PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan gelen '' LOK '' sesi

Nejionea
25/07/2011, 00:36
Selamlar , bir süredir dikkatimi çekiyor arabayı çalıştırdığım da diraksiyonu ilk manevra için sağ yada sola hafif oynatsam bile '' LOK '' şeklinde bir ses duyuyorum ve bir daha gelmiyor ama arabayı park edip bir kaç saat sonra tekrar çalıştırayım gene ilk manevrada bu ses geliyor , var mı bu sesi duyan , normal bir şey mi yoksa servis yolu mu gözükür ?
(Alakası var mı bilmiyorum ama direksiyonu kilit bırakırım hep, ama kontağı açınca bir ses yok çevirince geliyor)

Bir de debriyaja basınca aracın ön alt kısmından hafif bir gırçlama duyuyorm , ancak ses aracın içinde değil motorun altından geliyor , hafif bir ses servise gitsem o ortamda duyulmaz , eminim gene sorun yokder sallarlar

Arif231
25/07/2011, 09:55
aynı ses lok lok (su sesi gibi) benim aracımda da 10 gündür var... Sanıyorumki çukurlara felan hızlı girmemden ortaya çıktı gibime geliyor. (205/40 R17) Ne kadar dikkat etsemde ince yanaktan dolayı çok sarsılıyor araba.

Benim ses araba yavaşlayıp tekrar hızlanırken geliyor... Yani dönüşlerde felan değilde

Ancak kesin direksiyondan geliyor diye teşhis edemedim, ama sanıyorumki aynı sorundan bahsediyoruz

Düzeltme; Bu arada ben sorunumu forumda arama yaparak buldum, tahmin ettiğim gibi çukura hızlı girmemden aracın altındaki koruma çubuğu eğilmiş ve kalkışta titreme yaparak sürtme yapıyormuş. Ve aracın lifte kaldırılıp o çubuğun sökülerek düzeltmesi gerektiğini öğrendim. Neyseki çok çok önemli bir durum değilmiş. En kısa sürede düzelttireceğim

ByMAxiS
04/08/2011, 01:11
benım aracımda da aynı sıkıntı vardı dıreksıyonu hafıf sola kırdıgımda o sesı duyuyordum ve tam tu cevırdıgımdede de oluyordu servıse gıttım ve süspansiyon direseklerinde arıza odlugunu soeldıler servıse verdım 250 ytl karsılıgında degıstırdıler ve su an ses mes yok ve dıreksıyondadada hıssedıorum aynı seyı su an mis gibi ....süspansyonalrı kontrol ettırın....