PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ulus'ta patlama, herkes iyi mi?

flu
22/05/2007, 19:21
Arkadaşlar Ankara Ulus'ta patlama olmuş, Ankara üyelerimiz iyi misiniz ? :( Allah korusun oradan geçen filan yok di mi?
Tez zamanda haber verin

*C@N*
22/05/2007, 19:23
şu anda televizyonda izliyorum çok büyük geçmiş olsun sahneler çok kötü inşallah kimseye bişey olmamıştır

ErdeM53
22/05/2007, 19:26
çok geçmiş olsun. Ankaraaaa sorun yok dimi ???

utku952
22/05/2007, 19:34
yine ne işler dönüyo ya... felaket resmen otobus duraklarında olmuş galiba bnde izliyorum... umarım bizden kimse y0ktur

mavigitar
22/05/2007, 19:36
Ben de şimdi gördüm tvden..Ankara'da akrabalar var Şimdi onları arıyoruz. Kıbrıs'ta olmak zor...Umarım kimsenin birşeyi yoktur...:(

OzzY
22/05/2007, 19:46
geçmiş olsun.

CaGRi
22/05/2007, 19:48
oof oof. bgn oraya gidecektim ben..allah kahretsiinn.umarım fazla ölen yıokturr. çok kalbalık bi yer orası...

canberkkilic
22/05/2007, 20:05
eve yenı geldım. oraya bağlı olan yoldan geçmek zorundaydım. fakat butun yolları kapatmışlar.dolaşmak zorunda kaldım...olayı kırmızı ışıklarda beklerken diğer araçların radyolarından öğrendim..her yeri kapattılar. kızılay ıptal olmuş durumdaydı..sadece ambulans polis ve bir kaç tane makam aracı geçti.

en yakın arkadaşımın babasının iş yeri anavaftar pasajındaydı. hemen telefonla aradım. Allahtan dukkanı olay olmadan 10 dakika önce kapatıp eve gıttıklerını ögrendım.Şuan dukkan sahipleri bile olay yerine almıyorlarmış.

Zamanında Melih Gökçek o pasajı kapatmak, yıkmak için elınden geleni yapmıştı.Anafartalar esnafına karşı gelmişti.. Fakat gelen tepkiler ve adalet karşısında bunu başaramadı.. Böyle bi durum yaşandıktan sonra artık bu yıkım konusu hakkında en ufak bı konuşma bıle yamaması lazım!

erdiyilmaz
22/05/2007, 20:12
4 öLü 52 civarı yaraLı varmış.
a4 tipi bomba kuLLanıLmış
pkk yapmış oLabiLir diyorLar.

ankarayada eL attı sonunda serefsizLer.

canberkkilic
22/05/2007, 20:31
Ben anlam veremıyorum! Teröre,yani bu serefsizlere karşı Ankara da tehlike altında , son derece dikkatle korunan okadar yer varken ,Neden Anafartalar çarşısı?

arşivlere bakınız ;01.07.2005 ,Adalet Bakanlığı...

microab
22/05/2007, 20:49
Anafartalar Çarşısı "meydanı" birçok açıdan Ankara nın ve ülkenin sembolüdür--Atatürk heykelinin yanı başındadır ve çok kalabalıktır.Ankara nın ikinci merkezi konumundadır.Rastgele seçilmiş bir hedef değil.

Allah belalarını versin ne denir ki.

Benim bütün ailem Ankara da olduğu için hemen telefonlara sarıldık fakat kilitlenmiş durumdaydı ulaşmak mümkün olamadı bir türlü.Allaha şükür cep düştü de öğrendik birşey olmadığını.

Umarım arkadaşlarda birşey yoktur...

Gkhan
22/05/2007, 20:51
Umarım kimsenin bişeyi yoktur.Geçmiş olsun :(

femoli
22/05/2007, 20:58
günahtır be, ********ler allahım bu ne kötü ne kadar acı bir şey allah kimseye vermesin eve gelen haber cok acı annen yada baban teröre kurban gitti hemde Ankarada yazık çok yazık ........

