PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemleri

lektonstar17
09/07/2011, 14:57
Araçlarımızda hidrojenin yeni nesil güç olması tartışılmaz. Yeni hidrojen yakıt tasarrufu sistemleriyle inanılmaz değerler elde ediliyor. Tabiki her tür araçta ve motorda uygulanabilirliği ve verimliliği tartışılır bir konu.bu bir süredir dikkatimi çeken bir konu.
Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Özellikle Fiat motorlarında verimi nedir ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Netten bazı açıklamalar...

BU SET 2000CC YE KADAR OLAN MOTORLU ARAÇLAR İÇİNDİR.

Sistemimiz Türkiyedede test edilmiştir.sonuçlar

Enjeksiyonlu, Benzinli ,oksijen sensörü içermeyen araçlarda: Mercedes 200E Araçta çekişte çok çok fazla artış sağlanmıştır.Eskiden egzosdan çıkan siyah duman tamamen kesilmiştir.Ortalama yakıt tasarrufu %40 dır.

Enjeksiyonlu , Benzinli, oksijen sensörlü araçlarda:
Bu tip araçlarda OBD-2 performans çipi kullanılması gerekmektedir.Çip kullanılmadığı takdirde çekişte artış sağlanmakta ancak yakıt tasarrufu yeterli olmamaktadır.Çip kullanıldığında ortalama tasarruf %28 dir.

Karbüratörlü benzinli-LPG li araçlar:
Bu tip araçlarda çekişte artış sağlanmakta, yakıt tasarrufu LPG'de %30 benzinde %35-40 dır.Egzostan çıkan siyah duman tamamen kesilmektedir.motor harareti düşmektedir.

Bu sonuçlar tamamen bu cihazı alıp kullanmış müşterilerimizin verdiği değerlerdir.
Dizel araçlarda:

Motorda güç artışı olmakta, yakıt tasarrufu ortalama %30 ve üzeridir.Hyundai Accent crdi 1500cc araçta alınan sonuç %30 olmuştur.Mitsubishi L200 pikapta alınan sonuç %50 olmuştur.

YAKIT GİDERİNİZ YARI YARIYA AZALDI.....DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇLARINIZDA YAKITTA %30-50 AZALMA.DİZEL ARAÇLARA, BENZİNLİ ARAÇLARA VE LPG Lİ ARAÇLARA HİDROJEN GAZI...
ARAÇLARINIZDA SU YAKIN...YANLIŞ OKUMADINIZ SU...CİHAZ ARAÇ KONTAĞINI ÇEVİRDİĞİNİZDE OTOMATİK DEVREYE GİRER VE HİDROJEN GAZI ÜRETİR.BU GAZ YAKITLA BERABER YANIYOR... ÖMÜR BOYU BEDAVA YAKIT...

-HİDROJEN SİSTEMİ. ARACINIZA TAKILAN BU SİSTEMLE, SUYU ELEKTROLİZ İLE HİDROJEN VE OKSİJEN GAZINA AYRIŞTIRIYO VE YAKIT OLARAK MOTORDA YAKILIYOR. AYRICA YAKITIN %100 OLARAK TAM YANMASINI SAĞLIYOR...HEM EK YAKIT GÖREVİ SAĞLIYOR HEMDE YAKITIN TAM YANMASINI SAĞLAYARAK (KOMBILERDEKİ YOĞUŞMALI SİSTEMİ GİBİ) BÜYÜK TASARRUF SAĞLIYOR...

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

-TÜM DİZEL - BENZİNLİ VE LPG Lİ ARAÇLARINIZA(OTOBÜS,MİDİBÜS,MİNİBÜS,TIR,KAMYON,KAM YONET,ÇEKİCİ,İŞ MAKİNASI,TRAKTÖR , JENERATÖR VE OTOMOBİLLER) TAKILIR...

-MAZOT,BENZİN VE LPG PARANIZDAN %30-50 DAHA AZ ÖDEYİN...BÖYLELİKLE YAKITTA BÜYÜK AVANTAJ SAĞLAYIN....PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN...

-HİDROJEN GÜÇLÜ BİR YAKITTIR.MOTOR ÇEKİŞİNİZ %20 ORANINDA ARTACAKTIR...DÜŞÜK PERFORMANSLI ARAÇLARDA BİLE YÜKSEK PERFORMANS ARTIŞI SAĞLAR...

-PİSTONLARDAKİ VE YANMA ODASINDAKİ KURUMU TEMİZLER, MOTORU YENİLER VE ÖMRÜNÜ UZATIR...ARACINIZI DAHA UZUN SÜRE KULLANIRSINIZ...ARACINIZIN KONTAĞINI ÇEVİRDİĞİNİZDE, ARACINIZIN BAKIMI BAŞLAMIŞ OLUR...MOTORU TEMİZLER...

-BAKIM VE SERVİS GİDERLERİNİZ %50 AZALIR...SANAYİYİ UNUTACAKSINIZ...BİR TASARRUF DA BAKIM GİDERLERİNDE...PARANIZ CEBİNİZDE KALACAK...

-MOTOR YAĞINIZIN ÖMRÜ UZAR, 50.000 KM DE BİR DEĞİŞTİRİRSİNİZ...YAĞ GİDERİNİZ BİTTİ...PARANIZ CEBİNİZDE KALACAK...

-ÇEVRECİDİR, TAM YANMA SAĞLAR VE EGSOZDAN ÇIKAN ZEHİRLİ GAZLARI %0 A İNDİRİR.EKSOZDAN ÇIKAN KARA DUMANA SON...

-ÜLKE EKONOMİMİZ MİLYONLARCA TON YAKIT VE MİLYARLARCA DOLAR TASARRUF SAĞLAMIŞ OLUR...ÜLKEMİZ REFAHA VE FERAHA ERİŞECEK...EKONOMİMİZE DESTEK OLACAĞIZ...DAHA GÜÇLÜ-GÜVENLİ-SAĞLAM YILLARA, YARINLARA ZEMİN HAZIRLAMIŞ OLURUZ...

-CİHAZ GARANTİLİDİR,MEMNUN KALACAĞINIZDAN EMİNİZ.MEMNUN KALMAZSANIZ PARANIZI İADE EDERİZ.NE SÖYLÜYORSAK ARACINIZDA HARFİYEN AYNISINI GÖRECEKSİNİZ...

Serbay
09/07/2011, 15:44
Ne kadar ödeyerek sahip olacağız dizel araçlarda nasıl çalışacak su yu nekadar hızla elektrolizden geçiriyo su ayrımı yapıyomu erikli mi koyacaz =)

StrawBeeRy
09/07/2011, 16:05
benim arkadaşımın aracı benzin+suyu karıştırıp hidrojene çeviriyor 2000 model 2.0 150 hp astra gsı.hem ekonomik hemde performansı yerinde.özel olarak ikitelli sanayide yapılmış.sahibindende ilanı var araştırabilirsiniz

ugurozer
09/07/2011, 16:18
"

Moosty
09/07/2011, 16:34
İlginç, siteyi arayıp buldum. İlk başta 'erke dönergeci' gibi termodinamik ilkelerine aykırı bir şey sanmıştım ama açıklama mantıklı görünüyor.

Hidrojen en küçük moleküllere sahip olduğu için silindir içerisinde çok daha hızlı yayılacak ve içerideki yanmanın etkisini arttırarak benzinin daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Aklıma takılan bir kaç şey var:

1- Yakıtı yakmak için kullanılacak Oksijen aynı hızda yayılamayacak
2- Bu sistemin kullanılan benzinin oktanını değiştirmiş gibi bir etki yapacağını düşünüyorum, ateşleme zamanları doğru bir şekilde yapılamazsa beklenen verim elde edilemeyebilir.
3- Hidrojenin hava filtre girişinden verilmesi beni biraz ürküttü. En hızlı yayılan ve her an patlamaya hazır bir maddeyi silindirin içine girmeden hava (dolayısı ile oksijen) ile biraz erken buluştrmuş olmuyormuyuz?

Sistemde OBD-II destekli bir cihaz daha görünüyor, bu cihaz 2. numaralı problemi de çözüyor olabilir.

Mantıklı geldi ama biraz temkinli yaklaşmak lazım.

ugurozer
09/07/2011, 17:39
"

krm1983
09/07/2011, 17:52
Zaten suyu hidrojen ve oksijen e ayırmak için enerji gerekiyor :S

Moosty
09/07/2011, 18:56
Zaten suyu hidrojen ve oksijen e ayırmak için enerji gerekiyor :S

Benim de ilk algılamam öyle olmuştu, 'dönüştürürken harcadığı enerjiden daha fazlasını geri alması mümkün değil' diye düşündüm ama adamların iddiası enerjinin hidrojenden gelmesi şeklinde değil, hidrojeni kullanarak benzini daha iyi yakmak şeklinde.

Hani kömürü tutuştururken çıra kullanırsın ya onun gibi bir şey.

Bu arada internet güzel şey.

