PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KGS mi OGS mi?

askin
15/07/2011, 23:41
iyi akşamlar. kısmetse haftaya yaklaşık 2000-2500 km lik bir yola çıkıcam. boğaz köprüsünü ve otobanı kullanıcam. ve döndüğümde de seneye yaza kadar bir daha işim olmayacak... acaba kgs mi almak daha mantıklı yoksa ogs mi almak daha mantıklı?

StrawBeeRy
15/07/2011, 23:43
abi istanbula girdiğinde herhangi bir shelle gir shell kgs iste 2 lira kart parası içinede 20 lira at rahat rahat kullanırsın.dönüştede kastamonuda shell kartı olarak kullanırsın

sezerism
15/07/2011, 23:44
Kardeş ben bugün ogs aldım daha cama yapıştırmadım . Durmaya hiç uğraşma . ogs al saygılar.

StrawBeeRy
15/07/2011, 23:46
tabi istanbul trafiğine alışık olmadığınız için kgs okutmak zor geliyordur :D

diesel32
15/07/2011, 23:52
kgs almayın... ben geçen kırklareline gittim paralı yoldan... mahmut bey gişelerden okuttum kartı geçtim... otobandan çıkış için gişelere bi geldim kart okumuyo... mecbur geçtik kaçak ogs tarafından... sonra dönüşte tekrar denedim paralı yol girişinde gişelerde yine okumadı durduk yere bozuldu gitti kart...
çektiğim sıkıntı kar kaldı gittim ogs aldım kafam rahat hemde dur, cam aç falan yok... bas geç...

askin
15/07/2011, 23:54
Kardeş ben bugün ogs aldım daha cama yapıştırmadım . Durmaya hiç uğraşma . ogs al saygılar.
bende kısmetse çanakkaleye gelicem... nerden aldınız ogs yi.
iş bankasınınki gayet iyi diyorlardı..

sezerism
15/07/2011, 23:58
Oğuz kardeşim ben ziraatten aldım İş bankasına hiç yaklaşma saygılar.

StrawBeeRy
15/07/2011, 23:59
kgs almayın... ben geçen kırklareline gittim paralı yoldan... mahmut bey gişelerden okuttum kartı geçtim... otobandan çıkış için gişelere bi geldim kart okumuyo... mecbur geçtik kaçak ogs tarafından... sonra dönüşte tekrar denedim paralı yol girişinde gişelerde yine okumadı durduk yere bozuldu gitti kart...
çektiğim sıkıntı kar kaldı gittim ogs aldım kafam rahat hemde dur, cam aç falan yok... bas geç...
valla bende 5-6 tane var hiçbirindede sorun yok ayrıca babamın arabadada 3-4 tane var onlarda çalışıyor hiçbir sorun yok.kartı onun gözü var oraya okutucaksınız aşağıya meğilli kısımdan okumuyor üstte tutucaksınız

Marker
16/07/2011, 00:02
3 4 yildir kgs kullaniyorum henuz bir sorunla karsilasmadim.

ZAK1980
16/07/2011, 00:02
Arkdasım ayda yılda bır kullanacaksın bu cıhazı anladıgım kadarı ıle ogs cıhazları ucretlıymıs ayda yılda bır kullanacaksın bırde cıhaza ucret odemek mantıksız bence,bunun yerıne bankaların vısa-mastercard kredı kartları var ve bu kartlar KGS olarak kullanılabılıyor benım banka gonderdı kartı kredı kartı olarak markette kullanıyorum nasip olmadı kgs den gecmek ama elımın altında duruyor ve kart yıllık ucretıde yok .Senın yerınde olsam shelden kart alırım yada bank asyadan kredı kartı alıp kgs özellıgını aktıf hale getırtırım bosuna cıhaza para verme .Bu arada cıhaz ucretını yazan bır yazı buldum bılgıne

OGS (ELEKTRONİK GEÇİŞ SİSTEMİ) Başvuru ÜCRETLERİ Elektronik Etiket (40 $) karşılığı YTL, 32 YTL kontür bedeli kurye bedeli dahil 110 YTL ödeyerek OGS cihazınıza sahip olabilirsiniz. AVANTAJLARINIZ; OGS gişelerinden geçişlerde % 20 indirim(Örneğin;Boğaziçi köprü gişelerinde 3,75YTL ödemek yerine 3,00YTL)Beklemeden geçiş üstünlüğü yakıttan ve zamandan tasarruf, Kredi kartınızdan istediğiniz oranda otomatik geçiş kontörü kullanabilirsiniz.Satış tarihinden itibaren 36 ay (3 yıl) garanti kapsamındadır.

sezerism
16/07/2011, 00:03
8Cbende kısmetse çanakkaleye gelicem... nerden aldınız ogs yi.