Qubee
22/05/2007, 21:01
ben de o saatlerde sınavdaydım. eve geldiğimde öğrendim. babam da ulustaki bürosundan çıktıktan 20dk sonra falan olmuş olay. tanıdık kimseye bişey olmamış allahtan.
Bu kadar hain bi saldırı olmaz ya. Allah belasını versin bunların. Amaçları ses falan duyurmak deil resmen ellerinden geldiğince çok adam öldürmekmiş bunların. En yoğun saatte ankaranın en işlek yerlerinden birine bomba koymuş kansızlar amaçları ses falan duyurmak deil resmen ellerinden geldiğince çok adam öldürmekmiş bunların.:steamed:

canberkkilic
22/05/2007, 21:02
Lanet olsun! Hacettepe hastanesine kimin olduğu belirlenemeyen bir kol gelmiş.. bunu da duyunca iyice tuylerım urperdi.

ABNEW
22/05/2007, 21:05
Teyzem patlamadan 45dk önce oradaymış.İş çıkışı birşeyler almış eve gidiyormuştu.Teyzem kadar şanslı olamayan kişiler var tabi.Umarım ölü sayısı daha da artmaz ve umarım yetkililer esas ilgilenilmesi gereken olaylara ilgilenirler artık...

dagored
22/05/2007, 21:18
Ölenlere Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar dilerim.
İnsanlık dışı bu olayı gerçeklerştirenlerin ....

Linos
22/05/2007, 21:23
Bugün o civarda işim vardı, nöbetten erken çıkıp, tam da o saatlerde gidecektim! Neyse ki öyle bir hata yapmamışım! Benim servise inip-bindiğim yerin çok yakınında olmuş patlama... İkinci bomba ihtimali falan denilince, Ulus'a yaklaşmadık bile...

Bu lanet heriflere diyecek bir şey bile bulamıyorum... :ranting2:

microab
22/05/2007, 21:25
Montajsız görüntüler sıcağı sıcağına verilirken,kopan kol ve bacaklar göründü bir an televizyonlarda.

5gr A4 = 20gr C4 patlayıcıya eşitmiş,çok ama çok etkili.
"Kuzey Irak" artık çok uzak olmamalı bizim için.En kısa zamanda girmek lazım.

flu
22/05/2007, 21:25
Aman aman iyiki oralarda değilmişsiniz. Çoğu zaman diyorum şansa yaşıyoruz diye, ne acı :(
Daha eksiğimiz var, ama sanırım herkes iyi, ses vermeye devam edin arkadaşla

İbrahimKC
22/05/2007, 21:28
Herkes orada olabilirdi..
İnsan hayatı bu kadar ucuz işte.

Ölenlere baş sağlığı, yaralılara acil şifa, geride kalanlara allahtan sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden..

Bunları Ankara'nın göbeğine kadar gelmesine izin verenler izlesinler artık manzarayı.

Canberk pasajın yıkılması konusundaki düşüncelerine katılmıyorum. O pasaj olmasa başka pasaj olacaktı yada meydan olacaktı.

Linos
22/05/2007, 21:31
Bu A4 tipi bombalar da Irak'lıların, Amerikalı'lardan çaldığı 300 bin ton A4'den ve genellikle, adını telafuz dahi etmek istemediğim, terör örgütünün kullandıklarından biri...:ranting2:

microab
22/05/2007, 21:36
1ton A4 Türkiye ye girmiş Irak dan...

Besleyip büyütmeye devam-her zamanki gibi 3 maymun oyunu devam ediyor...

