PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskodan ön cam değişimi

usaymaz
22/07/2011, 12:15
Arkadaşlar arabamın ön camında muhtelif cizikler olduğundan dolayı kaskomdan ücretsiz değiştirmek istedim lakin poliçemi okuduğumda anlaşmalı firmalarına yönlendirdiği ve orjinaline yakın camlar takıldığı yazıyor sizce böle bişeye girip camı değiştireyim mi yada servise gidip mi camı değiştireyim bana bununla ilgili tecrübelerinizi paylaşa bilirmisiniz.

Not: ilkkez kasko yaptırdığım için önceden gelen bi hasarsızlık indirimim yok.

rockforever
22/07/2011, 12:23
serviste anlaşmalı yerlere dahil olabilir öyle değilse bile kaskoya ;ben illaki serviste değişim yapacağım diye ısrar et, bunun üzerine serviste değişim yaptırtıp çok az bir ücret ödeyebilirsin..ayrıca kasko yaptırdığın sigorta şirketi tanıdık flnsa gidip durumu anlat onlar kasko şirketlerini daha kolay ikna eder...

OzzY
22/07/2011, 13:31
çok zor ama orjinale ikna yolunu deneyin. camın kırık olduğunu söyleyin. eğer hasarınız olmazsa hasarsızlık indiriminiz %30a çıkıyor olması lazım. ordan ciddi bir fark olucaktır seneye.

tayfux
22/07/2011, 14:08
orjinali değilse değiştirme bence neden dersen buğulanma yapıyor..

cemal arslan
22/07/2011, 14:45
daha önce değiştirdim...herhangi bir sorun olmaz...tabi silikonları iyi yapışması lazım

org cam istiyorsanız servise girmeniz lazım

yılda 1 kez ücretsiz ön cam değiştirme hakkınız var ancak...org takılmıyor
aradaki farkı verirseniz o zaman karşılanır...

fakat bence bir problem değil...beğenmezseniz seneye bir kez daha değiştirin...

kırık yok mu ?? al bir çekiç bir tornavida...kenarından kır... :)

ön camdan dolayı kasko bozulmaz...
beyan üzere değişmez...resim çekmek lazım kırık olduğunu ispat etmek lazım...bunu zatan camcılar hallediyorlar...

Moosty
22/07/2011, 17:51
Servisin yönlendirmesi ile anlaşmalı bir yere gittim, problemsiz değişti. Sızdırma yok. Kasko da bozulmadı. Buraya kadar problem yok.

Yerine 'Uğurlu' marka cam takıldı.

"Cam değil mi arkadaş, ne farkedecek ki, belirli standartları taşımıyor olsa zaten piyasaya sürülmezdi" diye düşünmüştüm.

Eski camım çok daha kolay temizlenir ve daha az buğu yapardı.

Yeni camın üzeri şu an böcek cesetleri ve kireç lekeleri ile kaplı, camsilli su ile bile zor temizlenir oldu.

Diyeceksiniz ki 'sileceklerinin lastikleri eskimiştir', hayır temiz bir bezle bile çok zor temizleniyor ve hemen kirleniyor.

İlkbaharda çok fazla buğulanma sorunu yaşadım, kışın daha fazla olacağını tahmin ediyorum.

En kötüsü de kireç lekeleri, eskiden su akar giderdi, şimdi camın üzeri kireç tutuyor.

Arabanın içinde koku kullanamıyorum, camın iç yüzeyine yapışıp yağlı bir tabaka oluşturuyor ve gece yolculuklarını zorlaştırıyor.

