PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evo multiair lpg

diesel32
15/07/2011, 22:35
merhabalar... forumda aradım bi konu bulabildim bununla ilgili fakat tam detaylı bilgi sahibi olamadım... bu yüzden açma gereği duydum...

aracım şuan 2600 km'de ve ayda bin kilometreyi geçmem dedim ama ayda 2000 km yaptım... insan doyamıyomuş aracına :D yaşasın skydome :wub00000:

gelelim soruma ben ş.içinde 6,5-7 lt civarı yakıyorum... şimdi lpg'ye geçersem bu tüketim yaklaşık kaç litre olur? yüzdesel olarak kaç artıyor tüketim?

aracımda start-stopta var ve sanırım brc'nin H11 modeli uygun? multiar'lara bu istem takılır mı? bunu istanbul avrupa yakasında hangi servis yada bayide takılmasını önerirsiniz?

son soru olarakta tüm lpg kullananlara soruyorum... yol bilgisayarından anlık ve ortalama tüketim değerleri lpg'de tutarlı çalışıyor mu?

sezerism
15/07/2011, 23:00
Merhaba bu multiaıralar kullanım da 4,8 ile 5,0 yakıyor normal şartlarda lpg 'ye ne gerek arkadaşım .

diesel32
15/07/2011, 23:09
Merhaba bu multiaıralar kullanım da 4,8 ile 5,0 yakıyor normal şartlarda lpg 'ye ne gerek arkadaşım .

çanakkale'de o kadar yakıyor olabilir ama istanbulda bu değerlerde yakıyor malesef...

1200 km sıfırlamadan kullandım 6 litreydi ortalamam ama çok yoğun trafikte değildim...
bilmiyorum kararsız kaldım özellikle şu son zamlar yıldırdı insanı...

diesel32
15/07/2011, 23:15
bu arada ismail bey jantlarınız çok güzel duruyor... detaylı bir fotoğrafı var mı?

sezerism
15/07/2011, 23:30
Serhat bey abi kusura bakma fotoğraf yüklemesini bir türlü yapamıyorum .Yoksa bayağı bir resim var elimde bakalım resim yüklemesini ne zaman öğrenirim . Bu akaşam Lapseki- Çanakkale arası ve şehir içi çanakkale inan ki 4,9 dolaştı . Asfalta çıkınca bastım 5,5 şu an ekranda yazıyor. Artık benim arabam ın motoru açıldı.

diesel32
15/07/2011, 23:41
Serhat bey abi kusura bakma fotoğraf yüklemesini bir türlü yapamıyorum .Yoksa bayağı bir resim var elimde bakalım resim yüklemesini ne zaman öğrenirim .

Fast Upload picture, share over internet | image upload | free image hosting (https://www.hizliresim.com/)

bu siteye girip ordan ''dosya seç'' butonuna tıklayın. fotoyu seçin tamam diyince fotoğrafı yüklemeye başlar. yükledikten sonra bir tane link çıkar onu buraya kopyalayıp yapıştırın.
orjinal fiat jantımı nerden kaça aldınız? yakıt performans nasıl? araçlarımız aynı merak ettim :)

diesel32
15/07/2011, 23:43
Serhat bey abi kusura bakma fotoğraf yüklemesini bir türlü yapamıyorum .Yoksa bayağı bir resim var elimde bakalım resim yüklemesini ne zaman öğrenirim . Bu akaşam Lapseki- Çanakkale arası ve şehir içi çanakkale inan ki 4,9 dolaştı . Asfalta çıkınca bastım 5,5 şu an ekranda yazıyor. Artık benim arabam ın motoru açıldı.

motor açıldı derken? kaç binde aracınız? sizinde ilk aldığınızdaki değerler kaçtı acaba? moral bozuluyo 26-28 kuruş yakmak doya doya gezemiyosun...

sezerism
15/07/2011, 23:54
SERHAT kardeşim evet araçın orjınal janatları araçala beraber geldi .opsiyon eklerken satış temsilcisi arkadaş bana İtalyada iskelede spk kitli, asis kitli ,17 jantlı, s@s araç var istersen hemen onu işaretleyelim dedi söyledi bende kabul ettim 17 janatları böyle kıyak durduğunu yada duracağını bilmiyordum iyiki almışım .Otabanda muazzam performans gösteriyor araç birde tekelekle kalın yol tutuşda güzel .Deyme keyfime .saygılar Benim araçım 32 bin km de İlk zamanlarda araç yeni iken 35 krş yakıyordu daha sonra yazılım yünlendi hem az yaktı hemde performnaslı oldu .

diesel32
15/07/2011, 23:57
SERHAT kardeşim evet araçın orjınal janatları araçala beraber geldi .opsiyon eklerken satış temsilcisi arkadaş bana İtalyada iskelede spk kitli, asis kitli ,17 jantlı, s@s araç var istersen hemen onu işaretleyelim dedi söyledi (s@s araç var istersen hemen onu işaretleyelim dedi söyledi) bende kabul ettim 17 janatları böyle kıyak durduğunu yada duracağını bilmiyordum iyiki almışım .Otabanda muazzam performans gösteriyor araç birde tekelekle kalın yol tutuşda güzel .Deyme keyfime .saygılar Benim araçım 32 bin km de

peki yanak kalınlığı kaç? bu jantlarda balon yapma korkusu kötü sanırım...