canberkkilic
22/05/2007, 21:55
CUMHURİYET
07.07.2006

''Ulus Tarihi Kent Merkezi'', ''Ankara Kalesi'' ve ''Hamamönü Bölgeleri''ni kapsayan Yeni Değişim ve Dönüşüm Projeleri'ni 12 yıldır Mimarlar Odası'ndan projesi geçmeyen Hassa Mimarlık'a sessiz sedasız verilmesine proje müellifleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Şehir Plancıları Odası ve üniversiteler tepki gösterdi. Proje müelliflerinden ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Görevlisi Ömer Kıral, ''Bizim planımız halen yürürlükteyken böyle bir çalışmanın yapılması düşünülemez'' dedi.
ESRA YAZDIÇ
ANKARA - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu yer olan Ulus'un kentsel dönüşüm süreci, Anakent Belediyesi'nce TMMOB Mimarlar Odası'na kayıtlı olmasına karşın, 12 yıldır odadan projesi geçmeyen, en fazla 500 metrakarelik alanda çalışmış, yaptığı cami restorasyonlarıyla tanınan Hassa Mimarlık ve Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd'ye emanet edildi. Proje ile 1. Meclis'ten Ankara Palas'a, Ankara Kalesi'nden Hacı Bayram Camisi'ne kadar birçok yapının restore edilmesi amaçlanıyor.
Ankara Anakent Belediyesi, Temmuz 2005 tarihinde yasallaşan ''Yıpranan Tarih ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması'' yasasına dayanarak, Ulus Projesi içerisindeki SİT alanı sınırlarını değiştirdi. Böylece bu alanda daha önce yarışmalarla elde edilmiş olan projeleri yok saydı.
'SİT ALANI DEĞİL RANT ALANI'
''Ulus Tarihi Kent Merkezi'' , ''Ankara Kalesi'' ve ''Hamamönü Bölgeleri'' ni kapsayan Yeni Değişim ve Dönüşüm Projeleri'ni sessiz sedasız Mimarlar Odası İstanbul Şubesi'ne kayıtlı Hassa Mimarlık'a verdi. Proje ile ilgili gelişmelerden ve ihaleden haberdar edilmediklerini öne süren proje müellifleri, Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Şehir Plancıları Odası ve üniversiteler, ihalenin Hassa Mimarlık'a verilmesine tepki gösterdi. Hassa Mimarlık'ın, kayıtlı olduğu Mimarlar Odası İstanbul Şubesi'nden son 12 yıldır hiçbir projesinin geçmediği de öğrenildi. ''Ankara Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi'' nin, en fazla 500 metrakarelik alanda çalışmış ve genellikle cami restorasyonu yapmış olduğu belirtilen Hassa Mimarlık'a verilmesi uzmanların da tepkisine yol açtı.
Konuyu değerlendiren proje müelliflerinden ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Görevlisi Ömer Kıral , ''Bizim planımız halen yürürlükteyken böyle bir çalışmanın yapılması düşünülemez'' dedi. Kıral, bu proje ile amacın seçim öncesi Ankara'nın tarihi geçmişini yok ederek yeni iş merkezleri açmak ve müteahhitler için yeni yatırım alanları oluşturmak olduğunu belirtti. Kıral, ''Anakent Belediyesi bu alanı kentsel bir SİT alanı olarak değil, rant elde edebilecekleri bir arsa olarak görüyor'' diye konuştu.
'GİZLİLİK İÇİNDE YÜRÜTÜLDÜ'
Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Nimet Özgönül de ''Türkiye'nin kültürel ve tarihi gelişiminde son derece önemli bir noktada bulunan Ulus'u yenileme projesi gizli saklı, yaptığı işler belli olmayan bir mimarlık bürosuna veriliyor. Niyet açık.Daha önce yapılmış olan projenin işlemiyor olması söz konusu değil, ama işletilmiyor olması yüksek bir ihtimal..Ankara'yı ilgilendiren bu denli önemli bir konu hakkında müellifler dahil, TMMOB ve üniversiteler haberdar edilmedi. Her şey büyük bir gizlilik ile yürütüldü'' dedi.
Eski Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Ali Ulusoy ise ''Eski Ankara'nın kalbi dediğimiz Ankara Tarihi Kent Merkezi Yenileme Projesi'nin tek bir mimarlık bürosuna veriliyor olması son derece tartışmalı. O bölgede yapılacak işlemler, 'Kamu İhale Yasası Kapsamı dışına alınmıştır' deniyor, ancak Koruma İmar Planı'nın aşamaları unutuluyor. Ulus için halen yürürlükte olan Raci Bademli 'nin projesini kimse yok sayamaz'' açıklamasını yaptı.
Hassa Mimarlık ve Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. sahibi Hilmi Şenalp , Cumhuriyet 'in tepkileri anımsatması üzerine şunları söyledi:
''Ulus Tarihi Kent Merkezi ile ilgili olan Raci Bademli'nin projesi yürürlükten kaldırıldı. Zaten Bademli'nin projesi genel ve plan kalitesi olarak çok da iyi bir proje değildi. Şöyle düşünülmeli: New York'un planı da yüzlerce kez değiştirilmiştir. Bizim büromuz uluslararası alanda işler yapmış tanınmış bir firmadır. Yarışma konusuna gelirsek, bu iş tecrübe işidir. Projeyi 15 jüri seçse ne olur.. seçmese ne olur!.."
'ULUS'TA PATLAMA YAŞANACAK'
Kısa süre önce Ulus Tarihi Kent Projesi'nin ihale edildiğini açıklayan Ankara Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek , planlama bittikten sonra koruma kurulundan onay alacaklarını ve daha sonraki süreçte projenin Büyükşehir Meclis'i gündemine geleceğini belirtmişti.
Gerekli onayların alınmasının ardından Ulus'ta bir ''patlama'' yaşanacağını söyleyen Gökçek, projenin hızla yaşama geçirileceğini belirtmişti.

