PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Motorumu bozuk ?

onurunlu
08/07/2011, 22:58
herkese iyi akşamlar ve forumlar,

klimam soğutmadığı için geçtiğimiz hafta klimacıda , önce gaz seviyesine baktırdım, hiç gaz olmadığı gördük, kaçak şüphesiyle hava basıp 10 dk basıncını ölçtük , herhangi bir kaçakta bulamadık, sonrasında klima gazı doldurup test ettik ve gayet iyi çalışmaya başladı ,3 gündür hiç kullanmıyordum puntoyu bugün klimayı açtığımda şok oldum yine soğutmuyor !

şimdi arkadaşlar , klima motoru bozuk olsaydı gaz bastıktan sonrada çalışmaması gerekmezmiydi ? gaz kaçağıda tespit edemedik ?

sebebi nedir fikri önerisi olan varmı ?

Birkan61
08/07/2011, 23:02
Aynı durum başka bir araçta benimde başıma geldi. 10 dakika içerisinde test edilecek birşey değil.

Klimaya giden bir hortum var onda çatlak ve delik olabilir. O hortuma baktırın onarılsın veya en temizi değiştirilsin. Yoksa benim gibi klima gazı doldurtup durursunuz :)

onurunlu
08/07/2011, 23:05
en kısa sürede baktıracağım , inşlh motorundan değildir , malum epeyce tuzlu :)

Birkan61
08/07/2011, 23:11
en kısa sürede baktıracağım , inşlh motorundan değildir , malum epeyce tuzlu :)

Motorundan olacağını zannetmiyorum, büyük ihtimal ile dediğim gibidir.

Çünkü bende klima soğutmuyor diye aracımı yetkili servise götürmüştüm klima gazı bitti diyerekten klima gazı doldurtmuştum aracıma.

2 gün gayet güzel soğuttu araba, 2.günün yarısında yok arkadaş gene soğutmuyor :D

Bu sefer gittim gene servise, anlattım durumu. Klimaya giden hortumumda çatlak vardı o çatlağı bende onarıp tekrar gaz doldurmuşlardı ondan sonra sıkıntı yaşamamıştım. Ama siz garanti olsun diye değiştirin bence.

İşinizi hallettikten sonra bu konu üzerinden tekrar yazmayı unutmayın :)

byspayn
14/03/2013, 15:07
Büyük ihtimal borulardandır. Çünkü gaz bastığınızda çalışmış. Bir benzeri clioda başımıza gelmişti klimacı boruları falan değiştirdi sorun çözüldü sonra..

uurknkc
14/03/2013, 16:06
klimaya giden hortumlara baktırın derim bende...

serkandikici
14/03/2013, 17:38
benzer durum ford aracımda başıma gelmişti.. Kompresörden çıkan çatal hortum çatlakmış yaptırmamıştım:) ama klima borularının ömrü malesef çok çok uzun olmuyor tam kontrolde fayda var... Geçmiş olsun...