Aşağıdaki adreste konu ile ilgili hoş bir makale buldum:

8.7 MOTOR YAKITI OLARAK HİDROJEN (https://www.scribd.com/doc/54937406/29/MOTOR-YAKITI-OLARAK-H%C4%B0DROJEN)

Özetle makalede de diyor ki, "evet, benzin gibi bir yakıtla birlikte kullanıldığında emisyon değerlerini düşürür, verim artışı sağlar; ancak karbüratörlü motorlarda hidrojen kullanımı sırasında 'geri yanma' ihtimali önemli bir problemdir"

Hee, şimdi bizim araçlar enjeksiyonlu tamam ama, benim takıldığım nokta da hidrojenin hava filtresi girişinden veriliyor olmasıydı ki hala haklı olduğumu düşünüyorum.

Makaleyi okuduktan sonra fikrim şudur, sistem çalışır. Kabul. Tasarruf da sağlar. Onu da kabul ediyorum.

Ama çok hassas dengeler üzerine kurulu bir sistem. Sürekli bakım ve kontrol yapılmazsa -ki burada bir gazdan bahsediyoruz, gözle kontrolü çok mümkün değil- sistemden alınacak verim hızlı bir şekilde düşebilir. Hatta hidrojenin kullanımı için ateşleme ayarları da değişiyorsa, sistemin arıza yapması durumunda normalden çok daha fazla verimsizliğe sebep olma ihtimali yüksek.

Eski kafalıyım biraz, o kadar parayı denenmemiş bir şeye vereceğime arabama tüp taktırırım diye düşünüyorum.

cemal arslan
09/07/2011, 18:58
ankarada bizzat gördüm ve test ettim
yapılan bir çok denemede chip tuningle beraber %20-25 dolayında ekonomi sağlıyor
chip tuning olmadan daha az düzeyde oluyor
6.2 olan yakıt 5.4 düştü...
bir zararı yok bir kaç ay sonra kapak söküldü ve yanma odası tertemizde ve hiç bir hasar yoktu

traktör tır ve araçlarda defalarca uygulandı
su haznesi ve sudaki hidrojeni ayrıştıran bir cihaz...cihazdan çıkan gaz emme manifolduna bağlanıyor. hepsi bu...

tavsiye ederim...denersiniz memnun kalmazsanız iptal edilir...

lektonstar17
09/07/2011, 21:45
ümraniyede bir ustayla konuşmuştum. onlarda yeni üretcekleri sistemi bikaç otomobilde ve şehiriçi otobüste deniyolardı yakında piyasaya sunacaklarını,ve özelliklerini anlattı. montajının kolay kullanımının kolay bakımının kolay olduğundan ve hiçbir tehlikesinin olmadığından bahsetti. anlatılanları dinleyince insana mantıklı geliyor. ama şu manifolda açılan delikler hiç hoşuma gitmedi bunun başka bi yolu olmalı.

diesel32
09/07/2011, 22:20
benim anlamadığım hidrojeni sudan sağlıyorsa ne kadar suyla ne kadar yol yapılacağı ve suyu nereye koyacağımız...

diesel32
09/07/2011, 22:22
benim anlamadığım hidrojeni sudan sağlıyorsa ne kadar suyla ne kadar yol yapılacağı ve suyu nereye koyacağımız...
sorumun cevabını buldum...
suyun litresi 10 liraymış ve 4 silindirli araçlarda yarım litre suyla 7000 km yapılıyormuş...

StrawBeeRy
10/07/2011, 12:40
inanmayanlar bu ilandan bakabilir.isterseniz aracın yanına gidip test edebilirsiniz

Opel Astra 2.0 GSI 1999 Model 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-orjinal-astra-gsi-su-yakiyor-150-ps-33681591/detay/)

Mentor
10/07/2011, 12:49
dizelde deneyen varmıkı bu urunu ondakı oranlar nedır acaba ?

kayya
16/07/2011, 23:00
Benim de çok ilgimi çekti. Web sitesi var mı bu ürünün?

cemal arslan
16/07/2011, 23:03
en son audi q7 3000 v6 tdi 233hp 2008 model araça takıldı...hem chiplendi hem ekomax takıldı....

ondan önce mercedes benzinli e200 dizel e220cdi lere yapıldı...

StrawBeeRy
16/07/2011, 23:28
en son audi q7 3000 v6 tdi 233hp 2008 model araça takıldı...hem chiplendi hem ekomax takıldı....

ondan önce mercedes benzinli e200 dizel e220cdi lere yapıldı...
sonuç abi :)

cemal arslan
17/07/2011, 09:48
sonuç ???

audi zaten yakıt fazla araba çekmiyor diyordu...
ama her zaman ki gibi insanlar arabasına toz kondurmuyor ve olası bir mekanik arızaya bakmıyorlardı...

işlemden 1 hafta sonra aynı şikayatlerle geri geldi...

manifold klepeleri arızalıydı...her ikisi de değişti...araba da herhangi bir arıza kalmadı...

şuan 2 hafta daha geçti...henüz ses soluk yok : ))))

demek ki sonuç olumlu...olumsuz olsa...ertesi gün insanlar ya arıyor ya geliyor....

mercedes e200 benzinli kendi dediğine göre....45 kuruş dan 25 kuruşa düşmüş...
ben onun yalancısıyım...
hatta daha sonra 1-2 araba daha getirdi...

StrawBeeRy
17/07/2011, 10:28
bunun maliyeti nedir abi?

cemal arslan
17/07/2011, 14:18
mustafa bey ekomax sistemini sanırım 600 tl ye satıyor...

ugurozer
18/07/2011, 13:51
"

StrawBeeRy
18/07/2011, 13:56
45 kuruş olan yakıt 25 kuruşa mı düşmüş :) hep -mış -muş -imiş -müş bi tane tanıdık çıksın desinki şu kadar farketti... milyarda bir ihtimal vermiyorum arkadaşlar suyu hidroliz edecekler sonra içten yanmalı motorda hidrojeni yakacaklar yakıtta düşme olacak.

abi sana dedik ya benim bir tanıdığımda var diye hatta arabanın linkini koydum araba avcılar müsait bir zamanında alıcı gözüyle git bak sen buradan inanmıyorsun zorla inandıramayız :)

benim arkadaşımın aracı benzin+suyu karıştırıp hidrojene çeviriyor 2000 model 2.0 150 hp astra gsı.hem ekonomik hemde performansı yerinde.özel olarak ikitelli sanayide yapılmış.sahibindende ilanı var araştırabilirsiniz

inanmayanlar bu ilandan bakabilir.isterseniz aracın yanına gidip test edebilirsiniz

Opel Astra 2.0 GSI 1999 Model 22.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-opel-astra-orjinal-astra-gsi-su-yakiyor-150-ps-33681591/detay/)

cemal arslan
18/07/2011, 14:09
45 kuruş olan yakıt 25 kuruşa mı düşmüş :) hep -mış -muş -imiş -müş bi tane tanıdık çıksın desinki şu kadar farketti... milyarda bir ihtimal vermiyorum arkadaşlar suyu hidroliz edecekler sonra içten yanmalı motorda hidrojeni yakacaklar yakıtta düşme olacak.

gelirsin bakarsın görürsün denersin...

elbette mış muş diyecem araba benim değil

ancak bizzat denedim...ve gördüm...6.2 den...5.4 e düştü....
bak mış muş kullanmadım...çünkü gördüm...aracı sürdüm...bende oradaydım....

gözünde abartma olayı....atomları bölmüyorlar...

lektonstar17
18/07/2011, 16:36
bencede abartmamak lazım çok basit bir düzenek ve büyük kar sağlıyor. kendi ürünlerinin patentini almaya çalışan usta bana ' bak görüceksin 1-2 sene sonra insanlar bu sistemin ne kadar verimli ve kullanışlı olduğunu anlıcak gaz dye bişey kalmıcak yalan olucak ' dedi. bende hak vermeye başladım.

diesel32
18/07/2011, 18:05
lpg'den ziyade bende bunu ciddi düşünmeye başladım....

ugurozer
18/07/2011, 18:35
"

diesel32
18/07/2011, 18:46
araştırıcam arkadaşlar, %35 bir kenara dursun %5 gibi bir verim için 1000tl yi gözüm kapalı verebilirim.

