PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Freni bıraktığımda gelen ses?

etufan
30/07/2011, 13:26
Merhabalar,

20K bakımından bu yana ayağımı frenden çektiğim zaman metal / yay sesine benzer bir ses duyuyorum, bu tabiki ara sokaklarda yavaş giderken dikkat edip fark ettiğim birşey... Bakımdan sonra el frenim sertleşti ayrıca...

Bu konuda birşey yapmam gerekli mi? Bilen, anlayan... Teşekkürler...

aon
30/07/2011, 15:03
el frenini bilmiyorum ama sanırım bahsettiğiniz diğer konu pek de önemli olmayan bir olay çünkü aynı sesi ben hem albea kullanırken duydum hem de şimdi puntoda duyuyorum. dediğiniz gibi tam da ayağınızı frenden çekince ses geliyor.

denizhamamcioglu
30/07/2011, 18:57
Aynı durum bende de var. Arka kampanaların içini temizledikten sonra oldu. Zaten bu 'vik' sesi de arka kampanalardan geliyor.

etufan
01/08/2011, 09:20
Aynı durum bende de var. Arka kampanaların içini temizledikten sonra oldu. Zaten bu 'vik' sesi de arka kampanalardan geliyor.

Evet haklısın, arkadan geliyor gibi ve o sprey ile birşeyler yaptıktan sonra gelmeye başladı. Neyse bu sesi de bağrımıza basacağız anlaşılan :)

aytek06
01/08/2011, 13:22
Bendede aynı durum söz konusu ama pek aldırmıyorm acıkcası :)

Ziyaretci046
01/08/2011, 20:48
arka fren ayarlarını çok yükseltmişlerse ondan yapar görmek lazım

kucukm
01/08/2011, 23:50
selam,

aynı ses bende de vardı. arka kampanadan geliyordu. ustanın dedigine gore mekanizma kurulu kalmıs.(ne demekse!!!) neyse duzeltti. kampanalarda tutmaya basladı ses de kesilmişti.

etufan
02/08/2011, 10:06
arka fren ayarlarını çok yükseltmişlerse ondan yapar görmek lazım

bey merhaba,

Yorumunuza göre el freninin sertliği de bundan kaynaklanıyor sanırım? Bu durumun bir sesten öte zararı varsa hemen tedbir alayım, yoksa daha sonra ilgilenebilirim... Ne dersiniz? Hemen müdahale gerektirir mi?

Teşekkürler...

Ziyaretci046
02/08/2011, 13:35
bey merhaba,

Yorumunuza göre el freninin sertliği de bundan kaynaklanıyor sanırım? Bu durumun bir sesten öte zararı varsa hemen tedbir alayım, yoksa daha sonra ilgilenebilirim... Ne dersiniz? Hemen müdahale gerektirir mi?

Teşekkürler...

arka fren balatalarınız erken biter cepinize zarar birde fazla ısındığı için özelliğini kaybeder ve ses yapmaya başlar arka fren kampanaları sökülüp ayarları düşürelecek olay bundan ibaret

etufan
02/08/2011, 14:08
arka fren balatalarınız erken biter cepinize zarar birde fazla ısındığı için özelliğini kaybeder ve ses yapmaya başlar arka fren kampanaları sökülüp ayarları düşürelecek olay bundan ibaret

Tahmin ettim ama belki demiştim :) Bu aralar tatlı telaşlarımız var, fazla zamanımız yok ama fırsat bulabilirsem sizinle iletişim kurayım, yanınıza uğrayayım, teşekkürler...

benylmz
02/08/2011, 14:45
Aynı ses bende de var :(

Ziyaretci046
02/08/2011, 21:00
Tahmin ettim ama belki demiştim :) Bu aralar tatlı telaşlarımız var, fazla zamanımız yok ama fırsat bulabilirsem sizinle iletişim kurayım, yanınıza uğrayayım, teşekkürler...

buyrun gelin yardımcı olurum

GP COSKUN
03/08/2011, 01:06
izmirdesin nasıl olsa a uğra sen çayını içip bitirene kadar arkaların ayarıyla bir oynar hiç birşeyciyi kalmaz arabanın