PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 grande punto direksiyon kutusu :((

39samet
08/08/2011, 09:41
arkadaslar oncelıkle herkese selamlar grande puntomu daha yenı aldım 2 ay oldu ama ılk arızamı aldım :S hemde hıc beklenmedık bı yerden aırbag lambasının yanık kaldıgını gordum ve ozel bır fıat servısıne goturdum usta bunun motor yada aırbag sorunu olmadıgının soyleyerek benı bır elektrıkcı arkadasına yonlendırdı oradada dıreksıyon kutusu acıldı ve 5 kanallı bır fılmın bır kanalının koptugunu soyledı bana bunu yama seklınde ısımlendırdıgı bı yontemle gecıcı olarak cozdu ama ustadan cıktıktan bı ıkı saat sonra yenıden sınyal yanmaya basladı ve busefer dıreksıyonun uzerınde radyo arama dugmelerı calısmamaya basladı sımdı benım arastırdıgım ve sızlerede anlatabıldıysem bu dıreksıyon kutusumu komple degısecek yoksa bahsettıgım fılmın degısme ımkanı varmı :S daha yenı aldıgım bı arabada boyle bır sorunun cıkması cok sınır bozucu :S

barisunye
08/08/2011, 10:43
arkadaslar oncelıkle herkese selamlar grande puntomu daha yenı aldım 2 ay oldu ama ılk arızamı aldım :S hemde hıc beklenmedık bı yerden aırbag lambasının yanık kaldıgını gordum ve ozel bır fıat servısıne goturdum usta bunun motor yada aırbag sorunu olmadıgının soyleyerek benı bır elektrıkcı arkadasına yonlendırdı oradada dıreksıyon kutusu acıldı ve 5 kanallı bır fılmın bır kanalının koptugunu soyledı bana bunu yama seklınde ısımlendırdıgı bı yontemle gecıcı olarak cozdu ama ustadan cıktıktan bı ıkı saat sonra yenıden sınyal yanmaya basladı ve busefer dıreksıyonun uzerınde radyo arama dugmelerı calısmamaya basladı sımdı benım arastırdıgım ve sızlerede anlatabıldıysem bu dıreksıyon kutusumu komple degısecek yoksa bahsettıgım fılmın degısme ımkanı varmı :S daha yenı aldıgım bı arabada boyle bır sorunun cıkması cok sınır bozucu :S
öncelıkle geçmiş olsun...bu tarz hassas sorunlarda dıreksıyon kutusu mılı vs sınyal kumanda kolu arızası gıbı olaylarda yetkılı servıse gıtmenızı onerırım..
sızın sıkıntı bırcok arkadasın ve benımde yaşadıgım sınyal kumanda kolu sıkıntısına benzıyor....dıreksıyon kutusu değil bence......benım sınyal kumanda kolu aracı almadan 5 ay once sınyal dıreksıyon uzerındekı dugmelerın çalısmaaması korna çalışmaması nedını ıle değişmiş....ben aldıktan sonrada aırbag lambası yaktı...lamba bazen sonuyordu dıreksıyonu cevırınce hemen yanıyordu......garantıden tekrar değiştim.....servısde 450 cıvarı bır işlem.....

39samet
08/08/2011, 10:46
tesekkur ederım servıse gıtmeden gırekt baska ozel servıse gıtmem acaba sıkıntı yaratırmı dıye dusunuyorum bende :S

tayfux
08/08/2011, 15:28
bence bi sıkıntı yaratmaz aracınız garanti kapsamında değilse..siz servise götürün aracı birde onlar baksınlar bakalım ne diyecekler..

takres
08/08/2011, 15:34
sinyal kolu değişecek airbag sargısıyla...
serviste işçilik dahil 400 lira gibi bir fiyatı var...

39samet
09/08/2011, 08:34
sınyal kolu falan hepsı degısecegı soylendı banada yanı parca parca degıl butun olarak aslında oyle olması bence dahada saglıklı en yakın zamanda bu sorunuda cozecegım ınsallah :) tesekkurler herkese

albay_alpay
10/08/2011, 15:21
arkadaş bu arabanın her yeri mi problem ya? nerdeyse aldığım güne lanet edeceğim ben de direksiyon motorunu yaptırdım bugün 860 liracık tuttu..

mehmetsafran
10/08/2011, 22:21
kronik zemberek sorunu sinyal kolunu değiştireceksin, çıkma falan takıyolar airbag ışığı sorunu diye aratırsan bulursun forumda. kendi başıma geldi mart ayında 400 tl ye değiştrdim

