PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bi el atın lütfen

stamariacos
14/07/2011, 00:30
slm arkadaşlar.
engin tecrübelerinize güvenerek 2 soru sormak isterim.
1:aracım lpg li. lpg de kullandığım zaman titriyor gaz yemiyor kısa süreli.gaz ayarı yaptırdım hava filtresini değiştirdim gaz filtresini değiştirdim bujilere baktım ama sonuç yine aynı.bu sorunlar yağ,yağ fitresi ve hava filtresi değişiminden sonra başlaadı.bujilere baktırdım bişi yok.kabloda yada ateşleme bobininde olabilir dedi tamirci.
2:ilk defa bugün araca bindim kontağı çevirdim araç çalışıyor ama konsol ışıkları yanıyor ama araç çalışıyor sinyal vs. çalışmıyordu.
sonuç olarak tamircim lpg ustası aynı tarzda arızalı bir araç varmış kontaktanmış sorun titreme vs.elektronik olduğu için sistem bundan dolayı olabilir dedi tamircim

Marker
14/07/2011, 00:35
slm arkadaşlar.
engin tecrübelerinize güvenerek 2 soru sormak isterim.
1:aracım lpg li. lpg de kullandığım zaman titriyor gaz yemiyor kısa süreli.gaz ayarı yaptırdım hava filtresini değiştirdim gaz filtresini değiştirdim bujilere baktım ama sonuç yine aynı.bu sorunlar yağ,yağ fitresi ve hava filtresi değişiminden sonra başlaadı.bujilere baktırdım bişi yok.kabloda yada ateşleme bobininde olabilir dedi tamirci.
2:ilk defa bugün araca bindim kontağı çevirdim araç çalışıyor ama konsol ışıkları yanıyor ama araç çalışıyor sinyal vs. çalışmıyordu.
sonuç olarak tamircim lpg ustası aynı tarzda arızalı bir araç varmış kontaktanmış sorun titreme vs.elektronik olduğu için sistem bundan dolayı olabilir dedi tamircim

GP kullanirken kadranlarin calismama olayi ( arac calisiyor ama devir hararet yakit hicbirisi kimildamiyordu) 1 kez benimde basima gelmisti kutup basligini sokup biraz bekledikten sonra duzelmisti.

stamariacos
14/07/2011, 00:37
bende son olarak kaputu açacaktımki son defa denedim sorun gitti.ama yine olmadan yapıcam akü bakımını.

evo_dynmc
15/07/2011, 10:01
kutup başlarını sökerken ilk önce eksi'yi sökmek gerekiyor değil mi? takarken de eksi'yi artı'dan sonra takmak gerekiyor?

GP COSKUN
15/07/2011, 12:53
ismail lpg ayarını yeni filtreyi taktıkta sonra yaptır
eski filtreyle ayar yapıp filtredeğiştirdiğinde lpg ayarı yine bozuluyor
elektrik sorunu bir kez yaptıysa bazen olabiliyor

phantomlord
16/07/2011, 00:08
kutup başlarını sökerken ilk önce eksi'yi sökmek gerekiyor değil mi? takarken de eksi'yi artı'dan sonra takmak gerekiyor?

sadece + yı söküp beklemen yeterli..

belli bir sıra oldugunu sanmıyorum kutup başlarını kısa devre yapma sorun olmaz:)

evo_dynmc
16/07/2011, 17:02
sadece + yı söküp beklemen yeterli..

belli bir sıra oldugunu sanmıyorum kutup başlarını kısa devre yapma sorun olmaz:)

kitapçıkta bir şeyler yazıyordu ama unuttum inşallah gerek olmaz :)

gousto
16/07/2011, 17:24
benim puntodan önce fabrika çıkışlı lpgli sienam vardı..gaz yememe ve titreme gibi sorunlar baş göstiyordu..öncelikle size tavsiyem öyle rast gele bi lpg ustasına gitmeyin..lps kitiniz hangi marka ise o markasının servis noktalarını tercih edin...ben benzer sorunları yaşadığımda lpg sistemini yöneten beynin miadını doldurduğunu öğrenmiştim...umarım siz kalibrasyon sonucunda sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz...

