PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Evo'nun bagaj lambası neden yanmaz?

USTA
14/08/2011, 00:24
2011 model Evo'muzun bagaj lambası uzun süredir yanmıyordu,geçen gün lambasına baktım sağlam,her ihtimale karşı yenisiyle değiştirdim yine yanmıyor,bu lambanın anahtarı nerede bilen varmı aramızda,zaman meselesi yüzünden ufak bir sorun için servise gitmek istemiyorum...

byspayn
14/08/2011, 14:56
Sigorta kutusuna bi bakmak lazım bence..

ultraslan33
14/08/2011, 14:57
lamba göstermelikte olabilir??tesisat var mı baktın mı??

ibrahim06
14/08/2011, 16:13
Belki fikir verebilir.Benim albeanın bagaj lambası ön tavandaki lambaya bağlı. Örneğin ön tavan lambasını iptal durumuna getirdiğimde yani kapı açıldığında yanmayacak duruma getirdiğimde arka bagaj lambası da yanmıyor.

USTA
14/08/2011, 20:11
Sigorta kutusuna bi bakmak lazım bence..
Tesisat ortak yerden akım alıyor sigortadan olması imkansız bence...

lamba göstermelikte olabilir??tesisat var mı baktın mı??
Tesisat var...

Belki fikir verebilir.Benim albeanın bagaj lambası ön tavandaki lambaya bağlı. Örneğin ön tavan lambasını iptal durumuna getirdiğimde yani kapı açıldığında yanmayacak duruma getirdiğimde arka bagaj lambası da yanmıyor.

Bunu denemek lazım,mantıklı geldi banada...

USTA
14/08/2011, 21:21
Tavan lambası açık konumdaykende bagaj lambası yanmıyor maalesef,şimdi gidip denedim,servise gitmekten başka çare kalmadı anlaşılan...

kifanhom
15/08/2011, 00:31
Tavan lambası açık konumdaykende bagaj lambası yanmıyor maalesef,şimdi gidip denedim,servise gitmekten başka çare kalmadı anlaşılan...
haydaa saçma olmuş bu ama

iris19
15/08/2011, 21:49
bagaj kilit üniteniz arızalı o yüzden yanmıyor

pertry
16/08/2011, 11:46
bagaj kilit üniteniz arızalı o yüzden yanmıyor

Evet en doğru olan bu.

Tavandaki lambayla alakası yok bu işin, kilit mekanızmanızın içinde ufak bi buton var serçe parmağınızın tırnağı kadar, bu parça bozuktur yüksek ihtimalle benimde yanmıyordu kilidin içini açıp butonu kendim değiştirdim.
Elektronik ve mekanik bilgisi olanlar kendi yapabilir.

Engin_T
16/08/2011, 11:49
Mustafa Abi sorun çözüldümü?

USTA
16/08/2011, 14:35
Mustafa Abi sorun çözüldümü?
Yok kardeşim arabayı götüremedim daha,malum eşim kullanıyor Evo'yu,araç zaten garantide,bagaj kilidindeyse bunun butonu değiştirmeleri lazım...

macman
16/08/2011, 15:03
Aynı sorun bende de var bagaj lambası yanmıyor elektirikci kilidin içinde bir siviç var o arızalanmıştrı bir kilitçiye gösterirseiz halleder dedi ama daha baktıramadım

IVAA
26/09/2011, 20:27
aynı sorun bende de vardı. ama kendi kendine düzeliyordu. bugün servise gittiğimde söyledim şans eseri tekrar aynı sorunu yaptı hemen bagaj kilidini komple değiştirdiler. sorun yok.

USTA
26/09/2011, 21:29
aynı sorun bende de vardı. ama kendi kendine düzeliyordu. bugün servise gittiğimde söyledim şans eseri tekrar aynı sorunu yaptı hemen bagaj kilidini komple değiştirdiler. sorun yok.

Teşekkür ederim,ilk fırsatta götürüp değiştirelim bizde...

aon
26/09/2011, 23:45
Evet en doğru olan bu.

