadaki Açıkları iyi yakalar..Ben Bosch Diesel Center çalışanıyım..Bosch camiası küçüktür iyi tanır herkes birbirini..

Hedefleriniz çok uçuk değil..Allah utandırmasın..

femoli
26/05/2007, 10:17
Mehmet gazihan kardeşim lütfen yeni bir tartışma yaratmayalım konu hakkında bir eleştirin varsa yapın yoksa kişilik haklarına lütfen saygılı olun...

PERSEUS
26/05/2007, 17:17
Bu konuyu uzatmak gayretinde değilim ama ne önemi var ben şu an power box sistemleri hakkında konusuyorum. O yuzden saptırmayalım.Ayrıca ürettiği cihazın başka ne gibi özellikleri olduğunu biliyosan sıkıntı yok. Biz tekrar konusmuza dönelim ben kötü bir şekilde resim ekledim sanırım hiçbişey anlasılmıyo :(

Mehmet Gazihan
26/05/2007, 22:27
hmmm evet çok küçük resimler..Bence imageshack dan link ver..

ufuk61
28/05/2007, 09:09
volkan kardeşim kim nederse desin senden gelecek haberleri bekliyorum

PERSEUS
28/05/2007, 13:50
Arkadaşlar 10 Haziran toplantımızda benim araçta takılı olacak. Ayrıca üretimi yapan arkadaşım Clio ile gelecek. Test etmeniz için uygun ortamımız olacak. İlgilenen arkadaşları toplantımıza bekliyorum. Bu hafta yakış verileri için denemeler yapacağım önümüzdeki hafta yakış ile ilgili tüm verileri veriririm.

PERSEUS
09/06/2007, 08:22
Evet arkadaşlar birkaç zamandır prototip halindeki kiti kullanıyorum.İşte sonuçlarla ilgili birkaç örnek;
Arabanın çelişi çok güzel oldu :) Dün ikinci köprü yolunda kağıthane sapağından önceki yokuşta 5. viteste 100 ile gidiyordum. Gaza yüklendiğimde gaza inanılmaz tepki gösterdi ve hız direk 130-140 a çıktı zorlanmadan. Aynı şekilde maslak sanayide çok dik bir yokuşta kalkış ve sprint testleri yaptım. Sonuç çok iyi. Arabanın ilk kalktığındaki o hantal yapıyı ortadan kaldırıyor. Kutuyu iptal ettiğimde fark ortaya çıkıyor zaten.
Yakıt olayına gelince; Ben genelde bahçeşehir ikitelli arası kullandığım için ağır trafiğe girmem. Normal pozisyonda TEM de 120-140 arası kullanırım. Yol bilgisayarında ortalama yakış genelde 5,6-5,7 lt gösterirdi. Yaptığım hesaplamalarda bu veri doğruydu. Km'de 0,13 ytl civarı yakıyordu. Uygulamadan sonra yine yol bilgisayarında 4,5 lt yazıyor. Ama depoyu 2-3 kez fulleyemediğim için net yakışına birşey söyleyemem. Ama yol bilgisayarı %15 civarı bir sonuç verdi ben onun yalalncısıyım. :)

PERSEUS
09/06/2007, 08:26
Bu kit şu an clio, , 2 adet doblo, grande punto, c3 ve corsa da test edilmekte ve bir süredir kullanılmaktadır.
Bu arada Pazar günü yapılacak buluşmada aracımın üstünde olacak. Arkadaşım da aynı kit takılı clio getirecek. Eğer test etmek isterseniz pazar günü seve seve yardımcı olurum. Beni bulun tanışalım.
Ürün muhtemelen ağustos ayında seri üretime ve satışa geçecek.

HIGH FIDELITY
09/06/2007, 12:36
Çok güzel fakat geç kalmış bir haber. Buluşmada inceleyelim bakalım.

Ziyaretçi047
09/06/2007, 12:54
Şu ürünleri artık kullanabilsek çok iyi olacak. Bir sürü marka üretilmeye başladı. Hepsi hakkında da olumlu yorumlar var. Hangisini seçecez bakalım.

DRaGGeR
09/06/2007, 15:29
O kadar basit birseyi dünya paralara satanlara anlam veremiyorum.

Resmen Türk milletini keriz yerine koyuyorlar...

Bu uygulama ucuz olacak diyorsunuz ama bunun da verdigi hp bence az...

PERSEUS
11/06/2007, 00:15
O kadar basit birseyi dünya paralara satanlara anlam veremiyorum.

Resmen Türk milletini keriz yerine koyuyorlar...

Bu uygulama ucuz olacak diyorsunuz ama bunun da verdigi hp bence az...
Niye az olsun anlıyamadım. Ya da neye göre az. 75 bg 90 a çıkıyor bu da %20 demek. Bu şekilde yapılan bir uygulamadan ve motordan daha ne bekleyebilirsin anlamadım. Çip yapanlar bile araçlarından bundan biraz daha fazlasını alabilirler. Fiyat konusunda satışa çıkma suresınde malıyetler hesaplanacak. Düşüncemize göre ağustos ayı olacak.
Bu arada arkadaslar istanbuldan bir 75 bg bir de 90 bg araca ihtiyacım olacak. Benim kiti ödünç vermek ve test ettirmek istiyorum. Böylece tarafsız yorumları okursunuz. Benim araçta bu hafta da kullanacağım. Sonra gönüllü iki arkadaşa birer hafta takmayı ve test ettirmeyi düşünüyorum. İlgilenen varsa bana msg atsın arkadaşlar...

