PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 punto evo 1.4 fire 8V nasıl bir araç?

ozay
12/08/2011, 12:18
Arkadaşlar bu aracı yeni aldım ilk fiat deneyimim yakıt ve performans açısından nasıl bir araç kullananlardan yardım bekliyorum.Birde start stop özelliğinin araca bir zararı olmuyormu kırmızı ışıklarda stop edip geri çalışması

ibrahim06
12/08/2011, 13:17
Benim arabam albea 1.4 fire motor. Sakin kullanımda şehir içi 100 km ortalama 7 litre yakarsınız. ilk 3 vites oldukça atiktir.Lakin 4ve5te istediğiniz performansı yakalamanız zaman alıyor. sebebi 8 valf olması. 4ve 5.viteslerde yokuşlara denk geldiğinizde araba çabuk hız kaybediyor.Haliyle vites küçülteceksiniz. Bir de benzin fiyatları malum.
Start stopu motor iyice ısınmadan kullanmayın. ısınınca ve yaz günleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

egeevo
12/08/2011, 14:16
motor performansı bilmiyorum ama start&stop zaten motor ısınmadan devreye girmez, aşırı yoğun trafikte düğmesinden bas kapat, her saniye dur kalk motoru kapat aç sıkıntı olabilir...

FPT
12/08/2011, 14:21
Gerçi arkadaş tokattaymış ne kadar yoğun trafik olabilir ki :) Bu arada aracınız hayırlı olsun. Albea ya göre bir nebze daha az yakıyor puntoda bu motor onun dışında atik bir araç kolay devirlenen bir motor. Çok uçuk beklentileriniz yoksa gayet tatmin eder LPG ilede uyumluluğu son derece güzeldir

10UR
12/08/2011, 14:42
Sakin kullanımda az yaktığı söyleniyor ancak ben daha denk gelmedim ortalama şehir içi 7.5 -8 litre şehir dışıda 6.5 civarında yakıyor performans açısından çok birşey beklemeyin zira yüksek hızlarda devir çok yükseldiği için içmeye başlıyor benzini ama yinede ben puntomu seviyorum :))

allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

comanchee
12/08/2011, 15:58
Sakin kullanımda az yaktığı söyleniyor ancak ben daha denk gelmedim ortalama şehir içi 7.5 -8 litre şehir dışıda 6.5 civarında yakıyor performans açısından çok birşey beklemeyin zira yüksek hızlarda devir çok yükseldiği için içmeye başlıyor benzini ama yinede ben puntomu seviyorum :))

allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

ben şehiriçi 6,5 yakıyorum yer istanbul.konu birazda gaza az veya fazla basmakla alakalı

FPT
12/08/2011, 16:13
ben şehiriçi 6,5 yakıyorum yer istanbul.konu birazda gaza az veya fazla basmakla alakalı

Aynen öyle ;)

clax22
13/08/2011, 18:45
bende istanbulda yaz aylarında 7 litre civarı yakıyorum ama kış aylarında 8in altına düşmüyor