PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik vites sorunu yardım..

gperver
26/07/2011, 22:29
punto evo 1.3 multijet 95 hp duologic skydome aracım var eve giderken biraz genişce bir bankette vites hatası verdi vites 2 de kaldı ve arac gitmedi bosa almaya calıstım olmadı bi kac kez kontagı ac kapa yaptıktan sora anahtarı cıkartıp yeniden taktım ve boşa aldı ve calıstı aracımın böle olması nedendir yorumlarınızı bekliyorum.

taipen71
26/07/2011, 22:35
Klasik duologic arızaları beyni bazen karışıyor dünde ben yaşadım ışıklarda kendini boşa attı vitesi kontrol edin uyarısı verdi kontağı açıp kapayınca düzeldi bugün servise gittim bir şey olmadığı söylendi

Scottie
26/07/2011, 22:37
öncelikle hoşgeldin.. keyifli forumlar...

nefermau
29/07/2011, 16:57
merhaba, aynı sorun bende de oldu, ilk seferinde bir şey bulamadılar, yine de elden geçmek işe yaradı sanırım bir süre sıkıntı yapmadı, bir kaç ay sonra tekrarladı, fren hidrolik yağı azalmış dediler, yine düzeldi, sonraa 3. seferinde (evet gerçekten... :/ ) bu sefer vitesle beraber abs, eds, efenim başka hill holder bozuldu harekete izin verilmiyor arızası verdi.. sonuçta motor beyni değişiyor, garantisi bitmeden iyice baktırın yoksa çok sıkıntılı ve masraflı bir işmiş..

mistero
30/07/2011, 13:40
bende de 2. viteste bazen araba kalktığı zaman silkeleme yapıyor araba onun dışında bi sıkıntı yaşamadım. vitesi boşa alırken mutlaka frene tam basmak gerekiyor. çok mükemmel bir sistem değil ama dualogic e göre arabayı kullanmayı öğrenmemiz lazım bence.

tiner
30/07/2011, 16:48
Benim araba da 95 ps, Dualogic. Aynı hatayı 1000 km civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam iki defa yasadım.Servise gittim, bilgisayara bağlandı bir hata çıkmadı.Yazılımı güncellerim dediler ertesi gün aynısını yaptı.Şimdi 6000 km de ve o zamandan bu yana bir sorun yok.O kadar dert edecek birsey yok.Ama ılerde bir hak iddia edebilmK icin bir servise gidip bunu kayıt altına aldırın ve bir gösterin derim.
Kazarız sürüşler.

tiner
30/07/2011, 16:54
Musteri iki önemli konuy değinmiş.
1: İleri geri, kalkış gibi işlemlerde mutlaka frene tam basın
2: Dualogic size alismayacaktir, siz dualogice alışmaya çalışın

Ve bu sanzumani yerden yere vuranlara aldanip canınızı sıkmayın.Dunyanın en sorunsuz arabası diye bildigimiz Toyota'nın viteside illallah dedirtiyor, konforun, kalitenin simgesi mercedesin ki de.Şans isi

ERDEM1907
30/07/2011, 16:55
yazan arkadaşın ilk mesajı kendini de tanıtmamış. Sor-kaç taktiğini kullanıyor sanırım:)

levan34
08/08/2011, 01:27
Musteri iki önemli konuy değinmiş.
1: İleri geri, kalkış gibi işlemlerde mutlaka frene tam basın
2: Dualogic size alismayacaktir, siz dualogice alışmaya çalışın

Ve bu sanzumani yerden yere vuranlara aldanip canınızı sıkmayın.Dunyanın en sorunsuz arabası diye bildigimiz Toyota'nın viteside illallah dedirtiyor, konforun, kalitenin simgesi mercedesin ki de.Şans isi

aynen katılıyorum...duologic size alışmaz.....vites kolunla çok oynamayın arkadaşlar...manuel olayına girmeyin,vitesin keyfini sürün...birde uzun duracaksanız boşa alın,frene basmadan elinizi vitese sürmeyin,sürdürtmeyin....arada ışık yanacaktır,kafaya takmayın 2 dk sonra toparlıyor...ciddi bir sorunsa zaten çekicilik olacaksındır.