PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alternatif torpido ışığı

emrgnc
27/07/2011, 21:07
HB da gezinirken ledli dolap ışığı gördüm alıp denemek istedim ve torpidoya uydurabildim.Ürün 2 parçadan oluşuyor; biri lambanın kendisi, diğeride mıknatıs gibi bir parça.O parça lambaya yaklaştıkça lambanın içinde çok hassas olan bir teli başka bir telden ayırıyor ve ışık sönüyor.Montajıda çok kolay.Mıknatıslı parçayı kapağın sol tarafına, lambayıda torpido tavanının sol tarafına yapıştırdım(raafın altına).Ürün zaten arkası yapışkanlı geliyor ancak ben arkasındaki yapışkanı söküp würth'ün çift taraflı bandını yapıştırdım zımba gibide oldu.2 parmağın yarısı kadar büyüklükte. 3 adet saat pili tipindeki pille çalışıyor. fiyatıda 3 tl oldukça uygun, deneyin derim. karanlıkta çektiğiniz sıkıntıya değmez. tek eksisi beyaz ışık olması,biraz orjinal durmayabilir.Ancak torpidoyu açınca ürün görünmüyo daha ne olsun.Fotoğraflarıda elimden geldiğince net çekmeye çalıştım bu kadar oldu.Aydınlatmıyor gibi görünebilir ama gerçekten işe yarıyacak aydınlatması var.Üründe bu Hepsiburada.com : Juststart JT-358 Led'li Dolap Işığı | Ev Elektroniği (https://www.hepsiburada.com/Liste/juststart-jt-358-ledli-dolap-isigi/ProductDetails.aspx?productId=evjuststartjt358&categoryId=156788)

krm1983
27/07/2011, 21:32
Güzel fikir :)

takres
27/07/2011, 22:22
güzelmiş...

Mugen_punto
27/07/2011, 22:24
Gayet güzel olmuş paylaşım için tşk.ler.

asil
27/07/2011, 22:39
güzel olmuş mıklatızı biraz daha saklaya bilme imkanı varmı acaba

Bolu_Beyi
27/07/2011, 23:06
Güzel paylaşım teşekkürler ürünü Pedal aydınlatmasında kullanabilirmiyiz kapıyı kapatınca sönsün açınca yansın gibisinden ?

emrgnc
27/07/2011, 23:43
güzel olmuş mıklatızı biraz daha saklaya bilme imkanı varmı acaba

Güzel paylaşım teşekkürler ürünü Pedal aydınlatmasında kullanabilirmiyiz kapıyı kapatınca sönsün açınca yansın gibisinden ?

sanmam en gizli halini yapmaya çalıştım zaten ama mıknatıs siyaha boyanabilir görevini yerine getirmesini engellemicekse. zaten göz tırmalamıyor o yüzden pek alternatifde düşünmedim

emrgnc
27/07/2011, 23:47

Biraz uğraştırır ama yapılır.Ama yapılıncada pek orjinal durcağını sanmam ışık beyaz sonuçta, üstelik üründe beyaz plastik ortada beyaz beyaz sırıtır.Onun yerine kaput açma kolunun altından geçen kablolardan hat çekip yapmayı düşünüyorum ben.

Bolu_Beyi
27/07/2011, 23:52
Anladım elektrik konusunda sizin kadar iyi değilim sanayideki ustalarada güvenemiyorum dandik iş sayıp baştan savma yapıyorlar. Yarın kapı eşiklerine bakıcam uygun bir yer varmı ürünü tam olarak seçemedim ebatını vs. Sizde yarın kapılar için denermisiniz? Merakla bekliyorum...

emrgnc
28/07/2011, 00:15
Anladım elektrik konusunda sizin kadar iyi değilim sanayideki ustalarada güvenemiyorum dandik iş sayıp baştan savma yapıyorlar. Yarın kapı eşiklerine bakıcam uygun bir yer varmı ürünü tam olarak seçemedim ebatını vs. Sizde yarın kapılar için denermisiniz? Merakla bekliyorum...
uygun yer illaki vardır ama yapınca nasıl durur bilemem. beyaz beyaz sırıtır.ben şimdi onu söküp denersem yerini tekrar tutturmak için bi yarım saatim daha gider be abi :) aslında bende sanayide yapılan işten memnun değilim kamyon ustası gibi adamlarla karşılaşıyorum her seferinde.Allahtan babam eski sanayicilerden, tanıdığı temiz iş yapan gerçekten kıl ustalar var :D benim bittiğim yerde onlar devreye giriyor ve her seferinde parayı helal olsun diyerek veriyorum. yolunuz ankaraya düşerse dersler müsade ettiği sürece yardımcı olurum

