PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren problemi.. :s

Burak Coskunirmak
05/08/2011, 16:24
Selamlar herkese.. dün akşam bostancıdan maltepeye giderken sahil yolunda bitane leonla gazladık.. her neyse gazlama bitip frene bastığımda fren bi boşaldı gibi oldu fren dolu ama tutmuyo gibi.. 2 hafta önce de sabah işe geldim arabayı kapattım akşamüstü işten çıktım yolda giderken ayağımı gazdan çekiyorum araba keskin bir şekilde yavaşlamaya başladı.. frenler yapışmış.. pompalayınca geçti gerçi o gün de çok sıcaktı ama anlamadım.. yolda giderken belli bir süre trafikte ya da yolda gittikten sonra disklerden balata sürtme sesi geliyor.. frene basıp bıraktığımda geçiyor 10sn sonra gene başlıyor.. fren balatalarına baktım muhtemelen 7000-10000km arası anca götürür.. ama beklemeden değiştirsem mi diyorum.. siz ne dersiniz? bu tarz problem yaşayan oldu mu?

tayfux
05/08/2011, 17:47
bence hiç bekleme zaten pahalı birşey de değil..

fawori
06/08/2011, 01:03
normal değil acilen gösterin fren 1. derecede en öenmli mekanizmadır

Du Hast
06/08/2011, 01:07
Selamlar herkese.. dün akşam bostancıdan maltepeye giderken sahil yolunda bitane leonla gazladık.. her neyse gazlama bitip frene bastığımda fren bi boşaldı gibi oldu fren dolu ama tutmuyo gibi.. 2 hafta önce de sabah işe geldim arabayı kapattım akşamüstü işten çıktım yolda giderken ayağımı gazdan çekiyorum araba keskin bir şekilde yavaşlamaya başladı.. frenler yapışmış.. pompalayınca geçti gerçi o gün de çok sıcaktı ama anlamadım.. yolda giderken belli bir süre trafikte ya da yolda gittikten sonra disklerden balata sürtme sesi geliyor.. frene basıp bıraktığımda geçiyor 10sn sonra gene başlıyor.. fren balatalarına baktım muhtemelen 7000-10000km arası anca götürür.. ama beklemeden değiştirsem mi diyorum.. siz ne dersiniz? bu tarz problem yaşayan oldu mu?
balatalar ısınmıştır. balatalar çok ısınınca fren tutumuyor hissi verir. aşınmış disk ve balatalarda ısınma daha kolay olur.

Burak Coskunirmak
09/08/2011, 13:47
en mantıklısı komple sıfır 4 disk 4 balata set değiştirmek.. diskleri tornaya vermeyi düşünmüyorum.. bugüne kadar hiç öyle birşey yapmadım.. tornaya verip memnun kalan var mı?

Du Hast
09/08/2011, 19:07
en mantıklısı komple sıfır 4 disk 4 balata set değiştirmek.. diskleri tornaya vermeyi düşünmüyorum.. bugüne kadar hiç öyle birşey yapmadım.. tornaya verip memnun kalan var mı?
3 kere falan tornalattım hiç bir sıkıntı olmuyor. en sonunda bitme derecesine kadar aşındılar sıfır alıp değiştirdim. her disk çarpılmasında disk değiştirseydik sırf 300 tl disklere giderdi. sıfır diske de eski balata takılmaz yeni balata setleri bir sürü maliyet..

GP COSKUN
10/08/2011, 00:12
fren ana merkez arızası
westinghause nin önünde fren pedalının arka tarafında bulunur
fren merkezi sıkışma yapabilir
zaman kaybetmeden göstermende fayda var
başına iş açmadan

WiSTaRiA
10/08/2011, 02:38
DR Coşkun Usta son noktayı koymuştur arkadaşlar.... Patron bayılıyorum senin yorumlarını ve tecrübelerinle bilgilerini aktarıp son noktayı koymana... Süpersin....:Ç:X

Dj Locness
10/08/2011, 02:42
dr coşkun usta son noktayı koymuştur arkadaşlar.... Patron bayılıyorum senin yorumlarını ve tecrübelerinle bilgilerini aktarıp son noktayı koymana... Süpersin....:ç:x
+1000

Burak Coskunirmak
11/08/2011, 14:08
3 kere falan tornalattım hiç bir sıkıntı olmuyor. en sonunda bitme derecesine kadar aşındılar sıfır alıp değiştirdim. her disk çarpılmasında disk değiştirseydik sırf 300 tl disklere giderdi. sıfır diske de eski balata takılmaz yeni balata setleri bir sürü maliyet..

walla bizim araçlarda ne kadar fren ve diskler bilmiyorum ama önceki arabam palioda ucuz olduğu için fren balatalarını değiştirirken diskleri de değiştiriyodum. ;)

fren ana merkez arızası
westinghause nin önünde fren pedalının arka tarafında bulunur
fren merkezi sıkışma yapabilir
zaman kaybetmeden göstermende fayda var
başına iş açmadan

bi kere yaptı ama senin bu söylediğin durumdan işkillendim ben şimdi hocam.. en iyisi baktırmak.. eyvallah sağolasın.. :)

BLACK CAT
13/08/2011, 01:42
diskler bitmiş,değiştirince orjinal balata almalısın..

WiSTaRiA
13/08/2011, 02:23
Fren önemli... ihmale gelmez...