PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : galatasaray-fenerbahce maçında olanlardan utanıyorum!!!:(

ufukbzk84
22/05/2007, 16:32
arkadaşlar ben gerçekten iyi bi fenerbahçeliyim... çoğu fenerli gibi gs-fener derbisini izledim tvden... ama utandım bi sporsever bir fenerbahçeli olarak insanlık dışı iğrenç şeylerdi... dünyaya kendimizi çok güzeltanıtıyoruz böle şeylerle...bunun fenerlisi gslisi yok bizim stattada olabilirdi aynı şeyler... kombine alırım kaç senedir yine almayı düşünüyordum... bu son olaylar beni çok soğuttu... artık kombine almayı düşünmüyorum.... taki bu olayların tamamen bittiğine inanana kadar... yorumlarınızı bekliyorum...

GaladrieL
22/05/2007, 16:43
Ufuk bende bir galatasaraylı olarak gerçekten yaşananların utanç verici olduğunu düşünüyorum.. ama malesef bu olaylar bitmez..Türk insanı yüksek entropili ve düzensizliğe aşık bir toplum..gerilim yaratmayı, gereksiz yere ortalığı karıştırmayı ve bolca şiddeti seven çok büyük bir kitle var..bir Milli maçta omuz omuza verip ülkesini savunduğu adamla, kendi takımının maçında yumruk yumruğa kavga edebiliyor.. dolayısıyla bunlar bigün geçer demek, boşu boşuna hayal kurmaktır.. tabii herşeye rağmen dilerim ki benzerleri asla yaşanmasın...

ufukbzk84
22/05/2007, 16:56
en azından ben kendi adıma böyle bi tepki koyuyorum ki kaldıki bu kadar senedir maçlara gidiyorum daha bi insanla tartışmam bile olmamıştır gider yerimde otrurum maçımı işzler eve giderim... ama bazi insanlar kavga etmeye geliyo sanki ona buna saldırılıyo ben bunu sırf gs olarak düşünmüyorum... bu türkiyenin çok önemli bi sorunudur...şahsen çok soğudum midem bulandı o görüntülerdenm sona ya dedim ufuk ne işin var bu zihniyetteki adamlarla aynı yerde...evde izlerim kendi başıma gsli bjkli arkadaşlarımla...ama sürü psiklojisi aynı adamlar kahvede restourantta aynı yerde maçı izliyolar stada gelince bi taraflaarı kalkıyo... o koltukları atanların arasından işinde gücünde aklı başında olan insanlarda vardır mutlaka ama onlarda sürü psikolojisi işte ne olucak artık bizim insanların her konuda koyunluktan çıkıp insanca yaşamaları gerekiyo...

HKNZHR
22/05/2007, 17:32
Bence bu konuları konuşmanın yeri burası degil.. bu benim şahsi düşüncem tabiki GS li taraftarların yaptıklarını onaylamıyorum.. bende eski bi GS liyim eski dememin sebebi 2-3 yıl önce başımdan gecen bir olay üzerine GS adına resim olsun forma olsun anahtarlık olsun hepsini kaldırdım attım.. konunun konusulmamasını istememin sebebi daha birbirimizi tanımadıgımız halde bir cok konuda birbirimize yardımcı oluyoruz bu konuda bu dostlugu zedeleyebilecek bir konu.. ben kendi forumumda siyasi dini ve takım muhabbetini yasakladıgım için burda da olmamasını öneririm.. dostlukların daha uzun süreli olacagına inanıyorum..

Halook!!!
22/05/2007, 18:42
Bende bir Galatasaraylıyım ve cumartesi günü oynanan Galatasaray - Fenerbahçe mücadelesini izlerken utandım doğrusu.Orada rezalet yaratan insanlarla ben aynı takımı tutuyorum.Yok böyle birşey.Böyle bir taraftarlık anlayışı olamaz.Saha kenarına Galatasaraylı yada Fenerbahçeli futbolcu geldiği zaman resmen yağmur yağar gibi yabancı madde yağdı.Bu insanlar oraya maç izlemeye,bir sosyal aktiviteye katılmaya değil resmen holiganlık yapmaya gelmişlerdir.Çünkü bu insanlar tuttuğu takımın futbolcusuna bile o yabancı maddeyi atmışlardır.Yani amaç sadece Fenerbahçeli futbolculara bu yabancı maddeleri atmak değil,kim olursa ve hangi takımlı olursa olsun ona ellerindeki yabancı maddeleri atmaktır.İşte bu insanlar yüzünden ben stadyumlara gidip maç izleyemiyoruz.Bunun sorumluları Başbakan,Spordan Sorumlu Devlet Bakanı,Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüp Başkanları ve Medyadır.İtalyada şike oldu diye Juventus,Milan gibi kulüpler bir alt lige düşürüldü ve lige eksi puanlarla başladılar.Bizim federasyonumuzun gücü buna yetmiyor!!!Sadece 3-4 maç saha kapama cezası ve para cezası veriliyor.Tahkim Kuruluna gidince zaten 3-4 maçlık ceza oluyor size 2 maçlık ceza.Federasyonumuz İtalyadaki gibi yapamıyor çünkü bunu yapabilecek cesareti yok...