+1 dizel zaten avantajlı :D
ben %20 garanti olacağını bilsem hemen geçerim...

lpg gibi bi tankı vs bişiyi konuluyor mu bagaja?

cemal arslan
18/07/2011, 22:52
madem öyle neden denemiyorsunuz....

ben bugüne kadar kullanmadığım bir ürünün reklamanı ne yaptım ne de tavsiye ettim

ancak bu ürünü bizzat denedik

1. chipsiz benzinde sürdük
2. chipsiz lpg de sürdük
3. chipledik benzinde sürdük
4. chipledik lpg de sürdük
5. chipledik ekomaxladık benzinde sürdük
6. chipledik ekomaxladık lpg de sürdük

her denemeyi yaptık ve kesinlikle yakıt ekonomisi yapıyor...
chip + ekomax...sonucu gerçekten şaşırtıcı...

diesel32
18/07/2011, 23:37

ben bugüne kadar kullanmadığım bir ürünün reklamanı ne yaptım ne de tavsiye ettim

2. chipsiz lpg de sürdük

cemal bey bagajda herhangi bi kutu depo vs bişi konuluyo mu hidrojen sisteminde?

ugurozer
18/07/2011, 23:49
.

cemal arslan
19/07/2011, 10:30
cemal bey bagajda herhangi bi kutu depo vs bişi konuluyo mu hidrojen sisteminde?

motor kaputunda ufak bir su haznesi ve elektrolize eden cihaz konuluyor

arkadaşım sürdük diyorsunda bir cihazı test etmek oyle sürme ile yapılacak iş değil,

aynı koşullarda aynı eğimde aynı hava şartlarında aynı hava sıcaklığında aynı rüzgar yönü ve şiddetinde aynı kalite yakıtlarla yapılacak iş bunlar. Dinoya sokmak lazım araç farklı aşamalarda zorlanmalı ve hassas cihazlarla yakıtlar ölçülmeli ki emin olasınız. Bakınız aynı yolda sürülen bir araba aynı sanılan şartlarda bile bir seferinde 6,5 litre diğer seferinde 5,0 litre yaktığı oluyor, siz bu testi yaparken nelere dikkat ettiniz beni çağırıyorsunuzda ben o aracın nesine bakarak bu cihazın işe yaradığına kanaat getirebilirim ki? tabiki hiçbir şekilde bunu yapamam

araç aynı güzergahta aynı koşullarda aynı şartlarda aynı hızda olmak şartıyla her bir test sürüşü 70km olarak yapıldı

ugurozer
20/07/2011, 14:11
.

cemal arslan
20/07/2011, 14:21
aklıma zakkum esktresi geldi.... :)

zamanında ziya özel'e söylemedik laf bırakmadılar...

yada chip tuning için...hala ...eeeee fabrika neden yapmıyor onlar bilmiyor mu diyen arkadaşlar olduğu gibi...

ortada bu işi yapan birileri var...yaparsın takarsın memnun kalmazsan iptal edersin

ggner
30/07/2011, 01:56
Merhaba arkadaşlar.İsmim günay. Ben ilk sayfada tanıtımı yapılan ürünü ilk satışa çıktığında almıştım gittigidyor sitesinden.Asıl firması cyberenerji.com dur.Yaklaşık 7 ay önce.Aracım benzinli 1989 model mercedes 200e. daha önce 100km de 11 litre yakıyordu.cihazı alıp kendim montajladım.11 litre yakıt tüketimim 7 litreye düştü.Aracın çekişi inanılmaz derecede arttı.Eskiden yavaş yavaş hızlanan arabam artık gaza basınca yerinden fırlıyor.Yağ eksiltme sorunu vardı sistemden sonra oda kalmadı.7 aydır kullanıyorum çok çok memnunum.Satan arkadaşta çok ilgileniyor.Hemen her ay arayıp sistemle ilgili bir problem olup olmadığını soruyor.Benim tavsiyemle bir arkadaşımda dizel mercedes 200D arabasına taktı.Oda %25 tasarruf sağladı ayrıca çekişide çok arttı.Düzgün bir montaj yapıldığında sistemden kaynaklı bir sorun yaşanmıyor.Ben haftada bir suyunu kontrol ediyorum eksilme olmuşsa tamamlıyorum.Bu kadarlık bakımda normaldir.Bu benzin fiyatlarında %40 tasarruf sağladım. Tasarruf araçtan araca değişiyor ama %20 nin altına düşen olmamış hiç.Eski tip araçlarda yüksek tasarruflar ve güç artışları sağlanabiliniyor.

lektonstar17
30/07/2011, 09:16
Merhaba arkadaşlar.İsmim günay. Ben ilk sayfada tanıtımı yapılan ürünü ilk satışa çıktığında almıştım gittigidyor sitesinden.Asıl firması cyberenerji.com dur.Yaklaşık 7 ay önce.Aracım benzinli 1989 model mercedes 200e. daha önce 100km de 11 litre yakıyordu.cihazı alıp kendim montajladım.11 litre yakıt tüketimim 7 litreye düştü.Aracın çekişi inanılmaz derecede arttı.Eskiden yavaş yavaş hızlanan arabam artık gaza basınca yerinden fırlıyor.Yağ eksiltme sorunu vardı sistemden sonra oda kalmadı.7 aydır kullanıyorum çok çok memnunum.Satan arkadaşta çok ilgileniyor.Hemen her ay arayıp sistemle ilgili bir problem olup olmadığını soruyor.Benim tavsiyemle bir arkadaşımda dizel mercedes 200D arabasına taktı.Oda %25 tasarruf sağladı ayrıca çekişide çok arttı.Düzgün bir montaj yapıldığında sistemden kaynaklı bir sorun yaşanmıyor.Ben haftada bir suyunu kontrol ediyorum eksilme olmuşsa tamamlıyorum.Bu kadarlık bakımda normaldir.Bu benzin fiyatlarında %40 tasarruf sağladım. Tasarruf araçtan araca değişiyor ama %20 nin altına düşen olmamış hiç.Eski tip araçlarda yüksek tasarruflar ve güç artışları sağlanabiliniyor.

harika sonuçlar.hayretle okudum. dizel aracım ekonomik ama neden daha ekonomik olmasın. hem daha seri olucak araç.LPG DEVRİ KAPANIYOR !!!

Ziyaretçi049
30/07/2011, 09:23

2. chipsiz lpg de sürdük

Abi zaten chip tunning ile %15 tasarruf sağlanmıyormu bunu takınca baya bi tasarruf olması lazım %25lerde felan olmalı ama sen 6.2'den 5.4'e düştü demiştin %15 tasarruf sağlamış hem chip hemde bunu yapmanın ne mantığı var? Sadece chip ilede %15 yakalayabiliyoruz

cemal arslan
13/11/2011, 10:53
Abi zaten chip tunning ile %15 tasarruf sağlanmıyormu bunu takınca baya bi tasarruf olması lazım %25lerde felan olmalı ama sen 6.2'den 5.4'e düştü demiştin %15 tasarruf sağlamış hem chip hemde bunu yapmanın ne mantığı var? Sadece chip ilede %15 yakalayabiliyoruz

yazılımla %15 çok iyimser bir değer...normal şartlar altında %10 alırsın...

ben yazılımla bugüne kadar sadece kendi aracımda %20 yi gördüm...bunun dışında %8-12 arasında sonuç alındı....

ekomax bugüne kadar...6 binden fazla araca uygulanmış.
benim uygulamasına dahil olduğum araçlarda alınan değerler %15-33 arasında değişti.

genel olarak %20-25 ler görülüyor...ancak hiç yapmadı diyen bile %15 leri gördü...

herkesin sürüş tarzı bir değil aracın bakımı sağlığı bir değil yol yük şartları bir değil arabada ufak sorunlar olabilir...vs.vs..

lektonstar17
13/11/2011, 21:18
Konuştukmu hatırlamıyorum ama sormak istedeim.
hidrojen sistemi takılan araç garanti kapsamından çıkarmı?

cemal arslan
13/11/2011, 21:33
garantili olan bir çok araca yapıldı...herhangi bir sorun çıkmadı

ancak bu birazda servisin insiyatifinde....

ugurozer
14/11/2011, 15:48
.

cemal arslan
14/11/2011, 18:29
1 ana ünite
2 hazne
1 kontrol ünitesi
kablo bağlantıları ve gaz bağlantısı

sistem bunlardan oluşuyor...

kendin yapabilirmisin ?? oto mekanik-elektrik becerin varsa yapabilirsin...ancak normalde 2-3 saatte yapılacak işlemi sen biraz daha fazla sürede yaparsın...

istanbula bayilik çalışmamız var...ama henüz faaliyete geçmedi...

dilerseniz biz istanbula gelebiliriz...
750 lira uygulama fiyatı...

Ayberk0616
14/11/2011, 18:54
Ben t-jet alıp chiplemeyi düşünüyorum yakıt kasarsa LPG takarım diyodum.bu değerler bu sistemi denemeye değer bence :)

cemal arslan
14/11/2011, 19:13
lpg uzun vadede pistonlara enjektörlere zarar veriyor...

asla ve asla lpg taktırmam.

ekomaxın bir avantajıda...aracını satarken sökersin...yeni araca takarsın...

üstelik hiç bir zararı yok.

10 yıldır bu cihaz piyasada var. 6 yıldır daha aktif olarak satılıyor
ankarada 2 yerel tv de tanıtım reklamı yayınlanmış
6 binden fazla araca uygulama yapılmış.

cumartesi günü vw bora 1600 102hp lpg li araca uygulama yapıldı
müşteri chip tuning istiyordu ben kendisini ekomaxa yönlendirdim

uygulama sonrası lpg ayarının %15 kısılması daha iyi netice veriyor
lpg ayarı yapacak usta..olmaz aracın çekişi düşer dedi...
ancak gazı kıstığı halde aracın gidişatını görünce kendi bile inanamadı...
dediği aynen şu...gazı kıstığımız halde bu araç böyle nasıl gidiyor ??

Ayberk0616
14/11/2011, 19:19
lpg uzun vadede pistonlara enjektörlere zarar veriyor...

asla ve asla lpg taktırmam.

ekomaxın bir avantajıda...aracını satarken sökersin...yeni araca takarsın...

üstelik hiç bir zararı yok.