https://old.mo.org.tr/gzt/cumhuriyet/20060707-1.doc
evet Ulusta bugun patlama yaşandı. Ama gerçek anlamıyla, mecazi değil!

shoparr_
22/05/2007, 22:38
tüm ülkenin başı sağolsun başkentin ortasında allah kahretsin bunları yaa.

jagar
22/05/2007, 23:46
bi ankaraya bulaşmadıkları kalmıştı oda oldu :ranting2: ... allah rahmet eylesin ölenlere ...

Qubee
22/05/2007, 23:51
Ankara'daki ABD Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, ''ABD halkı adına, bu akşam Ankara'da meydana gelen trajik olaydan dolayı duyduğumuz şok ve dehşeti ifade etmek isteriz. Bu hain suçun kurbanlarına sempati ve dayanışma duygularıyla yaklaşmakta ve her türlü yardımı sağlamaya hazır bulunmaktayız'' ifadesine yer verildi.
Açıklamada, ''terörizmin her biçimiyle mücadelede Türk hükümetiyle birlikte çalışmaktaki değişmez kararlılığımız sürmektedir'' denildi.

kaynak : haberturk.com

abd bi ses kaydı çekmiş her hafta yolluyo bunu Türkiyeye. "Terörle mücadelede Türkiyeyle ortak çalışmalarımızdan memnunuz, Türkiyenin k.ırağa girmesi ıraktaki sorunları artıracaktır. muhahahh nası da yiyo kerizler."

ufuk61
23/05/2007, 08:49
arkadaşlar ulus olarak hepimize geçmiş olsun ölen vatandaşlarımızada allahtan rahmet ve yakınlarınada baş sağlığı diliyor ve bu ulusun birlik ve beraberliğini hiç bir kötü güçün bozmasına izin vermemeliyiz
bu sabah haberlerde izledim ölü sayımız 6 ya yaralı sayımızda 80 civarınnda olduğunu duydum tekrar geçmiş olsun

zeynepc
23/05/2007, 09:32
başımda felaket bir ağrı ruh gibi dolaşıyorum..dün sabahtan beri içimde bi sıkıntı vardı.akşam olmak bilmedii..herkesede söledim içim sıkılıo diyee..ve radyolardan haber geldi : ( insan insandır ayırt edemeyiz ama olan yine gariban halka oldu..yine ne ocaklar söndü,aileler zor durumda kaldı??netden haberlere bakıorum ağlicam ağlayamıyorum..ve başım ağrıyo hala çok fena.bu kansız köpeklerde annelerinin karnından günahsız birer bebek olarak doğdu..ne olduda insanlıktan bu derece kopup böyle bi vahşeti işlediler??idealiniz isteğiniz ne olursa olsun günahsız insanları öldürebilir misiniz?: ( gözü kararmış,ağzında kan tadı,beyni yıkanmış,ne için mücadele ettiğini bilmeyen,hakkı olduğu sandığı şeyi ********ce,hayvanlara bile yakışmayacak şekilde almak isteyen adi insanlar bunlar...daha yazacağımız birsürü şey vardır eminim,hepimizin.dünden beri o patlama anı ve çaresizlik gözümün önünden gitmiyor..forumda siyah kurdele istiiyorum mümkünse ..yas için.

Mısafır
23/05/2007, 09:35
Tum Memeleketin başı sağolsun... Ölenlere Rahmet, hastene de olanlara da acil şifalar diliyorum.

Bülent A.
23/05/2007, 09:57
Ölenlere baş sağlığı, yaralılara acil şifa, geride kalanlara allahtan sabır dilerim.
Bu olayı gerçekleştiren ve onların bu hale gelmesine yardımcı olan ********leride Allaha havale ediyorum.

Misafır
23/05/2007, 10:11
Çok geçmiş olsun.
Yurdumun, Ankaranın başı sağolsun.
Hayatını Kaybedenlere Allahtan Rahmet, ailelerine baş sağlığı.
Yaralılara da acil şifalar dilerim.

MOZDİ
23/05/2007, 10:14
ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına da sabır, yaralananlarada acil şifalar diliyorum :(
bunları yapan ne müslüman, ne de ülkesini milletini seven bir insan olamaz !