tangoesk
11/06/2007, 00:31
Böyle kitleri kullanmaktan kesinlikle kaçının. Sistem aslında çok basit çalışıyor, takılan kit motor beynine giden kabloların arasına girerek beyine silindir içi basıncın veya yakıt basıncının az olduğunu söylüyor ve buna göre yakıt pompası sürekli daha yüksek basınçta ve fazla yakıt veriyor motora. Bunun sonucunda ne mi olur,
1. Bu kadar yüksek basınçlara ve sıcaklığa dayanamayan motorun silindirleri blok ile kaynaşır tüm motoru değiştirmeniz gerekebilir.
2. Hadi farzedelim motor bu kadar güç ve tork artışını kaldırdı ve sizi 50 000km bu şekilde götürebilecek, peki şanzıman, diferansiyel veya aks milleri? Bu kadar tork için tasarlanmamış bu parçaların hepsi kırılabilir ve size hiç inanamayacağınız masraflar çıkartabilir.

extreme
11/06/2007, 11:46
peki sen ne öneriyorsun ?
1)Tuning yapmayalım mı?
2)başka başka birşeyler mi?

tangoesk
11/06/2007, 15:42
Her araca tunning yapmak pek mümkün değil aslında. Örneğin İmpreza veya EVO alırsanız, zaten bu araçların motorları ve tüm aktarma organları %20-30 fazla gücü karşılayacak şekilde tasarlandığı için sorun olmayacaktır. Ama maliyetin inanılmaz önemli olduğu bu tip binek araçlarda tasarın bu kadar gücü karşılayacak şekilde yapılmıyor. Zaten 2-3 HP güç artışınıda sürerken farketmek çokta mümkün değil. Bence harcağının emeğe ve paraya değmez.
Yok muhakkak yapmak istiyorum dersen egzoz değişimi en mantıklısı. Hava emişte yapılacak modifikasyonların motor için çok daha sorun olabilecek ve tehlikeli değişikliklerdir.

extreme
12/06/2007, 18:28
Bu yorumu yaparken öncelikle Common rail sistemi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak gerekli bence ! Common rail sistemi rölanti anında 200 bar dan başlayarak arabanın silindir hacmine göre 1900 bara kadar basınç üreten bir pompaya sahip . Bunula beraber beyin aracılığı ile değişken devirlerde çeşitli püskürtme zamanları ayarlanarak enjektörler vasıtası ile mazotu silindirlere göndermekte .sisteme takılan bu boxlar çalışma prensibini uzun zamandır araştırıyorum .Basınç okuyan rail sensörünün arasına takılarak mevcut basıncı daha az gibi göstererek pompanın basıncını BEYİNİN yükseltmesini sağlıyor.
Buradan nereye geleceğim ;
Bu tarz boxlar hiçbir zaman kendi kafasına göre enjektör püskürtme zamanı ayarı ve devir mukayesesi yapmıyor.Çünkü bu beyinin işi
Yine pompanın maximum üretebileceği basıncın üzerine çıkaramıyor.
Pompanın maximum basıncı 1500 bar ise 1500 barı değiştiremiyor.
Ne mi yapıyor?
500-1500 bar ve 1500-3500 d/dak aralığında esnek bir kullanım sağlıyor.
Sonuca gelirsek hiç güç arttırıcı unsurun arabanın motor ömrünü arttırdığını söyleyemeyiz.Ama silindirlerin bloğa yapışacağı gibi bir yorumun desteksiz ve gerçeğe uygun olmadığını söyleyebilirim

ABNEW
12/06/2007, 19:24
Bilgiler için teşekkürler Kaan.Yalnız şu anda seri üretimde olan 1900barla çalışan common-railller var mı?Bildiğim kadarıyla common-raillleri yüksek basınca uygun hale getirmeye çalışıyorlar yeni nesil enjektörlerle(piezzo...)
Sadece bilgi için sordum:)

extreme
14/06/2007, 19:07
Ticari ve yarı ticari arçlarda 2000 bara kadar basınç üretiliyor ve kullanılıyor.
Piezo sistemi ile ilgili ise çok net bilgim yok.
Sadece enjektörlerin tetiklenmesi bobin yerine başka bir element ile yapıldığını ve daha verimli bir püskürtme şekli sağlandığını biliyorum

ABNEW
14/06/2007, 21:44
Ticari ve yarı ticari arçlarda 2000 bara kadar basınç üretiliyor ve kullanılıyor.
Piezo sistemi ile ilgili ise çok net bilgim yok.
Sadece enjektörlerin tetiklenmesi bobin yerine başka bir element ile yapıldığını ve daha verimli bir püskürtme şekli sağlandığını biliyorum

Sağol Kaan.2000 bar basan common-raillerin üretilmiş olduğunu bilmiyordum.Yakın bir zamanda 2000 ve üstü basınçta çalışan (binek) common-railler de göreceğiz tabi:)

PERSEUS
16/06/2007, 23:16
Evet arkadaşlar box'ı denemek üzere istanbuldan gönüllüler bekliyorum. Bedavaya objektif yorumlarınıza ihtiyacım var. Ayrıca deneyen arkadaşlara satın almak isterse fiyat konusunda baya yardımcı olmayı da düşünüyoruz :) Nerdesiniz arkadaşlar.