PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rolentide ve Düşük devirde gelen uğultu

Bolu_Beyi
15/08/2011, 00:43
Merhaba arkadaşlar.. Aracım rolentide çalışırken değilde hafif gaz verince kısa süreli ve hafiften bir uğultu duyuyorum. Özellikle aracı kaldırırken ilk safada bu sesi gayet net duyuyorum daha sonra kesiliyor yada ses yükseldiğinden farkedemiyorum. Son bi kaç gündür var bu olay normalmidir hiçbir fikrim yok. Bu sesi yada benzerini sadece klimayı açtığımda duyuyordum onunda forumdaki diğer arkadaşlar hepsi duyduğundan normal karşılamışlardı. Aynı klima uğultusu gibi sizce neden olabilir ?

Du Hast
15/08/2011, 04:23
en başta bakılması gereken 2 şey var
birincisi arabanın ön takımında, 2 tekerlek arasında metal bir parça var. arabanın altına önden eğilip bakınca görülür. bu parça eğilip ekzosta değiyor ve ses yapıyor. eğildiyse korkmayın altına yatıp elinizde güzelce abanınca düzeliyor

ikincisi kayışlar ve kayış gergi rulmanı.

takres
15/08/2011, 14:21
kayışlardan olabilir...

GP COSKUN
16/08/2011, 18:26
muhtemelen bilya sesi
motorcuya git streskopla dinleyip hangi kasnağın bilyasından geliyorsa değiştirsinler
en çok bozulan ise genellde klima kompresör kasnağının bilyası

iris19
16/08/2011, 23:37
şarz dinamosu bilyası

Bolu_Beyi
18/08/2011, 09:06
Bugün gittim motorcuya.. Uğultunun sadece lpg'de geldiğini fark ettik. Benzine aldığımızda ses falan kalmıyor. Motorcu araç lpg'de iken daha sarsıntılı çalıştığından bazı parçaların bu sesi yapabileceğini (Örn: Kalorifer hortumları) söyledi. Bi zararı yoktur dedi.. Siz ne dersiniz :S