Mısafir
23/05/2007, 10:23
forumda siyah kurdele istiiyorum mümkünse ..yas için.

Erdiye bi kurdela ilettim. Birazdan koyarız.

zeynepc
23/05/2007, 10:27

teşekkür ederim..

GaladrieL
23/05/2007, 10:49
Ölenlere Allah' tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum.. Olay yerinde hepimiz olabilirdik.. Terörün her türlüsüne lanetler olsun.. Hiçbir suçu, günahı olmayan insanların bu şekilde vefat etmesi ya da acı çekmesi korkunç bir trajedi..Keşke üzerindeki o bombalarla kendi evinde, kendi pislik çevresinin yanında patlasaydı da günahsız insanlara bişey olmasaydı.. Cehalet ve akabinde bilinçsizlik neler doğuruyor işte..!

Genel Kurmay Başkanı' mızın da dediği gibi bu olayın arkasında gizli duran karanlıkları aydınlatmak lazım.. Dilerim beyni örümceklenmiş, oturduğu yerden ülkeyi kurtarma planları yapan yüzlercesine bir vicdan azabı olur da harekete geçerler..

Türk Ulusunun birlik ve bölünmezliğine uzatılan kara eller kırılsın..

zeynepc
23/05/2007, 10:50
Türk Ulusunun birlik ve bölünmezliğine uzatılan kara eller kırılsın..[/QUOTE]

+10000:pissed:

erdiyilmaz
23/05/2007, 10:50
koydum

zeynepc
23/05/2007, 10:57
koydum

teşekkürler

kadoku
23/05/2007, 11:12
Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlere binlerce kere lanetler olsun :pissed: milletimizin başı sağ olsun. Anlaşılan Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, genel seçimler filan derken girdiği bu hassas dönemde istikrarı ve ülkedeki güven ortamını bozarak kaos ve korku yaratmak isteyen gizli güçler yine harekete geçti, bombalama olayının gerçekleştiği yerin tarihi ve turistik bir bölge olması acaba turistleri de hedef olarak mı aldılar? düşüncesini getiriyor akıllara, siz siz olun arkadaşlar tatil mevsiminin yaklaştığı bu yaz aylarında tatil yörelerinde toplu hedef olabilecek yerlerden uzak durun, umarım bu son olur.

Halook!!!
23/05/2007, 11:26
Allah belasını versin bu terörün.Yetti artık ya kaç tane can aldılar.Dur demenin vakti geldi de geçti bile!!!

elbruz
23/05/2007, 12:17
herkese geçmiş olsun..

Ryu
23/05/2007, 12:19
herkese geçmiş olsun. ölenlere allah rahmet eylesin. ulusta görev yapıyorum. olayın yakınlarında olan arkaşlarımız büyüklerimiz var. çıkan sesten bile çok fazla korkmuşlar. artık yeter başkentimize kadar girdiler. lanet olsunnnn...

Misafir2
23/05/2007, 13:55
ülkemızı adına buyuk geçmış olsun

anvil
23/05/2007, 14:08
Başbakanlık, Ankara Ulus'taki Anafartalar Çarşısı önünde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 6 kişi ile yaralanan 100 kişinin kimlik bilgilerini ve bulundukları hastaneleri açıkladı.

. 5 yaralının durumu ciddiyetini koruyor
Başbakanlık Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, patlamada yaralanan 100 kişiden bir kısmının ayakta tedavilerinin yapılarak taburcu edildiği kaydedildi.
Patlamada ölen 6 kişinin kimlikleri ise İsa Kalkış, Tuba Yomi, Serdar Karayiğit, Muzaffer Savaş, Ferhat Kanat ve Bilal Genç olarak açıklandı.
Yaralananlar ve bulundukları hastaneler şöyle:

Hacettepe Hastanesi:

Adalet Mascod (Pakistan uyruklu), Beyler Macartay, Aydın Bedir, Berfin Bayram, Hüseyin Elvan, Tayyabe Pirzade (Pakistan uyruklu), Hülya Develi.

Dışkapı Hastanesi:

İsmail Muharremoğlu, Bilal Bayram, Zafer Kargalı, Mehmet Göçmen, Hanife Kumru, Satılmış Yüksekkaya, Haydar Elyılmaz, Ecehan Demirok, Leman Çekiç, Ersan Karabulut, Haydar Ali Altıntaş, Mehmet Nuri Laleli, Tuba Doğan, Hüseyin Demirhan, Levent Yıldırım, Tevfik Çavuşel, Dilan Gündüz, İbrahim Kılınç, Fırat Altunay, Aysel Dayı, Rıza Kumru, Baki Koçak, Amil Hüsein Khun (Pakistan uyruklu), Vahit Kılıç, Ayşe Bozkır, Oğuzhan Kılınç, Haydar Taşkesen, Mehmet Bayram, Dilek Akdeniz, Selma Karakaya, Hasan Bulut, Hayrettin Demir.