Tavandaki lambayla alakası yok bu işin, kilit mekanızmanızın içinde ufak bi buton var serçe parmağınızın tırnağı kadar, bu parça bozuktur yüksek ihtimalle benimde yanmıyordu kilidin içini açıp butonu kendim değiştirdim.
Elektronik ve mekanik bilgisi olanlar kendi yapabilir.
+1 bu yaz başıma geldi bagaj kilid, tarafında bir oksitlenme olabilir benim başıma gelen buydu

Bu arada konu dağılıyo ama puntonun orjinal lambası yetersiz gibi geldi yerine led taktım bagaj aydınlandı resmen:)

cute.poison
27/09/2011, 09:37
Benim araba yaklaşık 2 yıl babamdaydı...Bu sene ben aldım ve geçen bagajı açtığımda babam "aaa bagajda lambamı vardı dedi" bende varmış demekki dedim...Bendeyken yanmıyodu da dedi :) araba gerçekten sırlarla dolu...Birçok kronik problemleri (kapılardan gelen gıcırtı sesi vs) oluruna bıraktım bagaj ışığı gibi kendi kendine belki birgün düzelir diye...

akca37
27/09/2011, 09:41
Abi bazen temassızlık yapabiliyor benimde ilk aldığımda torpidodaki ışıkta bi problem varmış düzeltmişlerdi, sizin araç dynamic yani göstermelik tesisat olamaz :)

cute.poison
27/09/2011, 09:51
Emrullah bey bu aralar forumda çoğu kişinin muzdarip olduğu şu arka kapılardan gelen gıcırtı sesleri başladı...Müzik sistemi varda Allahtan sesi açıp duymazlıktan geliyorum....En yakın zamanda servise götürcem...Kapı gergi kolları değişiyormuş ama bazıları değiştiği halde sesin kesilmediğinden şikayetçi...değiştiripde boşuna para vermemek istiyorum eğer kesilmezse...

akca37
27/09/2011, 10:12
Emrullah bey bu aralar forumda çoğu kişinin muzdarip olduğu şu arka kapılardan gelen gıcırtı sesleri başladı...Müzik sistemi varda Allahtan sesi açıp duymazlıktan geliyorum....En yakın zamanda servise götürcem...Kapı gergi kolları değişiyormuş ama bazıları değiştiği halde sesin kesilmediğinden şikayetçi...değiştiripde boşuna para vermemek istiyorum eğer kesilmezse...

Dostum mrb, benimde bir ara kapılardan gıcırtı geliyordu çözümünü, coşkun ustaya götürmüştüm oralara sprey sıkıverdi sonra bir daha da gelmedi bu seslerden, hatta o spreyi ilk sıkınca öle bi gıcırdıyordu ki dersin ki tahta beşik mi sallanıyor derdin :) bu arada ben dün servisteydim şu parçaların parasını ödemeye gitmiştim. Hafta sonu saat 08:30-09:00 arası serviste olucam taş atıkları var birkaç tane onlara rütuş yaptırcam olmadı görüşelim , müjdem var bir iki hafta içinde buluşma tertipleyeceğiz :)

1ocak2011
27/09/2011, 10:18
+1 bu yaz başıma geldi bagaj kilid, tarafında bir oksitlenme olabilir benim başıma gelen buydu

Bu arada konu dağılıyo ama puntonun orjinal lambası yetersiz gibi geldi yerine led taktım bagaj aydınlandı resmen:)

Hangi led lambadan taktınız? Herhangi bir arıza ışığı yaktımı acaba?

cute.poison
27/09/2011, 10:28
Dostum mrb, benimde bir ara kapılardan gıcırtı geliyordu çözümünü, coşkun ustaya götürmüştüm oralara sprey sıkıverdi sonra bir daha da gelmedi bu seslerden, hatta o spreyi ilk sıkınca öle bi gıcırdıyordu ki dersin ki tahta beşik mi sallanıyor derdin :) bu arada ben dün servisteydim şu parçaların parasını ödemeye gitmiştim. Hafta sonu saat 08:30-09:00 arası serviste olucam taş atıkları var birkaç tane onlara rütuş yaptırcam olmadı görüşelim , müjdem var bir iki hafta içinde buluşma tertipleyeceğiz :)

Emrullah bey inş katılabilirim bi aksilik olmazsa....Rütuş için boya kodunu verip boya mı yaptırdınız yoksa serviste bizim araçların boyalarından hazır bulunuyormu bende de biraz taş atığı var...

USTA
03/12/2011, 20:59
Bugün araç 10.350 kilometresindeyken yıllık bakıma girdik,bagaj kilidi arızalıymış yenilediklerinde bagaj lambası aktif duruma geldi.
Arka kapı gergilerinin de siparişini verdiler haftaya da onlar takılacak,şu ara ses yapmasada benim talebim üzerine değiştirmeye karar verdiler,sıcak havalarda ses yapıyor hepsinde kronik dediler.

Mugen_punto
03/12/2011, 23:02
Hayırlı olsun .. inş. bir daha arıza vermez.. cümlemizinkide :)