PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Far Ampul Yuvasında Ampulun Oynaması

Engin_T
19/07/2011, 23:54
Arkadaşlar herkese merhaba, iki üç gündür dikkat ediyorum araçta yaya geçitlerinin önündeki şeritlerden geçerken bile hafif çukurlarda aracın farları inanılmaz derecede sallanıyor öndeki aracın tamponundan sallandğını görebiliyorum, derin bi çukura girdiğimde de sallanıyo aksam aracı park etmeden önce farlara baktım dıştan oynama yok ancak farın arkasındaki lastiği çıkarıp ampule dokunduğum zaman ampul sağa sola oynama yapıyor yoldaki sallanmada bundandır die düşünüorum böle bi durum hakkında bilginiz war mı farı tutan teli de göremedim çözümü nedir? Herkese şimdiden teşekkürler..

xnode
20/07/2011, 02:27
Far duyunun kenarlarına küçük bir şerif ile çift taraflı bant yapıştırın sonra duyu sıkıştırarak oturtun. Ben arka stop lambası için öyle yaptım sorun çözüldü. Saygılar.

Engin_T
20/07/2011, 08:42
Farı sökmek istediğimizde nasıl çıkartıcaz ampulu peki? Birde bütün puntolardamı böle yoksa benimkinde mi böle sadece?

OzzY
20/07/2011, 10:28
farın arkasında ampulu duya bastıran bir tel var o düşmüştür farın içinde olması lazım. bende oynama yok.

Engin_T
20/07/2011, 12:16
Tel bi yere bağlı değil mi? aksam bi bakıyım, eğer tel düştüyse servislerde bulabilirmiyiz? sonucta servisten başka bi yerde acılmadı farlar xenonu söktükten sonra takmadılarmı acaba?

asukasan
20/07/2011, 12:31
serviste yapıldıysa teli mutlaka vardır, veya farın içerisine düşmüş olabilir, tek tel bulunması biraz zor ancak hasarlı bir aracın farından bulunabilir, çift taraflı bant olayı ön farlar için olmaz, öyle bir ısınıyorlarki ne koysanız kavurur orada, ozanın dediği gibi teli düşmüş veya açılmış olabilir. detaylı bir şekilde inceleyin.

OzzY
20/07/2011, 13:44
tel bağlantı noktasında geçmeli açık bıraktılarsa farın içine düşmüştür. yoksa dediğiniz gibi zenon takılırken unutulmuştur dışarıda(sökülmesine gerek yok ama) parça olarak satılmaz ancak kırık farlardan filan bulursunuz çok rahat, servis kırık farları çöpe atmadan ayırmışta olabilir.

Engin_T
20/07/2011, 13:51
Teşekkürler Ozan :) Akşam bakıyım bi tel yerinde mi değilmi, peki tel yerinde ise oynamayı neden yapabilir?

byspayn
20/07/2011, 18:28
Çok da dikkat etmedim ama sorun yok gibiydi bizde..

OzzY
20/07/2011, 21:16
Teşekkürler Ozan :) Akşam bakıyım bi tel yerinde mi değilmi, peki tel yerinde ise oynamayı neden yapabilir?
pek mümkün değil tel yerinde ve ampule basıyosa oynaması. teli iyi oturtmak lazım. alttan yerden üstten 2 yerden. önce altı sonra üstü takın. olmuyosa tel bozulmuş yamulmuştur.

Engin_T
21/07/2011, 08:53
Baktım aksam tel var ampule temas ediyor ama yinede farlar da sallanma inanılmaz derecede fazla :(

OzzY
21/07/2011, 09:29
iyice bastırıyomu peki? 2 fardamı sallanıyo? bu durumda ampullerde sorun vardır büyük ihtimalle.

Engin_T
21/07/2011, 09:34
2 farda sallanıyo Ozan sağa sola rahatça oynatabiliorum tuttuğum zaman ampullerde yuvaya tam oturmus gözüküo, birde ampuller aracın üstünde çıkan ampuller :(

Engin_T
21/07/2011, 13:24
Başka fikri olan yok mu arkadaşlar??

OzzY
21/07/2011, 20:55
benden pes :) müslüm abiye bi uğra derim

xnode
22/07/2011, 00:13
Eğer yuva oynuyorsa ve birşey sıkıştırmam diyorsan yeni bir far alacaksın ya da dediğim gibi bu ısıya dayanıklı lastikler var onlarla sıkıştırarak oturtacaksın. Yanmaya dayanıklı kauçuklar var ondan keser sıkıştırarak duyu oturtursan hiçbir sorun olmaz. Benim arka sinyal lambası duyu biraz oynuyor çift taraflı bantı duyun kenarına yapıştırdım ve öyle taktım hiçbir sorun yok, ama arkadaşların da dediği ön tarafta çift taraflı bant için sıcaklık sorun olabilir, fitil lastik kullanmak lazım.

femoli
22/07/2011, 01:13
On fara sikistirma felan olmaz onu unutalim lutfen orj sekil olmasi icin ugrasin ..

Eger teller far ampulune tam oturuyorsa ampulu soketine tam oturtamadilar demektir yada kullandiginiz ampulde problem var demektir , fakat ampul elinizle oynattiginizda oynuyorsa teli tam olarak oturtamadilar demektir ..

Engin bir ara gelirsen kontrol edip orj bir sekilde sorununu cozelim ..

Engin_T
22/07/2011, 08:55
Tmmdır Mehmet abi