10 yıldır bu cihaz piyasada var. 6 yıldır daha aktif olarak satılıyor
ankarada 2 yerel tv de tanıtım reklamı yayınlanmış
6 binden fazla araca uygulama yapılmış.

cumartesi günü vw bora 1600 102hp lpg li araca uygulama yapıldı
müşteri chip tuning istiyordu ben kendisini ekomaxa yönlendirdim

uygulama sonrası lpg ayarının %15 kısılması daha iyi netice veriyor
lpg ayarı yapacak usta..olmaz aracın çekişi düşer dedi...
ancak gazı kıstığı halde aracın gidişatını görünce kendi bile inanamadı...
dediği aynen şu...gazı kıstığımız halde bu araç böyle nasıl gidiyor ??
Cemal abi ismini daha önce ömerden duymuştum(gp 1.3 dizel) cip uygulaması yapmışsınız baya memnundu.Bende 1.4 tjet alıp kullanabilrsem benzinde kasarsa LPG takıyım diyodum ama bu değerleri sağlıyorsa lpg yapmaya gerek yok :) çok iyi bi haber.Kısmetse bi kaç ay içinde t-jeti alıcam o zaman bol bol görüşürüz cemal abi :)

cemal arslan
14/11/2011, 19:29
Ayberk kardeş
ben Mustafa abiyi 3 yıldır tanıyorum ancak ben dahi olaya o dönem soğuk bakıyordum
oysa cihazın uygulandığı araçları gördüm ortak çalışmalarımız oldu
işte ondan sonra bende artık bu sistemi tavsiye ediyor ve reklamını yapıyorum....

yoksa asla ve asla yazmazdım tavsiye etmezdim...

Ayberk0616
14/11/2011, 19:37
Ayberk kardeş
ben Mustafa abiyi 3 yıldır tanıyorum ancak ben dahi olaya o dönem soğuk bakıyordum
işte ondan sonra bende artık bu sistemi tavsiye ediyor ve reklamını yapıyorum....

Hayırlısıyla bi kaç ay sonra tjeti alıyım abi ilk iş yanına uğramak olucak :)

effect1903
16/02/2012, 15:36
Sistem gayet mantıklı ama kafama takılan birkaç soru var.. Hidrojen gazı ortaya çıktıktan sonra direkt olarak yanma odasında mı gönderiliyor yoksa bir miktar depolandıktan sonra şeklinde mi oluyor? Birde bu sistem devrede iken normal benzin tüketimi devam ediyor yani ek yakıt olarak motora hidrojen gazı verilirken enjektör aynı miktarda benzini motora göndermeye devam etmiyormu? Eğer aynı miktarda benzini gönderiyorsa tam manada tasarruf nasıl oluyor? Yoksa enjeksiyon sisteminde bir değişiklik falan mı yapılıyor? Yada ecu ek yakıtı algılayıp benzini kısıyormu? Bunu kötü manada sormuyorum sadece sistemin çalışma mantığını tam manada anlamak için soruyorum.. Teknik konularda hatam varsa affola :)

cemal arslan
16/02/2012, 15:44
Sistem gayet mantıklı ama kafama takılan birkaç soru var.. Hidrojen gazı ortaya çıktıktan sonra direkt olarak yanma odasında mı gönderiliyor yoksa bir miktar depolandıktan sonra şeklinde mi oluyor? Birde bu sistem devrede iken normal benzin tüketimi devam ediyor yani ek yakıt olarak motora hidrojen gazı verilirken enjektör aynı miktarda benzini motora göndermeye devam etmiyormu? Eğer aynı miktarda benzini gönderiyorsa tam manada tasarruf nasıl oluyor? Yoksa enjeksiyon sisteminde bir değişiklik falan mı yapılıyor? Yada ecu ek yakıtı algılayıp benzini kısıyormu? Bunu kötü manada sormuyorum sadece sistemin çalışma mantığını tam manada anlamak için soruyorum.. Teknik konularda hatam varsa affola :)

Hidrojen gazı depolanmıyor havayla karışarak doğrudan yanmaya gönderiliyor

aracın kendi yakıtı benzin lpg yada mazot aynı miktarda kalıyor.

ancak lpgli araçlarda 0.2 bar basıncını %15 de lpg miktarını kısarak daha fazla ekonomi yapması sağlanıyor.

bu yüzden lpg de daha fazla tasarruf sağlıyor...

Misafir047
16/02/2012, 16:14
Ayberk kardeş

2006/370- Ekomax Yakıt Tasarruf Cihazları İmalat Montaj ve Pazarlama(Mustafa UZUN)'ya ait “Ekomax aracınıza güç katıyoruz, motorda güç yakıtta tasarruf!..” başlıklı broşürde yer alan “Ekomax'ın yarım litrelik özel suyu ile 3 bin km. yol yapılabilmektedir. Ekomax, yakıt tasarrufu ile kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlamaktadır. …Ekomax takılan araçlarda yakıt sarfiyatı gözle görülür seviyede azalmaktadır. Kullanılan teknoloji sayesinde araçların orijinal yapılarını etkilemeyen Ekomax, bu özelliği ile de tercih edilmektedir. Motorun ömrünü uzatır. Motorun performansını artırır…Benzin, LPG ve dizel yakıtlı motorlarda % 25'e varan yakıt tasarrufu sağlar…” vb. ifadelerine ilişkin olarak firma tarafından sunulan belgelerin, inceleme konusu reklamlarda yer alan iddiaların ispatı niteliğindeki bilimsel bilgi ve belgeler olmadığı;

Bu durumun, 4077 sayılı Kanun'un 4822 sayılı Kanun'la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren Ekomax Yakıt Tasarruf Cihazları İmalat Montaj ve Pazarlama-Mustafa UZUN hakkında 5.919.-YTL idari para cezası ile durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

sanayi ve ticaret bakanlığının sitesi
https://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3299

bu doğrumudur cemal bey

cemal arslan
16/02/2012, 16:54
"firma tarafından sunulan belgelerin, inceleme konusu reklamlarda yer alan iddiaların ispatı niteliğindeki bilimsel bilgi ve belgeler olmadığı; "

yapılan test sonuçlarının ve ölçümlerin resmi olarak yapılmadığı için herhangi bir kuruluş tarafından alınmış sonuç olmadığı için yanlış ve yanıltıcı olarak düşünüldüğü için ceza kesilmiş...

konuyu merak eden varsa...mustafa beye sorabilir...

Misafir047
16/02/2012, 21:13
"firma tarafından sunulan belgelerin, inceleme konusu reklamlarda yer alan iddiaların ispatı niteliğindeki bilimsel bilgi ve belgeler olmadığı; "

yapılan test sonuçlarının ve ölçümlerin resmi olarak yapılmadığı için herhangi bir kuruluş tarafından alınmış sonuç olmadığı için yanlış ve yanıltıcı olarak düşünüldüğü için ceza kesilmiş...

konuyu merak eden varsa...mustafa beye sorabilir...

Evet olabilir böyle durum teşekkür ederim bilgi için

onurgenc87
16/02/2012, 21:24
Aracımın garantisini kesin olarak etkilememekte mi acaba ?

<script src='https://img809.imageshack.us/shareable/?i=27166722486926755553010.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>https://img809.imageshack.us/img809/5796/27166722486926755553010.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/809/27166722486926755553010.jpg/)</noscript>

cemal arslan
16/02/2012, 23:36
garanti...aslında etkilenmiyor...bir çok garantili araca uygulama yapıldı

ancak bu biraz lpg olayı gibi..bazı servisler lpg yi bahane edebiliyor...

servistekilerin insiyatifi altında...

diğer taraftan...garanti şartlarında ki bir madde aklımda kaldığı kadarı ile...sadece ilgili parçada tadilat yapılan yada değiştirilen parçayı veya donanımı garanti dışı bırakır...

yani aracı komple garanti dışı bırakamazlar...

celenlee
17/02/2012, 09:42
Hiç benzinli Punto Uygulamanız oldu mu?

Bir de soğuk motorda durum nedir?
Bu da LPG gibi motor ısındıktan sonra verim alınan bir sistem mi? Hidrojen dönüşüm olayı radyötör ısısylamı, direkt şarjdan gelen elektrikle mi?

cemal arslan
17/02/2012, 11:26
burada uygulama yapılmış araçlar var
dilediğinizi arayıp sorabilirsiniz.

