PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisör kısaltılması ve sertleştirilmesi..

DADAS
03/08/2011, 23:54
Arkadaşlar kısa spor bir helezon yayı yaptırdım...özel yaptırdım yumuşak ve kısa yaylar...şimdi diyorlar ki yayları kısalttıysan...amortisör milinide kısaltman ve sertleştirmen gerekiyor....böyle bir şeye gerek var mı...yapılmasında bir sakınca var mı? Yaptıran var mı yardımcı olur musunuz?

StrawBeeRy
03/08/2011, 23:58
aracı yere kaç cm indirdiniz?

DADAS
04/08/2011, 00:03
Mert kardeşim her zaman ilk cevap veren sensin helal sana :) önler 7 arkalar 5 cm indi..söylemiştim ya sana yaptıracam diye..yapıldı şu an arabada takılı...acaba amortisörleri sertleştirmem gerekiyor mu?

StrawBeeRy
04/08/2011, 00:07
yok abi tam kıvamında olmuş sertleştirmedende kullanabilirsin miller dibine vurmaz merak etme.. amortisörleri sertleştirip sertleştirmemen sana kalmış bir olay eğer yol tutuş biraz daha artsın diyorsan %50 amortisörleri sertleştirmeni tavsiye ederim ama konfordan birazcık ödün vericeksin :)

DADAS
04/08/2011, 00:10
Anladım kardeşim eklesene beni faceden ;)

iris19
04/08/2011, 00:40
anlamadığımbirkonu var bende 3 yıl fun kullandım bu araçların süspansiyonu zaten özel spor süspans,yon var bu araçlarda bende yanlış yapmışsınız.araç zaten çok sert ti

AlemCi_SeRSeRi
04/08/2011, 09:29
1 Sene Sonra Araba Dağılıp Gidiyor...Daha Kaliteli Bişey Yapsaydın

DADAS
05/08/2011, 16:48
Hakan kesinlikle haklısın vallah....yaptırdıktan sonrada pişman oldum zaten..şu an elimde orjinal yaylarım yok elden çıkardım eğer Fun helezon yayı bulursan bana haber ver lütfen... Fatih kalitesiz birşey yaptırmadım profesyonel yay yaptırdım istediğim ölçüde..ama tümseklerde yol yamalarında çukurlarda ses yapıyor araba orjinal yaya geri dönecem bu gidişle....

Engin_T
05/08/2011, 17:10
Spor yay kullanan arkadşlarımızda böyle sıkıntılar yok bildiğim kadarıyla

DADAS
05/08/2011, 17:18
Bende mi şans yok anlamadım gitti Engin...daha önce de Marea vardı bende ondada aynı şekilde olmuştu...spor yay taktım ses oldu baya çıkarttım...sonra presleme işini girdim yine olmadı...şimdi özel yay yaptırdım yumuşak ama ses yine var....salıncakta z rotlarında problem yok rot balansçıya baktırdım...yaylardan olur diyorlar herkes...sinirim alt üst yani...

Burak Coskunirmak
05/08/2011, 17:19
Hakan kesinlikle haklısın vallah....yaptırdıktan sonrada pişman oldum zaten..şu an elimde orjinal yaylarım yok elden çıkardım eğer Fun helezon yayı bulursan bana haber ver lütfen... Fatih kalitesiz birşey yaptırmadım profesyonel yay yaptırdım istediğim ölçüde..ama tümseklerde yol yamalarında çukurlarda ses yapıyor araba orjinal yaya geri dönecem bu gidişle....

yanlış anlaşılma olmasın kesinlikle ukalalık olsun diye sormuyorum.. profesyonel demenden kastın nedir? nası bir profesyonellik yaptılar da bu yay 7 cm düşürdü arabayı? yapılan işlemi anlatıp beni aydınlatabilir misin rica etsem?

Engin_T
05/08/2011, 17:21
bende yay taktırcam ama vazmıgeçim Emrah abi senin bu yorumlarını okuyunca

DADAS
05/08/2011, 17:30
vazgeç Engin kardeşim 17 18 inç jant tak ama yayla oynama boşver ya... Burak profesyonelden kastım firmanın köklü bir firma oluşu ve sadece bu iş üzerinde uzmanlaşmış olmaları...aklına gelen her türlü yayı yapıyorlar..31 yıllık firmaymış...özel üretim araçlara fabrikalara yay yapıyorlar yani...onlarında mühendisleri var test edildi yani o bakımdan...

Engin_T
05/08/2011, 17:33
Jant ölçülerin ne Emrah abi senin orjinal jantlarınmı? birde ne kadar süredir kullanıosun yayları?

tayfux
05/08/2011, 17:45
hocam ankarada sanayide bazıları o yayları kestiriyor ama sıkıtırma işlemi uyguluyor aynı spor yay gibi oluyor..bu olabilir ama bence direk kestirme olmaz..

DADAS
07/08/2011, 01:53
Engin kardeşim orjinal jantlarım.. 195-55-16 arabamı alalı 2 ay oldu zaten...yaylarıda 1.5 haftadır kullanıyorum...

DADAS
07/08/2011, 01:55
Tayfun senin dediğin presleme işlemi onuda yaptırdım, sıkıntım geçmedi bu yay işine çok girdim... nefret ettim yani o derece....

puntocu07
07/08/2011, 09:30
engin kardeşim ben 4 gün oldu 3,5cm h&r taktırdım. arabada konfor olarak hiçbirşey kaybetmedi yol tutuşu süper görünüş olarakta harika bilgin olsun diye söylüyorum bende senin gibi taktırıp taktırmama kararı arasında kalmıştım ama şimdi memnunum. bence taktır derim

DADAS
08/08/2011, 01:08
Nuri lastik ebatların nedir kardeşim?