PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tjet kat iptali

karipcin
13/08/2011, 17:06
tjet kullanan arkadaşlar kat iptali ile ilgili yardıma ihtiyacım var aracımda kat iptali yapıcam deneyen arkadaşlara sorularım var yardımcı olan herkese teşekkürler

1 kat sökülüp direk borumu yaptırmalı
2 içimi boşalttırılmalı
3 iki secenektede arıza ışıgı yakma durumu nedir

speedy_16
13/08/2011, 20:54
bence içini boşaltma eksoz emisyon testinde problem çıkıo sonradan yenisini almak pahalı yerine düz boru veya içi boş susturucu tarzı gibi bişy takmak daha mantıklı geldi bana

sfkbrtn
13/08/2011, 20:58
cat back kit düşünün bence tjet için varmı bilmiyorum ama...

karipcin
13/08/2011, 21:03
arkadaşlar sıkıntı yok iki secenekte olur sadece arıza ışıgı yanıyormu çift sensör varmış onun için sordum

bulut
14/08/2011, 02:21
güzel bir konu açılmış. şahsen bende merak ediyordum. ve yaptırmayıda düsünüyordum. sadece kat iptali araca güzel tepkimeler verir diye duydum. özellikle t-jet te. evett tecrübeleri alalım :)

StrawBeeRy
14/08/2011, 11:03
içini boşalttırın arıza yakmıyor ve egsoz emisyonda problem olmuyor.söktürmeyin muayene zamanı uğraşmayın bir daha

karipcin
14/08/2011, 13:03
içini boşalttırın arıza yakmıyor ve egsoz emisyonda problem olmuyor.söktürmeyin muayene zamanı uğraşmayın bir daha

peki Downpipe dedikleri olay ne?

StrawBeeRy
14/08/2011, 13:10
turbonun altındaki boru normalde daralarak gider genişlettikçe performans artar bunu yaparken genelde katı söküp daha iyi verim alabilmek için turbonun ucundaki borudan itibaren orta ve son susturucu iptali yapılarak güzel sonuçlar alınıyor fakat ses ve yakıt olarak sizi üzermi sevindirirmi bilemem :)

karipcin
14/08/2011, 13:18
turbonun altındaki boru normalde daralarak gider genişlettikçe performans artar bunu yaparken genelde katı söküp daha iyi verim alabilmek için turbonun ucundaki borudan itibaren orta ve son susturucu iptali yapılarak güzel sonuçlar alınıyor fakat ses ve yakıt olarak sizi üzermi sevindirirmi bilemem :)

mert sadece katı boşalttırsak yeterli olurmu arcta yazılım var

StrawBeeRy
14/08/2011, 13:21
evet olur katı söktürmenize gerek yok içini boşalttırın isterseniz orta susturucuyu iptal edip son susturucu olarakta otto spec takarsanız hem güzel ses alırsınız hemde performans olarak tatmin eder sizi

karipcin
14/08/2011, 13:24
evet olur katı söktürmenize gerek yok içini boşalttırın isterseniz orta susturucuyu iptal edip son susturucu olarakta otto spec takarsanız hem güzel ses alırsınız hemde performans olarak tatmin eder sizi

peki bu işi kime yaptırmalı varmı iyi usta

StrawBeeRy
14/08/2011, 13:27
peki bu işi kime yaptırmalı varmı iyi usta
kat iptalini sanayilerde herhangi bir egsozcu yapar ama boruları felan değiştiricem hem ses hem performans almak istiyorum diyorsanız maslak sanayide egsozcu iskerder usta var bu konuda çok iyi ama fiyatı tuzlu gelebilir

karipcin
14/08/2011, 13:33
kat iptalini sanayilerde herhangi bir egsozcu yapar ama boruları felan değiştiricem hem ses hem performans almak istiyorum diyorsanız maslak sanayide egsozcu iskerder usta var bu konuda çok iyi ama fiyatı tuzlu gelebilir

boruları değiştirmek dediğin genişletmek anladığım kadarıyla ona çok gerek olduğunu sanmıyorum sadece katı boşalttırıp biraz rahatlasın istiyorum zaten benim katın içi erimiş olabilir

StrawBeeRy
14/08/2011, 13:37
o zaman herhangi bir egsozcuya gidip katın içini boşalttırmak istiyorum diceksiniz oda size neden diye sorucak biraz rahatlasın araba diyin genelde her egsozcu sorar kaç tane arabaya kat iptali yaptırdıysam hepsinde sordular bu soruyu :D nerede oturuyordunuz?

karipcin
14/08/2011, 13:39
o zaman herhangi bir egsozcuya gidip katın içini boşalttırmak istiyorum diceksiniz oda size neden diye sorucak biraz rahatlasın araba diyin genelde her egsozcu sorar kaç tane arabaya kat iptali yaptırdıysam hepsinde sordular bu soruyu :D nerede oturuyordunuz?

bahçelievler de oturuyorum bide nette araştırdığım kadarıyla yanıltıcı diye bişey takıyolarmış sensör için onuda taktırıcazmı

StrawBeeRy
14/08/2011, 13:43
bahçelievler de oturuyorum bide nette araştırdığım kadarıyla yanıltıcı diye bişey takıyolarmış sensör için onuda taktırıcazmı
multijetlerde arıza felan yakmıyor benzinlilerdede yakmaz herhalde ertuğ t-jetinde kullanıyor çünkü.

karipcin
14/08/2011, 13:45
multijetlerde arıza felan yakmıyor benzinlilerdede yakmaz herhalde ertuğ t-jetinde kullanıyor çünkü.

ozaman ben şindi çıkıp bi eksozcu buliyim teşekkürler mert yardımcı olduğun için

ONURGUC
10/09/2011, 13:22
ozaman ben şindi çıkıp bi eksozcu buliyim teşekkürler mert yardımcı olduğun için

Merhaba,
Herhangi bir değişiklik yapyıtdıysan tecrübelerini yazarsan seviniriz.

Romeo_er2
10/09/2011, 14:19
Araci orjinal turboyla kullanacaksaniz enn mantikli sistem turboda sona kadar 60lik duz borudur..yani katalizore ellenmeden boruyla birlikte sokulecek..gerektiginde tekrar takabilmenizde rahat olur..boru capi test edildi onaylandi en iyi ebat 60lik oluyor :)

rockforever
10/09/2011, 15:36
Araci orjinal turboyla kullanacaksaniz enn mantikli sistem turboda sona kadar 60lik duz borudur..yani katalizore ellenmeden boruyla birlikte sokulecek..gerektiginde tekrar takabilmenizde rahat olur..boru capi test edildi onaylandi en iyi ebat 60lik oluyor :)
bunu dediğin iyi oldu sendeki sistem öyleydi sanırım...

Romeo_er2
10/09/2011, 19:12
bunu dediğin iyi oldu sendeki sistem öyleydi sanırım...

İlk once 70lik denedik buyuk geldi arac geriledi biraz..sonra 60likta tam kendini buldu :) simdide orjinal kullaniyorum :)