PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakıt tüketimi & Memleketim Dağlarında araç temizliği ve Çatalzeytin Sahillerinden...

akca37
04/08/2011, 09:45
Arkadaşlar dün akşam yeniden Çatalzeytin Türkeli tarafına gittim bu kez aracı viraj şartlarına göre zorlamadan kullandım, önceki tüm gidişlerimde 5 in altına kolay kolay düşmemişti 100 km de, dün vardığımda gece 4,5 LT idi 100 km de , bu sabah geri döndüm azcık hızlanmıştım yakıt değeri 6, 1 oldu, ilkini sizlerle paylaşmak istedim, birde nur topu gibi aracım 10.000 TL oldu ve de aynı zamanda nur topu gibi 150 TL masrafım olcak :)

Gelirken gökkuşağı beni selamladı sabahın 06:45 i gibi durup sizler için çektim, birde Kastamonu merkezdeki piknik yerinde aracımı temizlemiştim burdan da birkaç foto eklemek istedim

akca37
04/08/2011, 09:46
Bunlar da piknikte aracımı temizledikten sonra çektiğim fotolar ve bugün sabah yaptığım 10.000 km

izoci
04/08/2011, 09:53
eyv abi fotolar için..

1ocak2011
04/08/2011, 09:59
Eyvah, arabamı çalmışlar :)

akca37
04/08/2011, 10:25
Eyvah, arabamı çalmışlar :)

Abi senin arabayı paso bizim buralarda görüyorum ne iş birileri gezdiriyo mu senin arabayı :)

1ocak2011
04/08/2011, 10:27
Abi senin arabayı paso bizim buralarda görüyorum ne iş birileri gezdiriyo mu senin arabayı :)

Geziyorlar vallahi paso, :)

atila
04/08/2011, 10:57
Tuncay hocam sizin tüketimde düşüş varmı.şehir içi yedi sekiz arası dolaşıyor fio,evo dan biraz yüksek.

1ocak2011
04/08/2011, 11:01
Tuncay hocam sizin tüketimde düşüş varmı.şehir içi yedi sekiz arası dolaşıyor fio,evo dan biraz yüksek.

Atilla kardeş, Aynı yine 7-6.9 arası gidip geliyor, klimada çalışmıyor araç sabah gidip akşam geliyor, ama düşüş yok maalesef :(

akca37
04/08/2011, 11:04
Birdahaki fullediğimde yakıt değerini ölçüp bildiririm, ancak ben yakıt değeri hesaplarken şehir içinde veya dışında 100 km yaptıktan sonra ortalama yakıt tüketim değerine bakıp ona göre size bildiriyorum haberiniz olsun öle 20 50 km gitmekle bildirmiyorum

atila
04/08/2011, 11:08
km si az olduğu için motor sıkıdır .Emrullah gibi motoru açalım bizimkilerde biraz iner herhalde.

akca37
04/08/2011, 11:35
km si az olduğu için motor sıkıdır .Emrullah gibi motoru açalım bizimkilerde biraz iner herhalde.

Olabilir abi, benim aracın motoru herhalde açıldı yani kıvamına geldi herhalde yüksek hızlara yani 150 ve üstlerine güzel ve kısa zamanda ulaşıyor , tabi yeterki yol olsun :) nice 10 binler sizlerin başına

skystar37
04/08/2011, 12:50
Güzel fotolar nede olsa memleket güzel araba güzel hava güzel resmen üçü bir arada...
Cuma günü bende gidiyorum Pınarbaşına kalmayı planlamıştım ama hanımı çocuğu bırakıp ctesi sabah gibi yola çıkıp geri dönecem dönüş yolunda bende bi kaç foto çekip paylaşmayı düşünüyorum birde bu ilk uzun yol deneyimim olacak punto ile bakalım nasıl olacak...

akca37
04/08/2011, 15:48
Güzel fotolar nede olsa memleket güzel araba güzel hava güzel resmen üçü bir arada...
Cuma günü bende gidiyorum Pınarbaşına kalmayı planlamıştım ama hanımı çocuğu bırakıp ctesi sabah gibi yola çıkıp geri dönecem dönüş yolunda bende bi kaç foto çekip paylaşmayı düşünüyorum birde bu ilk uzun yol deneyimim olacak punto ile bakalım nasıl olacak...

