PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto dijital klima stop etme sorunu...

kadir07
08/08/2011, 09:29
iyi günler aracımı aldığımdan beri klima açıkken aracı 1. vitese takıp kalkmak isterken araç stop ediyor.aracım 1.3 mjt dynanic 90 hp djital klimalı. tamirciye falan götürdüm bişey bulamadı antalyada klimayı açmadan araca binilmiyo ama açıncada kırmızı işıkta ve park ederken sürekli stop ettiriyorum kafayı yemek üzereyim.sizce neden yapar böyle yardımlarınızı bekliyorum...:notworth:

krakercocuk
08/08/2011, 09:33
kalkarken biraz fazla gaz verirsen bu iş çözülür;)

kadir07
08/08/2011, 09:37
hepsinde var mı aynı problem...? sürekli şehiriçi kullanıyorum aracı tam yeşil yanıyo kalakacam tak stop ediyor arkadakiler kornaya yükleniyo acemi şöför zannediyolar acayip sinir oluyorum...:boxin:

krakercocuk
08/08/2011, 09:40
klıma acılınca motor biraz güç kaybedıyor halıyle..rolanti devri yükseldiği için beklentiside fazlalaşıyor..normal bı durum

gemlikli_55
08/08/2011, 13:11
benim arıza hakkında bir fikrim olmayacak ama olay bana pek normal gelmedi.
ozaman klima acıkken dur kalk yapılmayacak yada dur kalk yapacasan klimayı acmayacaksin bence bir problem var gibi geliyor.

takres
08/08/2011, 15:37
yüksek gazla kalkın sorun yine çözülmezse servise gidin bence...

Du Hast
08/08/2011, 15:40
iyi günler aracımı aldığımdan beri klima açıkken aracı 1. vitese takıp kalkmak isterken araç stop ediyor.aracım 1.3 mjt dynanic 90 hp djital klimalı. tamirciye falan götürdüm bişey bulamadı antalyada klimayı açmadan araca binilmiyo ama açıncada kırmızı işıkta ve park ederken sürekli stop ettiriyorum kafayı yemek üzereyim.sizce neden yapar böyle yardımlarınızı bekliyorum...:notworth:
araba; klima açıkken, klima kapalı gibi kullanılmaz. neticede turbo dizel araç bu üstelik 1248 CC hacimli motor. bu ne demek oluyor? bu arabanın 1750 devir aşağısı (yani turbo yeterli basınç üretemediği zaman) ölü oluyor. kaç bin km dir arabanın üzerindeyim bazen klima açıkken dikkat etmezsem bende stop ettiriyorum. klima açıkken biraz daha fazla gaz verin ve debriyaj süresini uzatın

tayfux
08/08/2011, 16:35
ilk arabayı aldığımda bende de vardı aynı sorun bende zamanla alıştım biraz fazla gaz vererek kaldırıyordum aracı alıştım gittim..

samoslu
09/08/2011, 08:26
Bende de aynısı olmakta. Diğer arkadaşların da dediği gibi gazı biraz fazla yüklersen sorun çıkmaz. Malum, küçük motorlu ve dizel araç.

cck1
09/08/2011, 09:02
Yokuş yukarı kalmam gerekirse ben klimayı kapatıp kalkıyorum yoksa balatalara baya yük bineceği fikrindeyim...

Ziyaretçi049
09/08/2011, 09:58
Kadir buluşmada hatırlat bizde bi deniyelim senin aracı araçtamı sorun var yoksa sendemi bakalım :)

kadir07
09/08/2011, 12:50
Kadir buluşmada hatırlat bizde bi deniyelim senin aracı araçtamı sorun var yoksa sendemi bakalım :) bende bi sorun yok bunadan eminimde araçta var mı yok mu ondan emin değilim:siritma:ama denesek iyi olur valla diğer araçlardada varmış ama sanki benim ki çok fazla yapıyo devirli kalkıyorum zaten ona rağmen bazen yine yapıyor anlamış değilim bende...

