PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon elektrik motoru arizasi

tari35
10/07/2011, 08:49
Arkadaslar arabayi alali 4ay oldu ekspertiz raporunda direksiyonda bir sorun yoktu izmirde servise baska arizasinda goturdugumde direksiyon tikirtisina normal dedi.simdi direksiyon iyice titrmeye falan basladi direksiyon elk.motoru arizalanmis degismesi gerekiyormus. Nasil bir ariza bu ucuza kapatamazmiyim 1800tl istiyorlar:-$

Honor COOPER
10/07/2011, 11:13
Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz.Kronik arıza olduğundan ücretsiz değişiyorlar biraz yorulursunuz sadece.alttan almayın ama.

tari35
10/07/2011, 12:18
Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz.Kronik arıza olduğundan ücretsiz değişiyorlar biraz yorulursunuz sadece.alttan almayın ama.

Konustum fabrika ile gorusmemiz gereliyor dedilet %30 falan karsilarlar dediler

ykaya1983
10/07/2011, 21:17
Konustum fabrika ile gorusmemiz gereliyor dedilet %30 falan karsilarlar dediler

Bence ücretsiz değişim için bastırın.Çünkü sitede biraz uğraşarak ücretsiz değiştiren arkadaşlar var.O arkadaşlarınkini nasıl değiştirdilerse sizinkini de değiştirmeleri gerek

GP COSKUN
10/07/2011, 22:26
tarık cıty bozulduğında titreme olmaması lazım
direksiyonda ağırlaşma ve direksiyonu boraktığonda sağa veya sola 15-20 derece kendi kendine dönme yapar
titreme olması akla balans veya jantlarda eğrilik tıkırtı ise tıkırtı burcunı getiriyor
sorunın cotyden olup olmadığını iyice öğrenmeden değişim yaptırma en az iki yere daha göster aracı bence

Ziyaretci046
11/07/2011, 10:59
bencede cityle ilgili emin değilsen yardımcı olurum bana uğra sana kesin söyleyeyim ne olup olmadığını boşuna paran gitmesin

tari35
12/07/2011, 10:04
direksiyonda ağırlaşma ve direksiyonu boraktığonda sağa veya sola 15-20 derece kendi kendine dönme yapar
titreme olması akla balans veya jantlarda eğrilik tıkırtı ise tıkırtı burcunı getiriyor
sorunın cotyden olup olmadığını iyice öğrenmeden değişim yaptırma en az iki yere daha göster aracı bence

Evet kendinden donme yapiyor ve tikir tikir sesler geliyor city ile ne alakasi var?cunku city calismiyorken yapiyor bu ayrica fabrikada. Cvp geldi 1800'in %50sini karsiliyorlar maniasadaki servisin cvpi bu???

blackhawk
12/07/2011, 10:19
%30 dan %50 ye çıkmış bence bastırın ücretsiz değiştireceklerdir. Ayrıca ın görmesinde bence fayda var. Punto'yu adeta yutmuş . Belki farklı bir sorun wardır.

seyrusefer
12/07/2011, 13:53
Arkadaşlar aynı sorun ben de de var city de iken 20 derecelik bir dönüş yapıyor ve en küçük bir çukura girsem direksiyondan rahatsız edici bir tıkırtı geliyor içim parçalanıyor ama ben de servise götürdüm 1800 tl ye yaparız dediler. Daha önce gp kullanmış bir tanıdık, sitede bu sorunlarla karşılaşıp yaptıranlar olduğunu, sizin de söylediğiniz gibi gp larda rutin bir fabrikasyon sorunu olduğunu söyledi. bunun için ilk yapmamız gereken nedir acaba servise mi gitmeliyim yoksa direkt müşteri hizmetlerini mi aramalıyım? Ha bir de direksiyonun seyahat halinde kilitlenebileceğini bile söyledi arkadaş!

tari35
12/07/2011, 14:06
Arkadaşlar aynı sorun ben de de var city de iken 20 derecelik bir dönüş yapıyor ve en küçük bir çukura girsem direksiyondan rahatsız edici bir tıkırtı geliyor içim parçalanıyor ama ben de servise götürdüm 1800 tl ye yaparız dediler. Daha önce gp kullanmış bir tanıdık, sitede bu sorunlarla karşılaşıp yaptıranlar olduğunu, sizin de söylediğiniz gibi gp larda rutin bir fabrikasyon sorunu olduğunu söyledi. bunun için ilk yapmamız gereken nedir acaba servise mi gitmeliyim yoksa direkt müşteri hizmetlerini mi aramalıyım? Ha bir de direksiyonun seyahat halinde kilitlenebileceğini bile söyledi arkadaş!

