PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk uzunyol denemem ve yakıt tüketimi

ilbilge_11
11/07/2011, 23:33
slm arkadaşlar ilk defa strjt puntomla uzun yola çıktım ve yakıt performans konfor olarak aracımı gördüm

araçta 2 yetişkin bir yetişmekte olan 3 kişiydik bagaj tamamen dolu valizden çok 25kg şeker mermer 3 parça vb malzemelerde vardı yolculuk eskş (depoyu fulledim) elazığa oldu ve yolculuğun 3/2 si 110 130km hız arasında devam etti klima hiç kapanmadı ve yaklasık 780 km yol gittim

bana biraz fazla geldi yada benzin fiyatları mı fazla ne:hammer00:

nasıl sizce yakıtı

perfor gelince çok dik yokuşlar dışında memnun kaldım

konforu gayet güzel özellikle asr vs gibi güvenlik donanımlarının ne işe yaradığını gürün malatya arasında farketmeden süratle girdiğim iniş halindeki virajda anladım

ilbilge_11
13/07/2011, 07:53
kimsenin fikri yok sanırım eyvallah

comanchee
13/07/2011, 16:30
slm arkadaşlar ilk defa strjt puntomla uzun yola çıktım ve yakıt performans konfor olarak aracımı gördüm

araçta 2 yetişkin bir yetişmekte olan 3 kişiydik bagaj tamamen dolu valizden çok 25kg şeker mermer 3 parça vb malzemelerde vardı yolculuk eskş (depoyu fulledim) elazığa oldu ve yolculuğun 3/2 si 110 130km hız arasında devam etti klima hiç kapanmadı ve yaklasık 780 km yol gittim

bana biraz fazla geldi yada benzin fiyatları mı fazla ne:hammer00:

nasıl sizce yakıtı

perfor gelince çok dik yokuşlar dışında memnun kaldım

konforu gayet güzel özellikle asr vs gibi güvenlik donanımlarının ne işe yaradığını gürün malatya arasında farketmeden süratle girdiğim iniş halindeki virajda anladım

1 depo ile 750 km güzel değer ki starjetler 95hp ve fire motora göre tüketimi fazla.ben dualogic fire ile gaz denemesi yaptım gazın bittiği 1 etapda 70-80 km benzinle gittim ortalaması 19 kr gibi bir rakama denk geldi.35 lt gaz ile 430 km yaptım ortalama hızımda 130dan aşağı düşmedi yukarıda çıkmadım.beniznde ortalama tüketim 6,1 lt idi malatyaya vardığımda ki klima ful açıkdı 3 yetişkin ve 1 bebek ve bagajlarımızla.fire motorun rampa performası kötü dik rampalarda 50-60 kye kadar düştü.birde gürün malatya arası yol çalışmaları berbat müteahhit maalesef gerekli yol ve uyarı işaretlemeleri yapmamış.ayrıca 8-10 kmlik 3 veya 4 etabı 2.vitesle gitmek zorunda kaldım bozuk satıh nedeni ile

fraust
14/07/2011, 11:09
birde gürün malatya arası yol çalışmaları berbat müteahhit maalesef gerekli yol ve uyarı işaretlemeleri yapmamış.ayrıca 8-10 kmlik 3 veya 4 etabı 2.vitesle gitmek zorunda kaldım bozuk satıh nedeni ile

konu ile alakası yok ama;
yakında ben de gidecem malatyaya...
yollar hala bozuk demekki...
radar olayları var mı hala kayseri-darende ve diğer yerlerde?

bulentunal
18/07/2011, 01:44
780 km iyi rakam bence

ilbilge_11
18/07/2011, 11:41

yol yapım çalışması var doğru ama ben hiç radara denk gelmedim o bölgeyi akşam saateleri geçtim belki ondandır

comanchee
18/07/2011, 13:07

zaten kayseri pınarbaşından sonra yollar virajlı bazı kesimler hala tek gidiş tek geliş yani radar bile olsa sürate müsait değil aman dikkat gürün darende arası ve daranede akçadağ arasında küreciği geçene kadar kesim kesim yol çalışaması var.akçadağı geçince beylerderesine kadar yol güzel ondan sonra yeni yapılan viyadüğü geçiceksiniz güzel olmuş