Numune Hastanesi:

Gökhan Kılıç, Oktay Topal, Mehmet Emin Şimşek, Ekrem Özmen, Abdul Mozet Khan (Pakistan Uyruklu), Ayşe Kuyuk, Figen Hoşkal, Zülfikar Lodin (Pakistan Uyruklu), Hatice Şanlıer, Ramiz Güldenoğlu, Tarık Zafer İkbal (Pakistan Uyruklu), Ali Ezad Abbas (Pakistan Uyruklu) Salman Dalhani (Pakistan uyruklu), Aydın Canlak, Caner Kaplan, Bünyamin Varlım, Hacı Karagöz.

Ankara Hastanesi:

Sabri Kiraz, Bilal Gümüş, Mercan Keleşoğlu, Mithat Kopçak, Halil İbrahim Kopçak, Suat Hayri Koyuncu, Aydın Tatlı, Lokman Gül, Basri Topal, Recep Gedik, Mehmet Çotur, Dursun Deligül, Serdar Çolak.

Ulus Devlet Hastanesi:

Hülya Akkaş, İbrahim Kolay, Yusuf Karaaslan, Şükran Çelikkaya, Bircan Dikmen.

Gazi Hastanesi:

İsmail Özdemir, Mustafa Şahin, Engin Yılmaz, Hamza Arı, Harun Demirtürk.

İbn-i Sina Hastanesi:

Selahattin Deniz, Osman Karagöz, Firdevs Kazan, Süleyman Danacı, Serkan Ardıç, Serkan Duman.

Keçiören Araştırma Hastanesi:

Ayşe Oğuz, Kader Akdemir, Gözde Akın, Fatma Düşünceli, Nafiye Okatan.

Etlik İhtisas Hastanesi:

Arif Bayındır, Kemal Çayır, Ramazan İşler, Ümmüş İşler.

Başkent Üniversitesi Hastanesi:

Metin Duruduygu, Cumhur Emre.

Akay Hastanesi:

Şefik Rahman (Pakistan uyruklu), Arif Cedun (Pakistan uyruklu).

GATA:

Eda Çelik.
(ANKA)

VALİLİK: 102 YARALININ 39'U TABURCU EDİLDİ

Ankara Valiliği, Ulus'ta Anafartalar Çarşısı önünde meydana gelen patlamada 102 kişinin yaralandığını, bunlardan 39'unun taburcu edildiğini bildirdi.
Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:
"22 Mayıs 2007 günü Anafartalar Çarşısı'nda meydana gelen patlama olayıyla ilgili olarak bu sabah saat 06.00 itibarıyla, hastanelerimize nakledilen yaralı sayısı 102'dir. Yaralılardan 39 kişi taburcu olmuştur.
Durumu ağır olan 10 kişinin ise tedavileri diğerleriyle birlikte devam etmektedir."

canberkkilic
23/05/2007, 14:32
İşte hain saldırıyı yapan !!!!!!! :steamed:

https://www.internethaber.com/images/news/37882.jpg

(23 Mayıs 2007 Çarşamba 13:20)

1979 doğumlu canlı bombanın ismini Ankara Valisi Önal açıkladı. Bu kişinin Sivas'ın Zara ilçesi Çaypınar köyüne kayıtlı olduğu belirlendi. Güven Akkuş isimli canlı bomba parmak izinden tespit edildi.

Ankara'da Anafartalar Çarşısı'nı kana bulayan intihar eylemcisinin örgütü, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği çıktı.

Polisin kimliğini saptadıktan sonra hızlı bir şekilde yaptığı incelemede intihar eylemcisi Güven Akkuş'un yakın akrabalarının da örgüt üyeliğinden cezaevine girdikleri anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisle tanışmasını sağlayan eylemlerini 1997 yılında ve tümünü İstanbul'da gerçekleştirdiği saptandı.