seninki cityde titriyor benimki city modda degilken titroyor city motoru ile ne lakasi var?

seyrusefer
12/07/2011, 14:14
Benimki her halukarda titriyor hangi modda olduğu önemli değil ama bir de bahsi geçen 20 derece olayı var o motordan oluyor. sen denedin mi her iki modda da ses geldiğini. Gelen tıkırtı sanki direksiyonun içinde iki çelik birbirine sertçe küçük küçük değiyormuş gibi mi? direksiyonla ilgili bazı sıkıntılarda direksiyon takımı komple değişiyor sadece motor değil o yüzden de fiyat yüksek çıkıyor belki de sadece motor 500 tl dir geri kalan da diğer masraflardır tabii bu bir yorum. Sonuç olarak bu yüzden motorla ilgisi vardır belki. Ha bir de city modda iken motor devrede, city modda değilken devre dışı diye birşey yok, motor her zaman devrede ama cityde sürücünün uyguladığı momente daha çok yardım ediyor o kadar!

ulkerhan
12/07/2011, 15:02
Yabancı kaynaklarda direksiyon motorunun nasıl tamir edilebileceği anlatılıyor. Ama tamir girişiminde bulunmadan önce, Sırasıyla AKÜ, Şarj Dinamosu ve direksiyon kalibrasyonu kontrol edilmeliymiş.

Daha sonra direksiyon milindeki servo motorun içinde iki adet küçük röle mevcut. İkiside değiştirilip, motordaki lehilmlerin hepsi yenilenip, kalibrasyon yapıldıktan sonra sorunsuz çalışıyormuş.

seyrusefer
13/07/2011, 13:52
Arkadaşlar aynı sorun ben de de var city de iken 20 derecelik bir dönüş yapıyor ve en küçük bir çukura girsem direksiyondan rahatsız edici bir tıkırtı geliyor içim parçalanıyor ama ben de servise götürdüm 1800 tl ye yaparız dediler. Daha önce gp kullanmış bir tanıdık, sitede bu sorunlarla karşılaşıp yaptıranlar olduğunu, sizin de söylediğiniz gibi gp larda rutin bir fabrikasyon sorunu olduğunu söyledi. bunun için ilk yapmamız gereken nedir acaba servise mi gitmeliyim yoksa direkt müşteri hizmetlerini mi aramalıyım? Ha bir de direksiyonun seyahat halinde kilitlenebileceğini bile söyledi arkadaş! yukarıdaki soruma cevap alamadım arkaaşlar!

gemlikli_55
13/07/2011, 21:02

coskın abi cityde arıza olması durumunda 15 20 derecelik acı olayı neder abi tam anlayamadım
ben amortısor takozunu değiştirdik ama olmadı benım ses de direksiyon pompasından geliyor dediler ses dahada artacak ozaman değiştirirsin dediler nasıl bu iş ses abi albea ve paliolarda genelde oluyor direksiyonu tam kırdığımızda vinlama sesi olurya benım arabada bu ses direksiyonda orta kısımlarda ve sol tarafa kırkarken oluyor sesin cıktığı tur bile aynı hep aynı

mustafa
10/08/2011, 23:42
Arkadaşlar benim bambaşka bir sorun çıktı bugün. Arabam ile giderken yavaşladım ve birden havalandırma deliğinden duman geldi. Sonra arabayı hemen durdurdum. Tekrar çalıştırdım. Ekran direksiyon motrunu kontrol edin şeklinde ingilizce bir uyarı verdi. City lambası yanıp yanıp söndü. Sonra hiçbirşey olmamışçasına devam ettim. Bu sorun neden kaynaklanmıştır ve tekrar nükseder mi?

