PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp Almak İstiyorum ama...

aygungokhan
15/08/2011, 17:06
Merhabalar arkadaşlar ben gökhan.
Bi gp almak istiyorum. Daha önce arabayla ilgili çok bilgim olmamasına rağmen bayağı bi araştırdım. Hoşgörüşünüze sığınarak burdan bilinçli deneyimli gp'cilerin de görüşlerini almak istiyorum. Şu an 206 kullanıyorum. Seri araba sorun yaşatmadı bana. Gp yi hem arabamı yükselmek için hem konforu için istiyorum. Fakat bulduğum araç 1.4 Fire Dynamic 75 hp. Ben ankarada yaşıyorum bu aracı biraz hantal buldum diyebilirim 206 ya göre. 1. vitesde özellikle kalkışı çok ağır yada banamı öyle geldi bilmiyorum. Bulduğum araç 2007 model 70000 binde lpg Benzinli. Aklıma takılan konu gp lerin stabil direksiyon ve kapı sorunları ne yapacağımız bilemedim. Araç çok güzel hoş hadi direksiyon ve kapı sorunları halledilir ama arabanın hantallığı düşündürüyor beni. Sizler daha deneyimlisiniz belki söyleyebileceğiniz birşeyler vardır. Ankarada oturuyorum ben. Mesala ailem ile kullandığımda araç yokuşlarda yığılma yaparmı lgp de. Aracı kısa bi süre kullandığım için tam tadınıda almamışta olabilirim. Aklımda soru işaretleri var yani. Hem diyorum düşük beygir az yakıt tüketimi hem diyorum ya yokuşlarda vs beni zor duurmda bırakırsa. ve birde gp ler için atiker marka nasıl calısıyor uyumlumudur. Buldugum araçta atiker takılı, araç 70.000 de. 2007 model. Hatası yok bi kaç lokal boya haricinde.

Gördüğünüz üzre kafam biraz karışık, görüşleriniz bana yardımcı olacaktır.
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim forumun yabancısıyım, öyleyse affola.

tayfux
15/08/2011, 17:51
kardeşim araç 1.4 8v şehir içi için yaratılmış bir araç ki hantal olduğunu forumdan da okumuşsundur zaten..206 1.4 16v diye biliyorum ben onun için daha seri olması normal..

aon
16/08/2011, 00:04
Ben dizel gp tavsiye ederim 75 bg lik bile 206 kadar seridir diye dusunuyorum yokuslarda sadece klima acikken sizi zorlayabilir.bakimini geciktirmeden yaptirirsaniz o sorun da en aza iner

aygungokhan
16/08/2011, 00:16
dizel ile benzinli arasında performans farkı oluyorumu yani o kadar. birde 1.4 fire dynamic 75 hp. benzinlide ve lpg de ne kadar yakar ortalama bilginiz varmıdır.

takres
16/08/2011, 00:37
kesinlikle dizel almaya çalışın daha atak olur...

mix
16/08/2011, 00:42
serilik bakımından sorun yaşarmıyım derseniz evet yaşarsınız mjet tavsiye ederim 75te olur 90 hp lik tadından yenmez benzinli ile elbet fark olur dizel turbo olunca:D

cnykrdnz
16/08/2011, 01:20
çok fazla bi serilik beklemeni tavsiye etmem özellikle arka taraf yüklüyken bende 1,3mj 90hp var yine da abi araba gaza dokundugum an ucuyor diyemem ama seviyorum işte mereti tipi güzel keratanın tıngır mıngır gidiyoruz sorun olmuyor :) ha bende dizel almanı öneririm 90hp 6 ileri bulursan özellikle yakıt tüketimi gerçekten iyi, bu arada arkadas bakımlarının düzenli olarak yapılmasından bahsetmiş sonuna kadar katılıyorum daha da çok performans alırsın,ben bu aralar biraz boşladım aracı şimdilerde naz yapıoyor bazen kerata giderken :)

WiSTaRiA
16/08/2011, 01:35
dizel alın siz dizel... :D

Bolu_Beyi
16/08/2011, 08:30
206 şaka gibi bir araba :) GP'ler hantal değil tam kıvamında araçlar. Siz oyuncak arabadan inip gerçek bir arabaya bindiğiniz için hantal gelmiştir :) Şaka bir yana daha geçen gün müşterimin 206'sı ile bütün gün dolaşma imkanım oldu ama GP'nin 1.4 8v 77 hp'si bile 206'ya her ortamda çakar saygılar :)

aygungokhan
16/08/2011, 11:14
Herkese teşekkür ederim,
Starjet Dynamic 1.4 90 hp nasıldır peki dizellere göre. Fire dynamic ile 15 hp bir fark hissedilebilir bir farkmıdır.

206 oyuncak kaldığı doğrudur evet sürüş keyfi falan yok arabanın gp nin yanında ama arac gp ye göre daha atak özellikle kalkışlarda. Ama yinede tabiki gp.

cute.poison
16/08/2011, 11:28
Ekonomiklik ve serilik+gidiş iyi olsun derseniz kesinlikle multijet yani dizel...Yok ben fazla basmıcam sadece ekonomik olsun derseniz fire motorlarda olur...fakat yaksın amma hakkını da versin derseniz alın bi tane t-jet, 206 değil audilerle karşılaştırın :)

albay_alpay
17/08/2011, 04:08
kardeşim araç 1.4 8v şehir içi için yaratılmış bir araç ki hantal olduğunu forumdan da okumuşsundur zaten..206 1.4 16v diye biliyorum ben onun için daha seri olması normal..
dostum ben almadan önce çok araştırmıştım 206yı o da 8 valf...saygılar...

PROTOS
17/08/2011, 11:44
Benzinli GP'ler malesef çok zayıf kalıyor, hele birde benimki gibi LPG varsa daha kötü oluyor. Fakat aracı kullanması çok keyifli ben o yüzden dert etmiyorum. Performans istiyorsanız, dizel alın. 75 lik yada 90 lık. Artı çip modifiyeside yapınca yerinde durmaz o araçlar.