Güven Akkuş'un 1997 yılı 1 Mayıs'ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde yattığı da anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisteki kayıtlarına göre, yakalandığı zaman verdiği ifadede örgütünü Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği olarak açıkladığı anlaşıldı. Fazla tanınmayan örgütün üyesi olan Akkuş'un cezaevinde PKK'lılarla temas ederek bu örgüte de kaymış olabileceği belirtiliyor.

Ankara Valisi Kemal Önal, terör eyleminin, patlayıcının cinsi ve eylem şekli itibariyle bölücü terör örgütünün kullandığı malzeme ve metodlarla örtüştüğünün anlaşıldığını kaydetti.

Kaynak= İnt. Haber

canberkkilic
23/05/2007, 14:48
Tipinden bile mallık akıyor. Böyle beyinsizleri kandırıp, bu sonuçlar doğuyor.Bir salak yüzünden yaşananlara bakın...

microab
23/05/2007, 14:53
'Anafatalar çarşısını İstiklal Marşı'mızla açacağız' son dakika 14:49

A.A

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Cumartesi günü 43 yıllık Anafartalar Çarşısı'nı mehter takımı ve İstiklal Marşıyla beraber tekrar açacaklarını kaydetti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, patlamanın meydana geldiği Ulus Anafartalar Çarşısı'nda yaptığı incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu menfur ve iğrenç saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Kırılan camların takılması ve hasarların giderilmesi konusunda Ankara Valisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının söz verdiğini ve bugün de buna yönelik çalışmaların başladığını belirten Aygün, akşam bütün temizlik biteceğini umduğunu kaydetti.

“Yarın sabahtan itibaren iş yerlerimizin başında olacağız” diyen Aygün, şunları kaydetti:

“Dün akşam buradaydım. Sabah esnafın moralini biraz bozuk gördüm. Ama hep beraber esnafımızı motive ettik. Ama o motivenin altında yatan ön önemli şey; sabah yanımızda getirdiğimiz bayrakları esnafımıza dağıtmak oldu.

Gördüğünüz gibi her taraf bayrak içinde. Bu işin altında yatan Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozma amacıdır.

Onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Çok daha fazla bayrakla iş yerlerimizin başında olacağız. Pankart yaptırdık. Orada yazan tek söz 'yakılmadık ayaktayız'. Yıkmakta başarılı olamayacaklar. İnşallah bu saldırıyı yapanlar yakalanır. Bu terör saldırısıdır. Hayat devam ediyor ve sonuna kadar da biz işimizin başındayız. Cumartesi günü bu 43 yıllık çarşımızı mehter takımı ve İstiklal Marşımızla beraber tekrar açacağız. Çünkü kimsenin olumsuz etkilenmesini istemiyoruz.”

İnternet HAber...

zeynepc
23/05/2007, 17:16
İşte hain saldırıyı yapan !!!!!!! :steamed:

https://www.internethaber.com/images/news/37882.jpg

(23 Mayıs 2007 Çarşamba 13:20)

1979 doğumlu canlı bombanın ismini Ankara Valisi Önal açıkladı. Bu kişinin Sivas'ın Zara ilçesi Çaypınar köyüne kayıtlı olduğu belirlendi. Güven Akkuş isimli canlı bomba parmak izinden tespit edildi.

Ankara'da Anafartalar Çarşısı'nı kana bulayan intihar eylemcisinin örgütü, Türkiye İhtilalci Komünist Birliği çıktı.

Polisin kimliğini saptadıktan sonra hızlı bir şekilde yaptığı incelemede intihar eylemcisi Güven Akkuş'un yakın akrabalarının da örgüt üyeliğinden cezaevine girdikleri anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisle tanışmasını sağlayan eylemlerini 1997 yılında ve tümünü İstanbul'da gerçekleştirdiği saptandı.

Güven Akkuş'un 1997 yılı 1 Mayıs'ında polise direnip çatışmaya girdiği ve bu suçtan tutuklanıp hüküm giyerek iki yıl cezaevinde yattığı da anlaşıldı.

Güven Akkuş'un polisteki kayıtlarına göre, yakalandığı zaman verdiği ifadede örgütünü Türkiye İhtilalci Komünistler Birliği olarak açıkladığı anlaşıldı. Fazla tanınmayan örgütün üyesi olan Akkuş'un cezaevinde PKK'lılarla temas ederek bu örgüte de kaymış olabileceği belirtiliyor.

Ankara Valisi Kemal Önal, terör eyleminin, patlayıcının cinsi ve eylem şekli itibariyle bölücü terör örgütünün kullandığı malzeme ve metodlarla örtüştüğünün anlaşıldığını kaydetti.