WiSTaRiA
10/08/2011, 23:47
Ben iyiniyet garantisinden bugün değiştirttim city motorunu... Fiat merkez demişki %10 unu müşteriden alın diye servise 5 kuruş para vermem dedim serviste merkezle konuşmuş... Sorun yok yani şimdi... :D:D

gemlikli_55
11/08/2011, 00:25
ben %25b ödedim 400 tl fatura ile tüketici haklarına baş vurdum bakalım sonuç ne olacak cuma bir hafta olacak

WiSTaRiA
11/08/2011, 00:47
Bakalım yarın tekrar gidecem servise herhangi bir ücret istenecekmi? vermemeye kararlıyım bakalım ne olucak...

sonytech
11/08/2011, 02:06
Arkadaşlar bu city direksiyon arızası bir kere değiştirildikten sonra tekrar aynı arızayı yapıyor mu ? İkinci kez arıza yapanlar varmı ?

WiSTaRiA
11/08/2011, 02:12
Benim bugün ikinciye değişti işte... Yani kısaca yapıyor malesef...

hsk3654
11/08/2011, 23:40
Ben bugün görüştüm müşteri hizmetleri ile bana 2-3 gün içinde döneceklerini söylediler ama sakın alttan alma,tabiri caizse bol bol ağlayın... Büyük ihtimal benimki ücretsiz değişecek..

WiSTaRiA
12/08/2011, 00:38
Bugün işlemim bitti... %90 ı fiattan %ao u benden olmak üzere yeni city motorumu taktırdık... 168 TL ücret ödedim arkadaşlar... Bilginize...

tayfux
12/08/2011, 00:48
orçun hocam hayırlı uğurlu olsun iyi etmişsin..bu arada faturası varsa sitede yayınlar mısınız herkeze örnek olsun..

WiSTaRiA
12/08/2011, 00:49
Yarın scannerdan taratıp yayınlarım tabiki...

tayfux
12/08/2011, 00:55
Yarın scannerdan taratıp yayınlarım tabiki...
sağolasın orçun hocam sonunda elimizde bir fatura olacak..herkes değiştirdik değiştirdik diyorda ortada ne fatura var nede değiştiğine dair bir belge sonunda seninle birlikte elimizde belge de olacak..

WiSTaRiA
12/08/2011, 01:48
nedemek tayfun hocam... yarın eklerim...

albay_alpay
13/08/2011, 22:15
valla bende 860 tl lik fatura var hemen yayınlayabilirim gerekirse;%50 den fazlasını karşılamadılar şimdi de mahkemeye vermeyi düşünüyorum fiatı, bu resmen dangalaklık... niye kimine %50-60-70...100 anlamıyorum;iyi niyet garantisi de ne? biz kötü niyetli miyiz şimdi?

hsk3654
15/08/2011, 23:06
ben bugün aracımı servise bıraktım yarın city motor değişecek,büyük çabalarım sonucu %25 ödüyeceğim 80000 bakımını yaptırmıs olsaydım sayet belki onuda ödemiyecektim... Ama bunada şükür

tayfux
15/08/2011, 23:23
ben bugün aracımı servise bıraktım yarın city motor değişecek,büyük çabalarım sonucu %25 ödüyeceğim 80000 bakımını yaptırmıs olsaydım sayet belki onuda ödemiyecektim... Ama bunada şükür
halil hocam ödemeyin bakın orçun hocam çok azını ödedi onunla irtibata geçin isterseniz..

hsk3654
15/08/2011, 23:29
Galiba orcun beyin araç bakımları tam olsa gerek ama yine mucadelemi vericem ben...

gemlikli_55
16/08/2011, 08:40
orcun faturayı bekliyoruz.

drmvd
16/08/2011, 23:47
2007 grande punto dualogic city motoru 2011 yılnda garantiden degistirtdim.

fawori
17/08/2011, 01:31
eğer Fiat aklını başına toplayıp şu sorunları kabullenip düzeltse ürettiği arabaya sahip çıksa şu ülkede onun üstüne marka tanımayacak millet salak salak reklamlarla Fiat Legends - Driven By The Future (https://www.fiatlegends.com/#/home)
gibi paraları harcayıp marka imajı düzelttiğini zannederse daha çok müşteri kaybeder böyle sozrunlar yaşayan adam gider bir daha fiat alırmı hiç aldırmazda zarar kendilerine batacak olan onların imajı ve sermayesi. İyi bir imaj satın alınamayacak kadar değerli bir sermayedir.

albay_alpay
17/08/2011, 03:52
2007 grande punto dualogic city motoru 2011 yılnda garantiden degistirtdim.
hocam belge koyabilir misiniz?kusura bakmayın ama müşteri hizmetlerinin burda temsilcileri olduğuna eminim,sizi de töhmet altında bırakmak istemem ama burada okuyup duyduğumuz birçok şeyi fiat kabul etmiyor ve bağırta bağırta o parayı alıyor bizden...

