PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinli Araca Chip Tuning Hk

gurhany
11/07/2011, 14:50
merhaba arkadaşlar,

sanırım 15 gündür bu konuyu araştırıp fikir sahibi olmaya çalışıyorum. konu ile ilgili çok fazla kanı var. en doğru fikre ulaşmaya çalışıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

aracım 1.4 77 hp benzinli atmosferik evo. aracın özellikle yokuş performansından hiç memnun değilim. 1500 km oldu. aceba zaman içerisinde açılır mı dedim ama artık ondan da ümidim kalmadı. anladığım kadarıyla bu tip bir motora yapılan chip uygulaması %7-10 arası güç artışı sağlıyor. bu da 77 beygirlik bir aracın yaklaşık 84 beygire çıkması gibi bir sonuç oluşturuyor. bu değerin gayet yeterli olduğunu söyleyen de var, yeterli olmayacağını söyleyende. forumda herkesin bildiği tanıdığı Cemal Bey'e de konuyu danıştım. hatta biraz fazla soru bile sordum ama sağolsun tüm sorularımı sıkılmadan yanıtladı. ancak kendisi de durumun beklentilerle alakalı olduğunu, benim istediğim sonucu alıp alamayacağımı bilemediğini söyledi. benim beklentim ise tabii ki 150 hp gibi yol alan bir araç değil. sadece özellikle düşük viteslerde daha seri olan, yokuş çıkarken zorlanmayan bir araç. 1.2 paliom vardı motor küçük diye sattım bunu aldım, o bile daha seriydi sanki :) benzer bir işlemin sonuçlarını gören, bana fikir verebilecek olan var mı diye size danışmak istedim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

gurhany
12/07/2011, 03:01
kimsenin fikri yok mu?

Du Hast
12/07/2011, 03:29
doğal emisli yani atmosferik motorlarda chip olayı bir işe yaramaz. en fazla 8 -10 beygir fazla alırsınız.
chipten fazla verim almanız için motorun turbolu olması gerekir.
değmez yani :)
yokuşlarda bir vites küçültüp gazlarsanız daha iyi tırmanır. sonuçta aldığınız araba ekonomi amaçlı motora sahip.

Luc
12/07/2011, 10:36
Eğer memnuniyetsizlik istenmiyorsa, 1.4 77HP araç kullanmak biraz pilotaja bakar ;)

rockforever
12/07/2011, 10:48
Eğer memnuniyetsizlik istenmiyorsa, 1.4 77HP araç kullanmak biraz pilotaja bakar ;)
+1 devirli kullanılır yokuşlar çıkılır vee çok yakılır...

clax22
12/07/2011, 11:31
bende bu konuyu cok dusundum ve hala kararsızım açık hava filtresi biraz rahatlatıyor arabayı aklınızda bulunsun yada satıp tjet almalı :)