PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evomdaki Bazı Sorunlar

intheghost1
04/08/2011, 20:57
Merhaba Arkadaşlar

1 ay önce evo siyahı 1.3 multijet 75 HP Dynamic versiyonunu aldım.

1. Öncelikle motor altında plastik davlumbazının olmayışı canımı çok sıktı. Neyse 100 TL gibi bir ücret ödeyerek servise bunu taktırdım da tam anlamıyla o da motor altını kapatmadı. Neyse ben bu kazığı yedim, başkalarına faydam olur belki diye Fiat a müşteri şikayeti açtırdım bu konu hakkında. İnşallah bir sonuç çıkar.

2. Motorda aşırı derecede turbo sesine benzer rahatsız edici ses var. Malesef tüm motor sesini içeri alıyor. Öneriniz varmı?

3. Arka camlar tam anlamıyla inmiyor. Öneriniz varmı?

4. Şuan 2500 km'de. İlk başlarda aşırı derecede yakıyordu. Şimdi normal yolda yakıtı düştü diyebilirim fakat halen motor ısınana kadar aşırı derecede yakıyor, seviye göstergesindeki iki çizgi arası mesafeyi yarıya indiriyor ısınana kadar. Normalmidir? Yada öneriniz varmı?

5. Ya size komik gelecek ama, kediler arabayı çok seviyor. Nereye durdurursam durdurayım üzerinde kediler geziyor ve sabaha kadar tavanında yatıyorlar. Başınıza geldimi bilmiyorum ama geldiyse bir çözümü varmıdır. Zannedersem renkten dolayı oluyor bu olay. :oops0000:

6. Ön sağ cam aşağıya inerken şimdiden tak diye bir sesle iniyor.

7. Hopörlörlerini hiç beğenmedim, Az ses açınca örneğin 13-14 e gelince cırıldıyor. Aklımda onların yerine güzel bişeyler taktıracağım. Yapan varsa tavsiye alabilirim.

İnanın soğumaya başladım. Epey bir sorun yazdım sanırım. :)

Ama beğendiğim yönleride var. Motor ve beygir küçük olmasına rağmen performans süper. Süspansiyonlarını beğendim. Tık ses yok. İç dizayn süper. Direksiyon sertlikleri, city modu süper.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

EvoKoray
04/08/2011, 21:33
3- arka kapıların yapısından dolayı camlar tam olarak inmez
4- motor ısınana kadar soğuk hali sıcak halinden daha çok yakar normaldir bu her arabada geçerli
5- araba brandası kedilere çözüm olabilir
6- ön sağ camı servise yada bi ustaya göstermekte fayda var ufak toz-taş sıkışmış olabilir
7- hoperlörler biraz dandik çok inceymiş duyduğuma göre , benimde sağ önden cızırtı fazla çıkıyor hoperlör yerinden oynuyor gibi biraz yerine bastırınca düzeliyor , imkan varsa önlere 16 cm , arkalara 13 cm yeni hoperlör almak şart :D

tayfux
04/08/2011, 21:37
hocam bahsettiğin sorunlar gpnin genel sorunları aslında bizler burda onlara sorun bile demiyoruz fiatın bazı kıl işleri var onlardan bazıları :)boşver sen keyif almana bak..

segin
04/08/2011, 21:40
önce bi seni tanısaydık:)
bence bu sorunlar arabadandan soğutacak sorunlar değil gibi zaten koray sorularına cevap vermiş. gelen sesleri duymazdan gelirseniz sıkılmaz evo nuzu keyifle kullanırsınız :) kazasız belasız sürüşler ;)

FPT
04/08/2011, 21:42
Motor alt koruma için sağı ve soluna iki parça daha alınacak onlar daha da pahalı :)

Turbo sesi normaldir olur ama yüksek motor sesinin sebebi klimada olabilr bu gibi ufak motorlarda sesi sarsıntıyı uğultuyu çok arttırıyor.