ne zaman açılır benim motor acaba? 5.5'lara düşerse yakıt hayatta geçmem lpg falan :D yazılım yükleme falan fiat kendisi mi yaptı bakımlarda falan? acaba benimkine de yaparlar mı?

sezerism
16/07/2011, 00:15
peki yanak kalınlığı kaç? bu jantlarda balon yapma korkusu kötü sanırım...

ne zaman açılır benim motor acaba? 5.5'lara düşerse yakıt hayatta geçmem lpg falan :D yazılım yükleme falan fiat kendisi mi yaptı bakımlarda falan? acaba benimkine de yaparlar mı?

435 koduyla satın aldım .Bunlarla pek çukura girme
Motorunu 5000 km sonra viteslerini 3000- 4000 devirlerinde periyodlerında vites değiştir bazı zamanlar 20 bin bakım geçtimi zaten motorun açılmış olur bence
Yazılım yüklemesini fiat kendisi yaptı ücretsiz .Kanpanyadan.

NyhatShu
16/07/2011, 06:06

siz kaçla gidiosunuz 6. vites 50'yle mi ? anlam veremedim bende Benzinde 8litreye düşmüyordu. 8*4.30= 340 krş falan yakıyor şehir içinde sadece... tabi bu 8 en normali aracım 12bindeydi tüp taktırdıktan sora fakat tüpte 25 kuruşa kadar düştü 10 kuruş için bence değer. aracın motor aksamının garantiden cıkmasını göze alıyosanız... my10 diye bişey taktılar start stop'a uyumlu diolar ama benimkine uyduramadılar. suanda aracım 20binde. 8000 km'de programlama dısında problem yasamadım. saygılar

diesel32
16/07/2011, 10:27
siz kaçla gidiosunuz 6. vites 50'yle mi ? anlam veremedim bende Benzinde 8litreye düşmüyordu. 8*4.30= 340 krş falan yakıyor şehir içinde sadece... tabi bu 8 en normali aracım 12bindeydi tüp taktırdıktan sora fakat tüpte 25 kuruşa kadar düştü 10 kuruş için bence değer. aracın motor aksamının garantiden cıkmasını göze alıyosanız... my10 diye bişey taktılar start stop'a uyumlu diolar ama benimkine uyduramadılar. suanda aracım 20binde. 8000 km'de programlama dısında problem yasamadım. saygılar

sizin değerlerde fazla geldi... çok spor mu kullanıyorsunuz... ben 3bin deviri geçememeye çalışıyorum pek 6.5-7 yakıyo ş.içi... gördüğüm maksimum değer 7.7 diyebilirim hatta...
yol bilgisayarı lpg'deyken yakıt tüketimini gösteriyor mu? lpg ye geçişte ortalama yakıtınız litre olarak kaç oldu acaba?

sezerism
17/07/2011, 00:38
ARAKADAŞLAR ARAÇIM HERZMAN 5,0 YAKMIYOR . BEN ŞUNU SÖYLEMEK İSTEDİM MULTİAIR MOTORLAR NORMAL KULLANIMDA (HEYCANLANMADAN )GAYET AZ YAKIT HARCIYORLAR.aRAÇ 2000 İLE 2500 DEVİR ARASI KULLANIMDA 80-90-100 KM HIZLARDA YAZDIĞIM DEĞERLERİ GÖSTERİYOR .

Du Hast
17/07/2011, 03:37
sizin değerlerde fazla geldi... çok spor mu kullanıyorsunuz... ben 3bin deviri geçememeye çalışıyorum pek 6.5-7 yakıyo ş.içi... gördüğüm maksimum değer 7.7 diyebilirim hatta...
yol bilgisayarı lpg'deyken yakıt tüketimini gösteriyor mu? lpg ye geçişte ortalama yakıtınız litre olarak kaç oldu acaba?
6.5 - 7 falan yakıyorsa gayet iyi sayılır
ayda 2000 km yapsanız yılda 24 bin hadi 25 diyelim

25 bin km de toplam 1750 Lt gibi yakıt harcarsınız. lt si 4.50 den 7800 Tl gibi rakam ödersiniz 1 yılda.
lpg taktırırsanız da km de 250 falan yaksanız yılda 6250 Tl rakam ödersiniz. e tabi bunun benzinide olacak. 500 tl de benzine gitse 6750 yapar. aradaki fark 1000 TL. iyi bir sistem taktırsanız 2000 Tl ye 2 yılda kendini amorti eder, motor garantiden çıkar bir parça arıza yapsa 2 yıl içinde tüm karı götürür falan fıstık işte.
satıp dizel alın en temizi :D