Kaynak= İnt. Haber

ben inanmıyorum bu olduğuna..suç yıkılmıştır bence bu tipsizin üstüne..;)

zeynepc
23/05/2007, 17:16
'Anafatalar çarşısını İstiklal Marşı'mızla açacağız' son dakika 14:49

A.A

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, Cumartesi günü 43 yıllık Anafartalar Çarşısı'nı mehter takımı ve İstiklal Marşıyla beraber tekrar açacaklarını kaydetti.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, patlamanın meydana geldiği Ulus Anafartalar Çarşısı'nda yaptığı incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu menfur ve iğrenç saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Kırılan camların takılması ve hasarların giderilmesi konusunda Ankara Valisi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının söz verdiğini ve bugün de buna yönelik çalışmaların başladığını belirten Aygün, akşam bütün temizlik biteceğini umduğunu kaydetti.

“Yarın sabahtan itibaren iş yerlerimizin başında olacağız” diyen Aygün, şunları kaydetti:

“Dün akşam buradaydım. Sabah esnafın moralini biraz bozuk gördüm. Ama hep beraber esnafımızı motive ettik. Ama o motivenin altında yatan ön önemli şey; sabah yanımızda getirdiğimiz bayrakları esnafımıza dağıtmak oldu.

Gördüğünüz gibi her taraf bayrak içinde. Bu işin altında yatan Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozma amacıdır.

Onlara bu fırsatı vermeyeceğiz. Çok daha fazla bayrakla iş yerlerimizin başında olacağız. Pankart yaptırdık. Orada yazan tek söz 'yakılmadık ayaktayız'. Yıkmakta başarılı olamayacaklar. İnşallah bu saldırıyı yapanlar yakalanır. Bu terör saldırısıdır. Hayat devam ediyor ve sonuna kadar da biz işimizin başındayız. Cumartesi günü bu 43 yıllık çarşımızı mehter takımı ve İstiklal Marşımızla beraber tekrar açacağız. Çünkü kimsenin olumsuz etkilenmesini istemiyoruz.”

İnternet HAber...

+10000 çok yerinde bir açıklama...moralimizi noolursa olsun yüksek tutalım..

Qubee
23/05/2007, 18:19
https://www.haberturk.com/kuturesim/canlibombaguven.jpg

haberturk sitesinin yazdığına göre ne pkk ne de türkiye ihtilalci komünistler birliği suçu üstleniyor.
buna a4 kim verecek pkkdan başka. adamın beyninin nası yıkandığı resimden belli oluyo zaten.

Misafır
23/05/2007, 18:28
https://www.haberturk.com/kuturesim/canlibombaguven.jpg

haberturk sitesinin yazdığına göre ne pkk ne de türkiye ihtilalci komünistler birliği suçu üstleniyor.
bu meymeletsize a4 kim verecek pkkdan başka. adamın beyninin nası yıkandığı resimden belli oluyo zaten. zombiye dönmüş kansız köpek

yaşanan bu art niyetli ve talihsiz olay tüm Türkiyeyi üzmüş ve yasa boğmuştur.
böyle zamanlarda serinkanlı olmak ve de ne olursa olsun sağduyuyu elden bırakmamak gereklidir.

emniyet güçlerimiz bu olayla ilgili gerekli her türlü soruşturma ve araştırmayı yapacaktır.

işte böyle bir ortamda yukarıdaki gibi şiddet içeren kelimeleri yazmak hiçbirimize yakışmaz. ne acımızı azaltır ne de bu hain saldırının etkilerini yok eder.
o sebeple site içerisinde şiddet vb. içeren msj. atmamanız konusunda uyarıda bulunmak istiyorum.

lütfen bir kez daha yukarıdaki gibi kelimelere yer vermeyin yazılarınızda

teşekkür ederim.

Qubee
23/05/2007, 18:36
çok özür dilerim
uyardığınız için de teşekkür ederim. düzelttim yazımı daha dikkatli olurum bundan sonra.

Misafır
23/05/2007, 18:40
teşekkür ederim.
ulus olarak daha bir kenetlenmeliyiz böyle zamanlarda.
engelleri ancak bu şekilde aşarız.

Hepimizin Başı Sağolsun.

memat
23/05/2007, 22:53
olaydan 5 dakika önce ordan geçtim yani zor yırttım ölenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara ise acil şifalar dilerim