Arka camlar avrupa çocuk güvenlik normları nedeniyle öyle kalıyor ama tam inen araçlarda yok değil eğer azcık kriko kurcalanırsa bi çaresi bulunabilir ama bence uğraşmaya deymez

Motorun ısınması için 2-3 km zaten yetiyor. Eğer siz çok ısınmadan kısa mesafe yapıyorsanız çok yakması doğal zaten. Veya uzun yol yapan biriyseniz benim gibi ve 120-130 kullanıyorsanız yine yakar çünkü mal mal bağırıyor araç çok sinir bozucu bir durum

Kedi olayına bişey diyemiyorum arkadaşımdada lacivert clio var kuşlar mahallede sadece onun arabasını zımbalıyor onun sayesinde lacivert arabadan vazgeçtm :D

O tak sesi bende de vardı sanki cam tam oturuyor biyere vuruyor. Sorun değil ama hoşta değiş :)

Evet Bravo emotion aracımın bile ses sistemi rezil ötesiydi Fiat bu işten kesinlikle anlamıyor. Bugün bi focus collection a bindim sony ses sistemide yoktu standarttı baslar tizler inanılmaz berrak çok iyiydi çok hoşuma gitti. Bende çareyi puntoda yaratmıştım zaten. 2 adet pioneer hoperlör ve 1000lik JBL bası 1000lik xetec amfi ile kullandım hatta amfi koltuğun altına monte edildi ne ısındı ne kesme yaptı aşırı değil güçlü ama yeterli bir sistem oldu bas tiz ve ses çok net böyle bir uygulama yeterli olur bence :)

takres
04/08/2011, 21:53
olur ya çok takılmayın seslere :)

intheghost1
05/08/2011, 12:29
Cevaplarınız için sonsuz teşekkürler.

Diğerleri neyse de bir şekilde halledilir.

4. Numaralı problemim bana biraz garip geldi. Motor ısınana kadar yakıt göstergesindeki iki çizgi arası mesafeyi yarıya indiriyor. Bu söylediğim klimasız. Anlamadım gerçekten.

1. Numaralı problemimde yanlarına takılan ekstra aparatı nerden nasıl bulabilirim? Birde bu aparatlar yağ değişiminde komple sökülüyormu yoksa sadece ortadakini sökmek yeterli oluyormu?

7. Problemimde ise bana 4 hopörler için şunu tak sesin gayet iyi olur, bas ı güzel, cırıldama yapmaz diye bir öneriniz varmı? Yanlış anlamayın ben set anfi filan istemiyorum, sadece şu hopörlerlerdeki cırıldamayı kessin, birazda ses düzelsin yeter. Şuanki hali iğrenç.

Yardımlarınızdan dolayı hepinize sonsuz teşekkürler...

Siteyi yapanlara da sonsuz teşekkürler...

Ben Endüstri Mühendisiyim. Gerçek İsmim Hüseyin, Mersin/Tarsus'ta yaşıyorum. Yaşım 29.

usaymaz
05/08/2011, 16:01
Aramıza hoşgeldin. Yanlara takılan aparatların teki 75 80 den aşağı deil tek olarak ben kendim yedek parçacıdan bizzat sipariş verdim ve bana maliyeti 240 tl oldu montajınıda benjincide yağcı başına yaptırttım. :) ama yine komple kapanmıyor sislerin altında yine açıklık kalıyor zaten komplede kapatamazsın motor soğutma açısından sorun olmaması için. Yağ değişimindede sadece alt tablayı söküyorlar yanlar asılı kalıyor.

emrahesmer
05/08/2011, 18:18
merhaba aramıza hoşgeldin ilk önce. sen daha bişey yaşamamışsın daha arka kapılar dıştan açılmayacak. sonra arka pencerelerin kayışı kopacak. teybin rengi soyulacak. vs. ama ne olursa olsun ben seviyorum puntomu :)