Camı iyice temizledikten sonra iç tarafa buğu önleyici, dış tarafa yağmur kaydırıcı kullansam olur mu bilmiyorum, orijinal camda hiç böyle bir şey kullanmaya ihtiyaç duymamıştım.

usaymaz
23/07/2011, 09:49
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar anlaşılan OJNİNAL den vazgeçmemek lazım servislede bi görüşeyim bakayım onlar ne kadar fark istiyecekler. arkadaşlar peki camdaki kılcal cizikleri çıkarma yolu var mı acaba ?

sezerism
23/07/2011, 12:16
Merhaba bende aynı problem vardı Öncama küçük taş geldi. kuş gözü kadar dı Araçı öğlen yemeye gitmek için aldığımda camdaki kırık ilerlemiş çanakakaledeki MİLLer servisle konuştum orjınal camı takarız fakat 150 fark alacaklarını söylediler bende onlara fark vereceğime kaskoyla görüştüm orjınal cam ve 1 gunde hallettiler
Bandırmaya Kadıoğlu bayisine götürdüm .

krm1983
23/07/2011, 14:28
Orjinalle değişince farkı alıyorlar.Poliçenizda yazar zaten bu da.

zafer murat
07/08/2011, 18:50
Konusu açıkken bende yazayım

Dün yolda giderken karşıdan gelen mıcır yüklü kamyondan ön cama mıcır geldi sinek pisliği kadar iki tane iz oluştu.Kasko şirketim anadolu sigorta ile görüştüm araç son model olduğu için tofaşın kendi orjinal camını taktırabilirmişim.Şimdi ben diyorum acaba kasko poliçesinin bitimine doğrumu camı değiştirirsem çünkü sürekli mıcır kamyonlarının kullandığı yolu kullanmaktayım. :)

sezerism
07/08/2011, 20:03
Konusu açıkken bende yazayım

Dün yolda giderken karşıdan gelen mıcır yüklü kamyondan ön cama mıcır geldi sinek pisliği kadar iki tane iz oluştu.Kasko şirketim anadolu sigorta ile görüştüm araç son model olduğu için tofaşın kendi orjinal camını taktırabilirmişim.Şimdi ben diyorum acaba kasko poliçesinin bitimine doğrumu camı değiştirirsem çünkü sürekli mıcır kamyonlarının kullandığı yolu kullanmaktayım. :)
Fazla büyük bir İz yoksa bence şimdi değiştirme . Benim ki ilerlediği için ben değiştirmek zorunda kaldım .Saygılar.

StrawBeeRy
07/08/2011, 20:04
Servisin yönlendirmesi ile anlaşmalı bir yere gittim, problemsiz değişti. Sızdırma yok. Kasko da bozulmadı. Buraya kadar problem yok.

Yerine 'Uğurlu' marka cam takıldı.

"Cam değil mi arkadaş, ne farkedecek ki, belirli standartları taşımıyor olsa zaten piyasaya sürülmezdi" diye düşünmüştüm.

Eski camım çok daha kolay temizlenir ve daha az buğu yapardı.

Yeni camın üzeri şu an böcek cesetleri ve kireç lekeleri ile kaplı, camsilli su ile bile zor temizlenir oldu.

Diyeceksiniz ki 'sileceklerinin lastikleri eskimiştir', hayır temiz bir bezle bile çok zor temizleniyor ve hemen kirleniyor.

İlkbaharda çok fazla buğulanma sorunu yaşadım, kışın daha fazla olacağını tahmin ediyorum.

En kötüsü de kireç lekeleri, eskiden su akar giderdi, şimdi camın üzeri kireç tutuyor.

Arabanın içinde koku kullanamıyorum, camın iç yüzeyine yapışıp yağlı bir tabaka oluşturuyor ve gece yolculuklarını zorlaştırıyor.

Camı iyice temizledikten sonra iç tarafa buğu önleyici, dış tarafa yağmur kaydırıcı kullansam olur mu bilmiyorum, orijinal camda hiç böyle bir şey kullanmaya ihtiyaç duymamıştım.

abi eline sağlık çok iyi anlatmışsın

faku
08/08/2011, 09:26
Benim de aldığımın ilk haftası kamyon taş fırlattı ön camda sol alt köşede 10cm kadar çatlak oluştu. Bununda büyük kısmı siyah boyalı yere denk geliyor. Bu haliyle sorun çıkartmıyor. Kaskonun bitimine yakın değiştirmeyi düşünüyorum.