PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik yanagı

ZAK1980
12/07/2011, 19:15
Arkadaslar arka sağ latıgımın yanagında bıraz yırtılma var 5 aydır sorun yok sehır ıcı trafıkteyım fakat tatıle gıder ıken bu deformasyon lastık yarılmasına sebeb olurmu.Resımlere bakarak yorumlarınızı rıca edıyorum.Stepne ıle degıstırsemmı acaba

Birkan61
12/07/2011, 19:17
Ben o şekilde ve daha büyük yarığı + bitik olan lastiklerle 1400 küsür kilometre yol yaptım, sıkıntı yaratmadı :)

İmkân varsa değiştirmek en güzel tabiki.

ZAK1980
12/07/2011, 19:23
Ben o şekilde ve daha büyük yarığı + bitik olan lastiklerle 1400 küsür kilometre yol yaptım, sıkıntı yaratmadı :)

İmkân varsa değiştirmek en güzel tabiki.
stepne ıle yer degıstırem dıyorum stepne sıfır cunkı.Benım tek korkum su tatıle gıderıken malım basıyoruz gaza 170-180 nı buluyor hız bu hızda tehlıke yaratırmı tek kuskum bu yanı yandan patlarmı yarılırmı lastık yoksa dıger kısımlar saglam

StrawBeeRy
12/07/2011, 19:51
sıcağın etkisiyle herşey olabilir abi Allah korusun.şimdiden önlemini al stepneyi tak temiz temiz çık tatiline

Birkan61
12/07/2011, 19:55
stepne ıle yer degıstırem dıyorum stepne sıfır cunkı.Benım tek korkum su tatıle gıderıken malım basıyoruz gaza 170-180 nı buluyor hız bu hızda tehlıke yaratırmı tek kuskum bu yanı yandan patlarmı yarılırmı lastık yoksa dıger kısımlar saglam

Valla bahsettiğim lastikler ile İstanbul'dan Geredeye kadar otobanda 150'nin altına inmedim desem yalan olmaz, 160-170 arası gittim hep.

Gidiş geliş yollarda boştu müsait oldumu ordada basabildiğim kadar bastım acelemiz olduğundan.

11 saatte 1150 km yol yapıp Trabzona vardık :)

Sıkıntı olmadı, ama tabikide işinizi hayatınızı tehlikeye atmayın.

Patlar mı patlamaz mı yolda bilinmez yolun o anki durumuna bağlı, ama dediğim gibi ya yeni lastik alabiliyorsanız alın ya da stepneyle devam edin garantiye alın.

GP COSKUN
13/07/2011, 01:03
zeynel en akıllıca yol stepneyi takman bencede
lastiğin yanağındaki hasara foto ile bakıp yorum yapmak yanlış
o lastiğin sökülüp içten durumuna bakılması ve iç tarafa kesinlikle yanağı güçlendirmek için get koyulması lazım
,

ZAK1980
13/07/2011, 03:57
zeynel en akıllıca yol stepneyi takman bencede
lastiğin yanağındaki hasara foto ile bakıp yorum yapmak yanlış
o lastiğin sökülüp içten durumuna bakılması ve iç tarafa kesinlikle yanağı güçlendirmek için get koyulması lazım
,
Bende stepne olayı dıyorum abı tatıle cıkarken senın dedıgınıde yaptırayım get olaynı sagolasın

StrawBeeRy
13/07/2011, 11:02
lastik yanaklarına get veya yamalar pek sağlıklı olmuyor genelde yanaklardaki yarıklardan çöpe gidiyor lastikler.çünkü yanak sürekli esnek halinde olduğu için get içeriden ufacık oynasa lastiğin komple patlama riski var

mix
13/07/2011, 12:33
bizim araçta baş parmak kadar bi balon vardı 70 km hızda bir patladı bomba atıldı sandım o derece yani jant kapağı bile çıktı yol kenarına tarlaya uçtu nasıl sağa yanaştım bilmiyorum indim bi baktım ortada lastik diye bişy yok sadece jant kalmış lastik liğme liğme olmuş... odur budur çok korkarım yani riske atmaya gerek yok 1000km gidersin patlamaz 1001. km de patlayacağı tutar allah korusun