39samet
18/08/2011, 16:13
ben daha onceden baktım ıste degısık fıyatta verenler oldu ama ben genelde ozelden herzaman baktım servis yerıde bana bıraz uzak kaldıgı ıcın herzaman gıtme sansım olmuyor ama en yakın zamanda gıdecegım ve oradada soracagım

musti4141
22/09/2011, 10:33
slm arkadaslar benimde araçta aynı sorun oldu korna ve teyp kumanda dügmeleri çalışmıyor hava yastıkları lambasında su an bişey yok servise gittim ben bana tamirini yapmaya gideriz ilk dediler sonra olmazsa yenisini degiştiririz dediler bende bir araştırayayım dedim özel servisler bak bir diyorum

musti4141
22/09/2011, 10:38
350 gibi bir fiyat tutar dediler

ozger
24/11/2011, 22:32
Ya bu işi Ankarada adam gibi yapabilcek özel bir servis yada usta yok mu?

orhflz
24/11/2011, 23:44
Puntonun kronik sorunlarını yazsak heralde kullanıcı kitapçığı gibi bir kitap çıkacak, amortisör takozu, direksiyon kutusu, sinyal kartı vs vs

hilmiusta
24/11/2011, 23:59
Puntonun kronik sorunlarını yazsak heralde kullanıcı kitapçığı gibi bir kitap çıkacak, amortisör takozu, direksiyon kutusu, sinyal kartı vs vs
dostum sana katılıyorum ya benım bı runman sesı dedıler arcımız aynı sanırım klıma koprasorunun rulmanını degıstırdım
sorna yok dedıler ask uzantısına baglı bır rulman varmıs o dedıler sonra lastıketen de oola bılır dedıler degıscektım zanten degısım sondı ask sulmanı kaldı bakalım onuda deısecem ama ben sımdı hakkını yememek loazım masraf yapmadım arabaya arabamdan da cok memnunum ama burda okudukca hep tırsıyorum :D her an basıma bı ıs gelecek gıbı pıskolojı benım kı yanı puntonu sevıyorum :D

orhflz
25/11/2011, 00:23
dostum sana katılıyorum ya benım bı runman sesı dedıler arcımız aynı sanırım klıma koprasorunun rulmanını degıstırdım
sorna yok dedıler ask uzantısına baglı bır rulman varmıs o dedıler sonra lastıketen de oola bılır dedıler degıscektım zanten degısım sondı ask sulmanı kaldı bakalım onuda deısecem ama ben sımdı hakkını yememek loazım masraf yapmadım arabaya arabamdan da cok memnunum ama burda okudukca hep tırsıyorum :D her an basıma bı ıs gelecek gıbı pıskolojı benım kı yanı puntonu sevıyorum :D

başıma gelmiş biri olarak rulman dediğin sağ önden belli devir aralığında gelen bir ses ise 90 bg dizellerde kronik olmaya aday olan gergi bilyasıdır.

hilmiusta
25/11/2011, 00:27
başıma gelmiş biri olarak rulman dediğin sağ önden belli devir aralığında gelen bir ses ise 90 bg dizellerde kronik olmaya aday olan gergi bilyasıdır.

orhan ınan bunu yazdıgın ıyı oldu odamı kronık :d sen soyleyın ya gonul rahatlıgıyla degıseyım barı ben de kafadan atıyorlar dıye dusunmustum evet aynı seyden bahsedıyoruz dogrumudur sence

orhflz
25/11/2011, 00:43
dostum eğer sorunun, hangi vites olursa olsun , özellikle 1700 devir gibi başlayıp 2000-2100 devir gibi kesilen tabiri caizse "şakırtı"gibi bir ses ise gergi bilyasıdır.
ve evet kronik olmaya aday ama araç 50.000 km den önce sorun olan daha duymadım. Yinede kronik sorunlarda en ucuzudur.

mstfkran
25/11/2011, 11:53
Arkadaşlar Aynı sorun 2007 puntomda oldu 150 TL'ye çözdüm.Beyinci olarak nitelendirilen tamirciler hallediyorlarGayet de iyi 2 aydır sorun yok zaten garantili.
Full Oto Mustafa Kirişçi 0532 364 51 73 bahçelievler..

hilmiusta
25/11/2011, 21:21
Arkadaşlar Aynı sorun 2007 puntomda oldu 150 TL'ye çözdüm.Beyinci olarak nitelendirilen tamirciler hallediyorlarGayet de iyi 2 aydır sorun yok zaten garantili.
Full Oto Mustafa Kirişçi 0532 364 51 73 bahçelievler..
bu sorun ıcın bahcdelı evlere gıdemem ve beyıncı denılen tamırcıyıde ılk duyuyorum aracım 53 bınde ayrıca ses bo sakırtı degılde bı ugultu gıbı beırlı bı devırde cıkarıyor gaza basınca kesılıyor yanı devır dukselınce servıse sorduum da sorun o dedı hatta ınamadın sen dedı adam arabayı kaldırdı ve bı seye tuttu ordan ses yukseldı bılmyorum artık o rulmanıda degıseyım de artık ne olacaksa olur ama sızın de bu sesı duymanızı ısterdım ama cok uzagız :-)