levan34
17/08/2011, 14:29
valla bende 860 tl lik fatura var hemen yayınlayabilirim gerekirse;%50 den fazlasını karşılamadılar şimdi de mahkemeye vermeyi düşünüyorum fiatı, bu resmen dangalaklık... niye kimine %50-60-70...100 anlamıyorum;iyi niyet garantisi de ne? biz kötü niyetli miyiz şimdi?

city motoru ile ilgili belgenin veya faturanın forumda yayınlanması,diğer arkadaşların mağdur olmaması açısından önemlidir. fiat'ın kişiye göre işlem yaptığı arkadaşın mesajında da görüldüğü üzere aşikar...bu city sorunu kronik,ve birgün hepimizin kapısını çalacak...o yüzden bilgi ve belgesi olan arkadaşlar forumda paylaşmalı...özellikle cüzi ücret ödeyenler ve hiç ödemeyenler.

drmvd
18/08/2011, 14:23
faturayi bulamiyorum ancak servis kayıtlarında bedelsiz degistigi konusunda kayıt var. Servise gittigimde yazılı cıktı alacagim.
Arkadaslar
teknik yardım bolumunde ''dualogic yardim ve imdattt'' baslıgına bakar mısınız? yardıma ihtiyacim var

derbeder
19/08/2011, 17:11
18.08.2011 tarihinde 60000 bakımı için gittiğim İzmir Birmotta bende de bu arızanın olduğu söylendi ve direksiyonda sürüş anında her an kilitlenme olabileceği hatırlatıldı.Direksiyon milinin değişmesi gerektiği,2300 TL masrafı olduğu ve Fiat'ın %20 sini karşılayabileceği söylendi.Yollarda çok hızlı gitmemem hatırlatıldı.Ben de kabul etmeyeceğimi,bu arızanın üretim hatası sonucu olduğunu hemen hemen bütün puntolarda özellikle 2004-2005 modellerde görüldüğünü Müşteri Hizmetleri bölümüne bildirdim.Onlar da aynı şeyi söyleyince ben de sürücü hayatını tehlikeye attıkları ve fabrika hatasını araba sahiplerine yüklediklerini belirttim.Şimdi bu sorunu yaşayan bir çok arkadaş olarak sesimizi duyurmak için Dava açmayı düşünüyorum.

ZAK1980
19/08/2011, 17:22
Beyler bayanlar cityden dolayı ödenılen rakamları bazı arkadaslar Kaymakamlıkta bulunan ilçe hakem heyeti kararı ıle fıattan musterıye gerı odenmıs vakalar var bılgınıze forumda yorum yapılmıstı ıstersenız bakınız

albay_alpay
30/08/2011, 10:24
Beyler bayanlar cityden dolayı ödenılen rakamları bazı arkadaslar Kaymakamlıkta bulunan ilçe hakem heyeti kararı ıle fıattan musterıye gerı odenmıs vakalar var bılgınıze forumda yorum yapılmıstı ıstersenız bakınız

zeynel hocam bununla ilgili emsal bir karar varsa paylaşırsan makbule geçer...

ZAK1980
30/08/2011, 10:52
zeynel hocam bununla ilgili emsal bir karar varsa paylaşırsan makbule geçer...
Keske olsa burada aldıgını soyleyen arkadastan bılıyorum konunun ıcınde bır yerde yazıyordu

drmvd
30/08/2011, 22:58
bence fiat musteri hizmetlerine sana destek olarak yollayabilcegimiz bir mail hazırla. Kopyalayıp gonderelim. Ben destege hazırım.

Teknik yardım bolumunde dualogic yardım ve imdat baslıgında destek bekliyorum. Bakar mısınız?

E_N_D_E_R_
30/08/2011, 23:38
Bugün işlemim bitti... %90 ı fiattan %ao u benden olmak üzere yeni city motorumu taktırdık... 168 TL ücret ödedim arkadaşlar... Bilginize...

sen tuttun mu bırakmazsın bilirim...sitedeki çoğu arkadaşa emsal olması ümidiyle...hem geçmiş olsun hem de Hayırlı olsun...

optech
06/09/2011, 16:24
Tofaş müşteri hizmetleri tarafından kayıt altına alınmış acı ama gerçek bir ses kaydı ibretlik..

