PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jet-ski almak istiyorum.yardım?

alibozpinar
29/07/2011, 11:47
selam arkadaşlar.

t-jet multi-jet derken düşündüm ve uygun fiyata bir jetski almak istiyorum. Fakat bir jetski neye göre alınır hiçbir bilgim yok ? Araba gibi modele yıla km(deniz mili) :) , kullanım saatine göremi? kazası çiziği varmı diyemi bakacaz :) bide bildiğiniz uygun fiyata sıfır olarak ne alınabilir. max 4000 liralık bir bütçe ile alınabilirmi? yada ikinci el almak için nelere dikkat edilmeli ?

umarım bilen birileri mutlaka vardır :D

ibrahim06
29/07/2011, 11:49
sahibinden.comda bulursunuz

alibozpinar
29/07/2011, 11:52
bulmak değil asıl problem neye göre bulacam buaraba değilki. 2. elde neye bakacam?

alibozpinar
29/07/2011, 13:53
+1

StrawBeeRy
29/07/2011, 13:58
belki yardımcı olur abi

Jetski Kullanırken Dikkat Edilecekler (https://www.adf.org.tr/seyir-guvenligi/118-jetski.html)

alibozpinar
29/07/2011, 16:07
teşekkür ederim tam aradığımı buldum :)
oh bee!

mix
29/07/2011, 20:05
bizzat sektörden biri olarak yardımcı olayım jetlerde km deniz mili gibi bir ibare yoktur ancak yeni model beyinli cihazlarda kaç saat çalıştığı bilgasayara bağlanarak görülebilir... turbosu ve motor kısmı usta kişi tarafından bizzat incelenmelidir beygir gücü 4yada 2 zamanlı olma durumuna göre nerdeyse punto parasına bile jet bulunabileceği gibi 4-5 bin arasıda bulunabilir piyasadaki 2. el jetlerin %85 i ticari çıkmasıdır buna dikkat son söz olarak kullanması çoook ama çok zevklidir

iktisadagiris
29/07/2011, 20:33
bizzat sektörden biri olarak yardımcı olayım jetlerde km deniz mili gibi bir ibare yoktur ancak yeni model beyinli cihazlarda kaç saat çalıştığı bilgasayara bağlanarak görülebilir... turbosu ve motor kısmı usta kişi tarafından bizzat incelenmelidir beygir gücü 4yada 2 zamanlı olma durumuna göre nerdeyse punto parasına bile jet bulunabileceği gibi 4-5 bin arasıda bulunabilir piyasadaki 2. el jetlerin %85 i ticari çıkmasıdır buna dikkat son söz olarak kullanması çoook ama çok zevklidir

Aynen katiliyorum.Kullanmasi cok zevkli fakat yaktigi yakit adamin ocagini kurutacak cinsten :) Son teknoloji olan makinelerde yakit durumu nedir bilmiyorum fakat bazi modellerde kullanima bagli olarak saatte 12-14 litrenin altina dusmedigini duymustum.Ama o zevke deger sanirim :)

mix
30/07/2011, 12:47
Aynen katiliyorum.Kullanmasi cok zevkli fakat yaktigi yakit adamin ocagini kurutacak cinsten :) Son teknoloji olan makinelerde yakit durumu nedir bilmiyorum fakat bazi modellerde kullanima bagli olarak saatte 12-14 litrenin altina dusmedigini duymustum.Ama o zevke deger sanirim :)

yeni modellerde otomobil teknolojisine paralel 4 zamanlı enjektör lü sisteme geçti ama eski modeller 2 zamanlı hem benzine yağ karıştırılacak yağ maliyetide devreye giriyor ve bir karbüratörleri vardı offf ki of çift boğaz eski ford granada karbüratör ü gibi e şanzımanda yok paso 5500-6000 devir çeviriyor siz düşünün yakıtı:wallbash:

alibozpinar
01/08/2011, 09:34

bu 4- 5 bine alınabilecek sizce ne olabilir. ? marka model? bide evet yakıt durumlarının üst düzey olduğunu duymuştum.

xnode
01/08/2011, 22:39
Piyasadaki 2.el jet-ski'lerin hemen hemen hepsi bu işin kiralamasını yapan rentçi turizmcilerin artıklarıdır. Kullanmayı çok severim ve her fırsat bulduğumda kiralarım ancak jet-skiler, çok yüksek torklu ve motoru kororzyona maruz kalan, zorlanan aletler olduğundan 2.el almanızı tavsiye etmiyorum. Sıfırları da çok pahalı aletlerdir.

mix
02/08/2011, 00:40
bende mümkünse 0 alınması taraftarıyım ama yok bi 2 sezon zevkimi alayım yeter ucuz olsun denirse marka olarak yamaha ve sea-doo tercih sebebiniz olsun polaris ten uzak durun