Ekomax Yakıt Tasarruf Cihazları İmal.ve Paz. - Referanslar (https://www.ekomax.com.tr/sayfa/808/index.html)

araç çalıştıktan 15 sn sonra sistem devreye giriyor.
dönüşüm elektrikle oluyor
12v 1.7amp de çalışıyor...
dolayısıyla aküye yük bindirmiyor

motor delisi
17/02/2012, 12:47
chipsiz benzinli aracıma bunu yaptırsam sizce nasıl bi yararı olur ve zararı olurmu gerçekten guveniyorum böyle durumlara aslında sistemin nasıl çalıştığını + larını - lerini güzel bi video ve sunum ile sunulsa çok güzel olurdu

cemal arslan
17/02/2012, 12:50
zararı olmaz...taktırıp deneyeceksiniz...neticede müşteri memnuniyet garantisi var...sonuç alamazsanız..iptal edip paranızı iade alırsınız...

motor delisi
17/02/2012, 12:59
herhangi bi aracı test etme görme vs şansımız varmı istanbulda ? ben zarar vereceği kanatindeyim çünkü eğer böyle birşey motoru temizleyen ve daha az yakıt sağlayan bir sistem olsa ve motor ömrünü uzatsa bunu direk otomobil fabrikaları hidrojen araç olarak piyasaya çıkartır ve 600tl lik alete 3000 4000 tl eklerlerdi..

cemal arslan
17/02/2012, 13:09
test etme şansınız mümkün değil... ancak...istanbulda aynı müşteriye ait 3 araçda hem chip hem ekomax diğer 2 tanesinde ise sadece chip var...

müşteri izni olmadan referanslar yayınlanmıyor...dolayısıyla...müşteri bilgisi veremiyorum...

araçlar

doblo 1300 mjet 75 hp (özellikle bu araçtan çok memnun kaldılar daha önce 2ci vitesle zorlandığı yokuşu 4cü vitesle çok rahat çıkıyor)
ford fusion 1400 tdci 68 hp
hyundai santafe 2000 crdi 112hp

başka araçlarda var...otobüs tır binek...ancak müşteri izni olmadan isimleri telefonları referans listesine yazılmıyor

effect1903
17/02/2012, 13:28
herhangi bi aracı test etme görme vs şansımız varmı istanbulda ? ben zarar vereceği kanatindeyim çünkü eğer böyle birşey motoru temizleyen ve daha az yakıt sağlayan bir sistem olsa ve motor ömrünü uzatsa bunu direk otomobil fabrikaları hidrojen araç olarak piyasaya çıkartır ve 600tl lik alete 3000 4000 tl eklerlerdi..

Berk kardeşim çok klişe bir şey demişsin :) merak etme hidrojen ile çalışan arabalar çoktan yapıldı test edildi ve ediliyor zaten ama tam olarak piyasaya sürülmesi için petrolün bitmesi bekleniyor :) bu hep böyledir petrol firmaları otomobil üreticileri önce kendilerini düşünürler.. konu o kadar basit değil yani.. Petrol bağımlılığı malesef hala devam ediyor.. Alternatif yakıtların tam olarak yaygınlaşması daha zaman alacak gibi görünüyor..

motor delisi
17/02/2012, 13:31
Berk kardeşim çok klişe bir şey demişsin :) merak etme hidrojen ile çalışan arabalar çoktan yapıldı test edildi ve ediliyor zaten ama tam olarak piyasaya sürülmesi için petrolün bitmesi bekleniyor :) bu hep böyledir petrol firmaları otomobil üreticileri önce kendilerini düşünürler.. konu o kadar basit değil yani.. Petrol bağımlılığı malesef hala devam ediyor.. Alternatif yakıtların tam olarak yaygınlaşması daha zaman alacak gibi görünüyor..
hangi araba o hidrojenle olan fiatın yoktur kesin hehe :)

effect1903
17/02/2012, 13:37
hangi araba o hidrojenle olan fiatın yoktur kesin hehe :)

Bmw ve toyota yaptı benim bildiğim belki başka markalarda da vardır yapan..

motor delisi
17/02/2012, 13:39
Bmw ve toyota yaptı benim bildiğim belki başka markalarda da vardır yapan..
bu işi yapsa yapsa japonlar yapmıştır kesin vardır hidrojen arabaları :gatherin: bi test etme amacım olsaydı performansa bakacaktım lpg deki gibi herhangi bir sıkıntı yoksa taktırırdım bu ay sonra her yere dip gaz b class araçlara gider yapardım :boxin: :D

cemal arslan
17/02/2012, 13:39
Hybrid araçlar neden çoğalmadı ?
lpg li araçlar neden çoğalmadı ?
Hidrojen li araçlar neden çoğalmadı ?

bunların hepsinin ticari bir boyutu var...

dünyada şuan...tamamen hidrojen ile çalışan araç yok...
ancak ek yakıt katkısı olarak çalışan var...

motor delisi
17/02/2012, 13:41
Hybrid araçlar neden çoğalmadı ?
lpg li araçlar neden çoğalmadı ?
Hidrojen li araçlar neden çoğalmadı ?

bunların hepsinin ticari bir boyutu var...

dünyada şuan...tamamen hidrojen ile çalışan araç yok...
ancak ek yakıt katkısı olarak çalışan var...
peki bunu araba değilde motosiklete uygulayabilirmiyiz örneğin honda 600f e ?

effect1903
17/02/2012, 13:41
Bu linkte var inceleyebilirsin :) https://www.bmw.com.tr/tr/en/insights/technology/cleanenergy/phase_2/hydrogen_7.html

cemal arslan
17/02/2012, 13:43
bu işi yapsa yapsa japonlar yapmıştır kesin vardır hidrojen arabaları :gatherin: bi test etme amacım olsaydı performansa bakacaktım lpg deki gibi herhangi bir sıkıntı yoksa taktırırdım bu ay sonra her yere dip gaz b class araçlara gider yapardım :boxin: :D

lpg nin yayılması bile kaç yıl sürdü...

denemek istiyorsan taktıracaksın...deneyeceksin...memnun kalmazsan iptal edeceksin...

motor delisi
17/02/2012, 13:47
lpg nin yayılması bile kaç yıl sürdü...

denemek istiyorsan taktıracaksın...deneyeceksin...memnun kalmazsan iptal edeceksin...
istanbulda bir iş için birebir görüşeceğim yer adres falan yokmu olsaydı süper olurdu ben yaptırmak istiyorum garantim bozulursada bozulsun umrumda değil garanti dediğin nedirki zaten :)

cemal arslan
17/02/2012, 14:00
biz zaman zaman talep olduğunda geliyoruz...

oradaki bayisinden çok ...biz daha fazla araca işlem yaptık...
fiyat aynı...ama hizmet farklı : )))))

hem cihaz hem yazılım isterseniz...cihaz fiyatında bir şey yapamayız ancak yazılımda bir indirim söz konusu olabilir....

%18 kdv ve %10 banka komisyonu ekleyerek...kredi kartına (garanti bonus-ykb world) 12 taksit yapabiliriz...

ekomax ile görüşmek istersen...engin koçer 537 364 65 44 - 546 908 75 73

yazılımdan alacağımız güç %10 dur
yaklaşık %10 da ekomaxtan alırsın
toplamda 90-93hp civarına çıkacaktır...

aracında LPG varsa...%30 civarında ekonomi yapabilirsin..ancak biz %15 garanti diyoruz...en kötü ekonomi değerin %20-25 olacaktır...

sistem 2 yıl garantili yazılım 1 yıl garantili

üstelik %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile...

cemal arslan
17/02/2012, 14:01
peki bunu araba değilde motosiklete uygulayabilirmiyiz örneğin honda 600f e ?

uygulanırda...cihazları nereye monte ederler bilmiyorum :)

motor delisi
17/02/2012, 14:06
biz zaman zaman talep olduğunda geliyoruz...

oradaki bayisinden çok ...biz daha fazla araca işlem yaptık...
fiyat aynı...ama hizmet farklı : )))))

hem cihaz hem yazılım isterseniz...cihaz fiyatında bir şey yapamayız ancak yazılımda bir indirim söz konusu olabilir....

%18 kdv ve %10 banka komisyonu ekleyerek...kredi kartına (garanti bonus-ykb world) 12 taksit yapabiliriz...

ekomax ile görüşmek istersen...engin koçer 537 364 65 44 - 546 908 75 73

yazılımdan alacağımız güç %10 dur
yaklaşık %10 da ekomaxtan alırsın
toplamda 90-93hp civarına çıkacaktır...

aracında LPG varsa...%30 civarında ekonomi yapabilirsin..ancak biz %15 garanti diyoruz...en kötü ekonomi değerin %20-25 olacaktır...

sistem 2 yıl garantili yazılım 1 yıl garantili

üstelik %100 müşteri memnuniyeti garantisi ile...
araç benzinli chip nasıl uygulanıyor peki chipli ve bu hidrojen cihazı takarak toplamda ortalama % kaç değer kazanırım ve benzin değeri kaçlara düşer acaba :)

uygulanırda...cihazları nereye monte ederler bilmiyorum :)
grenaj altına saklanabilir yağ kapağının üst kısımları boş genelde :D

effect1903
17/02/2012, 14:17
Cemal abi peki bu sistem bizim t-jetlerde sağlıklı çalışır mı? Turbo olduğundan soruyorum? Birde hakeza motora su kaçması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bunun için bir emniyet sistemi vardı yanılmıyorsam?

cemal arslan
17/02/2012, 14:22
araç benzinli chip nasıl uygulanıyor peki chipli ve bu hidrojen cihazı takarak toplamda ortalama % kaç değer kazanırım ve benzin değeri kaçlara düşer acaba :)

chip uygulanıyor...daha önce uyguladık...sorun yok...

yazılım ve sistem %20 güç artar...

yakıt %15 diyoruz...ortalama %20-25 ekonomi yapılıyor... %30 da olabilir

motor delisi
17/02/2012, 14:25
chip uygulanıyor...daha önce uyguladık...sorun yok...

yazılım ve sistem %20 güç artar...

yakıt %15 diyoruz...ortalama %20-25 ekonomi yapılıyor... %30 da olabilir
chipsiz peki bu % ler nasıl oynar ?

cemal arslan
17/02/2012, 14:26
Cemal abi peki bu sistem bizim t-jetlerde sağlıklı çalışır mı? Turbo olduğundan soruyorum? Birde hakeza motora su kaçması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bunun için bir emniyet sistemi vardı yanılmıyorsam?

her motorda sorunsuz çalışıyor
motora su kaçmaz...sistem içinde su seviye kontrolü var...

cemal arslan
17/02/2012, 14:29
chipsiz peki bu % ler nasıl oynar ?

chipsiz...