stamariacos
16/07/2011, 21:12
sorunu hallettik.inanamadım ama sorun yağ da imiş.10x40 yağ koydurmuştum.ama 5x30 koyulması gerekiyormuş.elektrik sorununuda bir daha tekrarlamadı.şimdi tek sorun araç rolantideyken kendi kendine gaza basarmış sesi ve hissi veriyor hemde lpg de ve benzinde ayar gerekiyor sanırım.

GP COSKUN
16/07/2011, 21:36
yağ ile alakalı olması gibi bir şey söz konısu olmaz kim dediyse iyi sallamış hatta saçmalamış
kendi lendine gaz verip kesmesinin nedeni boğaz kelebeği ayroca temizlet sorun hallolur

ErdmG
17/07/2011, 13:49
aynı sorun benım 206dı da vardı. gaz gemiyordu kendı kendıne gaz veriridi.Hatta kac kez trafıgın ortasında araç istop etti güçlükle çalıştırmıştım. Ben ustaya sordugumda cok ince ayarlar var onlarıda bulmak baya zor demişti,bu araca tüp yaramıyor açıkcası böyle binmeye devam edin demişti bende sattım 2 ay önce.

kochuso
17/07/2011, 22:06
gaz enjektörleri hangi renk bakarmısın bi

stamariacos
17/07/2011, 22:34
boğaz kelebeği temizlettim.ama yarın yinr götürüp baktırmam gerekli.stop edip duruyor.

izoci
17/07/2011, 22:48
Çado bilir bunuda çağıralım :D

xnode
18/07/2011, 01:02
Arkadaş geçmiş olsun, boğaz kelebeği eğer içi açılarak temizlenecekse çok hassas bir alettir. Bunun temizliğinin konuyu bilen biri tarafından yapılması gerekiyor. Ayrıca; boğaz kelebeği temizlendikten sonra aracın yakıt/hava değerinin bilgisayar ile tekrar ayarlanması gerekiyor.

stamariacos
23/07/2011, 11:54
zannedersem sökerek temizlemişler.araç 2 kere makinaya bağlandı ayar yapıldı deniyor.ama sorun hala çözülmedi.stop etmiyordu önceden artık stop etmeyede başladı.

sorun lpg sisteminde de değil.benzinde de yapıyor.servise değilde sıradan bir motorcuya götürücem anlaşılan.

34ozkankurtuldu34
23/07/2011, 12:21
lpg sisteminde 2 adet filtre var bir tanesi 10.000 de bir degişiyor digeri 20.000 de degişiyor senin filtrelerden birini degiştirmemişlerdir muhtemelen onuda degiştir sorun klmıyacaktır 2007 den beri lpg kullanıyorum hiç sıkıntı yaşamadım ustanı degiştir lpg ile ilgili belliki işi bilmiyor. birde heryerden lpg alınmaz ucuza kaçmamalı ve shell tercih et derim...

krm1983
23/07/2011, 14:30
Zaten bizim önerilen yağ da 5-30 değil 5-40

xnode
23/07/2011, 17:09
Eğer sorunu benzinde de yapıyorsa muhtemelen boğaz kelebeği veya debimetre (Followmeter) sorunudur..

stamariacos
25/07/2011, 21:45
lpg filtresini daha 10000 olmadan 6000 küsürde değiştirdim neolur ne olmaz diye sonuç yine aynıydı.hafta sonu tekrar makinaya bağlatıcam inşallah olur.

stamariacos
26/07/2011, 22:40
bugün kırmakoto ya gittim makinaya bağlatıcaktım nasıl oluyorsa bu araçlara ( 2006 grandepunto 1.4 fire active ) takılan swic arızalıymış.başka yerden baktırıcaz artık.