Tofaş Müsteri Hizmetleri Tıkla Dinle (https://www.eglendir.com/telsaka/telefon_sakasi-3.html) , (https://www.eglendir.com/telsaka/telefon_sakasi-3.html) telefon şakası değil gerçek olay bu hadise 2002 de yaşanmış demekki 10 yıl 20 yıl önemli değil zihniyet ve satış servis politikası değişmediği sürece bu tür sorunları daha çok yaşarız

albay_alpay
31/07/2012, 17:48
Tofaş müşteri hizmetleri tarafından kayıt altına alınmış acı ama gerçek bir ses kaydı ibretlik..

Tofaş Müsteri Hizmetleri Tıkla Dinle (https://www.eglendir.com/telsaka/telefon_sakasi-3.html) , (https://www.eglendir.com/telsaka/telefon_sakasi-3.html) telefon şakası değil gerçek olay bu hadise 2002 de yaşanmış demekki 10 yıl 20 yıl önemli değil zihniyet ve satış servis politikası değişmediği sürece bu tür sorunları daha çok yaşarız
çatladım gülmekten; süpermiş gerçekten:) herkesle paylaşacağım bunu:clapping:

fotobelit
31/07/2012, 20:14
Ettiğiniz bütün küfürleri Nil hanıma isteğiniz üzere ileticem efendim :))))

umut1975
31/07/2012, 21:06
2004 model mk2b puntom var. "City" arızası en çok bizim araçlarda ve 2007'ye kadar üretilen g.puntolarda yaşanıyor. Bu arıza sebebiyle insanlar artık "city ustası" olmuşlar. Bir çok yabancı sitede tamiri ve arızanın kaynağı anlatılıyor. Bu arıza tabiki benim başıma da geldi. Aracımı 2. el aldım fakat bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırırdım. Gittim servisin yolunu tuttum, dedimki nasıl olsa ücretsiz değişim varmış internette herkes öyle söylüyor ve ayrıca burada bir arkadaşımın aracınında direksiyon değişimini ücretsiz yapmışlar. Sağolsun Fiat servisi bu arızayı karşılayamacaklarını ve arızanın fiyatının 2700tl küsür olduğunu istersem taksitle ödeyebileceğimi söyledi. Birde servis danışmanı bana aracımı elden çıkarma tavsiyesinde bulundu. :) Adamlar kendi araçlarının arızasından bıkmışlar anlaşılan. Dedim niye satayım aracımı seviyorum ben. Neyseki İstanbulda ikitellide elektromekanik direksiyon tamiri yapan bir yer buldum ve arızalı parça olan konum sensörü değişimiyle kurtuldum.

liebermann
08/08/2012, 09:40
2004 model mk2b puntom var. "City" arızası en çok bizim araçlarda ve 2007'ye kadar üretilen g.puntolarda yaşanıyor. Bu arıza sebebiyle insanlar artık "city ustası" olmuşlar. Bir çok yabancı sitede tamiri ve arızanın kaynağı anlatılıyor. Bu arıza tabiki benim başıma da geldi. Aracımı 2. el aldım fakat bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırırdım. Gittim servisin yolunu tuttum, dedimki nasıl olsa ücretsiz değişim varmış internette herkes öyle söylüyor ve ayrıca burada bir arkadaşımın aracınında direksiyon değişimini ücretsiz yapmışlar. Sağolsun Fiat servisi bu arızayı karşılayamacaklarını ve arızanın fiyatının 2700tl küsür olduğunu istersem taksitle ödeyebileceğimi söyledi. Birde servis danışmanı bana aracımı elden çıkarma tavsiyesinde bulundu. :) Adamlar kendi araçlarının arızasından bıkmışlar anlaşılan. Dedim niye satayım aracımı seviyorum ben. Neyseki İstanbulda ikitellide elektromekanik direksiyon tamiri yapan bir yer buldum ve arızalı parça olan konum sensörü değişimiyle kurtuldum.

ne kadara mal oldu bu işlem ? şimdi düzgün çalışıyor mu city fonksiyonu,,

Ziyaretci040
08/08/2012, 09:45
Ettiğiniz bütün küfürleri Nil hanıma isteğiniz üzere ileticem efendim :))))

Ya inanmıcaksınız belki ama o nil hanımla bende konuştum hayali olabilir mi? Çok ciddiyim bu konuda...