Son olarak ise cumartesi günkü maçta çıkan olaylar için bütün Fenerbahçelilerden kendi adıma özür diliyorum ve hem şampiyonlukları hemde maçta aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum...

ABNEW
22/05/2007, 19:10
Türkiye de herşey bir garip yaşanıyor zaten.Dünya nın en önemli derbisiymiş bu ama ortada ne futbol var ne taraftar.Stadyumda da heralde bir tane yabancı gazeteci yoktur.Pek muhteşem medyamızın ortaya attığı nereden geldiği belli olmayan alkışlama olayı sonucu zaten gergin geçen GS-FB maçını daha da vahim hale getirmesi...İşler kötüye gidince suçu başkalarına atmalar...saymakla bitmez.

Türkiye Ligi bitiminde başlıyor esas futbol oyunu.Hep beraber göreceğiz bakalım muhteşem yıldızlarla dolu futbol kulüplerimizin Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupasında neler yapacaklarını...

Şampiyon Fenerbahçeyi kutluyorum...

mavigitar
22/05/2007, 20:11
Bi Galatasaraylı olarak ben de olayları çok çirkin buluyorum. Bu sadece Galatasaray stadında olmuyor daha önce de FB-GS maçında ilk maçta Fenerbahçe stadında kaş göz çıkmıştı. Çok gereksiz. .....
............Keşke artık tüm bunlar son bulsa...........

canberkkilic
22/05/2007, 20:24
Ben de fenerbahcelıyım. 2-3 seneye kadar çok koyu fenerbahçelıydım.Hatta Fenerbahcenın trıbun lıderıyle fotografım bıle var.deplasmana sopalarla giden bi tiptim.Çunku Öss yı kazanamamıştım dersaneye gıdıyordum..ozamanlar boş bır ınsandım.Boşluğun ve ortam şartlarının verdiği heyecandan başka birşey değildi bunlar...O görüntülere baktıgımda ozaman yaptıklarımdan utanıyorum..

Bu olayların hepsi organızedir.Telefonunuza derneğe gelin msjı gelır. sızın yerinize listede adınız çoktan yazılmıştır.1 atkı satılır 15 ytl ,1 t-shirt yaptırılır satılır 30 ytl., yeni pankart yaptırdık para topluyoruz; 5 ytl... toplanan paralar kluplere değil amigoların cebıne gıder.. Sonuç = para:güç

Bu olayların son bulması için o tribun liderlerinin o stadlara sokulmaması lazım!

memat
22/05/2007, 23:58
hocam taraftarın yüzünden olan kluplere oluyor

ufukbzk84
23/05/2007, 10:12
O Tip Oluşumlari Yaratanda Kulüpoler Bence ... Bunu Iyi Düşünmek Lazim... Yani O Tarz Taraftarlari Yaratan Bizzat Klüp Yöneticeleri Dir...hatta Futbolcular Bile Bu Insanlarla Ilişki Içindeler... örneğin Ben Bişi Söliyeceğim Bizzat Gözlerimle Gördüm... Aligüneşin Bizim Tribüm Lideris Sefaya Bi Tomar Para Verdiğini Gördüm... Ama Bilmiyorum Ben şahsim Adina Futbol Seyirciliğinden Soğudum

Halook!!!
23/05/2007, 10:51
Maç bitiminde bütün futbolcular formalarını değiştirdi ve içeriye el ele kol kola gittiler.Bu çirkinlikleri yaratan ve futbolu kirleten taraftarlara da örnek olsun işte bu.Sonuç olarak Galatasaray, Fenerbahçe veya Beşiktaş ne farkeder.Milli maç olduğu zaman bu takımların futbolcuları bir araya gelip diğer milli takımlara karşı oynamıyorlar mı?Evet oynuyorlar.O zaman taraftarlık adı altında nitelendirdiğimiz çirkeflikler ne oluyor ve niçin oluyor?Bundan sonra tribünlerde böyle olaylar yaşanmaması ve bizler gibi adamakıllı maç izleyecek kişilerin statları doldurması dileğiyle...

