PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir kaç soruya cevap arıyorum?

Mr.SwaH
01/08/2011, 19:52
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık 2 haftadır gp punto sahibiyim. Aracı 2. el aldım.

1. sorum. Şöför tarafı camı tek dokunuşla aşşağı yukarı açılıp kapanıyor ama yolcu tarafı basılı tutunca açılıp kapanıyor, bu normal mi?

2. Sorum. Aracı ilk kalkarken geri vitese takakdığımda dişler sıyırıyor ve öyle geçiyor. Deneme yaptım aracı kullandıktan sonra geri manevra yaptığım zaman olmuyor veya aracı geri vitese takmadan önce 1 ondan sonra geri yaparsam gene olmuyor ama direk geri yapınca çaaarrrt diye diş sıyırıyor. Geri bir müddet gittikten sonra mandalda ufak bir düşme oluyor, tık diye ama her zaman olmuyor acaba mandaldamı bir sıkıntı var. Bu duruma çok sinir oluyorum sizce neden yada ne olmuş olabilir?

3. Sorum. Dış termo metre bağzen kafayı yiyor. bir sabah baktığım da -4 gösteriyordu öğlen baktığımda düzelmişti. Bu gün de 3 derece gösteriyor. Sizce termometre miladını doldurdu mu?

Servise gidip sorucam ama ilk önce araştırmak istedim, forum da da araştırdım ama bu konularla ilgili bişey göremedim. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

krm1983
01/08/2011, 20:22
yolcu tarafı tek dokunuşla kapanmıyor.
Geri vites için de 1-2 saniye beklerseniz garçlama olmaz.

eexelanss
01/08/2011, 20:56
Kereminde söylediği gibi yolcu tarafı tek dokunuşla kapanmıyor bu normal.
Geri vites olayı malesef biçoğunda böyle. Ayağınızı debriyajdan çekin ve tekrar geri vitese takın
Termometrenizde servislik sanırım.

bahadir77
01/08/2011, 21:04
Her model için geçerli olmamakla beraber yolcu tarafına basılı tuttugunuz kadar ınıyor.
Termoetreye servıs yolu gozukuyor galıba.
Geri vitesle ilgili olarakda aracın debriaj balatasını zamanını dolduruyor olabilir. Dizellerde 60.000 km gibi balata bitiyor. Uyarılarınıda ufaktan ufaktan veriyor olabilir. Tabiki bu varsayımdır.

Saygılar.

Dj Locness
01/08/2011, 21:10
....
Geri vitesle ilgili olarakda aracın debriaj balatasını zamanını dolduruyor olabilir. Dizellerde 60.000 km gibi balata bitiyor. Uyarılarınıda ufaktan ufaktan veriyor olabilir. Tabiki bu varsayımdır.....

Saygılar.
abim benm arabam dizel ama 1 aylık daha 1500 yeni oldu ama geri vitesim öle servise sordum normal dedi aracı çalıstırıyorum beklıyorum önce debriyaja basıp bırakıorum sonra geriye alıorum ses yapmıo

StrawBeeRy
01/08/2011, 21:13
geri vites çoğu arabalarda yapıyor.debriyaja bir kere basın çekin tekrar bir daha basıp vitesi takın geriye.bugün 2011 skoda octavia ya bindim araba daha 500 km de ondada aynı sorun oldu geri vitese takarken ufaktan gırç etti.

krm1983
01/08/2011, 21:24
Bu sorun geri viteslerde senkromeç olmamasından kaynaklanıyor.

clax22
01/08/2011, 22:17
geri vites geçişleriniz normal önce 1e sonra geriye takıyorum oyle alıştırdım kendimi hiç sorun yasamıyorum

xnode
01/08/2011, 22:24
geri vites geçişleriniz normal önce 1e sonra geriye takıyorum oyle alıştırdım kendimi hiç sorun yasamıyorum

+1

askin
01/08/2011, 22:35
abim benm arabam dizel ama 1 aylık daha 1500 yeni oldu ama geri vitesim öle servise sordum normal dedi aracı çalıstırıyorum beklıyorum önce debriyaja basıp bırakıorum sonra geriye alıorum ses yapmıo
geri vites sorunu bende de var. kronik bir sorunmuş bu...

iris19
01/08/2011, 23:51
önce 4 sonra geri

Mr.SwaH
01/08/2011, 23:52
Vay be aynı derten muzdarip bir sürü kişi varmış. Teşekkürederim arkadaşlar. Önce bir sonra geri yapıcaz artık. Birde bas bırak denicem. Böyle sürekli yapsak kesin dişli sıyırtırız. Önlemini almak lazım.
Yolcu tarafını tek dokunuş yapmamaları da çok saçma olmuş bence ne kadar teknolojinin hesabını yapmışta tek dokunuş koymamış anlaşılır olay değil. Bu İtalyanlar çok garip insanlar.

Mr.SwaH
01/08/2011, 23:55
Termometre de belki sabaha yine düzelir :) Düzelmezse açabilirsem açıcam açamassam da servisin yolu taştan.

Mr.SwaH
02/08/2011, 17:57
Evet arkadaşlar termometre normale döndü kendiliğinden. 2 kere debrijaya basınca normalde çıkarttığı sesin ortalama 10/1 düzeyinde ses azaldı ama önce 1 sonra geri yapınca hiç bir sorun yok.

Birde çamurluk davlumbazındaki kapakların tıkırtısı ve kendiliğinden açılmasına çok takılmıştım o sorunu da kapakları silikonlayarak hallettim.