PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yol bilgisayarını Türkçe'ye nasıl çevirebiliriz?

gp_tuning
23/05/2007, 00:39
baslıktada soledıgım gıbı ark lar ıng den anlamıyorum wala ne yazdıgınıda bılmıyorum bunun tr ye cewrılmesı mumkun mu ole ıse nasıl?

BGRAYS
23/05/2007, 01:19
galıba acılmıst bu konu ne yazık kı suanda mumkun dııl gbı gorunuyo arkadasm ;)

Reddline
23/05/2007, 07:55
yeni program gelecekmiş sanırım geldiğinde fiat servislerinde ücretsiz olarak yüklenebilecektir.

ufuk61
23/05/2007, 08:01
gercekten cok ihtiyacım var türkçe bilgisayara arkadaşımın doblosu bile türkçe yol bilgisayarına sahip

Mısafır
23/05/2007, 08:42
umut yok tr menuden :(

ufuk61
23/05/2007, 08:55
umut yok tr menuden :(
tamam arkadaşlar vadı umut yok dedi ise gercekten o işten umudu kesin ben şimdiden unuttum bile türkçe menümü o ne bilmiyorum :dontknow:

Misafır
23/05/2007, 09:07
aynen, servis yetkilileri ile bu konu hakkında bayağı görüşmeler yaptık.
kesin ve net olan birşey söylüyorlar.
gp lara türkçe menü ihtimali yok diyorlar.

akin78
23/05/2007, 10:18
Artık sıkıntı olmuyor İngilizce olması hepsini öğrendim sayılır sırasıyla.

Bülent A.
23/05/2007, 10:24
26 Ocak 2007 tarihli yazım

'' Geçenlerde Paliolarla aynı olan bilgisayar yazılımının GP lere aktarılıp aktarılamayacağını sordum.Fakat boardlardaki ve yol bilgisayarındaki farklılıktan dolaı mümkün olmadığını söylediler.
Ne zaman Türkçe menü konacak arabalara dediğimde TR de belli bir satış rakamından sonra dediler.
Polonya dili seçeneğinin olması ise Polonya pazarına sevimli görünüp orada satış rakamlarını arttırmak için bir strateji aslında.Ükemizde nede olsa her halukarda satılıyor.Bir ara yüklenir.
Yani burada gene satış ve pazarla stratejileri uygulanıyor.
Ama bu uzun bir süreç alabilir.Çünki o yazılımı yapman ek masraf ve zaman demek.Birde bu yazılımların tüm Tr deki araçlara yüklenmesi.Zor yani anlayacağnız ''

ufukbzk84
23/05/2007, 11:19
26 Ocak 2007 tarihli yazım

'' Geçenlerde Paliolarla aynı olan bilgisayar yazılımının GP lere aktarılıp aktarılamayacağını sordum.Fakat boardlardaki ve yol bilgisayarındaki farklılıktan dolaı mümkün olmadığını söylediler.
Ne zaman Türkçe menü konacak arabalara dediğimde TR de belli bir satış rakamından sonra dediler.
Polonya dili seçeneğinin olması ise Polonya pazarına sevimli görünüp orada satış rakamlarını arttırmak için bir strateji aslında.Ükemizde nede olsa her halukarda satılıyor.Bir ara yüklenir.
Yani burada gene satış ve pazarla stratejileri uygulanıyor.
Ama bu uzun bir süreç alabilir.Çünki o yazılımı yapman ek masraf ve zaman demek.Birde bu yazılımların tüm Tr deki araçlara yüklenmesi.Zor yani anlayacağnız ''
ama şölede bi durum var dobloda hemen hemen aynı hatta ben bi fark göremedim aynı yol bilgisayarını kullanıyolar ama biri türkçe biri ingilizce neden bu çokmu maliyetli veya uğraştıtcı bi iş zaten bilgisayara bağlayıp yazılım yüklemiyolarmı bunun içinde bi yazılım yapamıyorlarmı... isteyen insanlar gelir türkçe yaptırır istemeyen yaptırmaz. bence önemsenmediği için yapılmıyo. beni bilgilendirirsen sevinirim bülent abi...

Bülent A.
23/05/2007, 11:23
Genel olarak aynı görünsede dataları ve bilgisayarda kullanılan bazı parçalar hep farklı.En önemlisi araçtaki board farklı.
Yani bizim GP lerdeki board ile Palio ve Doblolarda ullanılan board farklı.O yüzden mevcut olan yazlım kullanılamıyor.

Dediğim gibi yeni yazılımda ek maliyet ek zaman demek.Neticede satılıyor bu araba Tr de.Ek maliyet getirecek bu uygulamayıda bu yüzden erteliyolar.

Honor COOPER
23/05/2007, 12:13
bence çok yanlış ne yani ek maliyet dediğniz maksimum 50000$ olur olmazda.sen türkiyede 20000 araç sat 50000$dan kaç araç başına maliyeti 2.5$ getirsinler ben parası neyse aracıma düşen ödemeye razıyım.
eşim 2 gün arka kapı açık gezmiş sonuçta herkes ingilizce bilmiyor ülkemizde bunu köydeki memet efendiye sattığında motor arızası verdiğinde adam nerden bilecek ne olduğunu sonra nasıl kullanıcı hatası diyecekler utanmadan.

ufukbzk84
23/05/2007, 13:53
bencede 50,000 dolar içinse bu biraz ayıp kaçıyo şahsen azbuçuk ing. olduğundan ben anlıyorum ama bilmeyen insanlarda çok ya bide ben hep almanca fransızca hatta arapçası olan dil seçenekli elektronik aletlerden veya arabalara hep özenmişizdir neden türkçesi yok diye bide bunun maliyeti kişi başına 2,5 dolar ise ben 30000 ytlye aldıysam aracı 30003 ytl vermeye razıyım... inşallah dikkate alınırda buna bir çözüm getirirler...

Mertinanc
02/06/2007, 18:07
arkadasım walla zannetmıyorum ama umarım wardır hayal etmesı bıle cok guzel

turgay eren
04/12/2009, 00:36
bende bu konuda bayağı araştırmam oldu sadece 2009 modellerde türkçe yol bilgisayarı var türkçeleştirmek için gösterge panelinin kople değişmesi gerekiyormuş o da bayağı para