HAyırdır çanakkale ye gezmek için mi akaraba ziyareti için mi geleceksiniz? Lapsekiden geçerken bana uğrarsanız size bir öğlen yemeyi ısmarlarım . İlçe Tarım.

diesel32
16/07/2011, 00:07
valla bende 5-6 tane var hiçbirindede sorun yok ayrıca babamın arabadada 3-4 tane var onlarda çalışıyor hiçbir sorun yok.kartı onun gözü var oraya okutucaksınız aşağıya meğilli kısımdan okumuyor üstte tutucaksınız

bizimkisi 2006 senesinden kalma bi kgs idi... ilk defa kullanmadım zaten... daha önce clio symbol aracımız varken onunla baya uzun yol tecrübem oldu gişelerde falan geçmişliğim var... ama işte insan soğudu mu bi kere bi daha yaklaşmak istemiyo...

ben iş bankasından aldım 40 lira verdim... otomatik ödeme ile 30 lira yüklettim...

StrawBeeRy
16/07/2011, 00:12
manyetiği bozulmuş olabilir.shelle uğrayıp 2 liraya yenisini alabilirdiniz :)

Arif231
16/07/2011, 00:53
Garanti bankası 60 TL istiyor OGS'ye mecburen tüm hesaplarım ve kredi kartlarımda orada olduğu için başvurmaya çalışıyorum 2 haftadır internet şubesinden başvuru almıyorlar. Geçici olarak cevap veremiyoruz diyorlar. Şubeye gidiyorum şubede vermiyor, anlamadım gitti parasıyla alalım diyoruz 15 gündür Garanti bankası başvuru bile kabul etmiyor anlamadım gitti.

OzzY
16/07/2011, 01:10
en son iş bankasında aylık harcama sözü vererek cihaz bedava alınıyodu böyle bi kampanyadan yararlanabiliyosanız ogs alın bulunsun yoksa kgs daha mantıklı. ben ogsyi aldıktan yaklaşık 1 sene sonra kullandım ilk kez :D

Luc
16/07/2011, 09:55
Nerde olursan ol kgs ile ugrasmaya degmez. Sira beklemek bir yana, birde gelip senden kart isteyenler,yolu tikayanlar, ogs seridinden kgs seridine gecmeye calisanlar falan.
Hic gerek yok..
30 lira icin o riske girmem.

Mentor
16/07/2011, 10:18
ogs daha ıyıdır hıc durmadan yola devam edersın ben ıs bankasından aldım hıcbır sorunla karsılasmadım ogs ıle kgs arasında gecıslerde ucret farklı var ogs daha uygun fıyata gecıyor gıseden

jrgakbulut
16/07/2011, 12:04
bence ikisinide al doldur usta:) nolur nolmaz :):) fazla mal goz çıkarmaz :)

macsea
16/07/2011, 14:44
bence kgs daha mantıklı sürekli kullanmayanlar için,
işbanktan aldım, 20 tl lik yükleme talimatı verdim, koydum ruhsatın içine herşey tamam, gişelerde dursam nolur, biraz dinlenmiş olurum:)

fatihhhh
18/07/2011, 12:24
iş banakası kredi kartından 1 yıl boyunca ayda 400 tl harcamayı taahhüt edersen, OGs yi bedava veriyorlar.
elazığda ikamet ediyorum.
yakınımda otoyol yada köprü yok.
sadece istanbulda 2 haftalık tatil için bile olsa OGS aldım ve de çok memnun kaldım
KGS için; otoyolda gişelerde kuyruk bekle, camı aç okut, kalk çok ama çok zahmetli imiş.
OGS yi tavsiye ederim.

StrawBeeRy
18/07/2011, 12:43
iş banakası kredi kartından 1 yıl boyunca ayda 400 tl harcamayı taahhüt edersen, OGs yi bedava veriyorlar.
elazığda ikamet ediyorum.
yakınımda otoyol yada köprü yok.
sadece istanbulda 2 haftalık tatil için bile olsa OGS aldım ve de çok memnun kaldım
KGS için; otoyolda gişelerde kuyruk bekle, camı aç okut, kalk çok ama çok zahmetli imiş.
OGS yi tavsiye ederim.
:D:D işte bu dediğim olay trafiğe alışık olmadığınız için size zor geliyordur istanbulda yaşayanlar trafikte sürekli dur kalk yaptıkları için kgs felan etkilemiyor :)

Moosty
18/07/2011, 15:19
Shell KGS.