Şimdiden hayırlı yolculuklar hemşo, iltifatlar için teşekkürler, dimi memleket gibisi yok, egeyi turladım temmuz ayında inan bizim buraların tadı başka, denizi güneşi havası suyu ve de yeşili, bu arada yolculuk için dikkatli olun sağ sağlim gelin ve dönün vaktiniz olursa c tesi tanışabiliriz benim iş güç yok nasıl olsa

tayfux
04/08/2011, 15:55
değerler çok güzel araç da güzel e daha ne olsun :)

akca37
04/08/2011, 15:58
değerler çok güzel araç da güzel e daha ne olsun :)

Eyvallah Tayfun kardeşim, Allah razı olsun, bu mubarek günde dua edeyim, aracı olmayan veya punto sahibi olmak isteyen tüm arkadaşlarımın da daha iyilerini mevlam onlara nasip eylesin, ee sende aracı sattın yenisi geliyor mu ? gelecekse marka , model ve motor ve renkten bi bahsetsen veya düşündüğün ney ?

fiko
04/08/2011, 18:29
Eyvallah Tayfun kardeşim, Allah razı olsun, bu mubarek günde dua edeyim, aracı olmayan veya punto sahibi olmak isteyen tüm arkadaşlarımın da daha iyilerini mevlam onlara nasip eylesin, ee sende aracı sattın yenisi geliyor mu ? gelecekse marka , model ve motor ve renkten bi bahsetsen veya düşündüğün ney ?

arabanda güzel, memleketinde allah kaza bela vermesin batı da bir çok ili gezdim inş emekli olunca karadenizi gezeceğim paylaşım için teşekürler.

skystar37
05/08/2011, 09:35
Şimdiden hayırlı yolculuklar hemşo, iltifatlar için teşekkürler, dimi memleket gibisi yok, egeyi turladım temmuz ayında inan bizim buraların tadı başka, denizi güneşi havası suyu ve de yeşili, bu arada yolculuk için dikkatli olun sağ sağlim gelin ve dönün vaktiniz olursa c tesi tanışabiliriz benim iş güç yok nasıl olsa

Açıkcası bugün 4 gibi yola çıkıcam gece sahurdan sonrada geri dönecem ancak bayram zamanı merkeze gezmeye geldiğim de sizde müsait olursanız görüşür tanışır Eflanili konakta tatlılarımızı yer bayramlaşırız.

skystar37
05/08/2011, 09:38
arabanda güzel, memleketinde allah kaza bela vermesin batı da bir çok ili gezdim inş emekli olunca karadenizi gezeceğim paylaşım için teşekürler.

Karadenizi ciddi ciddi gezin kesinlikle tavsiye ederim ben 1 haftalık tur ile gezdim ama yetmedi haa tur ile gezme durumunuz olursa eğer sarp sınır kapısına gidileceği gün gitmeyin konuşun rehberinizle sizi rizede indirsin siz rizeyi gezin dönüştete alsınlar sizi gidişi gelişi 2 saatten fazla yola katlanıp bir kapıya bakıp geri dönmek kadar saçma bişey görmedim hayatımda.

akca37
05/08/2011, 11:07
Açıkcası bugün 4 gibi yola çıkıcam gece sahurdan sonrada geri dönecem ancak bayram zamanı merkeze gezmeye geldiğim de sizde müsait olursanız görüşür tanışır Eflanili konakta tatlılarımızı yer bayramlaşırız.

Eyvallah tabikide tanışırız, kısmet diyelim o zaman, beklerim, çekeriz puntişleri ard arda :)

skystar37
07/08/2011, 01:40
Evet yolculuk bitti eve geldim. Açıkcası uzun yolda umduğum konforu yakalayamadım puntodan yol sesi çok fazla geldi bana onun dışında yol tutuşu olarak gidiş olarak bir sıkıntı görmedim ama dediğim gibi kabin içindeki yol gürültüsü ve motor gürültüsü biraz rahatsız edici geldi. Haftaya tekrar bir gitme durumum var imkan bulabilirsem eğer gitmeden yalıtım yaptırıcam birde öyle deneyecem.