%10 güç artar
%yakıt yine min %15 maks %20-25...

chipli
%20 güç artar
%yakıt min %15 maks %30 ortalama yine aynı...

celenlee
17/02/2012, 23:10
Bu kadar merak uyanmışken konuya bir noktayı daha açalım :)

Eski sistem / yeni sistem nedir?
Eski Sistem 1lt SU:10TL
Yeni Sistem 1lt Solüsyon:50TL

1lt su ile 15000km deniyordu sanki?
1lt solusyonu kaç km'de yenilememiz gerekecek?
Ve performans farkı var mı?

cemal arslan
18/02/2012, 10:44
Bu kadar merak uyanmışken konuya bir noktayı daha açalım :)

Eski sistem / yeni sistem nedir?
Eski Sistem 1lt SU:10TL
Yeni Sistem 1lt Solüsyon:50TL

1lt su ile 15000km deniyordu sanki?
1lt solusyonu kaç km'de yenilememiz gerekecek?
Ve performans farkı var mı?

eski sistem : daha önce tek su haznesi vardı...ve içinde solüsyon oluyordu.
hem su hem solüsyon olduğu için çabuk bitiyordu. ve karışımı montajı yapan ayarlıyordu.

yeni sistem : iki su haznesinden oluşuyor. birinde çeşme suyu birinde solüsyon var. çeşme suyu çabuk bitiyor ama bunu siz istediğiniz zaman istediğiniz yerde herhangi bir su ile doldurabilirsiniz.
solüsyon 50 bin km den fazla gidiyor...bu da bitince uygulayıcı yere gidiyorsunuz oradan ücreti karşılığı dolduruyorsunuz.

performans farkı varmı derken....yeni ile eski arasını soruyorsanız hayır fark yok...

celenlee
18/02/2012, 13:32
Forumda ya da forum dışında Punto 1.4 Fire bu sistemi kullanan birisi varsa eğer, referans verebilirseniz görüşmek/buluşmak/fikrini almak isterim.

cemal arslan
18/02/2012, 13:50
1400 77hp araca 2 kez chip tuning yapıldı...
birisi forumdan diğeri sivasta bir müşteri...

ancak ekomax uyguladığımız bir araç yok...

oknadr
18/02/2012, 13:51
Cemal abi benim de aklıma takılan bir soru var. Şimdi bu sistem elektroliz sonucu suyu hidrojen ve oksijen gazlarına dönüştürüyor. Pistonlara bu oluşturulan gazlar iletiliyor, elde ettiğimiz oksijen daha iyi bir yanma sağlıyor burası tamam, ayrıca hidrojende yakıta katkı görevi görüyor burası da tamam, ama oluşan bu hidrojen gazı yandığı zaman ortaya yine su buharı çıkacak,peki bunun motora herhangi bir zararı var mıdır?

cemal arslan
18/02/2012, 13:57
su buharı oluşmaz bir sorun olmaz...

:)

celenlee
18/02/2012, 16:30
Su buharı çıksa bile yanma işlemi bittiği için oluşan diğer gazlarla birlikte,subaplardan doğru motoru terk edecektir.

Son bir soru daha sorayım ben :)
"Memnun kalmazsanız paranız iade" işleminin süresi nedir ?
Yakıt tasarrufu yapıp yapmadığımızı anlamak için ne kadar bir süre tanıyorsunuz bizlere?
1hafta? 15gün? 1 Ay? Aracı çok kullanmıyoruz gibi de :)

cemal arslan
18/02/2012, 16:32
aslında aynı gün sonuç alınıyor
ama en fazla 1 hafta süre veriyorlar...

kayya
19/02/2012, 00:08
Şimdi benim tam anlamadığım nokta; bu cihaz takıldıktan sonra chipe yazılım da atılıyor mu ve bunların tamamı aynı hizmet bedeli içerisinde mi yapılıyor? Yoksa cihazı taktırdıktan sonra gidip başka bir yerde yazılım attırmakla mı uğraşacağız?

cemal arslan
19/02/2012, 10:41
sistem bedeli montaj dahil sizin araçlara 750 lira....bu fiyata yazılım dahil değil...

ayrıca yazılım isterseniz ...yazılımıda ücret karşılığı biz hazırlıyoruz.

N-ciniir
20/02/2012, 17:18
bu araçların muayene durumu nasıl oluyor?

cemal arslan
20/02/2012, 18:13
muayenede bir sorun teşkil etmiyor...bu sistem 6 yıldır piyasada olan bir sistem...

geçenlerde 4 yıl önce takılan aracı gördüm...

Bigbrother
20/02/2012, 23:48
aslında aynı gün sonuç alınıyor
ama en fazla 1 hafta süre veriyorlar...

Sizce 1 hafta süre çok az değil mi? Bu maceraya girmek için bence en az 30 gün aracı normal şehir içi ve şehir dışı trafik koşullarında aracın detaylıca test edilmesi gerekir. Bu süre 1 hafta ile sınırlı kalması biraz manidar.

Eğer ki satıcı kendine güveniyor ise bırakın 30 günü bence 2 yıllık garanti periyodu içerisinde yapması lazım. Yani araçta başta alınan verim zamanla düşebilir. Eğer ki garanti süresi dahilinde bu yaşanır ise o zaman yine paranın iade edilmesi gerekir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun da bu böyledir...

motor delisi
21/02/2012, 08:02
Ben yetkili servisime bi danışıcam eğer onaylarsa bunu sizden temin edicem ve taktırıcam fakat araştırdım referanslara baktımda fotoğraflar hiçte iç açıcı değil bildiğin sanayi aracım 2003 model olsa kesinlikle yaptırırdımda garantili 2012 model aracıma çekiniyorum o yüzden bu parçayı yetkili serviste taktırmayı tercih ediyorum eğer nette gördüğüm referansları siz montaj ettiyseniz işcilik 0 hatta -1 :)

since1453
21/02/2012, 08:24
1 hafta süre miğde bulandırıyor.1haftada neyi deniycezde performansı test etçez.en az 1 ay-3 ay arası olmalı süre

cemal arslan
21/02/2012, 11:31
Sizce 1 hafta süre çok az değil mi? Bu maceraya girmek için bence en az 30 gün aracı normal şehir içi ve şehir dışı trafik koşullarında aracın detaylıca test edilmesi gerekir. Bu süre 1 hafta ile sınırlı kalması biraz manidar.

Eğer ki satıcı kendine güveniyor ise bırakın 30 günü bence 2 yıllık garanti periyodu içerisinde yapması lazım. Yani araçta başta alınan verim zamanla düşebilir. Eğer ki garanti süresi dahilinde bu yaşanır ise o zaman yine paranın iade edilmesi gerekir. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun da bu böyledir...

6 yıldır takılan satılan uygulanan...kendi web sayfasında 100 den fazla referans olan bir sistem için ...1 hafta deneme süresi verilmiyor ...süreyi montaj yapan arkadaşımız veriyor...bu süre işe yarıyor yada yaramıyor süresi değil...

araçta başta alınan verim düşmez...bunu nerden çıkartıyorsunuz bu kanıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum....

verim düşmesi ancak solüsyon yada su biterse cihaz gaz üretemez...bunun içinde solüsyon bittiğinde bize geleceksiniz...suyunu tamamlayacağız...
suyun bitme süresi de 50 bin km den fazla....
çeşme suyu daha çabuk biter...onu da siz...ara sıra motor kaputunu açıp bakacaksınız...ve suyunu tamamlayacaksınız...

siz 3-5 yıl garantili bir arabada tv de beyaz eşyada da aynı şartları isteyebiliyormusunuz ???

2 yıl garanti süresi var....bozulan her bir parça...sıfırı ile ücretsiz değiştirilir.... tabi eğer ki siz kaza yapıp da parçaya zarar vermediyseniz...

2 yıl içinde memnun kalmazsanız iade alırız diye bir şey olabilir mi ???

lütfen bir tane örnek gösterin....garanti süresi içinde memnun kalmadığınız ürünü geri alıyoruz parasını kuruşuna kadar geri ödüyoruz...diye bir örnek gösterin...

