PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sola dönüşlerde gelen ses

style07
22/07/2011, 11:27
Selam arkadaşlar aracımda uzun zamandır direksiyonu çevirirken genelde ilk kalkış manevralarında tık tık diye ses geliyordu önemsemedim şimdi ise sola virraja girdiğimde yada sola dönüşlerde sabit aralıklarla lık lık lık sesi geliyor bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum herkese teşekkürler.

cll07
22/07/2011, 12:44
Slm Hocam pek anlamam ama bu tür sesler rot ya da amortisör takozlarından gelebiliyor genelde...

Du Hast
22/07/2011, 15:48
Selam arkadaşlar aracımda uzun zamandır direksiyonu çevirirken genelde ilk kalkış manevralarında tık tık diye ses geliyordu önemsemedim şimdi ise sola virraja girdiğimde yada sola dönüşlerde sabit aralıklarla lık lık lık sesi geliyor bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum herkese teşekkürler.
sağ aks kafası hocam.
benimde sağa dönüşlerde vardı aynı olay sol aks kafasını değiştirdim sesi kesti.
kalkışlarda tak tak vurur, virajlarda tıkır tıkır ses yapar.
60 Tl aks kafası :) 50 de işçilik verseniz 110 Tl ye falan halledersiniz.

GünahsizSeytan
22/07/2011, 19:10
sağ aks kafası hocam.
benimde sağa dönüşlerde vardı aynı olay sol aks kafasını değiştirdim sesi kesti.
kalkışlarda tak tak vurur, virajlarda tıkır tıkır ses yapar.
60 Tl aks kafası :) 50 de işçilik verseniz 110 Tl ye falan halledersiniz.

Aynı dert bendede var bu bilgiye ihtiyacım vardı tsk ler :) Soldan gelen sesin sebebi sağ aks yani ? Neden sol değil :D

Du Hast
22/07/2011, 20:01
Aynı dert bendede var bu bilgiye ihtiyacım vardı tsk ler :) Soldan gelen sesin sebebi sağ aks yani ? Neden sol değil :D
genelde öyle oluyor. lastik içe doğru dönünce ses yapıyor. diğer tarafta olabilir.
en güzeli ne taraftan geldiğini kendiniz karar vermeniz. ben camı açıp dinledim. arkadaşın servise parçaları alıp gittim sağ tarafın aks kafasını değiştirin dedim onlarda değiştirdiler.

sagitta
22/07/2011, 22:04
slm bendede bu tür sorunlardan vardı sola dogru diraksiyonu cevirdigimde bir tıkırtı vardı amertisorun ust takoz bilyesi bozulmuş onu degiştirdim sorun gitti sizinde sorunun aynı oldugunu zannediyorum bunu anlamak için direksiyonu cevirirken ses nerden geliyorsa o lastigin arkasındaki yayları bir tutun eger yaylar tıkır tı yapıyorsa sorun o demektir 15 tl parca dişarıdaki fiyat bu 30 tl de işçilik alıyorlar ama eger sorun dedigim yerdeyse soktürmüşken 2 sinide yaptırın

style07
24/07/2011, 12:44
Herkese teşekkürler aks olması daha büyük ihtimal gibi geldi amotisör takozu yeni değişti ben direksiyon kutusundan şüphelendim ikisinede baktırayım.

pertry
24/07/2011, 18:42
Arkadaşların dediğine ek olarak çamurluk davlumbazlarınada bakın bence vidasında kurtulan davlumbazda yapabilir bunu