PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Teyp Soketi Sayısı

gurhany
18/07/2011, 10:28
merhaba arkadaşlar,

uzun süredir aux girişi olmayan evom için usbden müzik konusunu çözmeye çalışıyorum. ama herzamanki gibi türkiyedeki fahiş fiyatları görünce canım sıkıldı. bende karar verdim, daha önce forumda bahsi geçen, teyplerimizin cd changer çıkışına bağlanan, cd1 cd2 cd3 diye klasörler oluşturularak, her klasörde maksimum 99 şarkı tutabilen cihazdan almaya. sordum 150 lira gibi fiyat verdiler. bende bu cihazın çindeki üreticisini buldum. dün gece saatlerinden itibaren onunla yazışmaya başladım. satıcı olmadığımı, iyi bir fiyat verirse belki birkaç arkadaşımla birlikte kendi kullanımım için bu cihazdan alabileceğmi söyledim. kabul etti ancak araca uyumluluğunu teyit etmek için, teybin arkasaındaki cd changer girişinin kaç pin olduğunu öğrenmesi gerektiğini söyledi. kaç pin olduğunu ben de bilmiyorum. ustalarıma bir sorayım dedim. siz biliyor musunuz?

1ocak2011
18/07/2011, 10:33
Pin girişini bilmiyorum ama, fiyatı neyse bende talibim, buradan ucuz olacağı kesindir.

gurhany
18/07/2011, 10:38
bir yandan da almanyada blaupunkt usb girişli bluetooth adapter cihazını kovalıyorum. dün almanya ebay de 43 € dan satıldı. tl olarak 100 lira etmiyor. o satıcıyı da buldum. 5-10 tane alırsam kaçtan verirsin diye pazarlık ediyorum. ama yanlış cihaz almamak için pin sayısını öğrenebilmem gerekiyor.

OzzY
18/07/2011, 10:47
https://forum.grandepuntotr.com/57940-post1.html bu mesajda şema ve fotoğraflar var. yalnız fiatın sağı solu belli olmaz farklı bişey çıkabilir. birde engin abinin(Genius) blaukpuntun montaj konusu olması lazım forumda.

gurhany
18/07/2011, 10:52
https://forum.grandepuntotr.com/57940-post1.html bu mesajda şema ve fotoğraflar var. yalnız fiatın sağı solu belli olmaz farklı bişey çıkabilir. birde engin abinin(Genius) blaukpuntun montaj konusu olması lazım forumda.

Ozan Bey ben zaten bu mesajları okuyup şemaları inceledim, fakat cahillik işte yine çok net bir fikir oluşmadı kafamda. Mesajlarda atıyorum 3 pin gibi net bir bilgi yok. bıçakla kesip sarıya uydurmak gerekiyor tamam ama bu sarı soket kaç pin :) her delik bir pin midir? her sıra delik mi pin kabul edilir. yani benim teknik bilgim o kadar kötü işte. o yüzden size sorayım demiştim.

OzzY
18/07/2011, 11:14
resimlerde ve şemada 9 pin.