PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şöför kapısından gelen gıcırtı

macman
05/08/2011, 16:44
Merhaba arkadaşla şöför kapısına kapalı iken cam acık vaziyette aşşağıya doğru bastırınca gıcır gıcır ses geliyor yolda çukurlardan gecerkende bu ses geliyordu araştırdım burdan geldiğini anladım neden yapar acaba bi bilgisi olan varmıdır şimdiden teşekkürler...

Burak Coskunirmak
05/08/2011, 17:16
camın açılıp kapanması için konulan makasları kontrol ettirebilirsin..

macman
05/08/2011, 17:33
Kilitten gibi geliyo bana ama onada baktırabilirz çünkü kapı kapalı ikan yapıyor

macman
06/08/2011, 10:43
Kapıyı acınca sağ tarafta direk kısmında kilidi tutan kare bir tutacak var ona bir elektirik bandı sardığınız zaman ses kesiliyor başına gelen olursa haberi olsun arkadaşlar

cll07
13/08/2011, 12:18
Arkadaşlar ben de aynı dertten çarşamba günü servise gittim... Kasislerde ses geliyordu... Servisteki arkadaş kapı lastiklerinden kaynaklandığını, puntoların genel bir sorunu olduğunu söyledi... Lastiklere sprey sıktı, şimdilik ses kesildi...

blackhawk
13/08/2011, 15:01
Kapı lastiklerini vazilin ile yağlayıp fazlalıklarını alırsanız,kilitlerle kilit karşılıklarını gresle ve menteşeleri ince yağla (motor yağıda olabilir) yağlarsanız kapıdaki ses sorunu çözülür. Gıcırtı sesi muhtemelen dış kapı kolunun içindeki dille ilgili onu söküp yağlamak lazım.