PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grand punto evo 1.4 otomatik yakıt sorusu

pun_to
22/07/2011, 16:48
Öncelikle herkese merhaba benim 1 aydır kullandığım punto evo 1.4 start&stop otomatik vites bir aracım var fakat yakıtla ilgili bir sorum olacaktı
bende yeni kullanan biriyim ve araçta yeni araç 310 km de fakat 1 depo benzinin büyük bir kısmını tüketti bu gidişle ortalama 400-450 km gidecek gibi geliyo
aracı eco özelliğinde (250 km den sonra) genellikle kısa mesafelerde kullanıyorum yaptığım bir hata mı var yoksa bir problem olabilir mi bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

delkan
22/07/2011, 17:01
kullanım şeklinize göre değişebilir ben genelde kırmızı ışık yanana kadar (yaklaşık 40 lt) 530-550 km arasında bir yol yapıyorum ama bu yolun büyük çoğunluğu ankaranın en kalabalık trafiğinden geçerek oluyor.

comanchee
22/07/2011, 17:16
aracınızın tüketimi ilk 10.000 km den sonra azalacaktır.aracımı bende ilk aldığımda 9.5lt/100 km ortalamam vardı şu an 6.3lt/100 km ortalamam var.ayrca aracada alışmanız minimum hangi devirde vites atabileceğinizi veya hangi vitesle minumum ve maksimum süratinizi ayarlamayı öğreneceksiniz.aracınızı bu arada güle güle kullanın

ZAK1980
22/07/2011, 17:23
aracınız yenı oldugundan dolayı asagı yukarı 10 bıne kadar fazla yakar bırde yakıtın fazla yakmasının bır sebebı kısa mesafeler ve bu mesafelerdede yokus gıbı aracın fazla yakmasını saglayan etmenler mevcut .
Aracında sıkıntı yok

kullanım şeklinize göre değişebilir ben genelde kırmızı ışık yanana kadar (yaklaşık 40 lt) 530-550 km arasında bir yol yapıyorum ama bu yolun büyük çoğunluğu ankaranın en kalabalık trafiğinden geçerek oluyor.
Can aracı nasıl kullanıyorsun merak ettım sımdı

pun_to
22/07/2011, 22:19
Teşekkür ederim ben aracımı genelde otomatik viteste sürüyorum ve eco modunda şuan için yakıt tüketimi fazla geldi bana inşallah dediğiniz gibi zamanla düşer.

puntolEVOli
23/07/2011, 19:54
benimde aracım otomatik 730km de ve ortalama yakıt tüketimi 9.0 gösteriyor
bende aracımı otomatik viteste ve eco modda sürüyorum araç yokuş çıkarken yada düşük devir yüksek viteste iken bayılır gibi oluyor o arada vites geçişlerine manuel müdahale ediyorum ben sebebini buna bağlıyorum ama herhalde alışana kadar tüketim biraz yüksek olacak

oguzhan06
23/07/2011, 20:06
yol bilgisayarında ortalama yakıt değeri kaç peki?

delkan
24/07/2011, 09:16
Can aracı nasıl kullanıyorsun merak ettım sımdı

Aracı genelde sabahları start&stop açık otomatikte eco modunda kullnıyorum ve etlik -balgat arası yol yapıyorum 15 km akşam ise ss kapalı bagat-kızılay- sıhıye- istanbul cd. etlik şeklinde yol alıyorum genelde sakin kullanıyorum ama yolu boş bulursamda 110-120 giderim, şehir içinde genelde ani hızlanmalar yapmamaya çalışıyorum evin bulunduğu yerler oldukça youkuş yokuşlarda düşük devirlerde çıkmaya çalıyorum, çok sorun olmuyor trafikte çok dur kalk yapmağım sürece genel 7.0 vey 7.1 ortama ile kullanıyorum kıın 7.3 lere kadar çıkabiliyor araba 6.000'de

pun_to
27/07/2011, 14:12
yol bilgisayarında ortalama yakıt değeri kaç peki?
bugün baktım 10.2/100 km de ortalama yakıt tüketimi baya fazla bunu nasıl indiricem bilmiyorum

oguzhan06
27/07/2011, 14:35
valla benim aracı ilk aldığımda yoğun trafiğe fazla girmeden 6,7-6,9 arası yakıt tüketimi vardı aracı çoğunlukla eşim kullandı ve start stop çoğunlukla kapalı kaldı sizin tüketim bana epey fazla geldi ben lpg taktırdım lpg ile tüketimi bile şuana kadar en fazla 8,5 litre oldu oda klima sürekli açık durumdayken bizim araçların motoru biraz zayıf kalıyor acaba aracı biraz fazlamı sıkıştırıyorsun biraz sakin kullanmayı dene demekten başka bişey aklıma gelmiyor yakıt epey fazla gibi...

Chevaliers
27/07/2011, 14:40
Ben aracımı çok sakin kullanırım.Şuan aracım 7 binde. ortalama tüketim 6.3 gösteriyor.

pun_to
29/07/2011, 16:28
valla benim aracı ilk aldığımda yoğun trafiğe fazla girmeden 6,7-6,9 arası yakıt tüketimi vardı aracı çoğunlukla eşim kullandı ve start stop çoğunlukla kapalı kaldı sizin tüketim bana epey fazla geldi ben lpg taktırdım lpg ile tüketimi bile şuana kadar en fazla 8,5 litre oldu oda klima sürekli açık durumdayken bizim araçların motoru biraz zayıf kalıyor acaba aracı biraz fazlamı sıkıştırıyorsun biraz sakin kullanmayı dene demekten başka bişey aklıma gelmiyor yakıt epey fazla gibi...
start stop etkilimidir peki bende sürekli açık

ahmet673
29/07/2011, 16:41
aracım 3000 kmde benimde ort 6.2 lt 10bine kadar yüksek yakıp daha sonra azalma ihtimali varsa heralde benimki 5lt falan olur heralde buda süper benim için:D