PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balata ses, kablo

sadece_erhan
27/07/2011, 20:19
merhaba, arkadaşlar ön sol balatanin galiba kablosu kopmuş(heralde balata kablosu). Geçen bebekten inerken koku geldi ve azıcık yumuşadı fren. O sırada geldi koku. Yol bilgisayarında herhangi bi anormallik yok, hata falan vermiyo araç. Frenin yumusamasi, araç soğuyunca düzeldi.ama şimdi fren ses yapıyo. Basınca ince bi ses çıkıyo. Usta balataların 5000 km daha yapar dedi. Bu ses neden geliyo. O kablo başıma is acarmi

pertry
27/07/2011, 20:30
Bendede o kablo var bağlı değil bi problem yaşamadım, galiba balatara takılıyor bitince ikaz veriyor sistem.

aliserhanuyar
27/07/2011, 20:41
Erhan o ince ses bende de vardı balatanı değiştirdinmi işlem tamamdır, sonuçta fren bu şakaya gelmiyor,tavsiyem değiştirmen yönünde.

sadece_erhan
27/07/2011, 21:35
fiyatı ne abi bu balataların. Sade önleri değişsek yetiyo mu acaba

aliserhanuyar
27/07/2011, 21:52
40 TL diye hatırlıyorum parçanın fiyatını, ve sadece önde var diye biliyorum en azından benim ki öyle, ön tarafta disk ve balata arka tarafta kampana, galiba seninkide öyledir.
işçilikle beraber en fazla 100 e yaptırabilirsin, Ankara'da olsan parça fiyatına hallederdik bu işi.

sadece_erhan
10/08/2011, 08:08
cumartesi günü tak etti canıma gidip verdim ustaya arabayı, 40tlye değişti ön balataları. taktığı balatalarında kablosu yokmuş. eskiden frene 1 cm falan basınca sertçe duruyodu. şimdi ise tam tersi fren yumuşak oldu. öncekiyle aynı etkiyi alabilmek için bayağı bi basmak gerekiyo. bir de az önce bi deneyim dedim, frene kuvvetli basınca sağa doğru çekiyor gibi geldi (psikolojikde olabilir). bi kaç sefer bastım kuvvetlice, koktu balatalar en sonunda :) park edincede bi kontrol ettim, feci ısınmıştı. bu yaşadıklarım normal mi acaba ;s cevaplarınız bekliyorum 4gözle....

iris19
10/08/2011, 12:15
fren pedalının hassasiyeti tamamen arka fren balatalarının ayarı ile alakalı ben ce arka fren balatalarını her ne kadar otomatik kurgu yayı ile kendi ayarlıyor deselerde siz kendinizde ayarlayabiliyorsunuz .

gurik
11/08/2011, 11:20
orjinal balatalarda bu söylediğiniz sorunların hiçbiri olmuyor. 50.000 km de ömürleri var. hem de çevreciler as yok. serviste 110 tl tanesi.

cagtu
13/03/2012, 17:30
merhaba arkadaşlar aracımın ön sol balata kablosu olabılır kopmus yenı fark ettım herhangı bır arza ışığı yanmıyor bır usta baktı balata kablosu dedı leyim yapıp takarız dedı problemı nasıl aşarım bulunduğum yerde servis çok uzak gıtme ımkanım tok gıbı sanayıde çözebılırmıyım

GP COSKUN
13/03/2012, 18:00
merhaba arkadaşlar aracımın ön sol balata kablosu olabılır kopmus yenı fark ettım herhangı bır arza ışığı yanmıyor bır usta baktı balata kablosu dedı leyim yapıp takarız dedı problemı nasıl aşarım bulunduğum yerde servis çok uzak gıtme ımkanım tok gıbı sanayıde çözebılırmıyım

usta söylemiş zaten lehimlerler olur biter