Ben yetkili servisime bi danışıcam eğer onaylarsa bunu sizden temin edicem ve taktırıcam fakat araştırdım referanslara baktımda fotoğraflar hiçte iç açıcı değil bildiğin sanayi aracım 2003 model olsa kesinlikle yaptırırdımda garantili 2012 model aracıma çekiniyorum o yüzden bu parçayı yetkili serviste taktırmayı tercih ediyorum eğer nette gördüğüm referansları siz montaj ettiyseniz işcilik 0 hatta -1 :)

izmirde mistubishi l200 ...2012 model araca uygulama yapıldı....
kayseride 2011 (araç daha 3-5 bin km de idi) opel astra 1300 cdti 90hp araca uygulama yapıldı...

web sitesindeki montajlar satışlar bizim değil...ancak işçilik 0 hatta -1 olduğu kanaatine nerden vardınız anlamadım...

bana zamanında bir müşteriminle yaşadığım dialogu hatırlattı... :)

müşterimin aracının ECU'su sökülecekti ...ankara dışında olduğu için ve de çalışacak bir ortam olmadığı için ....ecu'nun basit ve kolay açılabilir olmasından dolayı ...herhangi bir yerde buluşup bu işlemi yapabiliriz dedim...

müşterimin cevabı aynen şu oldu....ben aracımın beynini hijyenik bir ortamda açılmasını işlem yapılmasını isterdim...dedi...

sanki açık kalp ameliyatı.... : )))))

şahit olduğum benzer bir uygulamayı izmirli bir meslektaşım ankarada yaptı...ve müşteriye şunu dedi....şuan aracına açık kalp ameliyatı yapıyoruz...ama ne hikmetse onun müşterisi güldü geçti...

1 hafta süre miğde bulandırıyor.1haftada neyi deniycezde performansı test etçez.en az 1 ay-3 ay arası olmalı süre

aracın stock gücünü bilmiyorumusun...?? kaç bastığını yokuşu kaçla çıktığını nasıl topladığını ???...yakıtını....vs...

chip tuning yapılınca aynı gün sonuç alınıyor....bunda neden alınmıyor olsun ki ???....

test süresi 1-3 ay...??? siz aracı alırken...test sürüşü yaptınız mı ???
kaç ay test ettiniz ???....1 saat ?? 2 saat ???

2ci el araç aldınız...1 sene boyunca çıkacak arızalardan eski sahibini mi sorumlu tuttunuz ???

yada bir ev alırken ??
yada bir beyaz eşya ????
yada kışlık lastik ???
yada xenon ???
yada aracınıza farklı bir motor yağı kullanırken ??
yada farklı bir yerden akaryakıt alırken ???

test etme şansınız var mı ? 2-3 ay deneme süresi istiyormusunuz ???

yapmayın lütfen...

bu sistem 6 yıl önce satılmaya başladı...günümüze kadar binlerce araca uygulandı...bu cihazın test süresi yok...sadece memnuniyet süresi var...

orada 100 küsür referans yazıyor olması bugüne kadar o kadar satıldığından değil...daha önce web de referans yayınlamayı düşünmediklerinden...bu liste son dönemlerde hazırlandı...

cihaz üreticisi 1 hafta süre vermiyor...web sayfasına bakın...öyle bir deneme süresi yok...

biz diyoruz ki...aracınıza takarız...parasını alırız...
1 hafta içinde memnun kalmaz iseniz...işlemi iptal ederiz ücreti kuruşuna kadar iade ederiz...

since1453
21/02/2012, 11:44
6 yıldır takılan satılan uygulanan...kendi web sayfasında 100 den fazla referans olan bir sistem için ...1 hafta deneme süresi verilmiyor ...süreyi montaj yapan arkadaşımız veriyor...bu süre işe yarıyor yada yaramıyor süresi değil...

araçta başta alınan verim düşmez...bunu nerden çıkartıyorsunuz bu kanıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum....

verim düşmesi ancak solüsyon yada su biterse cihaz gaz üretemez...bunun içinde solüsyon bittiğinde bize geleceksiniz...suyunu tamamlayacağız...
suyun bitme süresi de 50 bin km den fazla....
çeşme suyu daha çabuk biter...onu da siz...ara sıra motor kaputunu açıp bakacaksınız...ve suyunu tamamlayacaksınız...

siz 3-5 yıl garantili bir arabada tv de beyaz eşyada da aynı şartları isteyebiliyormusunuz ???

2 yıl garanti süresi var....bozulan her bir parça...sıfırı ile ücretsiz değiştirilir.... tabi eğer ki siz kaza yapıp da parçaya zarar vermediyseniz...

2 yıl içinde memnun kalmazsanız iade alırız diye bir şey olabilir mi ???

lütfen bir tane örnek gösterin....garanti süresi içinde memnun kalmadığınız ürünü geri alıyoruz parasını kuruşuna kadar geri ödüyoruz...diye bir örnek gösterin...

izmirde mistubishi l200 ...2012 model araca uygulama yapıldı....
kayseride 2011 (araç daha 3-5 bin km de idi) opel astra 1300 cdti 90hp araca uygulama yapıldı...

web sitesindeki montajlar satışlar bizim değil...ancak işçilik 0 hatta -1 olduğu kanaatine nerden vardınız anlamadım...

bana zamanında bir müşteriminle yaşadığım dialogu hatırlattı... :)

müşterimin aracının ECU'su sökülecekti ...ankara dışında olduğu için ve de çalışacak bir ortam olmadığı için ....ecu'nun basit ve kolay açılabilir olmasından dolayı ...herhangi bir yerde buluşup bu işlemi yapabiliriz dedim...

müşterimin cevabı aynen şu oldu....ben aracımın beynini hijyenik bir ortamda açılmasını işlem yapılmasını isterdim...dedi...

sanki açık kalp ameliyatı.... : )))))

şahit olduğum benzer bir uygulamayı izmirli bir meslektaşım ankarada yaptı...ve müşteriye şunu dedi....şuan aracına açık kalp ameliyatı yapıyoruz...ama ne hikmetse onun müşterisi güldü geçti...

aracın stock gücünü bilmiyorumusun...?? kaç bastığını yokuşu kaçla çıktığını nasıl topladığını ???...yakıtını....vs...

chip tuning yapılınca aynı gün sonuç alınıyor....bunda neden alınmıyor olsun ki ???....

test süresi 1-3 ay...??? siz aracı alırken...test sürüşü yaptınız mı ???
kaç ay test ettiniz ???....1 saat ?? 2 saat ???

2ci el araç aldınız...1 sene boyunca çıkacak arızalardan eski sahibini mi sorumlu tuttunuz ???

yada bir ev alırken ??
yada bir beyaz eşya ????
yada kışlık lastik ???
yada xenon ???
yada aracınıza farklı bir motor yağı kullanırken ??
yada farklı bir yerden akaryakıt alırken ???

test etme şansınız var mı ? 2-3 ay deneme süresi istiyormusunuz ???

yapmayın lütfen...

bu sistem 6 yıl önce satılmaya başladı...günümüze kadar binlerce araca uygulandı...bu cihazın test süresi yok...sadece memnuniyet süresi var...

orada 100 küsür referans yazıyor olması bugüne kadar o kadar satıldığından değil...daha önce web de referans yayınlamayı düşünmediklerinden...bu liste son dönemlerde hazırlandı...

cihaz üreticisi 1 hafta süre vermiyor...web sayfasına bakın...öyle bir deneme süresi yok...

biz diyoruz ki...aracınıza takarız...parasını alırız...
1 hafta içinde memnun kalmaz iseniz...işlemi iptal ederiz ücreti kuruşuna kadar iade ederiz...

cemal bey güzel anlatıyorsunuzda araba beyaz eşya vb bütün ürünler garanti kapsamında standart fabrikasyon ürünler.
sizse aracın yazlımına ve standart fabrika çıkışına ilve yaparak fabrika ayarlarıyla oynuyorsunuz.

-yüklediğiniz yazılımın 2 ay sonra sisteme zarar vermiyeceği ne malum ?
-taktiğiniz aparatın motora zara vermiyeceği

Bunların malınız kötü yada gereksiz demek için yazmiyorum.İyi niyetinizden şüpem yok ama mevcuz sisteme dışarıdan yapılan müdehalede 1 hafta deneme süresi sadece şaka gibi.yazılımınıza güveniyorsunuz,ürüne güveniyorsunuz,işçiliğe güveniyorsunuz neden 1 ay değil de 1 hafta

-vestelden çamaşir makinası aldım 16 ay sonra arza yaptı eve gelip ücretsiz parça değiştiler
-kiğılıdan mont aldım 3 ay sonra rengi soldu sıfırıyla değiştim
-cep telim 3 kez aynı arzayı yaptı 21, ay sıfırıyla değiştim
-kullanım hatsı hariç aracım bir arza verirse garanti devreye girer

motor delisi
21/02/2012, 11:52

ben bu işe çok sıcak bakıyordum fakat şu resimleri görene dek ve siz taktınız sandım adamlar öyle montaj yapmışki tam türkişh olmuş :) o plastik kemerle tutturmuşlar ve tüpler tamponun arkasında duvara biyere dokunsak hafif te olsa tüp patlayacak gibi :)
https://d1202.hizliresim.com/u/p/2wxlg.jpg (https://bit.ly/c25MCx)
https://d1202.hizliresim.com/u/p/2wxq0.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

cemal arslan
21/02/2012, 12:25
cemal bey güzel anlatıyorsunuzda araba beyaz eşya vb bütün ürünler garanti kapsamında standart fabrikasyon ürünler.
sizse aracın yazlımına ve standart fabrika çıkışına ilve yaparak fabrika ayarlarıyla oynuyorsunuz.

