PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fren Lambalarına Paralel Çakar Led Bağlanırmı?

luleburgazli
28/07/2011, 18:38
Arkadaşlar merhaba kafamdaki bir projeyi hayata geçirdim yanlız bugün okuduğum servis lambası yakma mevzuundan dolayı birşey danışmak istiyorum.

ben arkadaki geri vites lambasını iptal edip yerine sisleri paralel yapıcam

(bugün okuduğum konu buydu tek geri siste 10w lık ampul kullanılıyorkan iki tane için 5w+5w olarak uygulayın yoksa servis lambasını yakar diye gördüm)

bir tane geri vites tarafındaki aydınlatmadan sipariş ettim şundan dolayı muayeneye götürürken orjinal olanını takıcam çünkü bu gelecek olanı kırmızı transparan ile kırmızıya boyayacağım ve sis olarak görev yapacak

şimdi gelelim konu başlığımıza

arka sisve geri vites lambalarını ikisinide sis yaptıktan sonra bunların içlerinede birer tane ÇAKAR takmak istiyorum bunlarıda frenlere paralel çekmek istiyorum yani frene bastığımda aşağıdaki sislerin içinde çakar yanacak...

acaba bununla ilgilide ilk başta dediğim gibi servis lambasını yakmamak için bir önlem alınabilirmi eğer alınamazsa projeyi B planı yani aküden direkt çekip içeriyede bir anahtar yapıcam bağımsız şekilde istediğimde yakıp istediğimde kapatıcam ama bunu istemiyorum zaten tamponun en altına forumda bir arkadaşta vardı galiba internette videosunu izledim 96lık çakar led yapıp onu anahtarla takıcam ama...

tecrübe ve bilgi paylaşımınızı bekliyorum saygılar...

luleburgazli
29/07/2011, 14:58
Olurmu ???

luleburgazli
30/07/2011, 11:50
acaba?

blackdevil
30/07/2011, 12:31
canavar gibi olur :) ben yaptım

luleburgazli
30/07/2011, 13:14
kullandığın ampulleri bana söyleyebilirmisin bende yapıcam ikisi aynı güç olunca servis ışı yakıyormu yoksa başka yolumu var ???

gemlikli_55
21/08/2011, 00:04
TIK yok demekki olmuyor mu acaba :)

izoci
21/08/2011, 00:37
fazlada hort dğeil canım şimdi :D :D

luleburgazli
21/08/2011, 14:54
sanırım 1 sene içinde denerim :D zaman probleminden dolayı....

luleburgazli
22/12/2011, 21:57
arkadaşlar şimdi bu önümüzdeki ay bunu sanırım gerçekleştirebilicem bu projeyi 2 adet 5w lık ampul alıp sisleri 2 ye ayırıcam geri vites ışığı için arka tamponun altına 2 beyaz led takıp (ki bunların w ını bilmiyoprum bilen varsa söyelerse sevinirim) sislerin içinde kırmızı çakar koyucam hayırlısıyla...