2 lira kart parası var. İçine 5 lira bile yüklenebiliyor. Yılda bir kere kullanacağınız için OGS almaya değmez. Sık kullanılmayan şeyler kolay kayboluyor, onu da düşünün.

Ancak Shell KGS bütün Shell istasyonlarında yok, listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.turkiyeshell.com/smart/kgs_istasyonlistesi_mayis2011_2.pdf

Benzer bir ihtiyaç bende de olmuştu, Yapı Kredi Bankasında OGS yok . İş Bankasına sordum, Eskişehirde yoktu, ihtiyaç olursa 1 haftada getiriyorlardı.

Bu yüzden Shell KGS aldım, geçen yıldan beri iki defa kullandım bir problem çıkmadı.

egzo-evo
18/07/2011, 15:54
garanti bankasının internet bankacılığını kullanıyoruz. paralı geçişleri çok yoğun kullanmayacağımızdan tercihimiz kredili kgs oldu.

internet üzerinden talaepte bulunduk. 1 hafta içinde elimize geçti. 1 tl kart ücreti alındı. 20 tl ilk yükleme tercihini seçtim. 20 tl nin altına her düşüşünde 10 tl otomatik yükleme yapıyor ve kredi kartına harcama olarak yansıtıyor. dolayısıyla nakit kgs de kartın içinde para vardı yoktu takibi ortadan kalkıyor.

internet bankacılığı üzerinden ayrıca mail adresimize gelen ekstreden ne kadar kredi yüklenmiş, ne zaman nerden ne kadara geçilmiş hepsini detaylı olarak görebiliyorum. ben memnunum. alacaksanız nakit değil kredili kgs kartı alın.

okaya
18/07/2011, 18:25
Ben KGS kullanıyorum memnunum bir sorun yok KGS nin bir avantajı geç saatte veya hafta sonu yola çıkmanız gerekti KGS niz boş gidip bir shell istasyonundan doldurabiliyorsunuz.Ben opet müşteri hizmetlerine dileğimi söyledim sizde KGS çıkarın diye daha çok istasyonu var.bence KGS

Punto_Can
18/07/2011, 20:00
ben 2 yıldır iş bankasının ogs cihazını kullanıyorum. maaşları iş bankasından aldığımız için isteyene promosyon olarak ücretsiz vermişlerdi :) bende iş bankasının kredi kartına otomatik ödeme talimatı verdim, 20 liranın altına düşünce otomatik 20 lira yüklüyor.

her haftasonu antep-urfa yaptığım için sık sık lazım oluyor ve kgs gişelerinde çok sıra oluyor, hızımı düşürmeden aynen devam ediyorum... :)

askin
18/07/2011, 23:43
8Cbende kısmetse çanakkaleye gelicem... nerden aldınız ogs yi.

HAyırdır çanakkale ye gezmek için mi akaraba ziyareti için mi geleceksiniz? Lapsekiden geçerken bana uğrarsanız size bir öğlen yemeyi ısmarlarım . İlçe Tarım.

geliboluluyum hemşerim.ailecek gidicez. güzel teklifin için teşekkürler.. ancak karşıya geçmicem. malum bursa tarafında yol çalışması varmış, otobandan istanbul üzeri gidip gelicem..

askin
18/07/2011, 23:45
en son iş bankasında aylık harcama sözü vererek cihaz bedava alınıyodu böyle bi kampanyadan yararlanabiliyosanız ogs alın bulunsun yoksa kgs daha mantıklı. ben ogsyi aldıktan yaklaşık 1 sene sonra kullandım ilk kez :D
aynen öyle yapmayı düşünüyorum.. ayda 400 tl maximum kart kullanımınız varsa ücretsiz veriyorlar..

burhankutlu
19/07/2011, 00:49
ikisininde canı cehenneme tabiri yerindeyse kgs almıştım otobana gireceğim baktım evde unutmuşum gittim adam demez mi yeni verelim ama sistem yok yükleme yapamıyoruz ayrıyeten kartta yok elimizde geride gidemiyorum dedim ne yapacağım burda kalacakmıyım. 10 dakika bekledim saolsun ordaki arkadaşlardan biri emanet verdi dönerken vermek şartıyla öyle geçtim.