görkem koçsan
28/07/2011, 00:55
mühendis olduk şu arabaların eksiğini kapatmaktan fabrikaya alsalar rahat çalışırız:D

emrgnc
28/07/2011, 01:06
mühendis olduk şu arabaların eksiğini kapatmaktan fabrikaya alsalar rahat çalışırız:D

valla ya orayı sök burayı tak şu sesi kes derken okulu bırakıp 'her işi yapan eleman' olcam :)

görkem koçsan
28/07/2011, 01:13
fabrikanın okumuş eleman almasına gerek yok komple yeni araba imalat ederiz biz be :D

emrgnc
28/07/2011, 01:16
fabrikanın okumuş eleman almasına gerek yok komple yeni araba imalat ederiz biz be :D
C görünümlü B sınıfı araba fena olmaz aslında ::)

görkem koçsan
28/07/2011, 01:18
valla bizim yaptığımız araba çok kullanışlı olur :D bi yerinden vursan ses çıkmaz :D her tarafı ışıklı aydınlatmalı bi de hazır modifiyeli olur :D motor çok seri ve güçlü bi okadarda az yakar :D mercedese rahat kafa tutar :D

fraust
28/07/2011, 15:45
Gün ışığında çekilmiş foto olsa iyi olurdu.
yerlerini tam kestiremeyenler için...

eline sağlık bu arada,
elimde aynı lambalardan 1-2 tane vardı boş boş duran.
deneyeyim bakalım.

emrgnc
28/07/2011, 22:37

eline sağlık bu arada,
deneyeyim bakalım.

yarın çekip eklerim, ancak bi kaç kez denedim lamba görünmediği için belli olmuyor yeri.

acRep
29/07/2011, 00:31
Bu kendini aydınlatmıyo gibi görünüyo :)

emrgnc
29/07/2011, 00:42
Bu kendini aydınlatmıyo gibi görünüyo :)

dediğim gibi fotoları net çekemedim zaten telefonla çektim. aydınlatma konusundada bi gece evde yanık kaldı gördüğümde ışığı sönmüştü piller zayıflamıştı iyice. bi kaç gün beklettim baktım sonrasında fena yanmıyor. idare etsin sonra pil alırım diyerek taktım. ona rağmen gece iş görüyor. zaten 3 lira ya ışıl ışıl olmasınıda beklemeyiz :)

acRep
29/07/2011, 01:18
dediğim gibi fotoları net çekemedim zaten telefonla çektim. aydınlatma konusundada bi gece evde yanık kaldı gördüğümde ışığı sönmüştü piller zayıflamıştı iyice. bi kaç gün beklettim baktım sonrasında fena yanmıyor. idare etsin sonra pil alırım diyerek taktım. ona rağmen gece iş görüyor. zaten 3 lira ya ışıl ışıl olmasınıda beklemeyiz :)

Evet bi Duracele ihtiyacı var gibi görünüyo :) ilk baktıgımda ateş böcegi misali bişey sandım sonra Aparatın linkine tıklayınca tamam dedim :)
Ama dediğiniz gibi iş görür :toot0000:

emrgnc
31/07/2011, 00:02

eline sağlık bu arada,
deneyeyim bakalım.

fotoğrafı çektim. sol tarafta kendini belli ediyor düz bakınca.mıknatıs tam yanına denk geliyor.

fraust
31/07/2011, 07:45
fotoğrafı çektim. sol tarafta kendini belli ediyor düz bakınca.mıknatıs tam yanına denk geliyor.

Eyvallah.
teşekkürler.

gündüz taktığım için sonucu tam bilmiyorum ama basit ve kullanışlı oldu.,
ucuz yoldan torpido ışığı isteyenlere tavsiye ederim...

chapkyne
03/08/2011, 01:59
valla süpermiş:)

fraust
04/08/2011, 11:16
....fotoğrafı çektim. sol tarafta kendini belli ediyor düz bakınca....

Belli olan beyaz zemini siyaha boyarsak orjinalmiş gibi olur :)