Not:Olaylara karışan ve polislerle kavga eden kişilerden birisi üniversite mezunu ve bir şirkette üst düzey bir yöneticiymiş.Adamı tutuklamışlar doğal olarak ve kameralar tarafından alınan görüntülerde bu kişinin polise bariz olarak saldırdığı görünmekte.Eğitim seviyesinin hiç önemi yok bu tür olaylarda.Yani bu adam üniversite mezunudur daha düşünür daha eğitimli kültürlüdür diye birşey yok.Demekki böyle insanlar da bu tip olaylara karışabiliyor.Daha birçok kişiyi gözaltına alacaklar kamera görüntülerinden faydalanarak ve bu kişiler başta ömür boyu statlara girememe cezası olmak üzere daha birçok ceza alacaklar.Hepsine müstahak!!!

ufukbzk84
23/05/2007, 10:57
Maç bitiminde bütün futbolcular formalarını değiştirdi ve içeriye el ele kol kola gittiler.Bu çirkinlikleri yaratan ve futbolu kirleten
BENDE KATILIYORUM futbolcuların iyi niyeti olaylkarın büyümesini engelledi bi iki futbolcu dışında (1. Hasan ŞAŞ 2. Sabri) zaten bu insanların futbolcu kişiliklerinden şüphe duyuyorum... bu ayrı bi mesele ama halook kardeşime genelde olarakta katılıyorum insanlar toplum içindeki bastırılmış kişisel sorunlarını maçlarda dışarıya vuruyolar bir canavara dönüşerek...

microab
23/05/2007, 15:25
En son gelinen nokta;yurt dışında Türkiye aleyhtarı söylemler, yazılanlar, çizilenler. Millete fırsat geçti artık...
__________________________________________________ ____________________________
İsviçre aradığı fırsatı buldu...
DHA
İsviçre basını, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan olaylı maça geniş yer verdi. İsviçre'nin Blick gazetesi, "İstanbul'da futbol cehennemi" başlığıyla verdiği haberde, "Geçtiğimiz Dünya Kupası baraj maçındaki İsviçre sizleri selamlar. Olay, futbol tarihine geçti.
Ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 2-1 yenilen UEFA Kupası şampiyonlarından Galatasaray'ın taraftarları adeta çılgına döndü. Türklerin barbarlığı yine meydana çıktı. Takımlarına ve kulübüne büyük zarar veren Galatasaraylı holiganlar, polisi de dövdüler" ifadelerine yer verdi. Karşılaşmanın sonunda Fenerbahçe'nin Brezilyalı teknik direktörü Zico'nun fenalık geçirdiğini de iddia eden gazete, Galatasaray teknik direktörü Eric Gerets'in "Bu resmen barbarlıktır" dediğini yazdı. Blick gazetesi, son zamanlarda Türkiye'de futbol sahalarında yaşanan olayların artık rayından çıktığını da ifade ederek, bu son olaylardan sonra Federasyon'un alacağı tavrın merak konusu olduğunu yazdı.

© Copyright 2007 Milliyet.

kadoku
23/05/2007, 15:53
Yok artık, tamam bu maçta yapılanlar çok abartılı oldu asla tasvip etmiyoruz ama bu İsviçreliler bize laf atıcaklarına bence önce kendi pisliklerini temizlesinler :sadomazo:Avrupanın ortasında medeni diye geçinen bu ülkenin taraftarları değilmiydi İsviçrede ki maçta Milli Takımımıza ve İstiklal Marşımızı yuhalayan ve maçta futbolcularımıza her türlü pisliği yapan bence onlar önce kendi yaptıklarını temizlesinler ondan sonra konuşsunlar.

ufukbzk84
24/05/2007, 09:45
arkadaşlar bence biz kendi kendimizi yakıyoruz dün şampiyonlar ligi final maçında dallamanın biri sahaya indi garip garip hareketler yapmış "yapmış diyorum çünkü yunan yönetmen olayı hiç göstermedi" bizde nası oluyo bu ülkenin ulusal gazeteleri çoğu şeyide abartıp "yayınlayamamazlık yapamazdık diye güya doğru dürüst basınımız varya öle başlıklar atarak her şeyi ince ayrıntısına kadar gösterdi kendi kendimizi ele veriyoruz" bunun etikle filan alakası yok sen ülkene milletine zarar vericek herşeyden kaçınmalısın hatta mücadele etmelisin ama bizim basın ülkemizi gambazlıyo uefaya... ne denilebirliki...isviçrede olan olayları kim gördüki doğru düzgün... bizim basın havaalanındaki olaylardan başlayarak her şeyi dünya basınına gambazladı ama normal bi ülkenin basını yabancı yandaşları olursa böle olur.... tıpki kurtuluş savaşı başllamadan önce bu ülkeyi satanlar gibi ing. fransızlara...benm için bi fark yok...

jeoenis
24/05/2007, 11:13
bir galatasaraylı olarak utanıyorum.

@ufukbzk84 aynen sana katılıyorum. türkiye yunanistan maçındaki olayları televizyona çok az yansıttılar. bizde bu basın olduğu sürece düşmana ihtiyacımız yok.