PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kalkışlarda titreme

vek66
28/07/2011, 08:46
puntomla tam kavramadayken debriyaj yarm iken bir titreme oluyor. bilmiyorum belki psikolojikte olabilir ama ve kalkışlardaki anlık tüketim sürekli 15-20 arası oluyor. eger gaza fazla basıp mesela 2500 devirle kalktığımda titreme olmuyor. sizce neden olabilir arkadaşlar.debriyaj yemişmidir diycem ama arac daha 15000 km de nasıl anlarım baskı balatanın saglam olduğunu...

grbzgpunto
28/07/2011, 12:11
Merhaba. Aynı sorun bende de vardı. Araç çalışır durumda iken debriyaja basınca bir ses geliyor çekince ses kesiliyor ve kalkışlarda mütiş bir titreme vardı. Hatta rampalarda kalkamaz olmuştum. Debrijaz setini değiştirince bütün sorunlar ortadan kalktı. Tabiki biraz maliyetli.

vek66
28/07/2011, 12:23
benimkin de ses yok ama galiba sorun benden kaynaklanıyor kalkıslarda alıskanlık olsa gerek 2000 deviri geçirmiyorum. Araçta gaz yemediğinden titreme yapıyor yani sorunun bundan kaynaklandığını ümit ediyorum:)

StrawBeeRy
28/07/2011, 12:30
Merhaba. Aynı sorun bende de vardı. Araç çalışır durumda iken debriyaja basınca bir ses geliyor çekince ses kesiliyor ve kalkışlarda mütiş bir titreme vardı. Hatta rampalarda kalkamaz olmuştum. Debrijaz setini değiştirince bütün sorunlar ortadan kalktı. Tabiki biraz maliyetli.

öncelikle hoşgeldiniz kendinizi tanışma bölümünde tanıtırmısınız?

benimkin de ses yok ama galiba sorun benden kaynaklanıyor kalkıslarda alıskanlık olsa gerek 2000 deviri geçirmiyorum. Araçta gaz yemediğinden titreme yapıyor yani sorunun bundan kaynaklandığını ümit ediyorum:)

şimdi ben yazıcaktım kalkışta gaza fazla basmıyorsanız o yüzden yapar biraz daha gaz vererek kaldırın yoksa baskı balata daha çabuk sıyırma yapar

AlemCi_SeRSeRi
28/07/2011, 17:30
Ben Ayağımı Gazdan Çekmeden Vites Atıyorum Ayağım Hep Gazın Sonuna Basılı Bişey Olurmu Mert :)) Zaman Kaybetmemek Lazım :)

Ziyaretci046
28/07/2011, 23:05
debriyaj balatanız yavaştan gitmeye başladığını söylüyor eğer geri vitese geçerken de çartlama varsa zamanı gelmiştir

vek66
29/07/2011, 01:13
debriyaj balatanız yavaştan gitmeye başladığını söylüyor eğer geri vitese geçerken de çartlama varsa zamanı gelmiştir
daha aracm 15000 kmde ama

krakercocuk
29/07/2011, 11:03
aracın kullanımıyla alakalı bişey o km onemlı diil..araca kalkarken gaz vermeden yarım debriyaj yapıyorsanız tıtremesı normal zaten. ayrıca yol bilgisayarı km ye ayarlı oldugundan emin olun;)

pdr42
30/07/2011, 00:50
bskı balata gibi

vek66
30/07/2011, 00:53
dunden bu yana denıyorum kalkışlarda bıraz daha gaza basıyorum titreme olayına hıc denk gelmedim demek ki gaza bıraz fazla basmak gerekiyormuş yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...

StrawBeeRy
30/07/2011, 00:54
dunden bu yana denıyorum kalkışlarda bıraz daha gaza basıyorum titreme olayına hıc denk gelmedim demek ki gaza bıraz fazla basmak gerekiyormuş yorum yapan arkadaşlara teşekkürler...
hadi geçmiş olsun abi iyi yırttın :D