-yüklediğiniz yazılımın 2 ay sonra sisteme zarar vermiyeceği ne malum ?
-taktiğiniz aparatın motora zara vermiyeceği

Bunların malınız kötü yada gereksiz demek için yazmiyorum.İyi niyetinizden şüpem yok ama mevcuz sisteme dışarıdan yapılan müdehalede 1 hafta deneme süresi sadece şaka gibi.yazılımınıza güveniyorsunuz,ürüne güveniyorsunuz,işçiliğe güveniyorsunuz neden 1 ay değil de 1 hafta

-vestelden çamaşir makinası aldım 16 ay sonra arza yaptı eve gelip ücretsiz parça değiştiler

1. yazılımı dünyada bir tek ben yapmıyorum...20 yıldır bu iş yapılıyor. bana güveniniz yoksa elbette istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz...

2. takılan aparat 6 yıldır uygulanıyor...web de arayın...bir tane örnek gösterin...evet cihazı taktırdım aracıma zarar verdi diye bir yazı bulun.
kendi web sitesinde 100 küsür ad soyad telefon var....arayın...tek tek arayın...ne zaman yaptırmış kaça yaptırmış nerede yaptırmış kim yapmış faydasını zararını öğrenin...
orada referansların eş dost tanıdık yada müşteri temsilcisi insanlar değil...sistemi satın alan aylardır yıllardır aracında kullanan insanlar...

3. yazılımlarınız 1 yıl garantili...bu süre içinde her desteği veriyoruz.

4. cihaz 2 yıl garantili...

verdiğiniz örnekteki gibi...bizde diyoruz ki...
- su motorları , selenoid valfleri , hidroliz cihazı , elektronik kart...bunlardan biri 2 yıl içinde bozulursa....ücretsiz 1/1 değişecek ....
farklı bir şey demiyoruz....ama 2 yıl içinde iade almamız söz konusu olamaz...değişime evet iadeye hayır...

iade 1 hafta içinde geçerli...

ben bu işe çok sıcak bakıyordum fakat şu resimleri görene dek ve siz taktınız sandım adamlar öyle montaj yapmışki tam türkişh olmuş :) o plastik kemerle tutturmuşlar ve tüpler tamponun arkasında duvara biyere dokunsak hafif te olsa tüp patlayacak gibi :)
[/URL]
[URL="https://bit.ly/c25MCx"] (https://bit.ly/c25MCx)

ahhahahahahahaha....ya bunlar nedir yaaaaa...
bizim sistemle alakası yok....kim takmışsa kim taklit etmişse süper valla...

allah rızası için...nette gördüğünüz duyduğunuz herşeye inanmayın...bir tutmayın...aynı sanmayın....

since1453
21/02/2012, 13:09
1. yazılımı dünyada bir tek ben yapmıyorum...20 yıldır bu iş yapılıyor. bana güveniniz yoksa elbette istediğiniz yerde yaptırabilirsiniz...

2. takılan aparat 6 yıldır uygulanıyor...web de arayın...bir tane örnek gösterin...evet cihazı taktırdım aracıma zarar verdi diye bir yazı bulun.
kendi web sitesinde 100 küsür ad soyad telefon var....arayın...tek tek arayın...ne zaman yaptırmış kaça yaptırmış nerede yaptırmış kim yapmış faydasını zararını öğrenin...
orada referansların eş dost tanıdık yada müşteri temsilcisi insanlar değil...sistemi satın alan aylardır yıllardır aracında kullanan insanlar...

3. yazılımlarınız 1 yıl garantili...bu süre içinde her desteği veriyoruz.

4. cihaz 2 yıl garantili...

verdiğiniz örnekteki gibi...bizde diyoruz ki...
- su motorları , selenoid valfleri , hidroliz cihazı , elektronik kart...bunlardan biri 2 yıl içinde bozulursa....ücretsiz 1/1 değişecek ....
farklı bir şey demiyoruz....ama 2 yıl içinde iade almamız söz konusu olamaz...değişime evet iadeye hayır...

iade 1 hafta içinde geçerli...

ahhahahahahahaha....ya bunlar nedir yaaaaa...
bizim sistemle alakası yok....kim takmışsa kim taklit etmişse süper valla...

allah rızası için...nette gördüğünüz duyduğunuz herşeye inanmayın...bir tutmayın...aynı sanmayın....

cemal şimdi oldu 1 yıl yazılım 2 yıl parça garantisi önemli olan nokta bu tamamdır
Kesinlikle güvensizlik yok yanliş anlamayın

celenlee
21/02/2012, 13:38
Olay biraz karışmış :)
1Hafta süre performans'ın anlaşılması için tabiki yeterli bir süre. Ancak yakıt tasarrufunun ne kadar olduğu görebilmek adına biraz kısıtlı.

Mesela benim durumumda kısa mesafede ne kadar yakıt tasasrrufu yaptığını görmek için tüm 1 haftamı aracımla uğraşarak geçirmem lazım :) Çalıştır 2km git stop et 3-4 saat bekle soğusun, günde 3-4 kere haftada 20kere yap. 40km'de ne yaktığına bak.

Keşke İstanbulda 1 tane Fire kullanıcı olsaydı gider sorar muhabbet eder birlikte bakardık olaya :)

celenlee
21/02/2012, 13:44
Benim bir sorum daha olacaktı. Hidrojen üretim hızı/debisi sabit mi acaba? Yoksa yakıt emişine göre artan azalan bir sistem mi mevcut?

Sabitse eğer dur kalk trafiği olan yerlerde ya da kısa mesafe sürücüleri için yararlı olmayacaktır gibi geliyor.

Atıyorum:
Aracın anlık 7lt çektiği yerde= 6ltbenzin +1lt H2 geliyordur %15tasarruf
Ve aracın anlık 14lt çektiği yerde=13ltbenzin +1lt H2 geliyordur burda da %7tasarruf olur. (Kalkışlarda yokuşlarda vs vs.)

Sistemin hidrojen besleme düzeniyle, bu konu çerçevesinde biraz bilgi verebilirmisiniz?

since1453
21/02/2012, 13:55
Benim bir sorum daha olacaktı. Hidrojen üretim hızı/debisi sabit mi acaba? Yoksa yakıt emişine göre artan azalan bir sistem mi mevcut?

Sabitse eğer dur kalk trafiği olan yerlerde ya da kısa mesafe sürücüleri için yararlı olmayacaktır gibi geliyor.

Atıyorum:
Ve aracın anlık 14lt çektiği yerde=13ltbenzin +1lt H2 geliyordur burda da %7tasarruf olur. (Kalkışlarda yokuşlarda vs vs.)

Sistemin hidrojen besleme düzeniyle, bu konu çerçevesinde biraz bilgi verebilirmisiniz?

harika bi soru :)

cemal arslan
21/02/2012, 15:31
cemal şimdi oldu 1 yıl yazılım 2 yıl parça garantisi önemli olan nokta bu tamamdır
Kesinlikle güvensizlik yok yanliş anlamayın

ben sizleri yanlış anlamadım...ancak yazdıklarım çok uzun olduğu için sanırım yazdıklarımı atlıyorsunuz...
ben en baştan beri aynı şeyleri diyorum :)
cihaz için 2 yıl her türlü garanti...1 hafta müşteri memnuniyeti..

Olay biraz karışmış :)
1Hafta süre performans'ın anlaşılması için tabiki yeterli bir süre. Ancak yakıt tasarrufunun ne kadar olduğu görebilmek adına biraz kısıtlı.

Mesela benim durumumda kısa mesafede ne kadar yakıt tasasrrufu yaptığını görmek için tüm 1 haftamı aracımla uğraşarak geçirmem lazım :) Çalıştır 2km git stop et 3-4 saat bekle soğusun, günde 3-4 kere haftada 20kere yap. 40km'de ne yaktığına bak.

Keşke İstanbulda 1 tane Fire kullanıcı olsaydı gider sorar muhabbet eder birlikte bakardık olaya :)

sizin gibi kısa mesafe kullanıcılar zaten ekonomiyi pek göremez....

bunun tek çaresi...montaj öncesi...depoyu fuller...çıkar 50-100 km gideriz...montaj sonrası aynı güzergahı...tekrar dolaşırız...ve her ikisinde ne kadar yakıt aldı ...bakarız...

Atıyorum:

hidrojen debisi...voltaj ve amperler alakalı...ancak elektronik kontrol kartı voltaj ve amperi belli bir aralıkta sabit tutuyor ...böylece üretimde sabit oluyor.

aracın devri yada gaz pedali ile bağlantılı değil...sistem bağımsız çalışıyor.sabit bir üretim var.

şunu çok açıkca diyebilirim...

ister 90km hızla git...ister 200km ile...yapılan ekonomi aynı....

bu chip tuningde de aynı şekilde oluyor...

daha önce 200km hızda 14 litre yakan passat 2000 200hp tfsi araç...tuningden sonra....12 litreye düştü...

şehir içinde 10 litre yakarken...sonrasından 8-7.0 litre yakıyor...

henky
27/11/2014, 11:07
Konuyu hortlatalım aradan nerdeyse 3 yıl geçmiş 3 yılda hiç taktırıp deneyen oldu mu acaba :)