PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : start stop araba çalışınca aktif olmasın...

projist
26/07/2011, 19:24
var mıdır arkadaşlar bunun için bir yazılım vs. arada bir unutuyoruz, yokuşta bir gün arkadakine takıcaz bu olay yüzünden.

sfkbrtn
26/07/2011, 20:11
yazılımı bilmiyorum ama vitesi ileri yada geri hareket ettirdiğinizde hill holder devreye giriyor geri kaçmıyor şimdilik bu yöntem kullanılabilir

bzekmekcioglu
26/07/2011, 20:24
yanlış yönlendirmeyeyim ama ben kurcalarken bir yere basmıstım ve start stop devre dışı yazmıstı ekranda... su orta tuslardan biri olmalı ama dediğim gibi tam emin de değilim:S

sezerism
26/07/2011, 23:15
Arkadaşlar Mühendisler bu özelliği keyif olsun diye mi ? Koydular araç ekonomik olsun diye bence. Beyfendi sizin dediğiniz şekilde araç çalıştığında start @stop devre dışı kalacak yazılım bence fiat daha yazmamıştır. Basın düğmesine devre dışı kalsın .

oguzhan06
27/07/2011, 10:01
ben daha önce bu konuyu servise sordum böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediler mecburen arabaya bindiğinizde kendiniz kapatacaksınız.

LorDracula
27/07/2011, 10:17
evet arkadaslar araç çalıştığından düğmesine basıp kapatılacak baska secenek yok gibi gözüküyor şuanlık. benim aklımda bu s&s trafiğe girdiğinden sürekli motor s&s edince bir problem çıkarır mı?

sezerism
27/07/2011, 11:01
merhaba Çanakkaledeki trafik ışıklarının süresi 60 sn bu yüzden herhangi bir müdahele yapmıyorum .Sistem normal olarak sorunsuz çalışıyor vede ort yakıtta ekranda s@s aktifse 1 gr . düşürüyor Saygılar.

ErdmG
27/07/2011, 12:52
evet çok saçma bir özellik bu. dıkızı aynasına kagıt yapıştırıyordum ilk aldığımız zamanlarda 's&s iptal' diye :D

ozgurse
27/07/2011, 13:09
Dizel aracı olanlar zaten aracının stop ettiğini anlayıp yokuştada olsa müdahale edebilirler. Ama benzinli araçlar sessiz olduğu için stop ettiğini bazen farkedemiyorsunuz ve yokuştaysanız kalkarken gerçekten ciddi tehlike yaratıyor.

LorDracula
27/07/2011, 13:21
Dizel aracı olanlar zaten aracının stop ettiğini anlayıp yokuştada olsa müdahale edebilirler. Ama benzinli araçlar sessiz olduğu için stop ettiğini bazen farkedemiyorsunuz ve yokuştaysanız kalkarken gerçekten ciddi tehlike yaratıyor.

bence yanlış camlar kapalı iken benim aracım dizel ve içeri hiç bir şekilde motor sesi almıyor ayrıca zaten cok seri bir şekilde calısıyor arkadaslar ben sadece uzun vadade sorun yaratırmı diye düşünüyorum ddiğer türlü cok işlevli ve yararlı bence diyelimki kaldırırken stop ettrdinizaraç viteste ayağınızı debriyajdan cekin ve tekrar basın kontakla uğraşmanıza gerek yok direk çalısıyor araç tekrardan.

orenbayan
27/07/2011, 14:05
Aynı durum bende de var bol yokuşlu yollardan geçiceksem ay ay ay kapamam lazım s&s i diye düşünüp panik oluyorum ... Çok acelem olduğu bir gün vitese atmayı unutucam kaçıcak araba o olucak :) Dibimize kadar yanaşıyorlar çünkü :s

LorDracula
27/07/2011, 18:30
buyutmeyelim bence bu özelliği yakıt tasarufu için konan bir özellik

ahmet673
27/07/2011, 18:42
evet arkadaslar araç çalıştığından düğmesine basıp kapatılacak baska secenek yok gibi gözüküyor şuanlık. benim aklımda bu s&s trafiğe girdiğinden sürekli motor s&s edince bir problem çıkarır mı?

aynen benimde aklımda sadece bu soru işareti var eğer bir sıkıntı yaratmayacaksa araca bence gayet iyi ekonomi yapıyor bana kalırsa ayriyeten arabaya binen arkadaşlarım şaşırıp bu özelliği hoşuna gidiyor motorun kendisini kapatması:D. rampada şuan bir sorun yaşamadım hiç sadece bazen yoğun trafikte seri olmamı engelliyor oda olsun o kadar..

sezerism
27/07/2011, 21:05
Arkadaşlar bu özellik araçta zaten normal olarak çalışıyor yeter ki ekranı kontrol edin sorun olmaz bunu takip etmek elinizde .Bazen heycandan araç kalkerken stop ediyor ,hiç sorun değil hemen debriyaja basın araçı vitese geçirin hemen çalışıyor.