EvoKoray
09/08/2011, 13:09
bende park ederken , yokuşta kalkarken ve yokuşta araç sollarken klimayı kapatıyorum :) ilk zamanlar stop ettiriyordum bende Du Hast ın da yazdığı gibi gazı biraz fazla verip debriyaj süresi uzatılmalı 1248 silindire bu kadar :D

tayfux
09/08/2011, 19:21
araç süratle giderken açıp kapatmak çok tehlikeli..

iyonik
08/10/2011, 01:02
slm arkadaşlar benim aracımda punto evo my life manuel klıma acaba dijital klima yapabilirmiyim gögüsteki konsolu yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Du Hast
08/10/2011, 02:46
slm arkadaşlar benim aracımda punto evo my life manuel klıma acaba dijital klima yapabilirmiyim gögüsteki konsolu yardımcı olursanız sevinirim saygılar
satıp dynamic model almak daha ucuza gelir :)

sezerism
08/10/2011, 15:08
Arkadaşalar stop ettirme problemini ben pek yaşamadım. klıma açıkken hem araç solladım, hemde yokuşta gayet rahat kalkış yaptı.Hem araç stop etse ne olacak bas debriyaja tekrar çalışsın boşver arkadan korna basanlara.Takma kafana

kadir07
08/10/2011, 15:28
Arkadaşalar stop ettirme problemini ben pek yaşamadım. klıma açıkken hem araç solladım, hemde yokuşta gayet rahat kalkış yaptı.Hem araç stop etse ne olacak bas debriyaja tekrar çalışsın boşver arkadan korna basanlara.Takma kafana sinek küçük ama miğde bulandırır...:hmm:

kadir07
08/10/2011, 15:29
ayrıca bugün 75 lik evo sürdüm klima açıkken benimkinden daha rahat kalktı anlamış değilim ben bu işi..

sabanci
08/10/2011, 19:12
grandepuntoların hepsinde bu sorun mevcut o da debriyaj sisteminden kaynaklanıyor evo lardada aynı motor var ama debriyaj sisteminde birkaç değişiklik yaptıkları için 75 likler bile 90 lık grandepuntolardan daha sorunsuz kalkıyor...

aposport
15/11/2011, 08:52
aynı sorun bendede vardı. arabayı chipletince sorun kalmıyor.

kadir07
15/11/2011, 10:06
aynı sorun bendede vardı. arabayı chipletince sorun kalmıyor.bende düşünüyorum zaten ama düşük devirde stop ettiği için box daha mı iyi olur diye düşünüyorum.chiple performansınız ve tüketiminiz ne kadar değişti öğrenebilirmiyim...

firars
15/11/2011, 12:19
problem aynı çözüm de aynı gaza yüklenip kaldırırsan istop falan etmiyor.. ama klimasız alışın oldugum için boyuna stop ediyor.. bende kapatıyorum klimayı açıyorum camları tek kapı zaten 1 metre cam var :D

Grande-rain
19/11/2011, 02:10
Su sekılde dıyebılırım 2006 model gp lerde benım punto gıbı klıma kompressorunde yenıleme yapıldı benım kompressorde arıza vermeden once moturu sıkıstırıp duruyordu. Yeni revızyon klıma ıle degıstırınce arabada ınanılmaz bır rahatlama olustu sorun bundan kaynaklı olabılır
eskı tıp klıma kompressorler devamlı calısan model yenılerı ıse sadece ıhtıyac oldugunda ve motor bellı bır devırı gecınce devreye gırıyor kontrol ettır ıstersen yasadıgım bır tecrube olmustu bana

aposport
02/12/2011, 23:39
bende düşünüyorum zaten ama düşük devirde stop ettiği için box daha mı iyi olur diye düşünüyorum.chiple performansınız ve tüketiminiz ne kadar değişti öğrenebilirmiyim...

araba suan 88 beygir. eskiye göre 90 ı gecersem 1 lt fazla, 90 ı gecmezsem yarım litre az yakıyorum.

Ersal
03/12/2011, 00:00
aynı sorun bendede vardı. arabayı chipletince sorun kalmıyor.

+1