LorDracula
27/07/2011, 21:13
aynen benimde aklımda sadece bu soru işareti var eğer bir sıkıntı yaratmayacaksa araca bence gayet iyi ekonomi yapıyor bana kalırsa ayriyeten arabaya binen arkadaşlarım şaşırıp bu özelliği hoşuna gidiyor motorun kendisini kapatması:D. rampada şuan bir sorun yaşamadım hiç sadece bazen yoğun trafikte seri olmamı engelliyor oda olsun o kadar..

bencede benim çok hoşuma gitmişti bu özellik ve rahat kullanıyorum araba kullanmayı bile kasarsak araba kullanamayız bırakın rahat kullanın olsun bitsin sıkıntı yapmassanız sıkıntı olmaz kullananlara emin olun :))

mistero
30/07/2011, 13:33
S&S bencede çok gereksiz bir özellik, ancak arabayı alırken böyle bir özellik istemiyorum diye beyan etmek gerekiyor, sonra dan iptal olmuyor maalesef. Diyelimki unuttuk araba yokuşta motoru durdurdu, yine vitese dokunmadan çalıştırmanın yolu düğmeye basmak o kadar. Benim arabam dizel olduğu için motorun sustuğunu hemen anlıyorum kolay oluyor, benzinlilerde tabi biraz daha zor oluyordur. S&S belki çok iyi bir özellik olabilir ama kesinlikle Türkiye koşullarına göre değil.

ozgurse
30/07/2011, 15:19
bence yanlış camlar kapalı iken benim aracım dizel ve içeri hiç bir şekilde motor sesi almıyor ayrıca zaten cok seri bir şekilde calısıyor arkadaslar ben sadece uzun vadade sorun yaratırmı diye düşünüyorum ddiğer türlü cok işlevli ve yararlı bence diyelimki kaldırırken stop ettrdinizaraç viteste ayağınızı debriyajdan cekin ve tekrar basın kontakla uğraşmanıza gerek yok direk çalısıyor araç tekrardan.

S&S bencede çok gereksiz bir özellik, ancak arabayı alırken böyle bir özellik istemiyorum diye beyan etmek gerekiyor, sonra dan iptal olmuyor maalesef. Diyelimki unuttuk araba yokuşta motoru durdurdu, yine vitese dokunmadan çalıştırmanın yolu düğmeye basmak o kadar. Benim arabam dizel olduğu için motorun sustuğunu hemen anlıyorum kolay oluyor, benzinlilerde tabi biraz daha zor oluyordur. S&S belki çok iyi bir özellik olabilir ama kesinlikle Türkiye koşullarına göre değil.

@LorDracula

Benzinli bir motor ile dizel motorun sesini bir tutuyorsunuz ama kullanan diğer arkadaşlarda benimle aynı fikirde.

mistero
31/07/2011, 00:52
alışmak ya da alışmamak işte bütün mesele bu

muhammedçelik
01/08/2011, 10:08
Zaten araç S&S devrede iken yokuşta olağan dışı stop ettikten sonra bile debriyaja basınca tekrar çalışıyor yani aslına bakarsanız bu aracı yokuşta kaldırma problemi çekip sık stop ettirenler için bence kurtuluş bile her defasında kontak kapatıp açmaktan, arkadan gelen sabırsız vatandaşların ısrarlı kornalarına maruz kalmaktansa bu özelliğin tadını çıkarmak daha iyidir:) Birde diyelimki S&S devrede ve araç yokuşta stop etti isteyen arkadaş debriyaja basmadan vitesi 1'e takıp o vaziyette bekleyebilir ışık yanınca debriyaja bas araç çalışır,çek debriyajdan ver gazı yola devam yani önce çalıştırıp sonra vites atmaya bile luzum yok bu sistemde.

projist
01/08/2011, 11:39
Zaten araç S&S devrede iken yokuşta olağan dışı stop ettikten sonra bile debriyaja basınca tekrar çalışıyor yani aslına bakarsanız bu aracı yokuşta kaldırma problemi çekip sık stop ettirenler için bence kurtuluş bile her defasında kontak kapatıp açmaktan, arkadan gelen sabırsız vatandaşların ısrarlı kornalarına maruz kalmaktansa bu özelliğin tadını çıkarmak daha iyidir:) Birde diyelimki S&S devrede ve araç yokuşta stop etti isteyen arkadaş debriyaja basmadan vitesi 1'e takıp o vaziyette bekleyebilir ışık yanınca debriyaja bas araç çalışır,çek debriyajdan ver gazı yola devam yani önce çalıştırıp sonra vites atmaya bile luzum yok bu sistemde.
bizim araç duologic

LorDracula
01/08/2011, 11:57
@LorDracula

Benzinli bir motor ile dizel motorun sesini bir tutuyorsunuz ama kullanan diğer arkadaşlarda benimle aynı fikirde.

ben bir tutmuyorum arkadasım ama su var araç boşta ve debriyaja basmadığında stop ediyor diyelimki unuttun vitesi takmak için debriyaja bastıgında gözün devir saatinde olsun sesten yana sorunun varsa görmekten yanada bir sorunun olmaz isterse o kadar sessiz olsun araban illaki devir saatine bakıyorsundur.

SKELETER
02/08/2011, 05:27
Bence güzel bir özellik benim sorunum araç yeniden start aldığında farlarda çok kısa da olsa bir yanıp sönme. Öndeki sellektör yaptığımı sanıyor. Buda can sıkıcı bir durum

canevo
23/09/2011, 11:59
Yazılımı değiştirme çalışmaları yapılıyormuş İtalyada. Yokuş algıladığında start stop devreye girmeyecekmiş.
Start stop özelliğini tamamen kapatmak mümkün. Servise giderseniz soketini çıkarttırabilirsiniz. Böylece start stop özelliği tamamen kapatılmış olur.